Právě je 27.4.2021 10:27:21




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 44  Další
 Vize naší dálniční sítě 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Jen k tomu Nemecku: pokud jde o minimalne ctyrpruhovou silnici se strednim delicim pasem, bere se jako silnice dalnicniho typu a je jedno, zda-li je opatrena modrym dalnicnim znacenim nebo standartnim zlutym, plati na teto silnici doporucena rychlost 130 km/h (neomezena). Pokud jde o nejakou jinou rychlost, byva silnice omezena dopravnimi znackami s maximalni dovolenou rychlosti. Znacka SPMV byva osazena na "rychlostnich silnicich" napr. B 15n a take na usecich standartnich "Bundesek - jednicek" kvuli vylouceni pomale dopravy, cyklistu, traktoru.........

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


30.1.2017 21:01:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 327
Bydliště: České Budějovice - Praha
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Článek se týká VRT, jsou v něm mimo jiné i výhledové intenzity silniční, železniční dopravy a vliv VRT na ně:
http://www.zelpage.cz/clanky/program-ro ... ojeni-v-cr

_________________
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.


15.2.2017 14:12:58
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Článek o iniciativě Radima Passera

https://m.ihned.cz/byznys/c1-65787030-developer-passer-predstavil-vizi-ceska-v-roce-2050-dvakrat-vic-dalnic-vice-cizincu-a-nove-trasy-metra


29.6.2017 20:27:50
Profil
 

Příspěvky: 146
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Co to je za člověka a proč vymýšlí tyhle šílenosti? Tam je v podstatě všechno špatně, nové dálnice v uctivé vzdálenosti od velkých měst vedoucí odnikud do nikam, chalupoidní metro po periferiích apod.


30.6.2017 15:27:28
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Toto je velmi optimistický plán asi z roku 1968 +/- rok. Když si odmyslíte roky, že např. D35 měla být stavěna 1976-80, podíváte se na to jako na postup, že napřed se postaví D1 + D2, pak výpady z měst, pak se dokončí D5 + D8, a z půlky D47, poté se dotáhne D11 do HK, následně se dostaví D11, a D35 a nakonec D43, tak to sedí. A může být u vlády, kdo chce.


Přílohy:
000 305.jpg
000 305.jpg [ 161.92 KiB | Zobrazeno 6441 krát ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
21.8.2017 7:18:43
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
V termínu nestihli ani ten první úsek :(

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


21.8.2017 8:30:21
Profil
 

Příspěvky: 2522
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Docela by mě zajímalo, jak měla v podrobnějším měřítku vypadat situace kolem Prahy. Mimochodem když si vezmete, kolik bylo v té době aut, a kolik jich je dnes, tak se ta naše dálniční síť moc nerozrostla ani ve svých vizích, natož ve skutečnosti.


21.8.2017 8:50:07
Profil
 

Příspěvky: 852
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Ano, presne podle tohoto planu se jede dodnes. Je neco v internich procesech RSD, co mohlo postup pripravy staveb ovlivnit a cela desetileti?
Jiank je tam skoda te jeddne vyjimky, kterou je D1 Slavkov-Trencin. Ta by podle vseho uz dnes mela stat. Nicmene je zase pravda, ze I/50 je az na 3 obchvaty fakticky hotova.

_________________
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49


21.8.2017 9:49:13
Profil
 

Příspěvky: 320
Bydliště: u Zubatých žab
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
To je sice krásné, že je I/50 téměř hotová, ale stačí to kapacitně? Od D1 do Slavkova je intenzita cca 18.500/ten (3.500TV/den) a přes Chřiby je tak 10.000/den (2.500TV/den) Nemyslím si, že by ta stoupání a klesání byla pro tenhle provoz ideální. Minimálně by to chtělo 4-pruh aspoň D1-Uherské Hradiště (D55), když už ne dál na Slovensko. A je jedno jestli v trasy původního plánu od Komořan na Brankovice, nebo v současném trasování.


21.8.2017 10:28:04
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
MickeyMouse píše:
Ano, presne podle tohoto planu se jede dodnes...
I tehdy postup plánovali podle nejvytíženějších silnic, takže pořadí není nutné měnit. Jen intenzity mezitím všude vzrostly. A přibyla D3, D11 nepovede na Náchod a D43 ne přímo na Svitavy.


21.8.2017 10:58:28
Profil
 

Příspěvky: 482
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Plán dálniční sítě je z roku 1966. Již tehdy byly zvažovány různé varianty vedení D 11 (Trutnov, Náchod). Dálnice D 35 v okolí Svitav a Olomouce přes Jevíčko a Konici. Je k tomu na různých místech dost materiálů.....
Ono se to připravovalo už od konce padesátých let, ale nebyl k tomu nikterak prioritní přístup...
Taktéž není pravda, že nebyla zvažována D 3. Nebyla pouze v oficiálních plánech.....
Je toho více, ale není zájem a podpora už vůbec ne....
Hlavně, že se bude připomínat září 1967 s komunisty a podobným ksindem na znovuzahájení stavby


21.8.2017 16:45:08
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
MickeyMouse píše:
...Jiank je tam skoda te jeddne vyjimky, kterou je D1 Slavkov-Trencin. Ta by podle vseho uz dnes mela stat. Nicmene je zase pravda, ze I/50 je az na 3 obchvaty fakticky hotova.
Slyšel jsem verzi, že komunisti neměli moc v lásce "Baťův" Zlín (tehdy Gottwaldov) a proto se mu měla D1 vyhnout. Pokud by se postavila D49 podle změněného plánu, asi by přetáhla velkou část tranzitu a I/50 by to už pobrala bez problémů. Jinak se ani moc nedivím, že se podle toho plánu jede v podstatě dodnes, celkem logicky odráží potřeby Česka, jen je potřeba ho doplnit o některé nové vazby, vzniklé díky větší integraci do Evropy (třeba ta D19, samozřejmě chybějící D3 apod.).


27.9.2017 8:46:44
Profil
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
To nebylo kvůli Zlínu, prostě byla tato varianta v danou dobu vhodnější, už kvůli tomu, že D47 měla vést do Ostravy jinudy než jako dnes kolem Hulína. A taktéž je jisté, že si trasu přes UH a Trenčín vyžádala slovenská vláda kvůli lepšímu napojení do středního Slovenska.

Současná trasa je vhodnější, protože k D49 na Slovensko mohou přijet vozidla nejen od Brna, ale i od Olomouce. Spojí se tranzit E50 + E442.

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


27.9.2017 9:44:43
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Podle mě je to dané terénem a ne nějakou neláskou ke Zlínu, to spíš Baťa kreslil kažou dálnici Zlínem. Ani zkušenost z válečné stavby dálnice přes Chřiby trasování přes Zlín určitě nepřidala. Z hlediska propojení ČR-SR byla trasa podél I/50 lepší a umožnila by i lepší napojení sídel na Slovensku dál podél I/50, dnes R2.


27.9.2017 10:36:48
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Lenny tu někde kdysi věšel mapu poměrně velkého množství zvažovaných variant.

Edit: "překvapivě" v tématu D49 4903-05: viewtopic.php?p=140187#p140187

_________________
Království a půl princezny za 511.


27.9.2017 12:23:47
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
JirkaS, Honey72: Zní to poněkud logičtěji, než ty konspirační teorie :) !


28.9.2017 8:19:13
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
V roce 1960 či 1961 se dělal vyhledávací studie D1 Brno - Trenčín s odbočkou do Ostrava a Polska (D47). Byly posuzovány varianty severní (přes Zlín a Lyský průsmyk), střední (přes Uherské Hradiště) a jižní (asi přes Hodonín). Vítězně vyšla varianta střední.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


28.9.2017 17:55:39
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Zřejmě bude časem snaha o doplnění páteřní silniční sítě v PÚR. Je otázkou, v jaké to nastane kategorii, když se kategorie dnes snižují i u mezinárodních spojení.
https://www.denik.cz/z_domova/vznikne-dalnicni-obchvat-ceska-rodi-se-jiz-v-hlavach-uredniku-20171024.html


24.10.2017 10:11:47
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Dálniční obchvat Česka se už téměř celý zrodil, viz https://mapy.cz/s/29m0m - ke kompletaci chybí posledních pár desítek kilometrů :) Spíš by to měli nazvat dálničním obchvatem Středočeského kraje.

_________________
KlarArt


24.10.2017 10:36:38
Profil
 

Příspěvky: 454
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Ještě doklepat S1/D3 (což do 10 let asi bude realita) a bude to komplet :D


24.10.2017 22:40:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 532
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Asi tak https://www.bastard.cz/panska-tricka/da ... icko-1781/


16.12.2017 0:23:40
Profil
 

Příspěvky: 2522
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
V souvislosti se vcerejsi a dnesni situaci na D1 bych se chtel zeptat, jestli je jednou z vizi i to, ze na dalnicich budou dopravni portaly, ktere budou v realnem case informovat nejen o problemech na te konkretni dalnici, ale i tom, kdy a kudy to objet? Uvazuji tedy predevsim v relaci vychod-zapad a naopak, kdy je mozne vyhnout se problemum na D1/D35 v ramci Prahy, u Lipniku nad Becvou (D1/D35) a Brna (D1). A nemyslim tedy panely toho typu, jake jsou k videni dnes. Nejen co do aktualnosti, ale i co do technologicke vyspelosti, kdy se na ne vejde vice textu nez jen "45. km kolona". Nebo bude clovek muset dal poslouchat Zelenou vlnu...?


17.1.2018 8:26:59
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Kolik toho ve 130 stihnete přečíst? Když se k tomu má člověk plně věnovat řízení.


17.1.2018 9:00:20
Profil
 

Příspěvky: 683
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Obávám se, že dřív než D35 už bude autonomní řízení, které vás odkloní někam mimo a můžete se kochat...


17.1.2018 9:30:28
Profil
 

Příspěvky: 2522
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Ptám se na vize. Jeden by řekl, že u důležitých dálničních uzlů by se časem mohlo třeba právě z tohoto důvodu objevit liniové řízení. Ale pravda, většina řešení je omezena lidským faktorem...


17.1.2018 10:02:28
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 44  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz