Právě je 18.1.2019 12:24:06

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95
 Návrhy na změnu dopravního značení 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Nosorožec píše:
ad značka s rukou: co to je za "divné" písmo na těch značkách (resp. na zveřejněných náhledech)? Jako DIN 1451 to nevypadá...

Universal Grotesk, využívané v ČSSR, na Slovensku ještě před pár lety. Patrně byla pilotní tabule vyrobena na Slovensku.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Universal_grotesk

11.1.2019 12:02:17
Profil ICQ

Martin_L píše:
P_V píše:
dávat ji jen na nájezdy do protisměru dálnic a SPMV, zato ale systematicky

A to si myslím, že je zbytečně moc. Dávat ji jen na takové nájezdy, kde k najetí do protisměru došlo, nebo se kvůli stavebně-technickému uspořádání dá něco takového skutečně předpokládat.
P_V píše:
Prostě hajlovačka = tady je hustý a rychlý provoz proti tobě.

Jenže to má fungovat jinak: B 2 = tam nesmím, a když tam vjedu, hrozí průšvih. Rozlišovat mezi "zákazem vjezdu" a "opravdovým zákazem vjezdu" je cesta, která nemůže dopadnout dobře.

Mě přijde zdvojená zvětšená B2 a C4 dostatečná.

V tomto je pro mě inflace i žlutozelený retroreflexní povrch, který se někde v ČR používá už i na značku P2. Pro mě nepochopitelné. Jinak myslím, že značek by mělo být co nejméně a s každou další výraznější a ještě výraznější klesá pozornost vůči těm obyčejným, ale taky důležitým.

V tomto směru je myslím vidět rozdíl v pojetí značení mezi jednotlivými kraji:
Za mě dobrý příklad I/27 v plzeňském kraji. Minimum svislých značek, výrazné a udržované vodorovné. Všechny SDZ se týkají pouze nebezpečných míst, řešeno značkami A1, IP5 a Z3. Značek B20 a vůbec ostatních značek je v úseku od D5 po Klatovy minimálně. Působí to na mě jasně, předvídatelně a přehledně... paradoxně když se se značkami šetří.
Za mě špatný příklad I/3 ve středočeském kraji (což je ještě trochu důležitější silnice než I/27) a mnoho dalších - nejednotná koncepce, ojeté VDZ, ve všemožných zatáčkách zdvojené (vlevo i vpravo) SDZ, všude B20 žlutozelené retroreflexní... radši tam jezdim po paměti.

11.1.2019 12:52:32

Martin_L píše:
Právě proto. Nechci, aby se zákazy vjezdu začaly rozlišovat na ty "obyčejné", "vážné", "opravdu vážné" a "smrtelně vážné", protože to je cesta akorát k tomu, že se začne ignorovat napřed první skupina, pak druhá atd...

Ja tuhle znacku nikdy nevnimal jako zakazovou, ale jako oznaceni vjezdu na dalnici z toho spatneho smeru.

Vyrazna by mela byt, protoze v tom chaosu (nejen znackovem) co panuje na vyjezdech z nekterych odpocivadel, je to ta nejpodstatnejsi informace. V CR jsou odpocivky pomerne prehledne, ale u nekterych v AT,D to rozhodne neplati.

11.1.2019 13:51:00

Viděl jsem menší diskusi ohledně SMV v Praze čili rychlostního limitu na SMV a dálnicích ve městech a proto sem hodím napsanou zprávu z toho vlákna aby to nebylo OT:

No když jste to tady nakousli ... je tohle i výhled do budoucna ? SMV ve městech 80 ? Podle mě velká komplikace a hlavně pro zahraniční řidiče. Není lepší SMV i dálnice město neměsto 110 resp. 130 a když je město tak prostě značky omezení rychlosti ? Já vím, bylo by potřeba více značek, ale často ty 80 stejně jsou a bylo by to přehledné. Už kvůli tomu, že při příjezdu do ČR o tomto nejste informování pokud vím, protože by jinak ta značka o těch rychlostech musela být dvakrát taková.

16.1.2019 0:44:54

je pravda, že nově ta značka vypadá takto
https://mapy.cz/zakladni?x=18.0544325&y=49.0324615&z=14&pano=1&pid=57338569&yaw=0.305&fov=1.257&pitch=0.064
stará verze to rozlišení intra/extravilán měla, viz
https://mapy.cz/zakladni?x=18.4095927&y=49.3992616&z=14&pano=1&pid=7408142&yaw=5.958&fov=0.807&pitch=-0.022

16.1.2019 7:52:32

Podle mě jsou oba takové z půlky. Na staré zase chybí SMV, teď se to u nás navíc krásně rozliší protože dálnice je zelená, SMV modrá. Nechal bych ten nový návrh s tím, že bych přidal sloupeček pro NA čili sloupeček s 50-80-80-80 a intravilány vůbec neřešit. Ono navíc je problém v tom, že prostě valíte po dálnici a tu značku obce přehlídnete úplně vpohodě. A ona se neopakuje. Mnohem lepší řešení by bylo mít tam 80 tky, ikdyž pořád dokola - efekt by byl ten že by to dodržovalo více řidičů - ale chápu, menší kasírovačka :jidlo:

17.1.2019 19:42:04

Na staré SMV nechybí, autíčko tam je taky.

Upozornění na max povolenou rychlost na dálnicích a SMV ve městech bych dal právě před vjezd do města jako to mají na Slovensku (neříkám, že ta značka má vypadat zrovna takhle). Je to opravdu nezvyklé pravidlo v evropském kontextu a těch případů v ČR zase tolik není.

https://www.google.cz/maps/@48.215482,1 ... 312!8i6656

18.1.2019 7:20:11

na staré SMV je, ale samozřejmě podle starých pravidel. I proto se ty staré měnily. Na nových narozdíl od těch starých není udaná max. dovolená rychlost na D a SMV v obci. Souhlasím s tím, aby toto pravidlo bylo zopakováno místně svislým značením.

18.1.2019 7:35:52

Optimalizace orientačního dopravního značení na D, SMV a MK

jen pro zajímavost a potěšení všech těch ,co se o tyto změny, zde v diskuzi, zasloužili....

https://docplayer.cz/13006976-Optimaliz ... -a-mk.html

18.1.2019 9:58:29

Bydliště: v Trutnově, 49 km od nejbližší polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozestavěné české.
Hezká práce. Mile mě překvapil přerušovaný rámeček dálnice a také možnost černých rámečků.

18.1.2019 10:19:28

Škoda jen, že v tom dokumentu není seznam příloh...

18.1.2019 10:47:28

Bydliště: v Trutnově, 49 km od nejbližší polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozestavěné české.
A jak nyní vidím, dokument je starší, takže ty přerušované rámečky u dálnic tenkrát zřejmě neprošly.

18.1.2019 10:49:26
Autor

Ten dokument je už opravdu dost starý ... mezitím vznikl jiný materiál a připravuje se podrobná koncepce pro celou Prahu.

18.1.2019 11:44:50
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95