Právě je 14.8.2020 17:31:13
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 299 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Ministr dopravy Vladimír Kremlík 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 763
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
kyk píše:
Mě to připadá jako hledání zástupných důvodů, "proč jsme vyhodili Kremlíka".
Nějak se to zbrklé vyhození musí zdůvodnit.
Zažitá praxe byla nejdřív zdiskreditovat, pak teprve vyhodit. Ale časy se evidentně mění.

Jenom bych upozornil, že tedy podle Vás hledá důvody Seznam a informace mu k tomu dodává Kremlík. To nedává smysl ne?
Jako upřímně mi příjde, že ho v tom Seznam docela máchá. U těch minulých článků dokonce sám rozporoval informace, které v nich byly. Zdá se to často, že to je postavené na pravdivém základu u nějakých fakt, která jsou neoddiskutovatelná, nebo je někdo nepopírá a pak tam proběhne doplnění prázdných míst

Dnešní další článek Kroupy s pomocí Kremlík vlastně o Kolovratníkovi.
Poslanec, který s tím ze své pozice nemůže nic dělat, předá věc odpovědnému ministrovi.(Mohli by to projednat na výboru, ale to by bylo trochu divné za zády ministra).
Ministr to zřejmě posoudí a ať už z jakýchkoli důvodů to odmítne. Jeho nástupce udělá to samé.
Postup mi příjde naprosto ideální ne?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/posl ... lanky-home
Teď jsem našel k tomu další článek (běhá jim tam teď několik verzí, původní články doplněné, jednotlivé články jako rozhovory).

Myslím, že je na tom zajímavá jedna část a to zejména to video, které zase tak trochu říká něco jiného, než samotný původní článek.
1) Kroupa se ptá na ty věci první Kremlíka, vypadá to, že to zjistil Kroupa. Je to stejný rozhovor, kde předtím ohledně BIS a eznámek odpovídal bez komentáře atd, takže na tom parkovišti strávili hodně času mluvením o docela závažných věcech. Nějak mi příjde, že je to nahrané a původní informace přišla od samotného Kremlíka.(Video je z 30.1. a už za dva dny nahrával svého bývalého kamaráda Janouška)
Zajímavá by byla otázka, od koho tyto informace má Kroupa. A zjevně má přímo ty materiály, které zná možná lépe, než všichni ostatní.
Buď to má od někoho, kdo vytvářel ty materiály. Od Kremlíka, pak je to z velké části FAKE. Od Svobody, Kolovratníka, to nedává smysl. Od nějakých jiných poslanců, což by bylo logické, ale trochu by to rozbíjelo ten příběh, že je to skoro celé práce Kolovratníka.
Například na Kolovratníka se první ptá v rozhovoru Kroupa. Pak už tedy zbývá snad jenom nějaká sekretářka ministra(někdo kdo věděl, co se řešilo na schůzce), nebo už snad jen divoké teorie, že odposlouchávají MD, vymyslel to celé Kroupa, nebo mají informátora na BIS, což už je teda docela nebezpečné.
2) Říká, že to přinesl Svoboda(ředitel tehdy SŽDC), kterému to přišlo taky podivné. V článku bylo řečeno jen, že mu ty smlouvy a dopisy přinesl Svoboda, ta informace, že to přinesl a říkal, že je to divné tam chyběla.
3) Kroupa říká něco o tom, že uzlové body měly být v Deza a Synthesia (pokud se nepletu, tak to je Agrofert). Kremlík o tom nic neví. V žádném článku to není zmíněno. Kroupa tvrdí, že to bylo v těc dokumentech vedle dopisů, má to tedy na papíře, ale nikde to nezveřejní, to znamená, že je to spíš kec ne?
4) "Pan Kolovratník se mě ptal, jestli o tom něco vím"
Kroupa: "Nepochopil jste to tak, že jeho stanovisko bylo, že by to bylo prima, kdyby jste to podepsal?"
"Takhle už nechci spekulovat"
5)Kroupa přídává svůj naštvaně se divící výstup, jestli to je normální :D "Jak o tom poslanci věděli?" Asi jim to někdo řekl ne? To jsou fakt otázky.
6) Podle Kremlíka se na to ptali poslanci napříč politickým spektrem. Nepamatuje si jména. Kroupa se směje.
7) Kroupa se ptá, jestli to oznámil policii či někomu jinému. Vyjmenovává nějaké trestné činy, které teda fakt nevím, jak by mohly s tímhle souviset.
Kremlík: Jelikož šlo o datové kabely, tak jsem to předal příslušnému státnímu orgánu.
Pak zase "Nebudu komentovat" na otázky k BIS atd. (není to ta stejná pasáž, co byla ve videu k "e-shopu"?)
8) "Řekl jste to Babišovi?" "Ano" "Co k tomu řekl" "Pan premiér k tomu přistoupil uvážlivě.." Kroupa to přerušuje výsměchem. Kremlík něco ve smyslu, že Babiš vždycky chce, aby se postupovalo podle právních předpisů. "Jo, že odvolá ministra(ironicky)" "To nemá žádnou souvislost s tou Kauzou" Kroupa si brblá pod vousy "Jo, jo"
Zejména těch posledních 20 sekund je poměrně dost vypovídajících a zejména tedy o Kroupovi.

Jako upřímně, podle mě je to video skoro v rozporu s tím, co bylo v článku. Pozice zmíněných lidí působí z článku mnohem hůře, než z rozhovoru.

Pokud tedy nemají ještě další rozhovor, tak tam jsou zajímavé rozpory.
Co bylo v článku:
2)Dnes už bývalý ministr říká, že mu šéf Správy železnic předal složku dokumentů a smluv, které by soukromé společnosti Batesys One umožnily vybudovat a provozovat optickou síť podél železničních cest.
4)Poslanec ANO Martin Kolovratník přinesl složku s velkou strategickou zakázkou až na ministerstvo.
V té chvíli ministr ještě netušil, že jen o několik málo týdnů později ho se stejnou věcí navštíví vlivný poslanec ANO Martin Kolovratník. A dokonce mu přinese stejnou složku.
6) Poslanci ANO pomáhali neznámé firmě k miliardové zakázce
7) Vladimír Kremlík říká, že informace o podivném jednání kolem Batesysu předal tajné službě.

Myslím, že tohle je docela dobrý případ toho, jak to se všemi těmi články je. Článek je například plný přímých citací Kremlíka (to co zaznělo ve videu a má to ""). Pak jsou tam pasáže, že Kremlík něco říká(bez "") a jak jsem napsal víše, ve videu je skoro přesně opak.


17.2.2020 23:39:19
Profil
 

Příspěvky: 1484
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
kyk píše:
Mě to připadá jako hledání zástupných důvodů, "proč jsme vyhodili Kremlíka".
Nějak se to zbrklé vyhození musí zdůvodnit.
Zažitá praxe byla nejdřív zdiskreditovat, pak teprve vyhodit. Ale časy se evidentně mění.

Kde jsou ty časy, kdy ministr byl odejit, a za tři dny o něm člověk nic nevěděl. O Antonínu Staňkovi by se člověk nikdy nedozvěděl, že existuje; z funkce však nechtěl odejít a to byl jediný počin, který utkvěl v paměti.


19.2.2020 8:46:32
Profil
 

Příspěvky: 1484
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Pan Kremlík neumí vysvětlit, kde vzal peníze na byt. Respektive tvrdí, že mu peníze (8 mil) půjčila matka důchodkyně/knihovnice a otec důchodce/dělník. Už ho sice nemají odkud vyhodit, ale problém to může být.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ex ... 252305_ada
https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... 168-hodin/
Bývalý premiér Stanislav Gross byl spojován s úplatkem 100 mil Kč. Dá se pochopit, že 1 mil., který mu chyběl k vysvětlení financování bytu, přehlédl a později vysvětloval pověstným strýčkem Vikem. Ale aby právník Kremlík neuměl vysvětlit 8 mil.?


2.3.2020 19:18:41
Profil
 

Příspěvky: 4967
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Theodore, vždyť to vysvětlil... :lol:


2.3.2020 19:29:37
Profil
Autor

Příspěvky: 9592
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Zítra můžeme očekávat další sliby:
ŘSD ČR zve na tiskový brífink po jednání s předsedou Vlády ČR a ministrem dopravy k projektům v realizaci a přípravě ve stavební sezóně 2020. V pátek 6. března 2020 v 08:30 hodin, Čerčanská 12, Praha 4. Předseda Vlády ČR Andrej Babiš, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček a generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl budou informovat o stavbách v realizaci, přípravě, dostatečnosti finančních prostředků na investice, průběhu dokončení modernizace D1, o blokovaných stavbách a o výhledu dostavby dálniční sítě ČR.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


5.3.2020 19:49:26
Profil
 

Příspěvky: 122
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Jestli tam prosím někdo z vás půjde, zeptejte se premiéra na tu jednu paní, chudáka na Praze 22, která nese sama celou tíhu 511ky... Jestli dostane posily? A na ty tři projektanty, co mají na starosti D11ku na hranice, zda jim premiér osobně pomůže s prací a taky na zahájení výkupů... Na 511 i na 1109...


5.3.2020 20:19:41
Profil
 

Příspěvky: 3138
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Tam smeji jen "opravdovi" novinari, ne? A ta P22, ta je fakt spis na doktora Houbu, nez na Andreje/RSD...


5.3.2020 20:59:43
Profil
Autor

Příspěvky: 9592
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
A kdo pozná, že jsi novinář? Akreditace není nutná. Dojdeš, představíš se jako novinář Dálničních novin a můžeš pokládat otázky.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


5.3.2020 21:29:15
Profil
 

Příspěvky: 763
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Nemůže nám někdo otevřít tenhle rozhovor?
https://denikn.cz/306153/kremlik-premie ... porterkou/


7.3.2020 9:11:57
Profil
 

Příspěvky: 763
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Tady jenom zajímavé vyjádření k článkům Seznamu o těch optických sítích. Přímo od toho nejpovolanějšího. Myslím, že vlastně všichni dopadli v jejich reportážích stejně. Vlastně už nejde ani o to, co je a co není pravda (na to jsme malí páni a my asi nedokáže urči, jak to je), ale že pozice a vyjádření se aktérů pro Seznam se podstatně liší od toho, jak je to v článku vylíčeno.
https://twitter.com/ondrej_m/status/1234847334682505216

Jinak jsem se tedy opět podíval na FB Kremlíka a už tam nejsou vidět jeho předchozí vyjádření. To jsou změny.


8.3.2020 23:47:44
Profil
 

Příspěvky: 2523
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Exministr Kremlík otočil. Miliony na byt mu nepůjčili rodiče, ale advokát

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlad ... omaci_chtl

Něják se do toho zamotává, jako onehdá Standa Gross a mnozí další po něm. Jo prokázat původ peněz, to bývá problém. Tedy u lidí co berou načerno peníze Bůh ví za co, Bůh ví od koho, za nějáké protislužby, které obvykle znamenají podojení státní kasy ......


8.4.2020 15:45:57
Profil
 

Příspěvky: 763
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Pan Kremlík si založil soukromé ministerstvo dopravy :D
https://www.sirdo.eu/aktuality.html
K čemu to bude by mě fakt zajímlo.


10.6.2020 22:59:16
Profil
 

Příspěvky: 237
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
přijde mi, že se nesmířil s tím, že byl odvolán z ministerského postu a tak se snaží dokázat sobě i ostatním, že odborníkem přes noc může být opravdu každý


11.6.2020 6:36:03
Profil
 

Příspěvky: 2523
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
krtek700 píše:
Pan Kremlík si založil soukromé ministerstvo dopravy :D
https://www.sirdo.eu/aktuality.html
K čemu to bude by mě fakt zajímlo.


Mě hlavně fascinuje, kdo a za co mu na to dává peníze ? Nebo je tak skvěle zajištěný, že to financuje sám jako svoje hobby ?
Přitom ještě nedavno si podle svého vlastního tvrzení půjčoval peníze na byt od svých nemajetných rodičů .....


11.6.2020 6:41:31
Profil
 

Příspěvky: 1484
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Něčím se živit musí. Do státní správy nemůže. Má advokátní zkoušky a je stále členem České advokátní komory; nabízela by se činnost advokáta. Možná to i dělá; všichni o jeho jednání vzdálenému právu vědět nemusí. Ale je zvyklý mít široký záběr, a když už "dělal " do dopravy...


12.6.2020 19:26:41
Profil
 

Příspěvky: 1576
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Tak ono se stači podi at na jeho Twitter. Byl aktivni. Pak chvili ticho a teď už komentuje kde co...

_________________
http://www.youtube.com/Warcz13
https://zabovreska.webnode.cz/


13.6.2020 9:28:05
Profil
 

Příspěvky: 4967
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Byt už vyřešil, takže ho může být opět vidět na jiném poli...


13.6.2020 15:44:54
Profil
 

Příspěvky: 1576
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Už to do mě FB tlačí:

https://www.facebook.com/sirdo.eu/photo ... =3&theater

_________________
http://www.youtube.com/Warcz13
https://zabovreska.webnode.cz/


30.7.2020 7:15:47
Profil
 

Příspěvky: 237
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
skoro každý den tam má příspěvek typu "dnes jsme hovořili s ...... a shodli jsme se že..... ", moc nevím, co má ten spolek vlastně být zač


31.7.2020 18:51:19
Profil
 

Příspěvky: 3041
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Mě přijde, že se pan Kremlík tak trochu pomátl ...


1.8.2020 12:33:36
Profil
 

Příspěvky: 736
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Arame, posledním slovem trefils přímo na hlavičku! - stínový GŘ ŘSD


1.8.2020 16:44:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvky: 6072
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Spíš stíhový. Zbytečné ho sledovat...

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


2.8.2020 16:22:38
Profil ICQ
 

Příspěvky: 46
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
Aram96 píše:
Mě přijde, že se pan Kremlík tak trochu pomátl ...

Třeba tajně doufá, že by mohl být "po Mátl" :D

Ale jako upřímně, je to fakt tragéd, nevím ani, k čemu je nějaké SIRDO dobré, když ze své pozice nemůže v podstatě nic ovlivnit, nikdo ho nebere vážně.

Kremlík se prostě nemůže smířit s tím, jak skončil, a tak má asi pocit, že jeho chvíle ještě přijde ... ale ona nepřijde.


2.8.2020 16:58:06
Profil
 

Příspěvky: 4967
Příspěvek Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
DOUFEJME, že ne.


4.8.2020 20:42:35
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 299 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz