VMO: obecné info

VMO a jiné
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od mapman »

To se spíš zeptej B-KOMu, ten má tyhle věci v Brně na starosti ...
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od M4t3s »

Podle me se nedeje nic, ale tim jak je to ve svahu tak tam musi pri nizkych teplotach dat snizenou rychlost kvuli moznosti namrzani. Chapu to treba od +2 dolu. Jen nevim proc to svitilo i pri +8 :-D
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od siesa »

Ja to tedy nechapu vubec... Zaprve si myslim, ze v tunelu neni co namrzat... Zadruhe urcite to neni nutne ve smeru do Bohunic... A zatreti 40ka je opravdova buze*ace ridicu. Jen malokdo tam tu 40 opravdu dodrzuje, a kdyz se tam clovek snazi opravdu tech 40 jet, tak vytvari spise nebezpecnou prekazku pro ostatni ridice...
No nic no...placu na spatnem hrobe..Jen jsem si chtel povzdechnout :?
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od M4t3s »

Proc by voda protekajici tunelem nemohla v minusech namrzat? Zatim se mi to teda nikde nestalo ;-) ja tam teda 40 taky nejezdim...rozumim ti, divim se pokazde kdyz tam jedu a to posledni dobou i 3x denne. Vcera jsem koukal ze je 40 i v husovickem tunelu
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Zedna »

M4t3s píše:Vcera jsem koukal ze je 40 i v husovickem tunelu
Ano v Husovickem tunelu (v obou smerech) je take trvale 40 uz od minuleho tydne. Za tuhle nesmyslnou buzeraci by mel nekdo dostat padaka!!
Zedňa
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od siesa »

Zedna píše:Za tuhle nesmyslnou buzeraci by mel nekdo dostat padaka!!
Spravne... :kladivo:
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od kot »

Padáka? Minimálně vystřelit na Mars!! Novostavba za takové peníze a s takovou stanovenou rychlostí?? Neskutečné...
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od siesa »

To je ovsemna prosto typicky brnensky pristup... Namisto toho, aby bylo vyuzito plne toho, ze se podarilo jaksi v podstate dobre vyresit rychle dopravni spojeni v SZ a S segmentu VMO a tedy i prilehlych ctvrtich, je tento "uspech" prakticky degradovam takovou tuposti, jaka je predvedenena na tech docasnych i trvalych omezenich v jednotlivych tunelech... Ostatne ono i ta 50ka na useku kolem zastavky Brafova (pro nebrnaky, jedna se o omezeni z 60 na 50 kvuli prechodu, ktery vyuzije denne asi tak pet chodcu)...Nemluve o alespon provizornim rozsireni v ramci soucasneho zaberu k mostu na Veslarske atd. Ale to uz je jina pisnicka, zde mnohokrate probirana...
Jen to proste dokumentuje ten fakt, ze zajem na komfortu pro lidi je asi mimo prioritu odpovednych...
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Zedna »

Zedna píše:
M4t3s píše:Vcera jsem koukal ze je 40 i v husovickem tunelu
Ano v Husovickem tunelu (v obou smerech) je take trvale 40 uz od minuleho tydne. Za tuhle nesmyslnou buzeraci by mel nekdo dostat padaka!!
Tak asi si nekdo cte toto forum :)
protoze dnes vecer uz ta nesmyslna 40 v husovickem tunelu konecne zmizela :jidlo:
Zedňa
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od xcav8 »

To byste koukali kdo sem všechno chodí. :mrgreen:
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Sosa »

xcav8 píše:To byste koukali kdo sem všechno chodí. :mrgreen:
Věřím, občas po zveřejnění na tomto fóru mizí nesmysly velkou rychlostí.
belkolam
Příspěvky: 43
Registrován: 10.6.2009 23:09:47

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od belkolam »

Husovickým tunelem jezdím už 6 let každý den do práce a zpět a bohužel musím říct, že poměr odůvodněné/ neodůvodněné snížení rychlosti je cca 1 : 20+. Odůvodněné beru jako např. přítomnost chodce v tunelu, pomalu jedoucí vozidlo, nehoda, kluzká vozovka po požáru, náledí. Tento přístup k řízení dopravy je velice nebezpečný. Už malým dětem se přece vypráví pohádka o pasáčkovi co volal vlci. Bohužel tento přístup je v ČR široce rozšířen a výsledek je ten, hodně lidí nedodržuje místní omezení rychlosti, protože v mnoha případech je názor, že jde o zbytečnou buzeraci oprávněný, o to horší to pak je když to buzerace zrovna náhodou není.
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Zedna »

Zedna píše:Tak asi si nekdo cte toto forum :)
protoze dnes vecer uz ta nesmyslna 40 v husovickem tunelu konecne zmizela :jidlo:
Tak to bylo jen na chvilku, uz zase je tam trvale ta nesmyslna 40ka.
Kam muzu oficialne poslat stiznost?

EDIT: Tohle uz vazne totalne prehaneji!
Naposledy upravil(a) Zedna dne 15.1.2013 21:48:23, celkem upraveno 1 x.
Zedňa
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od mapman »

Viz vršek stránky:
mapman píše:To se spíš zeptej B-KOMu, ten má tyhle věci v Brně na starosti ...
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Warcz »

Ja tu 40tku beru. je tam mokro, muže to klouzat. Co ale budou ukazovat při koloně 20 ? Jednou jsem tam zažil kolonu a nejet opravdu 40 tak mam co dělat dobrzdit.
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Zedna »

Warcz píše:Ja tu 40tku beru. je tam mokro, muže to klouzat. Co ale budou ukazovat při koloně 20 ? Jednou jsem tam zažil kolonu a nejet opravdu 40 tak mam co dělat dobrzdit.
Ja tu 40ku neberu. I kdyz je tam treba mokro tak tam rozhodne nejsou horsi podminky povrchu vozovky nez pred/za tunelem. Navic uz i ta 60ka je tam dost premrstena a kdyz dali 40 tak je to uplne mimo misu a to za jakychkoliv podminek. Dobrzdit stojici kolonu za zatackou tam neni problem ani pri vetsi rychlosti. Jak uz zde bylo receno, takovymto opatrenim jen zvysuji rozdily mezi rychlosti aut (ktera dodrzuji/nedodrzuji toto nesmyslne omezeni) a tim vyrazne zvysuji riziko komplikaci/nehod, nez kdyby tam vsichni plynule jeli priblizne stejnou rychlosti kolem 60ky.

Pri zhorsenych podminkach tam maji dat blikajici oranzove vystrazne svetlo a hotovo, ale ne takto. Toto je klasicke opatreni s debilnim pristupem jako temer vsude u nas, staci aby se nekde nejaky jeden idiot rozmaznul pri tezke nehode, protoze jel pod parou a rychle jako prase. Pak prijde "chytrej" policajt a da tam nesmyslne trvale omezeni rychlosti, aby se to uz nestalo, pritom by se tam v pohode dalo jezdit rychleji a bezpecne. Navic tam pak zacnou kasirovat pokuty. Proste klasika po cesku. Jsem z toho fakt znechucenej :-(
Zedňa
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od adi88 »

Ta 40 v Husovickém je opravdu zahrávání si s ohněm, dřív, když tam náhodou svítila, tak každý zpomalil, protože si říkal pozor, něco tam nejspíš je. Když ale 40 svítí kdykoliv je jen zima a to i za sucha, lidi si na ni a blikající světlo zvyknou a když tam pak bude skutečně kolona, nedobře to dopadne. A pro Pisárecký platí to stejný. Nehledě na to, že ve směru od Pisárek přibyla stálá značka 60, samozřejmě teď v zimě změněná proměnným na 40. To, že kamiony se do toho kopce pak pomalu šinou až k benzínce Agip ani zmiňovat nemusím...Opravdu bezpečnost jak noha :kladivo: Pokud budete na BK někdo psát, klidně se pod to podepíšu taky.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od siesa »

No a jeste jedna docela novinka...U znack auticka pri vjezdu do pisareckeho tunelu smer Bohunice je osazeno trvale omezeni na 60 :o to je proste k vzteku a ridicum snad na truc...!!
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Warcz »

Naprostý souhlas. 40tky v Brně jsou z 80% fakt nesmyslné a většina řidičů na to potom sere. Co mi přijde úplně mimo je proč by měla byt 40 směrem "nahoru" když brzdná dráha i na mokré vozovce bude docela krátká, proti tomu dolů je 60tka na hraně. oni si dají ale 40cet na obě strany...
Zedna
Příspěvky: 272
Registrován: 1.5.2011 1:15:23

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Zedna »

Jak jsem psal ve vlakne monitoring tisku

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 30504.html

Prekvapilo mne (mile), ze se pry pocita se zvysenim rychlosti z 80 na 110 i na VMO Brno (po dokonceni).
Zedňa
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od mapman »

No, spis to zakon umoznuje, ale spravne se tam pise, ze to bude zalezet na mistnich podminkach, treba na useku Hlinky - KrPole - Rokytova, ktery vede v huste zastavbe a castecne v tunelech si 110 predstavit moc neumim ... Dal tam planuji dlouhe tunely na jednu i na druhou stranu, takze jedine misto, kde by se to dalo dat, je pripadny Jihovychodni segment....
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od siesa »

Tak jsme se dockali a konecne byly instalovany znacky umoznujici rychlost 80 km/h na Hradecke uz od krizeni s Taborem... Pripadal jsem si tam vzdycky jako blbec, kdyz to vsichni rozjeli hned na osmdesat a ja tak dodrzoval tu padesatku :?

Jinak jeste by mel takovej dotaz ohledne 60 pred pisareckym tunelem ve smeru z mesta.
Znacky jsou upevneny hned pod cedulemi pozor snih (nebo snad dokonce jeste drive),

https://maps.google.cz/maps?hl=cs&ll=49 ... .44,,0,5.2

jenze podle meho nazoru to je jeste pred koncem te krizovatky, tzn. v tunelu uz by mela byt 80 (neb je to rychlostni silnice ve meste). Jaky je vas nazor??
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od adamos »

Já mezi tou značkou Pozor, sníh! a tunelem žádnou křižovatku nevidím. Pokud je šedesátka upevněna "pod sněhem", pak podle mě platí v celém tunelu.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od kyk »

Dotaz byl myšlen asi takto - v rámci komunikace kde probíhá připojovací pruh je instalováno omezení rychlosti.
Platí toto omezení po ukončení připojovacího pruhu?
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od siesa »

kyk píše:Dotaz byl myšlen asi takto - v rámci komunikace kde probíhá připojovací pruh je instalováno omezení rychlosti.
Platí toto omezení po ukončení připojovacího pruhu?
Ano...Dekuji za upresneni. Tak jsem to myslel...
Odpovědět

Zpět na „Brno“