I/22 Klatovy – Domažlice

Domažlice (I/26) – Klatovy (I/27) – Strakonice (I/4) – Vodňany (I/20)
Odpovědět
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

I/22 Klatovy – Domažlice

Příspěvek od darwousek »

Na mapce řsd jsem si všiml stavby I/22 Klatovy – Beňovy – Kal . Vzhledem ke schválení záměru 2020 mám pocit že je tam už dlouho ale na foru o ní není ani zmínka. Což asi i docela chápu . Stavba je prakticky k ničemu ne ? Jediné co jsem z popisu stavby pochopil je že bude rozšířený přejezd pár mostů a zbořená budova u přejezdu kvůli nějáké stezce. To je snad pouze modernizace a né žádná novostavba jak to tam popisují. Jako novostavbu bych si představit něco takového https://mapy.cz/s/pofakolujo s mostem přes trať a obchvatem obce Beňovy. Sice po I/22 do Klatov po dostavbě obchvatu na I/27 moc tranzitních aut jezdit nebude a využijí spíš západní obchvat na II/185. Ale furt to bude jeden z hlavních tahů do města tak proč ten přejezd nezrušit a trať přemostit. Za mě buď ta moje varianta nebo něco s přemostěním trati nebo radši nic to jsou jinak vyhozené peníze.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: I/22 Klatovy – Domažlice

Příspěvek od kollma »

Tohle vidím na neznalost místních poměrů. Ta "nějaká stezka" má potenciál být jednou z nejfrekventovanějších cyklo/pěsích stezek v okolí Klatov. V současnosti mezi přejezdem a Beňovy je úzká nevyhovující silnice (podobnou šířku má obchvat Plzně, na který se tady hodně nadávalo) a navíc ty mosty budou stejnak potřebovat rekonstrukci. Tranzit po I/22 tu pořád bude jezdit (možná se "povede" zakázat průjezd kamionů), protože po novým obchatu I/27 je to výrazně delší. Obchvat Beňov by byl finančně tak 10x náročnější.
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/22 Klatovy – Domažlice

Příspěvek od darwousek »

Tak já neříkám že je to vyloženě k ničemu. Jen mi tam chybí ten most přes trať. Obchvat Beňov byl jen výstřel do tmy. Samozřejmě že silnice potřebuje rekonstrukci několikrát do roku po ní projedu vim jak to tam vypada. Ale není to zas taková novostavba jak to řsd napsalo v letáku.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/22 Klatovy – Domažlice

Příspěvek od darwousek »

Před nějákou dobou byla zveřejněna EIA ke stavbě I/22 Domažlice – Kout na Šumavě, úprava trasy . Nedokážu říct proč ŘSD plánuje přeložku v místech kterému by se měl v roce 2030 kompletně vyhnout obchvat Domažlic.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: I/22 Klatovy – Domažlice

Příspěvek od Jirka L »

Nepřipravovali by to, pokud by se počítalo s obchvatem.
Odpovědět

Zpět na „I/22“