České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

(elektronické) dálniční známky
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=155
Stránka 13 z 57

Autor:  evilcleaner [ 10.5.2015 22:57:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

tak já uznávám, že diskuze o dálničních známkách je oprávněná. sám bych byl jednoznačně pro zrušení zpoplatnění pro osobní vozdila, stejně jako bych byl proti dalšímu přikrmování nenasytné chiméry. řidiči zaplatí už tak obří sumu na spotřební dani a dph (která se počítá z paliva až po započtení spotřební daně !!! )

Autor:  monin [ 11.5.2015 7:05:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Tak buď dálnice s poplatkem, nebo bez něj. Ale ne zase nějaký kočkopes. Myslel jsem, že jsou ty vyjímky už dávno u ledu. A on je opět někdo vytáhne, jak králíky z klobouku. K těm navrhovaným úsekům se přidají pak samozřejmě ihned ještě lidé z Pohořelic, Dobříše, Praskačky, Nýřan, Otrokovic, Dolního Dvořiště a mnoha dalších a budou chtít to samé, co budou mít ti u Tábora. Ale pokud je to pro lidi, tak proč ne, či vlastně ano. Jo, u Dolňáku, ještě vlastně žádná dálnice nevede. Tak tam budou zticha. Zatím, ještě. :)

Autor:  adamos [ 11.5.2015 8:53:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Nejsem přítelem výjimek, ale každá mince má dvě strany. Současným stavem je u Mladé Boleslavi zpoplatněná I/16, u Tábora zase I/19. Obě jedničky dálnici "pouze" křižují. Konkrétně ten Tábor jsem si díky neustálým opravám mostů projel od Pelhřimova na Tábor centrem a je to peklo - ani ne tak pro řidiče, jako spíš pro samotné Táboráky.

Autor:  Sudr [ 11.5.2015 9:46:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

adamos: k té I/19 je přesnější byla by zpoplatněna, kdyby kolem Tábor byla dálnice....

Autor:  MPMP [ 11.5.2015 9:46:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Sudr píše:
Na druhou stranu já pořád nevidím ten přínos dálničních známek oproti zavedení plošné silniční daně na všechna osobní vozidla s tím, že z té daně by se udělal příjem SFDI.
Ten rozdíl je zřejmý a markantní - vozidla registrovaná mimo republiku. proč si myslíte, že Německo zavádí dálniční známky, které bude Němcům kompenzovat snížením Vámi propagované daně?

Autor:  mapman [ 11.5.2015 10:56:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Ty nové výjimky se týkají úseku kde po dálnici vede v peáži tah silnice I. třídy, což je naštěstí poměrně pevně ohraničená skupina. Kdyby se popustila uzda ještě víc, byl by to opravdu průšvih. Už teď je to ale čistý populismus, který prakticky nic nepřinese...

Autor:  Sudr [ 11.5.2015 12:41:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

MPMP píše:
Sudr píše:
Na druhou stranu já pořád nevidím ten přínos dálničních známek oproti zavedení plošné silniční daně na všechna osobní vozidla s tím, že z té daně by se udělal příjem SFDI.
Ten rozdíl je zřejmý a markantní - vozidla registrovaná mimo republiku. proč si myslíte, že Německo zavádí dálniční známky, které bude Němcům kompenzovat snížením Vámi propagované daně?


Jj. To jsem nezohlednil, přiznávám.

Autor:  monin [ 12.5.2015 6:55:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

adamos píše:
Nejsem přítelem výjimek, ale každá mince má dvě strany. Současným stavem je u Mladé Boleslavi zpoplatněná I/16, u Tábora zase I/19. Obě jedničky dálnici "pouze" křižují. Konkrétně ten Tábor jsem si díky neustálým opravám mostů projel od Pelhřimova na Tábor centrem a je to peklo - ani ne tak pro řidiče, jako spíš pro samotné Táboráky.

Nějak nechápu. Tak buď si koupím auto a jezdím s nim bez známky jen po Táboře, max. tak do Lidlu, nebo ještě do Mountfieldu v Soběslavi a bude mi šumafuk, za jak dlouho takovou cestu udělám. Nebo si tu známku koupím a bude mi už úplný šumák, že cestou po I/19 pojedu kousek i na D3. A pokud mi obě tyto varianty nebudou vyhovovat, prodám tu káru a budu jezdit jen na kole, nebo vlakem.

Autor:  Mike [ 12.5.2015 19:19:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Sudr píše:
Na druhou stranu já pořád nevidím ten přínos dálničních známek oproti zavedení plošné silniční daně na všechna osobní vozidla s tím, že z té daně by se udělal příjem SFDI. .....

jenže já dnes na dvou autech platím i silniční daň i dálniční známku
takže na mě by erár prodělal
( o čemž silně pochybuji, erár nikdy nic nenastaví tak, aby prodělal )

Autor:  Hanes [ 12.5.2015 19:20:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Monin: Presne tak :ok:

Dle meho mdleho nazoru by mela byt zpoplatnena celadalnicni sit v CR. Nevim proc neni zpoplatnena R7 z Chomutova na Prahu, ktera je delsi nez treba R52, R56, R63, R55.....................

Autor:  Sudr [ 13.5.2015 4:57:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Mike píše:
Sudr píše:
Na druhou stranu já pořád nevidím ten přínos dálničních známek oproti zavedení plošné silniční daně na všechna osobní vozidla s tím, že z té daně by se udělal příjem SFDI. .....

jenže já dnes na dvou autech platím i silniční daň i dálniční známku
takže na mě by erár prodělal
( o čemž silně pochybuji, erár nikdy nic nenastaví tak, aby prodělal )


Tak já platím 1x silniční daň a dvakrát dálniční známku, takže na mě by taky prodělal, ale to mi zas tak moc nevadí....:-D Ono by stejně v konečném důsledku záleželo jak by tak silniční daň byla vysoká. Ale pořád si myslím, že to není špatná myšlenka silniční daň za používání všech silnic v ČR placená paušálně všemi registrovanými vozidly plus cizinci formou nějaké silniční známky....

Autor:  kik [ 19.5.2015 19:18:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

To zruseni placenych useku kolem mest ma podle me celkem smysl protoze to neni jen u nas (Benatky, Zagreb atd.). U Tabora ci Mlade Boleslavi by to bylo celkem logicke.

Autor:  Sudr [ 19.5.2015 19:25:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Chysta se jeste neco jineho..... http://ekonomika.idnes.cz/krajske-dalni ... oprava_hro

Autor:  Hanes [ 19.5.2015 19:32:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Jen aby to hejno blbcu pak jeste nevymyslelo znamku jen na nektere useky (napr. mezi urcitymi exity)!!!

Nechapu, co je to vubec za nesmysl. To jako kdyz nekdo jezdi z Hradce do Chlumce nad Cidlinou,tak bude mit dve znamky, kdyz D11 v tom useku prochazi chvilku Hradeckym a chvilku Pardubickym?

Autor:  Sudr [ 19.5.2015 19:49:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Hanes píše:
Jen aby to hejno blbcu pak jeste nevymyslelo znamku jen na nektere useky (napr. mezi urcitymi exity)!!!

Nechapu, co je to vubec za nesmysl. To jako kdyz nekdo jezdi z Hradce do Chlumce nad Cidlinou,tak bude mit dve znamky, kdyz D11 v tom useku prochazi chvilku Hradeckym a chvilku Pardubickym?


Stat se muze cokoliv ......treba casem budou dalnicni znamky jen na pravej pruh.....nebo do 110, do 130, do 150 km/h.....:-D

Autor:  monin [ 19.5.2015 21:16:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Sudr píše:
Hanes píše:
Jen aby to hejno blbcu pak jeste nevymyslelo znamku jen na nektere useky (napr. mezi urcitymi exity)!!!

Nechapu, co je to vubec za nesmysl. To jako kdyz nekdo jezdi z Hradce do Chlumce nad Cidlinou,tak bude mit dve znamky, kdyz D11 v tom useku prochazi chvilku Hradeckym a chvilku Pardubickym?


Stat se muze cokoliv ......treba casem budou dalnicni znamky jen na pravej pruh.....nebo do 110, do 130, do 150 km/h.....:-D

Já bych to vše vrátil zpět před rok 1989. Alespoň na ten rok. Aby každý viděl, zač je toho loket. I bez těch dálničních známek.
To k těm krajským dálničním známkám budou prodávat extra i nějaké sklo, kam se to vše bude vylepovat? Stejně pak někdo přijde ještě s nápadem, že i ty krajské známky jsou nespravedlivé pro některé řidiče a budou chtít i okresní známky. A pak už je můžeme rovnou zrušit. A´t tu ten socialismus, máme zase v plné palbě.

Autor:  Mike [ 19.5.2015 23:57:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Sudr píše:
Stat se muze cokoliv ......treba casem budou dalnicni znamky jen na pravej pruh.....nebo do 110, do 130, do 150 km/h.....:-D

já bych to upravil už na ty dnešní
jedeš po dálnici bez známky, tak smíš jen v pravym pruhu
jedeš po silnici se známkou, můžeš 130
a problém autíčkoneautíčko, speciálníBártazákon a jiný 3,14oviny je vyřešen :lol:

Autor:  Dr.Fe1 [ 19.5.2015 23:59:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Neznám jakými procedurami to ještě musí projít, aby to bylo schváleno, ale snad to neprojde. To by známky opravdu postrádaly smysl.
Politici by naopak měli napřít úsilí, aby za známku (tu normální celostátní) bylo co nejvíce muziky tj. aby se stavělo. Ale snížit cenu pro svoje voliče je holt jednodušší ......

Autor:  kyk [ 20.5.2015 8:49:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Systémovější by mi připadalo spíš zavedení výkonového zpoplatnění dálnic pro všechny s minimální platbou na "obchvatech" měst.
Takto se vytváří jen bordel v systému a umožňuje tlak na vymezení dalších úseků ze zpoplatnění.

Autor:  Petanecek [ 20.5.2015 9:11:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Spíše by mě zajímala potom kontrola od policie, jestliže budou tyto "okresní/krajské" známky nalepené na okně a jestliže budou ještě 10-denní, měsíční a roční. Tak to aby si policajti začali cvičit očka..

Autor:  monin [ 21.5.2015 9:15:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

A je to tady..to fakt nemá chybu.. :lol:
http://praha.idnes.cz/praha-chce-jizdu- ... ntent=top6
"Dolínek proto ministra vyzve k jednání. „Hledáme všechny způsoby, jak ulevit dopravě ve vnitřní Praze. Tohle by byl další kamínek do mozaiky, který navíc nebude stát žádné peníze,“ uvedl Dolínek".
Kolik Pražáků si nekupuje dálniční známku? Skoro všichni jezdí do Alp, Tater, Beskyd, Šumavy..
Místo, aby se staral o jiné kamínky, aby byly řádně vyznačeny dopravní směry z centra ven, aby byl řádně vyznačeny směry k Městskému okruhu,..to je fakt konec.

Autor:  grundyg [ 21.5.2015 9:27:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Řekl bych že spousta si známku nekoupí - typicky pro druhé auto v rodině, kterým dojíždí manželka do práce, řekněme třeba Zlatníky-Ruzyně. Na dovču jedou velkým autem, které má známku tak jak tak.

Autor:  Dr.Fe1 [ 21.5.2015 14:24:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Další ukázka jak tohle vyjímkování, krajské známky atd. vede k tomu, že by z placených úseků za chvíli nic nezbylo, protože výjimku bude chtít postupně každý. Placené by mělo být buď všechno bez výjimek nebo nic.

Autor:  JiVi [ 22.5.2015 14:48:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

Když už někoho napadne kouskování, nebylo bz lepší mít známky s vyznačením spíš jednotlivých dálnic a silnic pro mot vozidla? Místo krajů tam mít D1, D2, R6 atd ..

Autor:  Sudr [ 22.5.2015 17:14:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dálniční známky

JiVi píše:
Když už někoho napadne kouskování, nebylo bz lepší mít známky s vyznačením spíš jednotlivých dálnic a silnic pro mot vozidla? Místo krajů tam mít D1, D2, R6 atd ..



Tak to už se velmi blížíš platbě za úsek případně platbě za kilometr, tj. mýtné. Ale tak říkám si není nakonec lepší mít dálniční "flat tarif" formou univerzální známky za přijetelnou cenu?

Stránka 13 z 57 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/