VMO: obecné info

VMO a jiné
Odpovědět
jk2
Příspěvky: 23
Registrován: 17.3.2009 9:36:14

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od jk2 »

P.S. Nepatří příspěvek tohoto "novináře" spíš do tématu "Pro zasmání"?
Veronss
Příspěvky: 339
Registrován: 11.5.2009 20:04:15
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Veronss »

z clanku IDNES, ktery dnes tady zverejnil Balance -> http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=134&t=2094

ETAPY VÝSTAVBY VELKÉHO MĚSTSKÉHO OKRUHU
2. Žabovřeská - právě probíhající rozšíření na čtyři pruhy a zahloubení tramvaje do svahu.
3. Dobrovského - dva tunelové tubusy už jsou hotové. Jejich zprovoznění je závislé na výstavbě sousední Svitavské radiály, předpokládá se proto v roce 2014.
4. Svitavská radiála - napojení tunelů na Sportovní ulici a dokončení druhého dvoupruhu směrem k Husovickým tunelům. V provozu má být zároveň s Královopolskými tunely. Už začaly přípravné práce.


Soudruzi z IDNES pravdepodobne nejaky ten rok nebyli v Brne.
radiala
Příspěvky: 395
Registrován: 16.2.2010 13:58:18

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od radiala »

Tak jsem hledal jak budou práce pokračovat dál na jiných částech okruhu.Našel jsem jen toto:

Eva Skoupá 16.08.2010 - 22:47
Dobrý den, Nevíte náhodou, kdy se plánuje realizace stavby VMO Tomkovo náměstí a Rokytova? Nejspíš kvůli nedostatku financí nebyl dodržen původní záměr začít v letech 2008-2010, ale věřím, že je tato stavba pro Židenice hodně důležitá. Čekají na ni zejména ti, co bydlí v blízkosti ulic Karlova a Svatoplukova - provoz kolem židenických kasáren je ve všední dny opravdu neúnosný a to nemluvím o vyhýbání se kolonám na ulici Svatoplukove objížděním přes ulice M.Kuncové, Skopalíkova a Koperníkova. Můžete na ně nějakým způsobem tlačit, aby tato stavba nebyla úplně smetena pod stůl?

Ing. Aleš Vytopil, místostarosta, 17.08.2010 - 11:29

Odklon VMO z trasy Svatoplukovy ulice do tunelové trasy pod Vinohrady je důležitou prioritou, dlouhodobě sledovanou vedením ÚMČ. Uzemní rozhodnutí které vydal stavební úřad v Židenicích na úsek od ulice Karlova po ulici Rokytova (VMO Rokytova), nabylo právní moci už v prosinci 2008. Bohužel územní rozhodnutí na předcházející úsek od husovického tunelu po ulici Karlovu (VMO Tomkovo náměstí), které vydal stavební úřad Brno-sever již v roce 2005, bylo napadeno žalobou a soudem zrušeno. Tento úsek VMO musí být znovu projednán v územním řízení. V případě, že je plánovaná realizace VMO od husovického tunelu po ulici Rokytova v jednom celku, pak je brzká realizace ohrožena právě díky neexistencí územního rozhodnutí na část VMO Tomkovo náměstí. Proto na posledním zasedání RMČ byl vznesen podnět, aby oba zmiňované úseky byly budovány odděleně, protože není znám časový horizont vydání územního rozhodnutí Brna-sever. Současně je námi požadováno okamžité zahájení prací na dokumentaci pro stavební řízení a následné realizaci stavby VMO Rokytova, na které je vydáno pravomocné územní rozhodnutí, jako samostatné stavby nezávisle na úseku VMO Tomkovo náměstí. Bohužel, ale jak vidíte problémů s VMO je víc než dost a to jsem nezmínil ani ten nejdůležitější kterým jsou potřebné finanční prostředky. Odhaduji, že s plánovanou realizací se začne v horizontu dvou až tří let.
Hobr
Příspěvky: 128
Registrován: 26.3.2010 9:31:46
Bydliště: uvnitř VMO

