Právě je 28.11.2020 22:50:27

I/22 Klatovy - Strakonice 
Autor Zpráva
Autor

Příspěvek I/22 Klatovy - Strakonice
Dne 20. 12. bylo v informačním systému EIA zveřejněno oznámení záměru Silnice I/22 Vodňany – hranice Plzeňského kraje, část hranice Plzeňského kraje - Katovice.

Oznámení záměru píše:
Předmětem předkládané dokumentace je záměr výstavby silnice I/22 v úseku hranice Plzeňského kraje - Katovice. Začátek je dán hranicí kraje, úsek je ukončen mimoúrovňovou křižovatkou Katovice. V zájmovém úseku jsou proti sobě posuzovány dvě varianty, a to varianta A-1 a A-2. Délka posuzovaného úseku přeložky silnice I/22 činí pro obě varianty cca 9,1 km. V zájmovém úseku mají obě varianty skoro stejné směrové vedení, poněkud odlišné jsou jen poloměry oblouků, kde se trasy mírně rozcházejí. Obě trasy končí mimoúrovňovou křižovatkou u Katovic. Trasa varianty A-2 je asi o 20 m delší, než trasa varianty A-1. Silnice je navržena jako dvoupruhová silnice I. třídy v kategorii S 9,5/80 ČSN 736101.

26.12.2011 15:33:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvek Re: I/22 Klatovy - Strakonice
Dne 8. 2. byla v informačním systému EIA zveřejněna dokumentace záměru Silnice I/22 Vodňany – hranice Plzeňského kraje, část hranice Plzeňského kraje - Katovice.

Dne 28. 6. bylo k záměru zveřejněno souhlasné stanovisko.

18.7.2012 21:45:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Jel jsem po I/22 minulý týdne v pátek a překvapil mne vysoký provoz nákladních aut mezi Klatovy a Domažlicemi, dokonce jsem tam potkal polského a rumunského řidiče. Oproti jiným úsekům I/22 byl tam provoz několika násobně větší. Ale nemohu přijít odkud kam jedou, co je to za spojku.

10.1.2017 12:32:44

Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Mohlo to být kvůli sněhu, kdy byly šumavské přechody, např. přes Železný Brod a Strážné špatně sjízdné a muselo se to objíždět přes Folmavu. Nevím. Napadlo mě to, protože minulý týden byly např. uzavřeny pro TIR přechody v Krkonoších a Jizerkách a muselo se to objíždět přes Hrádek.

10.1.2017 12:51:45

https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/427 ... _trasy.pdf

Je fajn, že se plánujou úpravy trasy v místech, kde jsou horizonty a něpřehledné zatáčky. Ale neplánuje se i třeba MÚK s II/187? To by podle mě mělo větší význam v téhle lokalitě.

28.5.2020 10:13:51