I/9 obchvat Líbeznice

Praha (D8) – Mělník (I/16) – Jestřebí (I/38) – Česká Lípa (I/15) – Nový Bor (I/13) – Rumburk – Německo
shmack
Příspěvky: 15
Registrován: 13.7.2010 13:41:29
Kontaktovat uživatele:

I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od shmack »

Tak jak víte, ti co tam jezdíte, nic se nedělo a teď se staví. Termín z důvodu nedostatku finační prostředků na rok 2010 byl temín otevření z 11/2010 odsunut o 9 měsíců :ko:
Nebuďme příliš optimističtí. Provede se dostavba napojení od Mělníka, kde zmizí stará rovná silnice a budem tam jezdit přes novou odbočku do Líbeznic, která má být pouze pro sjezd lidí co chtějí do obce. Tranzit po obchvatu nebude jezdit, dokud se na to neuvolní prostředky. To znamená, až to nový ministr posvětí či nikoliv. Na straně od D8 by se měla dostavět mimoúrovňová křižovatka a zrušit odbočku přes pole co tam vyrostla. Tak a s tímto řešením se budeme potýkat celý rok (min. do 8/2011), pokud budou uvolněny finnace a obchvat Líbeznice získá prioritu.
již neaktuální leták: http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... bchvat.pdf
k červenci 2010 je hotový most do Báště a začalo se pracovat na připojovacích křižovatkách:-(
rudik
Příspěvky: 4
Registrován: 1.11.2010 15:23:24

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od rudik »

Mě by celkem zajímalo, jak po zprovoznění obchvatu bude vypadat nájezd na a sjezd z D8. Současné řešení u Staré pošty se mi zdá naprosto nevhodné. Při nájezdu mám obavy z kolon před kruhovým objezdem, kdy je směr od Líbeznic blokován auty od Odolene Vody. Při sjezdu je zde pak riziko blokování D8 z důvodu přednosti v jízdě na I/9. Pokud si představím odpolední hodiny, kdy je poměrně velký provoz z Prahy na Mělník a opačně, pak mi přijde sjezd z D8 jako nemožná záležitost, kdy hrozí ucpání odbočovacího pruhu, kolony, nehody. Řekl bych, že přímý sjezd z D8 s napojovacím pruhem na I/9 by nebyla natolik drahá záležitost a z hlediska obchvatu by dávala smysl. Pokud se toto již někde řešilo, tak se omlouvám ale nikde jsem to zatím neviděl.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od adamos »

On ještě dneska někdo jezdí do Mělníka jinak než přes D8 -> exit Nová Ves -> I/16?
Zatraktivní obchvat Líbeznic cestu po I/9 natolik, že se máme najednou obávat tvorby kolon?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
shmack
Příspěvky: 15
Registrován: 13.7.2010 13:41:29
Kontaktovat uživatele:

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od shmack »

adamos píše:On ještě dneska někdo jezdí do Mělníka jinak než přes D8 -> exit Nová Ves -> I/16?
Zatraktivní obchvat Líbeznic cestu po I/9 natolik, že se máme najednou obávat tvorby kolon?
Ano, jezdi lide i po stare silnici a nejezdi na D8.
Kolony jsou na dennim poradku, ale nastava otazka, zda kdyz se doprava odvede od Libeznic a Březiněvse, zda to pobere kruhova krizovatka na sjezdi D8 Zdiby, kam planovany obchvat odklani dopravu.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od dvs »

Už jsme to tu probírali, ale taky jsem historii nenašel.

Existoval "velkolepý" plán na přestavbu MÚK Zdiby, tak že se ještě na jednom místě podkope D8 a udělá se velký kruhák. Taky se počítalo s bouráním pumpy ...

Podle mne by stačilo přidat přímou rampu D8 -> I/9 a odlehčovací odbočení na kruháku spojené s dalším pruhem ve stoupání a v nájezdu na D8.