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Hobr »

info ze stránky brněnských komunikací

Název akce: VMO Rokytova
Lokalizace: VMO Rokytova
Časové období, realizace stavebních prací od: předp. 2012
Časové období, realizace stavebních prací do:
Současný stav přípravy akce: vydáno ÚR,příprava výb.říz.naproj., stavba v režii ŘSD.,proj. DSP Novák a partner s.r.o.
Popis objízné trasy:
Zhotovitel akce: Novák a partner s.r.o.
Technický popis: mostní estakádavčet. napojení na Rokytovu,přel.inž.sítí
Zodpovědný pracovník: Jaroslav Štainc



Název akce: VMO Tomkovo. nám.
Lokalizace: VMO Tomkovo nám.
Časové období, realizace stavebních prací od:
Časové období, realizace stavebních prací do:
Současný stav přípravy akce: probíhají práce na DSP,stavba v režii ŘSD
Popis objízné trasy:
Zhotovitel akce: Mott Mc Donald, DP
Technický popis: zprac. PD ma jednotl. objektech
Zodpovědný pracovník: Jaroslav Štainc
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od xcav8 »

To jsem zvědavej. :jidlo:
turpos
Příspěvky: 19
Registrován: 22.10.2010 8:04:07

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od turpos »

psal jsem na ŘSD email, aby aktualizovali strnky VMO http://www.mestsky-okruh-brno.cz/, hlavně fotogalerie a infomace o chystaných stavbách. Jako odpověď mi toto:

Dobrý den,

ŘSD ČR, Závod Brno připravuje doplnění webový stánek Velkého městského okruhu. Součástí tohoto doplnění bude i zveřejnění nejnovějších fotografií z právě realizovaných staveb.

Aktualizace webových stránek proběhne do 14 dnů.

Děkujeme za přízeň a doufám, že se Vám nové fotografie budou líbit.

S pozdravem.

Mgr. Andrea Chmelová

ŘSD ČR, Závod Brno


Tak uvidíme, jestli tam bude něco, co ještě nevíme :jidlo:
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od xcav8 »

To asi ne, z fóra se toho člověk víc dozví jak z oficiálních stránek.
turpos
Příspěvky: 19
Registrován: 22.10.2010 8:04:07

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od turpos »

nečekám zázraky, ale mohlo by tam být pár fotek z jinak nepřístupných míst, možná náznak další výstavby.prostě další kousek do skládačky
radiala
Příspěvky: 395
Registrován: 16.2.2010 13:58:18

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od radiala »

Počítám že ta změna stránek nastane když budou měnit dopravu na ulici Sportovní.To bude i dřív než do 14 dní.Po prvním listopadu.
http://www.mestsky-okruh-brno.cz/zmeny-v-doprave
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od the.klokan »

Nedostatek prostoru pro silnici mezi Svratkou a Wilsonovým lesem v Pisárkách vyřeší tunel pro tramvaj. Stavba už má územní rozhodnutí, chybí však potřebné tři miliardy korun.

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 10116.html

Tohle místo bude po dostavění Dobrovského tunelů a navazujích staveb opravdu nejdražším a nejluxusnějších špuntem v naší republice. Vždyť ze strany od Pisárek se tam sbíhá v podstatě 5 pruhů do jedno (2 z Pisáreckého tunelu, 2 po VMO a 1 z Pisárek) a ze strany od Králova Pole 4 pruhy do jednoho (2 ze Žabovřeské, 2 z Kníničské). No bude... už teď je to špunt, ale bude nejspíš ještě větší. V jiném vláknu tady běží diskuze o nejpotřebnějších stavbách, tak já za jižní Moravu jednoznačně hlasuji pro tuto.
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od multi »

Podle plánku v článku je MÚK s Kníničskou radiálou beze změny, je to aktuální nebo to mám chápat jako ilustrativní obrázek k článku? Stejně jsem nikdy nepochopil proč se měla variantě přestavět? :?: To by se spíš měla rozšířit Kníničská, ty pruhy jsou tam šíleně úzké. :!:
Skopek
Příspěvky: 36
Registrován: 19.3.2009 7:03:44

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Skopek »

