| Autor |
Zpráva |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Jen k tomu Nemecku: pokud jde o minimalne ctyrpruhovou silnici se strednim delicim pasem, bere se jako silnice dalnicniho typu a je jedno, zda-li je opatrena modrym dalnicnim znacenim nebo standartnim zlutym, plati na teto silnici doporucena rychlost 130 km/h (neomezena). Pokud jde o nejakou jinou rychlost, byva silnice omezena dopravnimi znackami s maximalni dovolenou rychlosti. Znacka SPMV byva osazena na "rychlostnich silnicich" napr. B 15n a take na usecich standartnich "Bundesek - jednicek" kvuli vylouceni pomale dopravy, cyklistu, traktoru.........
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 30.1.2017 21:01:38 |
|
 |
|
AUTOsro
Příspěvky: 327 Bydliště: České Budějovice - Praha
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Článek se týká VRT, jsou v něm mimo jiné i výhledové intenzity silniční, železniční dopravy a vliv VRT na ně: http://www.zelpage.cz/clanky/program-ro ... ojeni-v-cr
_________________ Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
|
| 15.2.2017 14:12:58 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
|
| 29.6.2017 20:27:50 |
|
 |
|
kollma
Příspěvky: 146
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Co to je za člověka a proč vymýšlí tyhle šílenosti? Tam je v podstatě všechno špatně, nové dálnice v uctivé vzdálenosti od velkých měst vedoucí odnikud do nikam, chalupoidní metro po periferiích apod.
|
| 30.6.2017 15:27:28 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Toto je velmi optimistický plán asi z roku 1968 +/- rok. Když si odmyslíte roky, že např. D35 měla být stavěna 1976-80, podíváte se na to jako na postup, že napřed se postaví D1 + D2, pak výpady z měst, pak se dokončí D5 + D8, a z půlky D47, poté se dotáhne D11 do HK, následně se dostaví D11, a D35 a nakonec D43, tak to sedí. A může být u vlády, kdo chce.
Přílohy:
000 305.jpg [ 161.92 KiB | Zobrazeno 6441 krát ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 21.8.2017 7:18:43 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
V termínu nestihli ani ten první úsek 
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 21.8.2017 8:30:21 |
|
 |
|
michal
Příspěvky: 2522
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Docela by mě zajímalo, jak měla v podrobnějším měřítku vypadat situace kolem Prahy. Mimochodem když si vezmete, kolik bylo v té době aut, a kolik jich je dnes, tak se ta naše dálniční síť moc nerozrostla ani ve svých vizích, natož ve skutečnosti.
|
| 21.8.2017 8:50:07 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Ano, presne podle tohoto planu se jede dodnes. Je neco v internich procesech RSD, co mohlo postup pripravy staveb ovlivnit a cela desetileti? Jiank je tam skoda te jeddne vyjimky, kterou je D1 Slavkov-Trencin. Ta by podle vseho uz dnes mela stat. Nicmene je zase pravda, ze I/50 je az na 3 obchvaty fakticky hotova.
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 21.8.2017 9:49:13 |
|
 |
|
petsheny
Příspěvky: 320 Bydliště: u Zubatých žab
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
To je sice krásné, že je I/50 téměř hotová, ale stačí to kapacitně? Od D1 do Slavkova je intenzita cca 18.500/ten (3.500TV/den) a přes Chřiby je tak 10.000/den (2.500TV/den) Nemyslím si, že by ta stoupání a klesání byla pro tenhle provoz ideální. Minimálně by to chtělo 4-pruh aspoň D1-Uherské Hradiště (D55), když už ne dál na Slovensko. A je jedno jestli v trasy původního plánu od Komořan na Brankovice, nebo v současném trasování.
|
| 21.8.2017 10:28:04 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
MickeyMouse píše: Ano, presne podle tohoto planu se jede dodnes... I tehdy postup plánovali podle nejvytíženějších silnic, takže pořadí není nutné měnit. Jen intenzity mezitím všude vzrostly. A přibyla D3, D11 nepovede na Náchod a D43 ne přímo na Svitavy.
|
| 21.8.2017 10:58:28 |
|
 |
|
Tomas 1975
Příspěvky: 482
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Plán dálniční sítě je z roku 1966. Již tehdy byly zvažovány různé varianty vedení D 11 (Trutnov, Náchod). Dálnice D 35 v okolí Svitav a Olomouce přes Jevíčko a Konici. Je k tomu na různých místech dost materiálů..... Ono se to připravovalo už od konce padesátých let, ale nebyl k tomu nikterak prioritní přístup... Taktéž není pravda, že nebyla zvažována D 3. Nebyla pouze v oficiálních plánech..... Je toho více, ale není zájem a podpora už vůbec ne.... Hlavně, že se bude připomínat září 1967 s komunisty a podobným ksindem na znovuzahájení stavby
|
| 21.8.2017 16:45:08 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
MickeyMouse píše: ...Jiank je tam skoda te jeddne vyjimky, kterou je D1 Slavkov-Trencin. Ta by podle vseho uz dnes mela stat. Nicmene je zase pravda, ze I/50 je az na 3 obchvaty fakticky hotova. Slyšel jsem verzi, že komunisti neměli moc v lásce "Baťův" Zlín (tehdy Gottwaldov) a proto se mu měla D1 vyhnout. Pokud by se postavila D49 podle změněného plánu, asi by přetáhla velkou část tranzitu a I/50 by to už pobrala bez problémů. Jinak se ani moc nedivím, že se podle toho plánu jede v podstatě dodnes, celkem logicky odráží potřeby Česka, jen je potřeba ho doplnit o některé nové vazby, vzniklé díky větší integraci do Evropy (třeba ta D19, samozřejmě chybějící D3 apod.).