Málůvka přebudované MÚK z územního plánu Zdiby
Přílohy
D8 MUK Zdiby.JPG
D8 MUK Zdiby.JPG (111.77 KiB) Zobrazeno 39238 x
shmack
Příspěvky: 15
Registrován: 13.7.2010 13:41:29
Kontaktovat uživatele:

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od shmack »

Křižovatka "hezká", ale kdy bude hotová :? Asi nemá cenu se rozčilovat nad tím, že se nepostupuje od jednoho konce k druhému, ale staví se izolované stavby a ty se pak snaží propojit :cry:
rudik
Příspěvky: 4
Registrován: 1.11.2010 15:23:24

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od rudik »

to adamos: Jezdím tu každý den a mohu danou situaci posoudit. Do Mělníka po I/9 jezdí opravdu hodně lidí, to je zkrátka fakt. Jestli to dělají proto, že touto cestou ušetří (vím že čas ne), nevím. Další věc je, touto a žádnou jinou cestou jezdí lidé do Prahy z a do Neratovic.

to dvs: Ano, Vaše navrhované řešení by podle mne v tuto chvíli věc zcela dostatečně řešilo. Možná má ŘSD variantu dle obrázku stále ve frontě a nechce dělat provizoria, to také nevím.
rudik
Příspěvky: 4
Registrován: 1.11.2010 15:23:24

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od rudik »

Já myslím, že se nejedná o rozčilování, ale zamyšlením nad smyslem. Já mám obavy z toho, že lidé uvíznou 2x 3x v některé z předpokládaných kolon a příště se jí zcela logicky budou snažit vyhnout. A kudy je jediná cesta? Jak by dopadl např. kanalizační řád, kdyby vedla roura z městské čtvrti a v místě napojení na centrální řád by byla trubka z rodinného domu. Asi to tu nevyřešíme a čas ukáže.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od adamos »

rudik píše:to adamos: Jezdím tu každý den a mohu danou situaci posoudit. Do Mělníka po I/9 jezdí opravdu hodně lidí, to je zkrátka fakt. Jestli to dělají proto, že touto cestou ušetří (vím že čas ne), nevím. Další věc je, touto a žádnou jinou cestou jezdí lidé do Prahy z a do Neratovic.
Asi jsem to špatně formuloval. Nepopírám význam I/9. Spíš jsem se ptal, zda obchvat Líbeznic zatraktivní I/9 natolik, že bychom v místě napojení na D8 mohli očekávat výrazné zvýšení intenzit?
A ještě jedna otázka, vyplatí se z Líbeznic jet do Prahy po II/243?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
rudik
Příspěvky: 4
Registrován: 1.11.2010 15:23:24

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od rudik »

To je právě to, pokud lidé jedou do Prahy (Mělník, Neratovice), v 90% odbočí (v podstatě jedou rovně) na II/243. Vzniknuvší odbočkou z obchvatu do Líbeznic se zmenší atraktivita této cesty a předpokládám, že se auta přesunou k D8. Což předpokládám, že byl účel výstavby obchvatu. Pokud by byl provoz pouze po I/9, tak by samozřejmě zvýšení intenzity nehrozilo.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od dd »

Nedávno jsem byl v Březiněvsi a tam je na II/243 takový provoz, jaký se nevidí na řadě jedniček. Místním obchvat Líbeznice velmi pomůže. Ale ten kruhový objezd určitě nemůže pojmout takové intenzity.
shmack píše:Křižovatka "hezká", ale kdy bude hotová :? Asi nemá cenu se rozčilovat nad tím, že se nepostupuje od jednoho konce k druhému, ale staví se izolované stavby a ty se pak snaží propojit :cry:
To není tak špatný postup, když se postupně odstraňují závady od těch nejhorších. Zvlášť s naším rozpočtem.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od egelebege »

rudik píše: Do Mělníka po I/9 jezdí opravdu hodně lidí, to je zkrátka fakt. Jestli to dělají proto, že touto cestou ušetří (vím že čas ne), nevím.
Pravý důvod by klidně mohl být i ten, že na tuto trasu řidič nepotřebuje dálniční známku
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od dvs »

adamos píše:On ještě dneska někdo jezdí do Mělníka jinak než přes D8 -> exit Nová Ves -> I/16?
Zatraktivní obchvat Líbeznic cestu po I/9 natolik, že se máme najednou obávat tvorby kolon?
Ono záleží, do které části Mělníka člověk jede. Mělník je po I/16 poměrně ve špičce zacapný, takže pokud jede na jihovýchodní okraj, tak je to rychlejší po I/9.

