I/9 D8 - Líbeznice

Praha (D8) – Mělník (I/16) – Jestřebí (I/38) – Česká Lípa (I/15) – Nový Bor (I/13) – Rumburk – Německo
Odpovědět
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Mario »

Nevíte někdo, proč se v tomto úseku nepřipravuje klasický 4 pruh ale jen rozšíření na 2+1? Vždyť s rozšířující se zástavbou v okolí Prahy to bude už po dokončení na další přestavbu...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Lenny »

Neboť předpokládaný růst dopravy nenastal a pro spojení s Mělníkem se více využívá spojením po I/16.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od kyk »

On si taky každý druhý rozmyslí sjezd a nájezd na dálnici ve Zdibech. Tak pitomé a nekapacitní řešení není snad nikde v republice.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Mario »

Lenny píše:Neboť předpokládaný růst dopravy nenastal a pro spojení s Mělníkem se více využívá spojením po I/16.
Tak jasně, že si lidi mířící na Mělník musí zajíždět na I/16, protože ta I/9 ve stávajícím uspořádání je nepoužitelná. Je to jako stavět I/35 ve třípruhu protože lidi z Ostravy do Prahy stejně jezdí přes Brno... Jakmile bude ve Zdibech sjezd a udělají se ty úseky se třemi pruhy tak se zas podstatně zvednou intenzity, protože silnice bude použitelnější.
Nesouhlasím ani s tím, že 17tis. vozidel si nezaslouží 4 pruh. Na Prahu ten počet není nic moc, ale takové intenzity nemá ani D48 a jak usilovně se tam budují dálnice. Nebo třeba I/11 kolem Třince.
Nemluvím o tom, jak dlouho u nás trvá příprava stavby a jak rychle se střední Čechy zalidňují.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Aram96 »

Pro 17 000 se snad všude plánují 4-pruhy kromě míst, kde má nastat výrazný úbytek dopravy díky nějaké jiné novostavbě. Pokud tohle není ten případ, je absence 4-pruhu naprostá kravina, přesně jak píšete - D48, D7, D6...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Lynx »

Před pár dny jsem jel po obchvatu Líbeznic a přesně tohle jsem řešil - proč tam neudělali 4-pruh rovnou ? ! Oba směry plné, bržděné nějákým náklaďákem, který se nedal předjet .....

Naprostá kravina stavět polovičaté řešení, které je už v den zprovoznění poddimenzované.
nero_lama
Příspěvky: 123
Registrován: 22.11.2011 10:31:49

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od nero_lama »

Minulý týden jsem zaregistroval vrtačku na Zilu co vrtala kolem I9 mezi D8 a Libeznicí. že by něco?
Nerolama
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od kyk »

Taky jsem si všiml, že by předběžný geotechnický průzkum viz Tenderarena?

Popis: Provedení předběžného geotechnického průzkumu dle TP 76 jako podkladu pro DÚR stavby I/9 Zdiby – Líbeznice – rozšíření na 2+1.
Odůvodnění: Stavba má schválený záměr projektu a ukončené zjišťovací řízení EIA. V rámci dalšího stupně přípravy bude proveden PřGTP, který poslouží jako podklad pro zpracování DÚR. PřGTP bude proveden dle projektu PřGTP zpracovaného společností SUDOP PRAHA a.s. v 01/2021.
Stav zakázky: Zadána
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Lynx »

Mě na téhle silnici vždycky zaujme, tedy když jedu ve směru od D8 směr Líbeznice, jak je to klasický příklad stavění silnice směrem na kostel. Když se podíváte tak v dálce je vidět Líbeznický kostel v ose silnice

https://mapy.cz/s/gonagamala

Je fakt, že dvoupruh směr Praha bude určitě využitý. Za mě by neškodilo postavit rovnou čtyřpruh, ale k tomu asi není vůle. Bohužel.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od kyk »

Dělá se vyhledávací studie až k Mělníku, na 2+1 od Líbeznic do Větrušic. Takže 2+2 od D8 je asi passé. Každopádně je třeba prvně vyřešit vlastní větví sjezd na I/9 od Prahy, teď je to šílený, ve špičkách auta stojí na dálnici a vzniká nemálo nebezpečných situací. Takovou bídu jsem snad nikde jinde neviděl.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Lynx »

Ta křižovatka resp. její přestavba se tam plánuje už hodně dlouho a nevím na čem to drhne, že ani tu jednu rampu stále nepostavili ? Mluví se o tom přitom už řadu let, že se to "brzy" bude stavět.