|
| 27.9.2017 8:46:44 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
To nebylo kvůli Zlínu, prostě byla tato varianta v danou dobu vhodnější, už kvůli tomu, že D47 měla vést do Ostravy jinudy než jako dnes kolem Hulína. A taktéž je jisté, že si trasu přes UH a Trenčín vyžádala slovenská vláda kvůli lepšímu napojení do středního Slovenska.
Současná trasa je vhodnější, protože k D49 na Slovensko mohou přijet vozidla nejen od Brna, ale i od Olomouce. Spojí se tranzit E50 + E442.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 27.9.2017 9:44:43 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Podle mě je to dané terénem a ne nějakou neláskou ke Zlínu, to spíš Baťa kreslil kažou dálnici Zlínem. Ani zkušenost z válečné stavby dálnice přes Chřiby trasování přes Zlín určitě nepřidala. Z hlediska propojení ČR-SR byla trasa podél I/50 lepší a umožnila by i lepší napojení sídel na Slovensku dál podél I/50, dnes R2.
|
| 27.9.2017 10:36:48 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Lenny tu někde kdysi věšel mapu poměrně velkého množství zvažovaných variant. Edit: "překvapivě" v tématu D49 4903-05: viewtopic.php?p=140187#p140187
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 27.9.2017 12:23:47 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
JirkaS, Honey72: Zní to poněkud logičtěji, než ty konspirační teorie  !
|
| 28.9.2017 8:19:13 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
V roce 1960 či 1961 se dělal vyhledávací studie D1 Brno - Trenčín s odbočkou do Ostrava a Polska (D47). Byly posuzovány varianty severní (přes Zlín a Lyský průsmyk), střední (přes Uherské Hradiště) a jižní (asi přes Hodonín). Vítězně vyšla varianta střední.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 28.9.2017 17:55:39 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Zřejmě bude časem snaha o doplnění páteřní silniční sítě v PÚR. Je otázkou, v jaké to nastane kategorii, když se kategorie dnes snižují i u mezinárodních spojení. https://www.denik.cz/z_domova/vznikne-dalnicni-obchvat-ceska-rodi-se-jiz-v-hlavach-uredniku-20171024.html
|
| 24.10.2017 10:11:47 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Dálniční obchvat Česka se už téměř celý zrodil, viz https://mapy.cz/s/29m0m - ke kompletaci chybí posledních pár desítek kilometrů  Spíš by to měli nazvat dálničním obchvatem Středočeského kraje.
_________________ KlarArt
|
| 24.10.2017 10:36:38 |
|
 |
|
Martin96
Příspěvky: 454 Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Ještě doklepat S1/D3 (což do 10 let asi bude realita) a bude to komplet 
|
| 24.10.2017 22:40:14 |
|
 |
|
Likas
Příspěvky: 532
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
|
| 16.12.2017 0:23:40 |
|
 |
|
michal
Příspěvky: 2522
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
V souvislosti se vcerejsi a dnesni situaci na D1 bych se chtel zeptat, jestli je jednou z vizi i to, ze na dalnicich budou dopravni portaly, ktere budou v realnem case informovat nejen o problemech na te konkretni dalnici, ale i tom, kdy a kudy to objet? Uvazuji tedy predevsim v relaci vychod-zapad a naopak, kdy je mozne vyhnout se problemum na D1/D35 v ramci Prahy, u Lipniku nad Becvou (D1/D35) a Brna (D1). A nemyslim tedy panely toho typu, jake jsou k videni dnes. Nejen co do aktualnosti, ale i co do technologicke vyspelosti, kdy se na ne vejde vice textu nez jen "45. km kolona". Nebo bude clovek muset dal poslouchat Zelenou vlnu...?
|
| 17.1.2018 8:26:59 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Kolik toho ve 130 stihnete přečíst? Když se k tomu má člověk plně věnovat řízení.
|
| 17.1.2018 9:00:20 |
|
 |
|
Dusanh
Příspěvky: 683
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Obávám se, že dřív než D35 už bude autonomní řízení, které vás odkloní někam mimo a můžete se kochat...
|
| 17.1.2018 9:30:28 |
|
 |
|
michal
Příspěvky: 2522
|
 Re: Vize naší dálniční sítě
Ptám se na vize. Jeden by řekl, že u důležitých dálničních uzlů by se časem mohlo třeba právě z tohoto důvodu objevit liniové řízení. Ale pravda, většina řešení je omezena lidským faktorem...
|
| 17.1.2018 10:02:28 |
|
|