Navíc po D8 a I/16 je to skoro o 7km víc a aby to bylo rychlejší tak se to musí jet na limitech a ne všichni jezdí na dálnici 130km/h (Hodně hrubým odhadem delší cesta, vyšší spotřeba na dálnici tak to dělá při měsíčním dojíždění cca 1000Kč).

Něco podobného jsme už tu řešili Budete jezdit Pardubice - Praha a zpět po I/36 nebo I/37+R35 (PS: Je zajímavé že po roce už tu vítězí R35 a R37 přes Opatovice)
Naposledy upravil(a) dvs dne 2.11.2010 17:15:52, celkem upraveno 1 x.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od jonáš »

No ono je něco jinýho Praha-Pardubice a něco jinýho dojíždění do Prahy z přespolních nocleháren. Většina ani do toho Mělníka nedojede.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od dvs »

jonáš píše:No ono je něco jinýho Praha-Pardubice a něco jinýho dojíždění do Prahy z přespolních nocleháren. Většina ani do toho Mělníka nedojede.
V tom vlákně šlo ale o trojúhelník D11 exit Nové Město - Opatovice - Pardubice - Lázně Bohdaneč - D11 exit Nové Město. Tam je to taky zajížďkakolem 9km.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od egelebege »

to by se taky mohlo řešit kudy z Kolína na Prahu? Po I/38 a D11, nebo rovnou I/12?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od jonáš »

No spíš jde o to, jestli berete v úvahu lokální dopravu nebo tranzit, tedy poměr tý zajížďky k celkový trase. Pár procent se překousne, třetina navíc se nevyplatí. Navíc zaústění tý "hlavní" do Hradce i Pardubic neni nic moc, to jsem vždycky radši střihal předměstíma než těma zavináčema a světlama. Kolín to samý, bejt obchvat Běchovic a Újezda tak neni z jižní poloviny Prahy co řešit .. na dálnici maximálně tak doženu zdržení způsobený dojezdem k dálnici a přes Novou Ves. Když budu mít kliku a nebude u Sadský pod mostem zašprajcovaná cisterna ;)
shmack
Příspěvky: 15
Registrován: 13.7.2010 13:41:29
Kontaktovat uživatele:

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od shmack »

Pánové trohu jste se přehoupli na jinou komunikaci. Opatovice, Kolín apod. na to jsou jiníá témata!:kladivo:

Pokud obchvat Líbeznic odvede značné množství dopravy mimo Líbeznice a poté Březíněves, obávám se o přesunutí zácpy na kruháč u sjezdu z D8 Zdiby. Posudek odhaduje přesunutí 70% dopravy ze silnice II/243 na nový ochvat! V současné době je Na sjezdu Zdiby z D8 jen ten malý kruháč na plánované velké křižovatce, viz výše. Dnes je tam každou chvíli už kolona ze směru od Kralup po staré drážďanské, nyní číslo 608. Toto ústí na kruhový objezd, a pokud z druhé strany do něj přivedem řidiče směřující také do Prahy po 9ce, tak to bude masakr :jidlo: Přesně jak píše Rud(l:-)ik - také se obávám, že se zablokuje sjezd ve Zdibech - současné řešení je nevyhovující, ikdyž tam převedem jen těžkou tranzitní dopravu.

Březíněves (II/243) žádá o schválení varianty obchvatu obce, kdy na začátku a na konci budou kruháče a náklaďáky to budou muset objíždět po východní straně, kde bude vybudovaná komunikace - blbost :crazy:

Oboje ukazuje malý obrázek Líbeznického zpravodaje - úprava sjezdu D8 je plánována, ale kdy bude?
Přílohy
Obchvat
Obchvat
1.jpg (14.42 KiB) Zobrazeno 38693 x
bizonek
Příspěvky: 53
Registrován: 5.8.2010 6:47:25

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od bizonek »

Třeba by stačilo, kdyby se mezi větvemi ze směru od Líbeznic a na nájezd na D8 udělal bypas.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od jonáš »

