Návrhy na změnu dopravního značení

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Martin96 »

Svůj příspěvek jsem myslel tak, že proč na jedné tabuli je D1 odsunuta doleva s rezervou na E-silnici, na jiné ale už ne a D1 je přímo uprostřed, přitom obě návěsti jsou úplně nové.
zesp
Příspěvky: 1115
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od zesp »

Mapman: Ale to víš, že se s těmi změnami zavděčujete i mě, o tom žádná. Akorát někdy mám prostě holt trochu jinou představu, co bych tam chtěl vidět, no... Jinak paráda, holt některé věci věřím, že se časem ještě doladí... Třeba i to mezinárodní číslo silnice by bylo logičtější, kdyby bylo pod čarou, když odbočuje, ale budiž. Je fakt, jak píše Martin96, že dál na Ostravu je nově jednička uprostřed...
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od hh »

Další velká akce ohledně značení dálnic - v Německu, Francii atd. dálnice značena třeba 20 km předem. Asi dva roky vzniká na ŘSD investice i do krajských silnic, první hotové oblasti jsou tady. Je to kolem D3, něco málo kolem Prahy, kolem D5 v kraji P, následovat budou kraje S, U a E. Postupuje se od západu na východ, již ve schvalování je i kraj T.

Celkově cca 10 000 značek :) Konečně na dálnici trefíme, na krajích je zlepšit i modré směráky.
Přílohy
NOD.jpg
NOD.jpg (51.28 KiB) Zobrazeno 5298 x
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od monin »

Vlad78 píše:Nové značky s dálnicí a okruhem, Hlávkův most, Praha
Já po 20 letech zmizím z Prahy, a tam se najednou začnou dít takovéto neuvěřitelné proměny? :) Není to jen nějaká provokace proti TSK? :D Jasně skvělý, ale snad tam mohlo být alespoň i to Ústí/L. (Brno,.. atd.). toto je sice mega úspěch, ale na druhou stranu, vzhledem k počtu dálnic směřujících z Prahy, tak to není zase až taková výhra. By mě zajímalo jak bude tedy značena třeba tato křižovatka? Rovně symbol dálnice, směr vpravo symbol dálnice..? :oops:
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4295746&y ... &fov=1.257
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
zesp
Příspěvky: 1115
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od zesp »

hh: Nechci zase rýpat, ale nemůžu si pomoct. V JM, či OC kraji se mění věci přesně opačným trendem, směrovky k dálnici mizí. Příklad: Nyní probíhá souvislá výměna DZ na sil. I/47 z Vyškova dál na KM (je to ten podivný úsek, který zůstal jedničkou, byť jako souběžka s dálnicí by měl být podle zvyklostí spíše dvojkou, a na pouze dvojky taky navazuje). V Ivanovicích na křiž. I/47 a II/428 byly z I/47 odtraněny staré cedule (byly tam pouhých 12 let a byly jako nové), kde byl společně s cíli po II/428 (Morkovice S + Švábenice) byla i směrovka pro příjezd k dálnici (zelená se symbolem dálnice a cíly BM + KM). Značka byla vztyčena zcela nová včetně sloupků (původní ale byly přitom taky jako nové) pár metrů od původního stanoviště, ovšem již bez směrovek k dálnici... Takto se to událo z obou směrů I/47, na II/428 od Drysic dálnice nebyla značena dosud a na nové značce pro ni místo také nezbylo... Takže v Ivanovicích nově o D1 ani vidu, ani slechu... Teď jsem viděl nové patky na nové značky i v Mořicích, takže už se smiřuji s tím, že označení směru příjezdu k dálnici zmizí i tam. A tam je to přitom nyní značeno až moc luxusně, že jsem si říkal, že si s tím někdo vyhrál. Takže to co píšeš, je jako z jiného světa ...A třeba v takovém Přerově se o blízkosti nájezdu na D1 u Říkovic řidič nedozví vůbec, v celém městě není jediná značka pro příjezd k dálnici. Na Brno je řidič tvrdošíjně celým Přerovem nasměrován po klikaté II/436 na Chropyni a Kojetín. Prostě chaos. Nad tím už se nepozastavuji vůbec, myslím, že na ŘSD ani nevědí, kde jakou značku mají a když ji mění, tak to okopírují i s tou letitou chybou, která na ní třeba je... Těch příkladů mám tolik nafocených... A to samé Olomouc. Tam teď taky probíhala výměna cedulí na tom průtahu městem, nikde jediný symbol dálnice. O tom, že třeba do Brna vede dálnice, se řidič dozví až těsně před jejím začátkem a má už jen jednu možnost uhnout. Do té doby je Brno (a jiné dálniční cíle) značeny modře vč. čísla silnice. Takže je tedy reálné, že by se to i přes to, že se to právě teď dělá úplně opačně, mohlo v blízké době zase změnit k lepšímu? Vždyť to bude zase ranec peněz...
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od xipecko »