Uz jsem to tu psal v souvislosti s nedokoncenymi rampami na moste u vozovny Komin. MUK Kninicska radiala a Kninicska je jeden samy problem. Ono by to cele melo slouzit jako mestsky kolektor pro R43 a melo by to byt deleny ctyrpruh. Ta prestavena MUK (i kdyz to o moc jinak nevypadalo) resila lepsi napojeni Kninicska(R43) <-> Jizni casti VMO (na moste byly v tomto smeru 2 pruhy). U severni poloviny mesta se asi pocitalo ze vyuziji stavajici polohu R43 pres Reckovice. No a jak to vypada s R43 vsichni vime. Bohuzel.
Existovala jeste jedna varianta "estakadova". Tu jsem mel nejradsi, protoze krome VMO resila i lokalni dopravu v Zabovreskach. Ale od toho se upustilo asi kvuli komplikovane vystavbe kdyz R43 neexistuje.

Btw. jeden postreh. Kdyz by to s Dobrovskejma nedopadlo, a zavreli by cely staveniste, kudy povede mezinarodni tah E461 kterej tu trasu vyuziva?
Hobr
Příspěvky: 128
Registrován: 26.3.2010 9:31:46
Bydliště: uvnitř VMO

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Hobr »

Rozhodnutí - VMO Tomkovo náměstí

Dne 24.1. 2011 bylo vydáno nové rozhodnutí ve věci územního rozhodnutí - VMO Tomkovo náměstí. Tímto rozhodnutím bylo umožněno investorovi - ŘSD, zahájit přípravu stavby, zahájit výkupy a zažádat o stavební povolení.
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od xcav8 »

Už bylo načase. :ok:
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od multi »

Jaká je situace ohledně Bratislavské radiály? Budou se koleje v místě rušit nebo ne?
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Zedna »

Nahral jsem na uloz.to obrazky a videa vizualizaci VMO Brno (+R43 pres Bystrc),
ktere jsem v roce 2004 stahl ze stranek http://www.brno.cz/projekty/.
Nyni uz to tam nemaji, takze to sdilim takto.
Jsou tam vazne pekne a detailni ukazky jednotlivych useku VMO.

Jsou tam tyto slozky:
- BYSTRC_R43 (http://www.brno.cz/r43)
- DOBRAK
- HLINKY
- Pisarky_CD
- TOMKOVO (je tam i Rokytova)
- ZAB1 (Zabovreska)
- ZAB2 (Zabovreska)

nazev: brno_vmo_vizualizace.rar
velikost: 300 MB
http://uloz.to/xCe1jds/brno-vmo-vizualizace-rar
Zedňa
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od xcav8 »

Tohle mě pokaždé pobaví: :crazy:
http://www2.brno.cz/projekty/terminy.html
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od multi »

Takže příští rok je na řadě VMO jih. :kladivo:
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od balance »

Ražbu Vinohradských tunelů silničáři odloží

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=188&t=3563
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od multi »

Jaký je tedy stav přípravy úseků VMO? Chyszatjí se Žabovřesky (podzim?) a dál to zřejmě spí, ne?
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od xcav8 »

xcav8 píše:Tohle mě pokaždé pobaví: :crazy:
http://www2.brno.cz/projekty/terminy.html
Tady máte nejaktuálnější termíny. :mrgreen:
Veronss
Příspěvky: 339
Registrován: 11.5.2009 20:04:15
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Veronss »

S tou bratislavskou radialou uz by nebylo taky od veci nejak pohnout.. Hnevkac to ve spicce uz ponekud nepobira tu dopravu a odboceni na Herspice je taktez tragicke.. Snad se aspon co nejdrive rozbehne stavba Plotni/Dornych...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Lenny »

Všechno se to odvíjí od vyřešení ŽUB, následně pak určení trasy VMO.

Zase na druhou stranu, kdyby se chtělo, tak by se to mohlo provizorně napojit.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od multi »

V jakém smyslu blokuje ŽUB výstavbu?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Lenny »

Umístěním nádraží a pak zapojením do uzlu a polohou jednotlivých tratí. Už bylo několik variant, jak stavět ŽUB a každá se nějak lišila. Ono je potřeba sladit oba návrhy, resp. ŽUB má určitou přednost v projekci před VMO a Bratislavské radiály, s kterými se jde snáze přizpůsobit podmínkám než s kolejemi.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „Brno“