Kladivo schovejte, tam šlo o obecnej princip. Jestli se lidem vyplatí zajížďka .. tady jde ale jen o 3 km navíc versus tři vesnice, tak bude opravdu spíš rozhodovat zácpa na tý MUK. A vlastnictví dálniční známky, což u dojížděčů za prací z příměstskýho venkova taky neni úplně běžný. Teď ale nevim, neni to ještě do Zdib "vignettefrei"?
Avantime
Autor
Příspěvky: 617
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od Avantime »

jonáš píše:Teď ale nevim, neni to ještě do Zdib "vignettefrei"?
Není, viz http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od jonáš »

Pak to ovšem mělničáci ani neratovičáci nemůžou zahltit. Spíš budou dál ucpávat Bořanovice.
Mmch v turistický verzi už je ten obchvat dávno hotovej 8-) http://www.mapy.cz/#mm=TTtTcP@x=1332459 ... 29472@z=13
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od dvs »

Na tomto obrázku napojení MUK Líbeznice na starou silnici
http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/0 ... s/006.html

je popis:
Petr Pokorný píše: Větev MÚK pro připojení Líbecnic, napojení na stávající I/9. Podle územních plánů by v budoucnu měla dále pokračovat přeložka silnice II/243 směr Praha-Březiněves tak, aby se i tato silnice kompletně vyhnula Líbeznicím.
V územních plánech jsem tu přeložku nějak nenašel. Že by během roku někam zmizela?
shmack píše:Oboje ukazuje malý obrázek Líbeznického zpravodaje - úprava sjezdu D8 je plánována, ale kdy bude?
Jinak v tom zpravodaji je to krásný lobbing vesnic a EIA hádka mezi nimi (Březiněnes argumentuje pro obchvat současnými hodnotami a ne po odvedení dopravy obchvatem Líbeznice. Podle mne malůvka křižovatky MUK Zdiby (U staré pošty) v tom zpravodaji se nezakládá na ničem. Ať lobují pro bypas na kruháku a přímou rampu D8>I/9 (investiční záměr, projekt, ÚR, , SP...) než budou tyto razítka, tak snad už bude po krizi. Hlavně nebrat ohledy na koordinaci s R1.

OT:
Avantime píše:
jonáš píše:Teď ale nevim, neni to ještě do Zdib "vignettefrei"?
Není, viz http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky.
D8 je zpoplatněná od "-3,5km" (slovy: mínus tři a půltého km) MUK Březiněves. To je od letoška. Schválně si to zkotroluji, protože ještě loni byl úsek MUK Březiněves MUK Zdiby pro OA bez poplatku.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od adamos »

Větev MÚK pro připojení Líbeznic, napojení na stávající I/9. Podle územních plánů by v budoucnu měla dále pokračovat přeložka silnice II/243 směr Praha-Březiněves tak, aby se i tato silnice kompletně vyhnula Líbeznicím.
Tak schválně, koho ta přeložka náhle překvapí, až se bude blížit realizace. :jidlo:
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/9 obchvat Líbeznice

Příspěvek od andy »

dvs píše:V územních plánech jsem tu přeložku nějak nenašel. Že by během roku někam zmizela?
Je to tak:
Zápis z veřejného projednání posudku a současně dokumentace záměru Silnice II/243 - Obchvat Březiněvsi píše:Městská část Praha-Březiněves se pokoušela řešit odvedení dopravy ve spolupráci s dalšími dotčenými obcemi.
Účastnila se mj. projednání konceptu obce Bořanovice. V tomto konceptu se uvažovalo s napojením komunikace II/243 přes ulici V Alejíčkách na silnici I/9. Tato přeložka silnice II/243 však nebyla přijata obyvateli obce Bořanovice, zastupitelstvo proto rozhodlo o jejím vyřazení z řešení územního plánu.
Praha-Březiněves je tak nucena řešit dopravní situaci pouze na katastru své městské části...
adamos píše:Tak schválně, koho ta přeložka náhle překvapí, až se bude blížit realizace. :jidlo:
Njn někdy se stávaj i tak překvapivý věci jako blížící se realizace něčeho, co zastupitelstvo zakázalo. V Komořanech by o tom mohli vyprávět... 8-)
Odpovědět

Zpět na „I/9“