Právě je 27.4.2021 10:21:45




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 44  Další
 Vize naší dálniční sítě 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 2382
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Krtku, díky za inteligentní námitky.
S těmi letišti je to "furiantství"krajů. Ale při jejich prosazování určitě měli kraje nejen plány, ale i studii o ekonomické výhodnosti. A byla zde finanční spoluúčast státu nebo EU.
To, že se toto mapové dílko objeví na veřejnosti (po nástupu nového šéfa), není měřítkem aktivity ŘSD.


6.6.2019 9:03:55
Profil
 

Příspěvky: 679
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Jako byste nevěděli jak to obecně funguje (pokud potřebuje nějakou reakci). Říct "připravujeme koncepci … a uvítáme Vaše podněty" - tohle doopravdy nefunguje. Ale udělat nějaký ač nesmyslný obrázek, či kus textu (prostě nějaký s prominutím hovno) vyvolá spoustu reakcí (rejpne si do toho každý kdo má alespoň klacík). A že to byl na začátku nesmysl je úplně jedno, jen se toho teda nesmí chytnout nějaký aktivní blbec a trvat na tom.


6.6.2019 10:18:31
Profil
 

Příspěvky: 232
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Radimem Passer se v zajímavém rozhovoru zmiňuje i o vizi silničí sítě, kterou si nechal Passerinvest před dvěma lety zpracovat a i zde na foru byl k tomu odkaz.
Mapku jeho vize silniční sítě (i s D19, D27 atd.) i s celkovou odhadovanou cenou jsem dohledal zde:

https://www.passerinvest.cz/files/vize/ ... v-2038.pdf

Z rozhovoru cituji:

LIDOVÉ NOVINY: Mluvil jste o svém plánu už se zástupci vlády?
PASSER: Před rokem a půl jsme se o tom bavili na úrovni premiér, ministr dopravy a šéf ŘSD. Ti nás požádali, ať to probereme se všemi parlamentními stranami. Jediný, kdo si zatím na toto téma neudělal čas, je ČSSD. Ačkoliv od zástupců parlamentních stran máme v tuto chvíli nezávazné odpovědi, všichni, se kterými jsme mluvili, byli pozitivní a uvědomují si tuto klíčovou potřebu naší země. Teď v září by věc měla pokračovat slyšením před dopravní komisí parlamentu. A navázat by měla expertní komise na příslušném ministerstvu.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/cesk ... -tema_lube


27.8.2019 16:09:11
Profil
 

Příspěvky: 112
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Je to krásné a chtěl bych to hned :-). Horší je, že v roce 2038 z toho bude sotva jedna dvacetina.
Měli to tedy pojmenovat Vize 2238.

Zaujalo mě vedení D11 na východ (dálnice od HK na sever přejmenována na D37) - byť tedy ta část od Mohelnice po Opavu nemá sebemenší šanci ani jako S.
A také mě zaujala D27 přerušená v Plzni a pokračující od Nepomuka na Všeruby.


27.8.2019 20:15:19
Profil
 

Příspěvky: 454
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Ta velká okružní dálnice kolem Čech (D16, D38, D19, D27) by si spíš zasloužila jednotné označení, např. D99. :)


27.8.2019 20:48:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 4337
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Někde jsem teď četl, že Kremlík chystá udělat nějakou pracovní skupin u z odborníků a akademiků, aby naplánovali, jestli není potřeba současnou síť doplnit o nějaké tahy (výhled 2050) :D
Myslím, že je nevyhnutelné, aby se tam objevila nějaká jižní dálnice v ose východ-západ, resp. Brno-Plzeň bez cesty okolo Prahy. Ať už jen "D19" od Humpolce po Plzeň nebo "D23" už od Brna pro spojení jižních Čech a dál na Plzeň (tam už by mohla být použita I/20 od jisté části, akorát by se postavil kousek tak, aby se nezajíždělo úplně k ČB.

Jinak myslím, že realita bude taková (a jsem zvědavý, jestli se dožiju), že po roce 2030 budeme ještě stavět D3, D43, D49, možná části D35 či D6+D7 a samozřejmě D0 (511 snad bude), v roce 2040 se budeme kasat, jak jsme to dostavěli, ale aut v tu dobu bude jezdit maximálně tolik co dnes, maximálně bude více kamionů a méně OA. Bude snad nějaký ten km VRT a mnohem více pojede sdílení aut, čili OA budou jezdit "naplněná". :D :D
Říkal mě otec, že docela nechápali, kolik aut začalo jezdit po revoluci, že si říkali, že to snad není možné, že bude někdy jezdit ještě více a ono to jde nahoru každým rokem. Nesdílím ale popravdě úplně ty odhady do r. 2030 či 2040, že se ty intenzity zvýší o desítky procent, to nenastane. My dostavíme poslední dálnici a bude se řešit, kde se začne stavět trať pro nový mód dopravy :mrgreen: a zase budeme o 10 let pozadu za zahraničím ..


