Právě je 20.11.2018 19:56:43

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Jaroměř - obchvat 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Jaroměř - obchvat
Honzl píše:
Na jiném místě se na fóru diskutuje o rozšiřování dálnic, ale v souvislosti s touhle 33kou mám pro plánovače dva velké otazníky: Nebylo by možné postavit oba dva kruháky (ten po sjezdu z D11 u Jaroměře, kde po jejím otevření nastane šrumec a ten u Náchoda se 14kou) jako kruháky, ale přemostěné pro dva pásy v hlavním směru mostem? Jde mi o to, že Poláci se nyní rozhodli, že budou přestavovat silnici Vratislav - Kladsko na Sku (čtyřproudovku) a tak směr Pobaltí - Varšava - Vratislav - Kladsko - Praha - Linec/Norimberk bude stále víc vytížený a na obou kruhácích se budou tvořit zácpy kamionů. V Anglii jsem takové jednoduché kruháky s přemostěním pro dvouproudový hlavní směr viděl na několika místech a jak to urychluje dopravu je opravdu skvělé. Není to plnohodnotná mimoúrovňovka, ale stačí to odstranit zácpy!!! To už nemluvím o tom, že by se na 33 měla nechat na obchvatu Náchoda rezerva na 4 pruhy, jelikož přestavovat to později z plánovaného řešení bude velmi nákladné.

Trasu Vratislav - Norimberk je lepší jet přes Polské a Německé území okolo Drážďan, je to celé po dálnici a vzdálenost je zhruba stejná.
Trasu Varšava - Linz je rychlejší jet přes Ostravu a Brno, po dobudování Polské A1 bude tato trasa ještě výhodnější.

9.11.2018 14:34:59

A plati to i po prihlednuti k tomu, ze kamiony musi platit myto?

9.11.2018 17:25:52

Honzl píše:
Kde ale asi pravdu nemáte je, že mezi Vratislaví a Kladskem mají být místy jen tři pruhy. Tam mají čtyři pruhy od Vratislavi až do Kladska

Jenom upřesním :) Už je zadané zpracování dokumentace (respektive řeší se přesné trasování) na modernizaci v profilu 2x2 z Vratislavi ke křížení s DK35 v obci Łagiewnkiki a dál do Kladska to má být 2+1. Nedávno k tomu ale ještě polská vláda přidala, že se má udělat zároveň s tím studie, jestli se vyplatí 2x2 (kategorie S) až do Kladska. Čili uvažuje se o tom, ale jenom jako o jedné z variant. Jinak pokud jde o nějakou eventuální rychlostní silnici přes Kladsko, tak se vždycky v Polsku uvažovalo o směru na Králíky a ne na Náchod.

9.11.2018 18:20:10

Bydliště: v Trutnově, 49 km od nejbližší polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozestavěné české.
Trasa dolů ke Králíkům by se mi líbila, ovšem bude mít logiku jedině, když se na ní napojíme z naší strany. A jelikož nejsme schopni postavit, či spíše obnovit ani kilometr Hitlerovy dálnice, tak je to hodně vzdálená budoucnost.

Michale: Kamiony platí mýto na všech trasách, tedy i přes Jaroměř a Náchod.

10.11.2018 11:16:49

Mam na mysli srovnani ceny za kilometr u nas a treba v Nemecku. Jestli je rychlejsi a kratsi trasa pres Nemecko taky levnejsi? To je ve vysledku asi dulezitejsi nez par kilometru ci minut navic.

10.11.2018 13:51:12

Tak jsem si prostudoval mapu a ta trasa z Vratislavi do Norimberka přes Německo má tvar toho dřeva (tětivy) luku, tedy, zahnutý, zatímco přes ČR také sice není úplně rovná, ale spíš ohledně luku připomíná tu šňůru, takže je to přes ČR o dost kratší i nyní, i když ne kompletně po dálnicích... Až bude D11, pak ano a s D3 taky... Králíky by byly pro sever - jih dobré, i třeba dál napojené na 1/44 u Postřelmova, ale to je jen fantazie, To už je mnohem reálnější D19 (Plzeň - Humpolec). Ale to jsme už jinde. Ach jó...

10.11.2018 18:54:01

Ta šňůra luku je právě ta tětiva ;) :lol: Ale jinak naprosto souhlasím, hlavně s tou silnicí přes králíky.

11.11.2018 19:33:24

Honzl píše:
Tak jsem si prostudoval mapu a ta trasa z Vratislavi do Norimberka přes Německo má tvar toho dřeva (tětivy) luku, tedy, zahnutý, zatímco přes ČR také sice není úplně rovná, ale spíš ohledně luku připomíná tu šňůru, takže je to přes ČR o dost kratší i nyní, i když ne kompletně po dálnicích... Až bude D11, pak ano a s D3 taky... Králíky by byly pro sever - jih dobré, i třeba dál napojené na 1/44 u Postřelmova, ale to je jen fantazie, To už je mnohem reálnější D19 (Plzeň - Humpolec). Ale to jsme už jinde. Ach jó...

A studoval jste tu trasu z Vratislavi do Norimberka pohledem nebo jste si ji reálně změřil v plánovači?
Přes D11 mi to vychází 582 km a to ještě v Praze vede trasa po Jižní spojce, po okruhu by to bylo dál.
https://www.google.com/maps/dir/Vratisl ... 521018!3e0

Okolo Drážďan 572 km, o 10 km méně:
https://www.google.com/maps/dir/Vratisl ... 521018!3e0

11.11.2018 20:44:00

Měřil jsem to sečítáním vzdáleností na mapě, ale pokud Vám to vyšlo tak, jak ukazujete, nebudu se přít. Jen jsem vycházel z pohledu na mapu a z toho tvaru luku a opticky to přece tak vypadá. Přeměřil jsem to svou metodou a nyní mi to zas vyšlo jinak než předtím, takže Vám musím (chtě nechtě) dát za pravdu. A Aramovi se se studem omlouvám: ano ta tětiva je opravdu u luku ta šňůra (blb)...

14.11.2018 19:14:54

Takze vime, ze kolem Drazdan je to kratsi. Ale je to pro kamiony take levnejsi trasa? Kdyz vidim SPZ kamionu na D11, tak bych hadal, ze nikoliv...

14.11.2018 19:57:12

Bydliště: v Trutnově, 49 km od nejbližší polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozestavěné české.
Polské kamiony na D11 však nemusí jezdit jen směr Norimberk a dál západ, ale i Mnichov nebo Linec a pak dál Švýcarsko či Itálie, což je přes nás už fakt kratší. A spousta zboží z Polska končí i u nás. Třeba přímo ke mě jezdí materiál ze dvou míst Polska, z Gliwic a Źar, zajížďkou přes Náchod. V polském kamionu s ukrajinským řidičem :-)

15.11.2018 12:22:41
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3