Právě je 18.7.2019 14:57:06

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
 VMO: obecné info 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: VMO: obecné info
Ještě v tomto roce by měla přijít na řadu obnova krytu na Olomoucké směr centrum.

Přílohy:
BM_Olomoucka.jpg
BM_Olomoucka.jpg [ 144.97 KiB | Zobrazeno 9984 krát ]
1.8.2014 0:08:23

dle tohoto článku:
http://vyskovsky.denik.cz/z-regionu/kru ... -e2j4.html

mají na VMO vznikat nové kruhové objezdy ... to mě docela zarazilo ... čekám reakci Martina z Ostravy ...

8.9.2014 14:46:01
Autor

Nic o VMO v článku nevidím :)

14.9.2014 16:10:31
Profil ICQ

Martin z Ostravy píše:
Nic o VMO v článku nevidím :)

Citace:
A dodala, že nové kruhové objezdy mají v budoucnu vznikat především u nových sídlišť, obchodních center a na postupně dostavovaném Velkém městském okruhu.

15.9.2014 8:14:41

Ty kruháky na VMO jsou snad myšleny jako součást múk.

15.9.2014 9:43:56

balance píše:
Ještě v tomto roce by měla přijít na řadu obnova krytu na Olomoucké směr centrum.

Oprava zahájena...

30.9.2014 16:11:36

Zdravím, dostal jsem emailem z dopravního podniku tyto informace:

Uzavření Pisáreckého tunelu
Ve dnech 9. ledna až 28. února 2015 dojde v rámci rekonstrukce technologií k uzavření jednoho a v některých dnech obou tubusů Pisáreckého tunelu. Na přilehlých komunikacích sloužících jako objízdné trasy pro individuální automobilovou dopravu je třeba počítat s výrazně vyšší hustotou provozu, která může způsobovat zpožďování vozidel hromadné dopravy. Upozornění se týká především linek 25, 26, 37, 44/84, 50, 52 a 68.

Ukončení výluky v křižovatce ulic Sportovní × Hradecká
(od 19.1.2015)
Linky: 42, 70

Edit, známe i harmonogram:
9. 1. (5.00 hodin) - 12. 1. (5.00): uzavírka tubusů A i B
12. 1. (5.00) - 2. 2. (21.00): uzavírka tubusu A, v tubusu B provoz pouze pro auta do 3,5 tuny
2. 2. (21.00) - 23. 2. (5.00): uzavírka tubusu B, v tubusu A provoz pouze pro auta do 3,5 tuny
23. 2. (5.00) - 28. 2. (16.00): uzavírka tubusů A i B

Zdroj: http://brno.idnes.cz/stavebni-prace-u-s ... zpravy_daj

8.1.2015 16:22:59

dnešní novinka v deníku mě trošku překvapila, ale snad to bude k čemu ...
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 50608.html

9.6.2015 18:44:52

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 50621.html

22.6.2015 9:56:28

Nemate nekdo nejake informace, co se deje v techto mistech??

http://www.mapy.cz/s/jaoI

28.6.2015 22:14:44
Autor

Protihluková stěna v SDP se staví.

28.6.2015 22:16:53

Aha...Dekuji za informaci, Lenny....

30.6.2015 13:09:09

je nějaký posun v přípravě VMO Rokytova - Jedovnická? (tunel Vinohrady) totiž situace v Židenicích je naprosto šílená a právě tento úsek by společně s Rokytovou a Tomkáčem velmi velmi pomohl :-)

hledal jsem topic VMO Rokytova - Jedovnická (tunel Vinohrady) ale nic jsem nenašel :(

6.9.2016 11:12:21

Ohledně tunelu Vinohrady byla v roce 2014 zhotovena a odevzdaná Technická studie. Tunel se řešil ve třech variantách navržených tras, s ohledem na vliv na zástavbu nad tunelem. Byl také proveden předběžný geologický průzkum v navržených trasách na území Vinohradského sídliště. Další projektové stupně nejsou v běhu a vše leží u ledu na ŘSD Brno.

6.9.2016 12:17:47

proboha svatého, proč ŘSD Brno zastavilo přípravu takto důležité stavby pro celý východ Brna ? může mi někdo říct, čím ten Závod Brno uvažuje? podle mě to mozek nebude ... na takto důležité stavbě má jet příprava o sto šest a né "u ledu" to je normálně výsměch Židenicím!