27.8.2019 23:01:49
Profil
 

Příspěvky: 403
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě


Radim Passer se možná vzhlédl v J. A. Baťovi a chce vydat svou vizionářskou publikaci. V první řadě ale musí dost zásadně zvýšit porodnost, aby např. město Louny mělo 100 tis. obyvatel a Liberec půl milionu. :D

_________________
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.


28.8.2019 9:32:38
Profil
 

Příspěvky: 403
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Teď jsem si vzpomněl, že svýho času existovala na internetech taková velmi vtipná, ale vážně míněná, stránka jistýho dopravního inženýra, který prezentoval svůj jedinečný a velmi ambiciózní plán na dálniční síť v ČR pomocí několika přelomových map vyrobených v MS Paint.

Jak se to jen jmenovalo?? :lol:

Srovnání s návrhem p. Passera by bylo víc než na místě. :lol: Holt mezi bláznovstvím a vážně míněným plánem je jen velmi tenká hranice zvolených prezentačních prostředků...

EDIT: Heureka! Petr Kuneš http://mujweb.cz/veda/dalnicni-sit/
Kdo si tento drahokam českého dálničního vizionářství pamatuje, ten projektem p. Passera překvapen nebude. :D

No není to přesný? :lol: :lol:

Obrázek

Vzpomínce na polozapomenutý projekt P. Kuneše věnuji svůj 300. příspěvek na foru.

_________________
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.


2.9.2019 14:43:33
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Tak měl p.Kuneš hooodně dobrej matroš...To tedy vážně "nemá" chybu !


2.9.2019 16:24:09
Profil
 

Příspěvky: 541
Bydliště: Egerland
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Mně spíš připadá, že pan Kuneš hrál mikádo A zároveň byl pod vlivem omamných látek :D


2.9.2019 16:39:29
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Jasné, dálnice měly být dle jeho popisu všechny šestiproudé a povrch z živice. Jen škoda, že se mi ten jeho návrh nezobrazuje.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


2.9.2019 18:12:58
Profil
 

Příspěvky: 403
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Nalinkoval jsem obrázek z web archive org a je možné, že tam bude problém se zobrazováním. Originální stránky jsou bohužel pryč.

_________________
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.


2.9.2019 19:04:34
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Díky už se mi to zobrazilo, hned jsem se zasmál. Ještě jsem si vzpomněl na ten jeho titul odborník pan Petr Kuneš. :lol:

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


2.9.2019 19:27:32
Profil
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Ano, občas s ním nějaká veselá emailová konverzace proběhla. Pokud je díťák Patrik extrém, tak tenhle byl extrém přesně z opačné strany :-)

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


3.9.2019 6:37:06
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Jo ten byl dobrej. Pokud si dobře pamatuji, měla být minimálně 4 pruhová silice do každého města. A hlavní tahy 10 pruhové.


3.9.2019 8:09:15
Profil
 

Příspěvky: 403
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Mimochodem, všimněte si prorockého vedení D1 u Přerova.
Z jihu! Mimo Dluhonice! :D

_________________
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.


3.9.2019 8:12:02
Profil
 

Příspěvky: 3097
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Tunel přímo pod Pradědem, několikrát prokopaná Šumava, estakády přes třeboňské rybníky ... .-)

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


3.9.2019 9:07:18
Profil
 

Příspěvky: 1123
Bydliště: D11 - exit 62
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
A pro sichr stáhnuli celý webovky. Máte ten obrázek někdo uložený? Bylo to totiž velmi vtipný, jak by řek náš mladej, "LOL" :-)


3.9.2019 10:02:38
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
tady celý archiv, trochu to vypadává
https://web.archive.org/web/20090905082 ... nicni-sit/


3.9.2019 10:42:54
Profil
 

Příspěvky: 1266
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Tak když jste tu nakousli pana Kuneše, tak ten týpek poslal na jakémsi obskurním hlavičkovém papíru, v docela solidní italštině generálnímu řediteli společnosti Fiat Ferroviaria (výrobce vlakových souprav Pendolino) docela hustý dopis, a to v době, kdy italové byli značně zpoždění v dodávkách vozových souprav.

Na ZaMini to pak museli řešit :-)


3.9.2019 13:47:34
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Michal R píše:
Tak když jste tu nakousli pana Kuneše, tak ten týpek poslal na jakémsi obskurním hlavičkovém papíru, v docela solidní italštině generálnímu řediteli společnosti Fiat Ferroviaria (výrobce vlakových souprav Pendolino) docela hustý dopis, a to v době, kdy italové byli značně zpoždění v dodávkách vozových souprav.

Na ZaMini to pak museli řešit :-)


Na jeho webu se dá najít.

Citace:
ALSTOM Ferroviaria
k rukám generálního ředitele p. Emilia Gallocchia
I-12038-Savigliano

Vážený pane řediteli Callocchio, V roce 1995 rozhodla vláda o zakoupení deseti vysokorychlostních vlakových souprav a byla s vaší firmou jakožto lídrem konzorcia firem sepsána smlouva o dodávce 10 vozů Pendolíno (naklápěcí skříně) s termínem dodání rok 2000. Namísto 10 ks souprav bylo za stejnou částku dodáno pouze 7 ks a to ještě s pětiletou prodlevou. Tyto soupravy se nyní potýkají se závažnými problémi. Z pěti souprav je provozuschopná pouze jedna jediná. Pane řediteli Callocchio, vyzývám Vás, abyste nepodleně podnikl veškeré kroky k uvedení vámi dodaných souprav Pendolino do bezporuchového provozu. Současně vás důrazně varuji, že v případě okamžitého neodstranění poruch a nekonstruktivního přístupu k jednání o odškodnění poškozených Českých drah se vystavujete riziku mezinárodní arbitráže, kde na vaší společnost může být uplatněna sankce ve výši 10 miliard korun, což je částka vyčíslená auditorskou společnosti DT.

V Praze dne 18.1.2006
Petr Kuneš
-odborník na dopravní infrastrukturu

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


3.9.2019 18:15:28
Profil
 

Příspěvky: 294
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Dnešní článek s daty na denik.cz. Moc pěkné shrnutí celé dálniční sítě a budoucnosti v grafech a mapách.

https://data.denik.cz/data/sneci-tempo- ... 91009.html

_________________
D3 nad zlato


14.10.2019 12:00:19
Profil
 

Příspěvky: 3532
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
..grafy pěkné, závěr klasický... přestože ty grafy ukazují, že to tempo bude v příštích letech vyšší a všechny současně plánované dálnice budou do 2030 dokončeny, titulek si vezme "průměr" a tak mu to vyjde do roku 2050...

Jasně, část se posune, ale i tak je to rozpor dvou věcí, které se objeví v tom samém článku...

Pokud se letošní tempo, které je nejvyšší za posledních šest roků, podaří udržet i v následujících letech, vybudování všech dálnic, které jsou zatím jen na papíře, zabere další čtvrtstoletí.
Zdroj: https://data.denik.cz/data/sneci-tempo- ... 91009.html


14.10.2019 13:01:37
Profil
 

Příspěvky: 2382
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
1975 píše:
..všechny současně plánované dálnice budou do 2030 dokončeny

Ať je jasno:"Mluvíte opravdu o chybějících cca 800 km dálnic?"


15.10.2019 4:23:00
Profil
 

Příspěvky: 3532
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
Příspěvek Re: Vize naší dálniční sítě
Ano, píšu, a ukazuje to i ten graf v článku. Tam totiž bere data od ŘSD, z portálu, kde je ke každé stavbě přiřazeno datum zprovoznění a téměř všechny jsou do roku 2030 (D43 Kuřim -Troubsko 2031). I ty největší špeky tam mají datum před 2030 (namátkou D3 2028, 518-519 2029, D49 2030).
A po nedávném doplnění tam jsou už všechny chybějící stavby dálnic (polde současných plánů).
A ještě jeden disclaimer - nepočítám tam rozšířen na 3+3 (která už tam také začali dávat).

Jasně, budete tato data rozporovat. Nicméně jsou myslím nejméně špatná ze všech jinak vycucaných termínů a excelovských výpočtů podle roku 2018 nebo 2019 (alá NKÚ).
Neřekl bych ani slovo, kdyby napadali (pokud možno věcně) věrohodnost těch ŘSD dat. Ale je podle mého novinářské chucpe, dát tam graf s odkazem na zdroj, ale pak si výsledek "spočítat" po svém.


15.10.2019 8:12:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 44  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz