I/28 Dobroměřice–Odolice

Louny (D7) – Skršín (I/15) – Most (I/27, I/13)
Odpovědět
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

I/28 Dobroměřice–Odolice

Příspěvek od andy »

Zkapacitněním posledního úseku (6636 m) spojnice Louny - Most na kategorii S 11,5/80 budou odstraněny poslední dopravní závady na tomto tahu, dojde ke zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravy a sníží se negativní důsledky provozu.

Leták stavby zde.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/28 Dobroměřice–Odolice

Příspěvek od andy »

starosta Loun Jan Kerner píše:Pokud se nevyskytnou nepředvídatelné okolnosti, mohla by být druhá etapa zahájena ještě před ukončením té první a tím by se konečný termín dokončení, srpen 2010, mohl ještě o několik měsíců zkrátit.
Pan starosta zřejmě mluví o třetí etapě v terminologii výše odkazovaného letáku. Celý článek zde.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: I/28 Dobroměřice–Odolice

Příspěvek od Fox Mulder »

Tak jsem to tu byl 7.4.2010 projet, abych se podíval jak je to daleko a docela mě to zklamalo. :(

První část Odolice – Raná je stále v původním stavu, tam se ani nekoplo do země, silnice je stále až na jedno místo v provozu bez omezení, nenacházejí se zde žádné stroje. To, že se tu bude něco dělat poznáte akorát podle velké modro-bílé tabule ŘSD s uvedeným termínem 09/2010 (?!) a podle vykácených dřevin (ty byly ale vykáceny už někdy v roce 2008).

To jedno místo kde se dělá je výstavba krátkého a nízkého mostku přes Hrádecký potok. Je tu vytvořená provizorní miniaturní objížďka vypadající asi takto. Práce na tomto mostě skutečně aktivně probíhají a je již pokročilém stádiu rozestavěnosti. Jestli je již položená mostovka si nějak nevybavuji.. :oops: :) Ale myslím, že nebyla. ;)

Druhý úsek Raná – Dobroměřice je již přesně rok (od dubna 2009) kompletně uzavřený a celý rozkopaný. Podle toho co jsem laickým okem viděl bych řekl, že zemní práce (náspy a zářezy) jsou již hotovy a jsou provedeny i betonové drenáže. Celková šíře 11,5 m je fakt znát, už se na tu silnici těšim! :) Momentální povrch celého silničního tělesa je světlehnědá hlína. Podle toho co jsem viděl bych řekl, že se již začne pracovat na výstavbě povrchu této části úseku. V takovém stavu je rovnoměrně celý úsek od Rané až k Dobroměřicím.

Tento kratičký úsek, vedoucí od Loun k odpočívce s benzínkou, bistrem a parkovištěm pro kamiony je provizorně v provozu kyvadlově v jednom směru (provoz řízen semaforem). Kamionům je sem vjezd povolen (také toho hojně využívají).


Vážně nechápu, jak to chtěj otevřít v září tohoto roku, tedy již za 5 měsíců. Tu druhou část Raná – Dobroměřice si myslím, že určitě stihnou, tu druhou ale určitě ne. Nevíte kdy bude zprovozněna i ta druhá, tedy vlastně první část (Odolice – Raná)?
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/28 Dobroměřice–Odolice

Příspěvek od andy »

Silnice na Most je uzavřena od Dobroměřic až do Odolic

Louny - Uzavírka platí po celé trase opravované silnice, řidiči musí po delších objížďkách.
Nepříjemné překvapení čeká na řidiče jedoucí z Mostu do Loun nebo opačným směrem po silnici I/28.
Uzavřena je totiž celá opravovaná trasa z Dobroměřic do Odolic. Původně se měl první úsek otevřít po dokončení a uzavřít druhý. Teď je ale uzavírka po celé délce úseku...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/28 Dobroměřice–Odolice

Příspěvek od andy »

Řidiči jezdí i přes zákaz uzavřenou silnicí mezi Mostem a Louny

Most – Kompletně uzavřená je od víkendu silnice mezi Odolicemi a Dobroměřicemi. Jde o hlavní silniční tah na trase z Mostu přes Louny na Prahu. Kvůli zdlouhavým objížďkám někteří řidiči riskují a zkracují si cestu přes staveniště, i když jim to zakazují dopravní značky...
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: I/28 Dobroměřice–Odolice

Příspěvek od Fox Mulder »

Hlavní silnice mezi Louny a Mostem se otevře v září

Tak to jsem zvědavej, jak to stihnou. Když jsem se tam byl podívat v dubnu, tak severní část úseku Odolice–Dobroměřice – úsek Odolice–Raná ještě nebyl ani rozkopanej a byl stále ještě v plném a neomezeném provozu (!). Za 3 měsíce fungl nová silnice??

Co se týče jižní části – úseku Raná – Dobroměřice, tak ten byl teprve vybagrovaný a možná se už začaly válcovat spodní vrstvy. Mosty už byly v pokročilém stádiu rozestavěnosti. A tento úsek byl prý před pár dny zprovozněn. Může to někdo potvrdit?
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: I/28 Dobroměřice–Odolice

Příspěvek od Vizi »

Fox Mulder píše:Co se týče jižní části – úseku Raná – Dobroměřice, tak ten byl teprve vybagrovaný a možná se už začaly válcovat spodní vrstvy. Mosty už byly v pokročilém stádiu rozestavěnosti. A tento úsek byl prý před pár dny zprovozněn. Může to někdo potvrdit?
Mohu potvrdit, je to otevřené od 16.7., můj tatík to projel minulý týden :) na navazujícím úseku se pracuje
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/28 Dobroměřice–Odolice

Příspěvek od RACH »

Je prodloužena uzavírka silnice I/28 Dobroměřice-Odolice do 30.9.10, tak snad už od října bude otevřena.
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: I/28 Dobroměřice–Odolice

Příspěvek od Vizi »

Na základě včerejšího projetí jsem docela zvědav jestli to do konce září stihnou, ale mohli by. Přišlo mi že zemní práce jsou prakticky hotové a zbývá už jen položit povrch, je ovšem otázka jak jsou na tom mosty přes vodoteče.
Každopádně silnice je hotová až po Ranou, dá se projet ke křižovatce s II/250 a III/2498, tam je provizorně napojená ta silnice III. třídy, na Ranou se musí odbočit kousek před po místní komunikaci. Kdo to zná, tak právě využívá tyhle dvě možnosti, buď jede přes Ranou do Bělušic anebo přes Charvatce do Libčevsi a pak na I/15 (na silnici III/2497 je zákaz vjezdu). Hotový úsek má kvalitní parametry, je širší a hlavně byly odstraněny terénní nerovnosti, které původní silnici znepřehledňovaly.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/28 Dobroměřice–Odolice

Příspěvek od dvs »

Konec objížděk 2.10.2010 (režim předčasného uýívání). Na jednom místě ještě regulována doprava.
http://zatecky.denik.cz/zpravy_region/s ... 01001.html

Oficiálně otevřeno 5.11.2010
http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokument ... 3&p1=84858
(je tam i pár fotek)
Odpovědět

Zpět na „I/28“