8.9.2016 8:50:41

no možná po tom průseru s královopolskými tunely je jim jasné, že už další prachy na vrtání do brněnských jílů nedostanou :lol:

8.9.2016 8:57:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

V královopolských tunelech se něco stalo? Jaký průser? Není mi známo, že by tam došlo k propadu jako na Blance :-). Mimochodem v oblasti sídliště Vinohrady je podloží poněkud odlišné. Viz pro info níže:
Území pro ražbu je budováno horninami s velmi odlišnými geomechanickými vlastnostmi. A to proterozoickými horninami zastoupenými granitoidy v různém stupni tektonického porušení a ulehlými neogénními písky, místy až charakteru pískovce. Hloubka proterozoického skalního podkladu je v rámci zájmového území velmi proměnlivá a pohybuje se v rozmezí cca 9 - 60 m pod úrovní terénu.
Základní charakteristiky kvazihomogenních horninových celků, které mohou být ražbou tunelu zastiženy:

8.9.2016 16:43:04

bumbik píše:
proboha svatého, proč ŘSD Brno zastavilo přípravu takto důležité stavby pro celý východ Brna ? může mi někdo říct, čím ten Závod Brno uvažuje? podle mě to mozek nebude ... na takto důležité stavbě má jet příprava o sto šest a né "u ledu" to je normálně výsměch Židenicím!

Domnívám se , že kvůli tomu, že řeší přípravu Žabovřeské, Tomkova n. a Rokytovy, takže na Vinohradský tunel momentálně nemá kapacitu.

9.9.2016 12:41:34

Jardo doufám, že máš pravdu a po rozjezdu Žabovřeské, se obnoví příprava Vinohradského tunelu, ten je zcela nezbytný ...

9.9.2016 12:49:27

myslel jsem to tak, že poté co se stavěl naprosto nesmyslný ražený tunel, kde vyšlo 100 m na víc než 500 mil, tak už nikdo nic takového v brně nerozjede.

9.9.2016 13:18:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

A na kolik vyšla Blanka ? Podle mě na tu stavbu dojde a pokud to nebude třeba za rok tak by měla byt připravena, aby v případě dobrých podmínek mohla rychle začít.

9.9.2016 13:50:31

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 60914.html

14.9.2016 6:28:58

Nemyslíte si, že by bylo spíše lepší než tunel vinohrady začít připravovat VMO v protoru mezi spalovnou a AAA Auto, ta křižovatka s Ostravskou a Olomouckou by dost lidí z Líšně a Vinohrad přesvědčila, aby se židenicím vyhla a jela přes Ostravsou, na sever pak přes Tomkáč.

Další bych pak viděl Bratislavskou radiálu (spojení D2 a VMO v Černovicích)

až poté bych řešil Tunel Vinohrady

Ale dle mého názoru příprava a výkupy ze strany města vč. demolic by měli běžet na všech úsecích VMO bez vyjimky
I kdyby na to aktuálně nevyly porachy, tak ať se to pak nesekne jako Žabovřeská na nějákem vychcánkovi.

15.9.2016 11:40:20

I když jsou koridory pro VMO stabilizované, může dojít ke změně a vykupovat do foroty by nebylo příliš ekonomické. Trasa mezi Černými poli a Židenicemi se měnila několikrát. Po výstavbě Provazníkovy v 80. letech min. století byl prostor Tomkova náměstí nechán na dožití, které trvalo cca 40 roků. To není málo. Před časem žába na prameni bylo ŘSD závod Brno, kteří žili v trochu jiném světě, izolováni od reality (cca 50. léta). Příprava okruhu se trochu začala hýbat až v posledních letech. A rozhodně to není zásluhou ŘSD.

15.9.2016 12:42:18

ttc: myslím, že to vidím jinak, pro mě jako člověka, co do Brna přijede a zase odjede, je podstatné vyřešit tunel Vinohrady, Rokytovu a Tomkovo náměstí, tím se dostanu po 4 pruhu bez semaforů až k mému cíli, takže z mého pohledu je pro mě tunel Vinohrady důležitější, jinak chápu, že z dopravního hlediska pro místní obyvatele jsou ty priority jinak ... ale jinak od Ostravské radiály až do Židenic o žádném problému nevím, problém jsou ty zasekané křižovatky a to právě řeší tunel Vinohrady, co se týče bratislavské radiály, souhlas, černovická při nájezdu na hněvkovského je fakt hrůza ... ucpané až až ...

15.9.2016 12:54:20
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další