kolik lidí dnes reálně využívá orientační DZ? v době snadné dostupnosti navigací různých typů.. neříkám ale, že i tak by měl být zachován nějaký systém...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Honey72 »

Monine, myslím že pražské směrovky k dálnici budou jen v bodech, kde se opravdu blížíš k dálnici nebo pro odbočení na nějakou radiálu. V centru města by ty značky byly opravdu k ničemu :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Honey72 »

Zespi, já jsem předchozí Honzův příspěvek pochopil (možná špatně) tak, že směrovky k dálnicím platí stát, takže možná v těchto krajích čekají, až jim někdo ty značky dodá, či zaplatí :-)

Každopádně, silnice 47 podél D1 z Vyškova do Hulína je stále první třídou. Ale jen spíš papírově, nebyla ještě převedena na kraje. To samé i 55 podél D55. Tyto problémy jsou i u 11 a jinde. Dokonce i na obchvatech měst jsou podobné nevyrovnané vlastnické vztahy, třeba v Uherském hradišti, na Ostravsku apod. Takže v mapách sice vidíme už nové "krajské" číslo silnice, ale na značkách stále staré "státní" označení :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Honey72 »

Xipecko, věřit jen navigaci je cesta do pekel. Hodně často a to i když mám navolené průjezdní body, se mě navigace snaží hodit na nějakou zkratku přes kopce a vesničky a přitom kdybych to objel po krásné jedničce, mám jen minutu zpoždění :-) Takže kolikrát na podobné choutky neberu zřetel a pokračuji podle značek po lepší silnici. Tedy pokud je dobře značená :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od xipecko »

Honey72 píše:Xipecko, věřit jen navigaci je cesta do pekel. Hodně často a to i když mám navolené průjezdní body, se mě navigace snaží hodit na nějakou zkratku přes kopce a vesničky a přitom kdybych to objel po krásné jedničce, mám jen minutu zpoždění :-) Takže kolikrát na podobné choutky neberu zřetel a pokračuji podle značek po lepší silnici. Tedy pokud je dobře značená :-)
musím vám dát za pravdu, samozřejmě musí každý použít zdravého rozumu a orientačního DZ :) proto jsem i psal, že by rozhodně měl zůstat nějaký systém zachován... ale tak, aby v každém kraji byl na stejném principu
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od kik »

Xipecko, souhlasím s Honey, navigaci nepoužívám, to si raději cestu předem nastuduji na mapě a pak se orientuji pomocí DZ. Co mě na DZ občas štve, že na jednom místě je cíl kam míříte a o pár kilometrů dále je místo něj nějaká dědinka na trase, což samozřejmě člověka zmate. Ale i na to se dá zvyknout.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od monin »

Honey72 píše:Monine, myslím že pražské směrovky k dálnici budou jen v bodech, kde se opravdu blížíš k dálnici nebo pro odbočení na nějakou radiálu. V centru města by ty značky byly opravdu k ničemu :-)
Ale tak, Štvanice, to už je nějaká periferie? :) To samé značení musí být tedy logicky obráceně, směr Brno, či Plzeň, H.K.,..ne? ;)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Honey72 »

Nojo, jenže tam jedeš po magistrále, která Tě má vyvést z města a ta najednou za Štvanicí odbočuje. Tam ta značka být musí :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Vlad78
Příspěvky: 37
Registrován: 1.6.2017 23:24:58

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Vlad78 »

Nové místní cíle Plzeň
Přílohy
plzenbozkov new2.jpg
plzenbozkov new2.jpg (34.12 KiB) Zobrazeno 4802 x
Vlad78
Příspěvky: 37
Registrován: 1.6.2017 23:24:58

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Vlad78 »

Další Norimberk...
Přílohy
nor2.jpg
nor2.jpg (110.01 KiB) Zobrazeno 4795 x
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od hh »

Změny v Plzni (symboly dálnice, Nürnberg, změna Nepomuku na Písek a doplnění Tábora):

- 2017+2018 vše co tu dnes je na těchto fotkách (ŘSD Praha)
- 2018 nasávací oblast D5 (ŘSD Praha)
- 2019 první třídy (ŘSD Plzeň)
- 2021? zbytek vnitřního města (Správa Statku Plzeň)
Přílohy
plzen.jpg
plzen.jpg (46.32 KiB) Zobrazeno 4703 x
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Honey72 »

Tak mě kluk právě upozornil na tuto křižovatku:

https://www.google.cz/maps/@50.1479443, ... 6656?hl=cs

Kdo tohle vymyslel ? Jsou to jedna nebo dvě křižovatky ? Tady by to chtělo kruhový objezd.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Pavel Q »

Honey72 píše:Tak mě kluk právě upozornil na tuto křižovatku:

https://www.google.cz/maps/@50.1479443, ... 6656?hl=cs

Kdo tohle vymyslel ? Jsou to jedna nebo dvě křižovatky ? Tady by to chtělo kruhový objezd.
Nepochybně je to jedna křižovatka. Asi tam ani není provoz, aby bylo nutné dělat kruhák. Mám pocit, že na východ je to jen lesní cesta. Vidím zákaz odbočení na ni. Ale chtělo by to doplnit značky o přednosti s tvarem křižovatky.
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Martin96 »

Já tamtudy jednou jel a ta křižovatka je opravdu podivná. Svádí to tam k větším rychlostem a člověk si myslí, že hlavní pokračuje rovně, kdežto ona vede doprava. Tady by problém vyřešilo vodorovné značení.

I když je o kus dál značka s jasně daným tvarem křižovatky, uvítal bych ji podstatně blíže ke křižovatce, případně i s preventivním snížení rychlosti (pokud vím, stalo se tam už dříve několik nehod). Hlavní totiž vede sice doprava, ale dle mapy je vidět, že to není pod pravým úhlem, ale o něco ostřejším.
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od xipecko »

myslím že OK zbytečný, stačilo by upravit křižovatku VDZ
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Honey72 »

Hlavně je tam všude zbytečně moc asfaltu. Zřejmě si to vynutili lesáci, aby se jim tam lépe stáčelo s kládami. Než vodorovné, raději tam udělat mírné přejezdové obrubníčky.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od jannnn »

Martin96 píše: I když je o kus dál značka s jasně daným tvarem křižovatky....
Na to už se tu chci dlouho zeptat - je někde v (vyhláška, TP) uvedeno, jak max daleko před křižovatkou má být umístěna značka upravující přednost (+případně E2)?

Narážím třeba na toto místo: https://mapy.cz/s/3aAXF , kde je značka naprosto zbytečně tak daleko před křižovatkou, že ta v tu chvíli není ani vidět. Když jsem tam jel poprvé, tak jsem ve vlastní křižovatce pak dost váhal. Přitom míst k umístění blíže je dost...
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od xipecko »

vzdálenost jednotlivých značek všech skupin - tedy i P - od místa, ke tkerému se vztahují, určuje TP 65 http://www.pjpk.cz/data/USR_001_2_8_TP/TP_65.pdf, P konkrétně od str. 46

v tomto místě je značka od křižovatky dost daleko, v intravilánu musí být P2 vzdálena do 25 m od hranice křižovatky
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od ElWapp »

Jenze TP nejsou zavazne...
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od xipecko »

A podle jakého jiného dokumentu se umisťování DZ řídí?
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“