Přitom stavebně by to nemělo být nic tak složitého, terén je tam plus minus rovina a jedná se o pouhou jednu rampu, která by přitom zásadně pomohla. V podstatě jednoduchá stavba pár stovek metrů silnice.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Majkii »

V letáku nebo i zde na fóru jsou důvody čekání popsány.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Lynx »

Netušil jsem, že to má leták. Je povzbuzující, že se to má stavět za rok, ale ty důvody proč to trvalo cca 10 let jsme tam nicméně nenašel. Asi už je taková doba standard i u těch nejjednodušších staveb ....
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Mario »

Zajímalo by mě, o kolik se zvedla intenzita provozu na tomto úseku po otevření přímé větve od D8. Spousta lidí mířících na Mělník, když uviděla kolony na MÚK tak raději pokračovala dál po dálnici a dojela na Mělník po I/16... Nyní mi přijde, že na I/9 sjíždí směr Mělník více vozidel než v minulosti. Možná by to na 4 pruhy už bylo...
A v podstatě sem začali jezdit i Ti, kteří kvůli kolonám na MÚK Zdiby si to zkracovali přes Líbeznice (třeba jako já na skútru 8-) )
nero_lama
Příspěvky: 123
Registrován: 22.11.2011 10:31:49

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od nero_lama »

Mario píše: 21.9.2023 6:00:49 Zajímalo by mě, o kolik se zvedla intenzita provozu na tomto úseku po otevření přímé větve od D8. Spousta lidí mířících na Mělník, když uviděla kolony na MÚK tak raději pokračovala dál po dálnici a dojela na Mělník po I/16... Nyní mi přijde, že na I/9 sjíždí směr Mělník více vozidel než v minulosti. Možná by to na 4 pruhy už bylo...
A v podstatě sem začali jezdit i Ti, kteří kvůli kolonám na MÚK Zdiby si to zkracovali přes Líbeznice (třeba jako já na skútru 8-) )
nemohu jednoznačně posoudit, každopádně nový sjezd hodnotím pozitivně, za dobu existence sjezdu se mi stalo jen jednou (ranní příjezd do Prahy) že jsem stal na Zdibským kopci(což dříve bylo pravidlem a objiždel jsem přes Březiněves), jinak dojedu až k dálnici k prvnímu křížení. Naopak se mi stalo, že za stejnou dobu byla cca 3x zácpa od Mělníka na KO u Líbeznice už od sjezdu na Novou Ves.
Odpoledne se občas stane, že směrem na Mělník stojí u KO u Libeznice už pod mostem na Bášt.

Smutné je at bude 2+1 nebo 2+2 tak KO u Líbeznice bude špunt. a podle mě 2+1 nebo 2+2 nevejde pod most nebo na most na obchvatu
Nerolama
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od Aram96 »

Řekl bych, že zrovna tohle je silnice, jejíž jakákoli modernizace povede k přímému nárůstu dopravy do Prahy.
Osobně bych raději viděl pořádné přeložky na 16. Kdyby se i tak 9 přecpala auty, tak to chce rovnou 4-pruh. Nebo je to 2+1 plánováno vyloženě kvůli stoupacímu pruhu ?
NullDeVoid
Příspěvky: 351
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od NullDeVoid »

I/9 by bylo dobré vést jako S6 za Mělník.
I/16 by měla být S16 od D6 až za Novou Paku.
jedině takhle ta oblast dostane dobrou, kapacitní obsluhu.
A opět, bylo by fajn, kdyby tohle nebylo potřeba. Bohužel ale je a bude.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
pjezek164
Příspěvky: 193
Registrován: 9.7.2012 9:30:55

Re: I/9 D8 - Líbeznice

Příspěvek od pjezek164 »

NDV: Souhlas. Ta OK severně od L je nesmysl od počátku, má malý průměr. Jinak dvoupruh s ohledem na místní neumětely raději ne.
Odpovědět

Zpět na „I/9“