Pardubice, Trnová - Dubina

Pardubice (I/37) – Holice (I/35) – Borohrádek – Čestice (I/11)
Odpovědět
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od vodouch2000 »

Vizualizace k severovýchodnímu obchvatu Pardubic:
http://www.youtube.com/watch?v=M5vR5NPFFK0
Mike
Příspěvky: 4940
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mike »

ani bych to nenazýval obchvatem
a patrně se toho dlouho nedočkáme
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
makr
Příspěvky: 132
Registrován: 19.3.2013 8:25:26

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od makr »

Vizualizace je hezká, ale postavit takovýto obchat, tak 3 roky po výstavbě se bude plánovat další obchvat tohoto obchvatu :(
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2948
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Největší nesmysl je tam hlavně zúžení na obou koncích, to se to rovnou může postavit jako dvoupruh. A podle mě by to i stačilo.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Lenny »

Na začátku se dozvíme, že stavba je důležitá pro odvedení tranzitní dopravy z centra města a na konci se dozvíme, že bude postavena výhledová křižovatka Halda pro napojení výhledových obytných zón Pardubic. Mě to spíše připadá jako městská tangenta než obchvat.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od Adam108 »

Vzhledem k tomu, že výhledově bude stát R35 tak jako městská tangenta mi to přijde ideální.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od mapman »

Ano, jako městská tangenta ideální, pak by to ale neměl platit stát, ale město nebo kraj...
bazantm
Příspěvky: 4
Registrován: 21.1.2015 19:40:31

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od bazantm »

martas
Příspěvky: 2452
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od martas »

Další stavba na focení zatím nebude :-( Slibovali do pěti let, tak jsem zvědav.
http://pardubice.idnes.cz/priprava-obch ... zpravy_msv
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od dvs »

mapman píše:Ano, jako městská tangenta ideální, pak by to ale neměl platit stát, ale město nebo kraj...
souhlas
martas píše:Další stavba na focení zatím nebude
OT: Tak ten most o pár kilometrů proti proudu na R35 by na focení v příštích pěti letech mohl stačit. ;)
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2037
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od Jirka L »

Aktualizovaný leták:
https://www.rsd.cz/mapa/attachment/553e ... 383543.pdf
Do mapy doplněno více podrobností. Aktualizace investičního záměru byla 25. 5. 2014 schválena MD. Následovat bude podrobný hydrogeologický a geotechnický průzkum, příprava dokumentace pro stavební povolení, expertíza DPS a bezpečnostní audit.
kolja
Příspěvky: 61
Registrován: 22.11.2009 18:51:45

Chystá se v Pardubicích nový špunt alias Paramo 2?

Příspěvek od kolja »

Stavba se prezentuje jako Globus - Dubina , ve skutečnosti začíná až u Kalvodů a končí na kruhovém objezdu u pracovny. A co ten zbytek nadjezd Ohrazenice-Globus-U Kalvodů ????? Připadá mi to , jako nedokončené , nebo se mýlím?To se navede doprava z města aod Dubiny za Interspar(dnes Albert)a dále v koloně??A až se zjistí , že stará komunikace mezi Kalvodovými a nadjezdem nemůže dopravu zvládnout tak teprve budeme plánovat co s tím.V sumě se zde sejdou kamiony vyhýbající se mýtným branám na D11 a D35 resp. Chýšť - Časy, nová stávajícím průjezdem města nezredukovaná doprava z Dubiny a cesta z centra. Už teď jsou tu zácpy až za Interspar co bude potom? Zná někdo odpověď?
martas
Příspěvky: 2452
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od martas »

Při těch všech textem o obchvatech jinde po kraji jsem měl rest ohledně Pardubic. Takže náprava v této podobě: http://pardubice.idnes.cz/vykupy-pozemk ... zpravy_msv
martas
Příspěvky: 2452
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od martas »

Od poslední zmínky o plánovaných výkupech uteklo hodně času, ale teď už to vypadá více než nadějně: http://pardubice.idnes.cz/severovychodn ... zpravy_jah
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od vodouch2000 »

Chce se mi zvolat "heureka!", ale zrovna jsem viděl v regionech reportáž o legalizaci vily pana Holečka a jeho následném napadání sportovního hřiště v sousedství (drzost nebetyčná), takže mám ohledně hladkosti výkupů jeho pozemků obavy. Ale nepředbíhejme :-)

P.S. Neměla se letos taky začít předělávat MÚK Doubravice (Globus), resp. její rampy?
martas
Příspěvky: 2452
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od martas »

K MÚK Doubravice - začne se o prázdninách přeložkou potrubí. Stavba ale bude dokončená až příští rok. Zásadní pasáž z krátkého článku: „Stavbu chceme zahájit v průběhu července či srpna, a to první etapou, kterou bude přeložka horkovodu,“ uvedla vedoucí úseku výstavby pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Hana Jarolímová. Až poté budou moci silničáři začít stavět odbočovací pruh a novou nájezdovou rampu z Hradubické. S dokončením stavby se počítá v příštím roce. Aktuálně se ŘSD snaží získat poslední pozemek a také stavební povolení.
michal
Příspěvky: 4492
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od michal »

Narazil jsem náhodou na článek o tom bláznovi, co si postavil načerno vilu v parku, a vadí mu sport za plotem. A když jsem se díval, kde že to je, bude mít za humny obchvat I/36. Co mě ale zajímá, je odpověď na tuto otázku: opravdu se intenzity na 2+2 nasbírají až od křížení s ulicí Jiřího Potůčka? To mi přijde trochu na nic, stavět čtyři pruhy, když tam, kde jsou nejvíc potřeba (mezi I/37 a KO s Poděbradskou), jsou v skoro v celé délce jen dva.
Lynx
Příspěvky: 3678
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od Lynx »

To že mu tu černou stavbu nezbourali a naopak legalizovali, tak to mě naštvalo jako málo co. Naprostý výsměch právnímu řádu a všem slušným lidem, co dodržují zákony a staví podle pravidel. Vítězství mafiánství nad právním řádem.
Ovšem nakonec přišel trest za drzost z úplně jiné strany, ve chvíli, kdy už jsem to vůbec nečekal. Jen ať je to sportovní hřiště hojně využíváno a ať si klidně sportovci trochu zakřičí :) :ok:
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od vodouch2000 »

michal píše:Narazil jsem náhodou na článek o tom bláznovi, co si postavil načerno vilu v parku, a vadí mu sport za plotem. A když jsem se díval, kde že to je, bude mít za humny obchvat I/36. Co mě ale zajímá, je odpověď na tuto otázku: opravdu se intenzity na 2+2 nasbírají až od křížení s ulicí Jiřího Potůčka? To mi přijde trochu na nic, stavět čtyři pruhy, když tam, kde jsou nejvíc potřeba (mezi I/37 a KO s Poděbradskou), jsou v skoro v celé délce jen dva.
Tuhle otázku jsem si položil už hodněkrát :-) Přitom prostor na 2+2 už od MÚK Doubravice by tam teoreticky byl, horkovod je poměrně daleko od silnice. Úrovňové křížení by asi taky nebyl problém, však se plánuje i na staré hradecké... Napadá mě snad jen EIA, resp. hlukové limity kolem Trnové.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od vodouch2000 »

V Pardubicích začíná "kočkovaná" okolo SV obchvatu. Zajímalo by mě, jestli je to jen nafouknutý problém, nebo jestli kauza stojí na reálných základech (problematická činnost firmy Valbek). Mohl by mi to někdo v pár větách objasnit?
http://www.pardubicezive.eu/obchvat-i36 ... a-policii/
martas
Příspěvky: 2452
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od martas »

Vyjádření ŘSD v návaznosti na obvinění lze nalézt zde: https://pardubice.idnes.cz/severovychod ... zpravy_jah
Lynx
Příspěvky: 3678
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od Lynx »

No a mají tedy ti vlastníci pravdu, že je odhadní cena podhodnocená a nebo nikoliv ?
Japao Joe
Příspěvky: 1029
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od Japao Joe »

Asi takhle, v té oblasti jsou pozemky, které jsou zařazeny jako orná půda (a kde se zemědělčí) i ostatní plocha (ty byly vyjmuty z půdního fondu a stojí na nich firemní budovy). A dotyční vlastníci co se ji zdá o čertech vlastní ornou půdu (za kterou je ta nabídka pozlacená), ale chtějí dostat cenu jako za pozemek s jinou bonitou. :-/
Lynx
Příspěvky: 3678
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od Lynx »

Pokud to tak je, tak je to na vyvlastnění.
kot
Příspěvky: 10331
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pardubice, Trnová - Dubina

Příspěvek od kot »

A je třeba s vyvlastněním začít co nejdříve, neboť 3 měsíce je sci-fi...
Odpovědět

Zpět na „I/36“