| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| (elektronické) dálniční známky http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=155 |
Stránka 14 z 57 |
| Autor: | Adam108 [ 22.5.2015 17:42:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
Nebo zrušit dálniční známky pro osobní vozidla a zvýšit silniční daň Ušetření za provoz dálničních známek snad pokryje to, co nám unikne za zahraniční automobily... (nemá někdo čísla?) |
|
| Autor: | Mike [ 22.5.2015 21:14:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
JiVi píše: Když už někoho napadne kouskování, nebylo bz lepší mít známky s vyznačením spíš jednotlivých dálnic a silnic pro mot vozidla? Místo krajů tam mít D1, D2, R6 atd .. kdyby D1 stále končila v brně, jsem pro ale kupovat si známku až do ostravy fakt nepotřebuju |
|
| Autor: | Sudr [ 22.5.2015 22:21:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
Adam108 píše: Nebo zrušit dálniční známky pro osobní vozidla a zvýšit silniční daň Ušetření za provoz dálničních známek snad pokryje to, co nám unikne za zahraniční automobily... (nemá někdo čísla?) No pak by byla moznost zavest silnicni dan placenou za vsechna v CR registrovana vozidla a pak silnicni dan placenou formou silnicni znamky vozidly, ktere uzivaji silnice nebo dalnice v cr neregistrane. |
|
| Autor: | JiVi [ 25.5.2015 8:22:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
nj, ale myslim, ze prodavanim znamek je zamysleno vydelat i na cizincich, kteri nas pouzivaji jako tranzit. Ok, zavest silnicni dan na auto, ale jak zpoplatnit cizince, aby EU nedrzkovala?? Tohle je nemecky model a Rakousko dalo protest. Na druhou stranu. Diskriminacni bylo zavedeni poplatku pouze domacim (silnicni dan) a cizinci neplatili nic - dosud uzivany model Nemeckem.Ten taky neni fer, ne? |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 25.5.2015 8:24:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
JiVi píše: nj, ale myslim, ze prodavanim znamek je zamysleno vydelat i na cizincich, kteri nas pouzivaji jako tranzit. Ok, zavest silnicni dan na auto, ale jak zpoplatnit cizince?? Co se týče cizinců, tak tam jde hlavně o kamiony a ty zpoplatněny jsou - mýtným. Jinak u nás zas tak moc cizinců nejezdí. |
|
| Autor: | Lenny [ 25.5.2015 18:26:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
Opravdu? Stačí si v pátek a v neděli večer projet po R52 - D1 - R46 - R35 - D1/R48 a je tam spousta Poláků jedoucích domů a zpátky do práce. Na D1 + D2 jsou to pro změnu Slováci, ale kterých je méně než Poláků. |
|
| Autor: | Warcz [ 25.5.2015 18:44:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
jj Polaky co dojíždějí do Vídně můžu potvrdit. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 25.5.2015 19:18:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
Taky potvrzuji, v některých časech bych řekl, že mají na cestě i převahu. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 25.5.2015 21:01:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
Já jezdím hlavně po D5 a tam moc cizinců (IAD) nevídám. Tedy ne větší množství než malé Teď si navíc uvědomuji, že eventuální Poláci jedou opačně než já. Už radši nic nesoudím. |
|
| Autor: | kik [ 26.5.2015 19:24:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
Mozna by bylo opravdu nejlepsi zavest mytne brany u kazde MU po zpusobu napr. Italie ci Chorvatska... Problem je v tom ze u nas je frekvence MU podstatne vyssi. Na druhou stranu by to mohlo prispet ke snizeni nezamestanosti protoze na kazde mytnici by musel nekdo sedet |
|
| Autor: | Mike [ 26.5.2015 20:12:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
to je myšlenka tak 40let stará jediným "správným" řešením je viněta ala maďarsko žádný tisk, žádná distribuce a když se nebude "vymýšlet" dodavatel systému... |
|
| Autor: | Hanes [ 27.5.2015 23:27:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
Dr.Fe1 píše: Já jezdím hlavně po D5 a tam moc cizinců (IAD) nevídám. Tedy ne větší množství než malé Teď si navíc uvědomuji, že eventuální Poláci jedou opačně než já. Už radši nic nesoudím. Potvrzuji zvyseny vyskyt Polaku na D5 (navic spousta z nich na nemeckych SPZ), kteri se v patek odpoledne a vecer sinou (spousta z nich nezna max. povolenou rychlost) na Prahu a dal po D11, I/33 na Nachod. V nedeli vecer a v noci zatezuji ceskou dalnicni a silnicni sit v opacnem smeru. |
|
| Autor: | kot [ 28.5.2015 9:13:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
To, že naši severní sousedé "neznají" max povolenou rychlost na D11 není tak hrozné, horší je, že tu 130 velmi podstatně překračují na té I/33. Ta na 160 km opravdu stavěná není... Je to tam fakt o hubu. |
|
| Autor: | JiVi [ 28.5.2015 12:00:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
ano, tj stará ověřená pravda, že na I/33 jezdí Polaci jak prasata ... je strašně zajimavý, že tam pozdí takto nekolik let a v pohodě .. a4 se o tom všeobecně ví, naše policie vůbec nic nedělá - opět strážci zákoná bez koulí ... |
|
| Autor: | Sosa [ 28.5.2015 15:00:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
JiVi píše: ano, tj stará ověřená pravda, že na I/33 jezdí Polaci jak prasata ... je strašně zajimavý, že tam pozdí takto nekolik let a v pohodě .. a4 se o tom všeobecně ví, naše policie vůbec nic nedělá - opět strážci zákoná bez koulí ... No v té kolně se moc předjíždět nedá, ona je ta silnice plná v obou směrech. |
|
| Autor: | Lenny [ 29.5.2015 20:19:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
To jsou podobné řeči jak o zběsilých Polácích jezdících 150 km/h na I/48. Za celou dobu, co tudy jezdím, mě tam při mých obvyklých 110-130 předjelo jen jedno auto. Tážu se proto, kde jsou? |
|
| Autor: | kot [ 30.5.2015 0:46:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
Lenny přijedˇnějaký pátek po 21 hodině na trasu Hradec Králové - Náchod a sám se přesvědčíš... |
|
| Autor: | Trupman [ 31.5.2015 17:59:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
Lenny píše: To jsou podobné řeči jak o zběsilých Polácích jezdících 150 km/h na I/48. Za celou dobu, co tudy jezdím, mě tam při mých obvyklých 110-130 předjelo jen jedno auto. Tážu se proto, kde jsou? Proud Poláků se rozděluje v Olomouci, kde část z nich zamíří po I/46 na Šternberk a Opole, část na Mohelnici a Kladsko. Hlavně na I/46 mají polské (a rakouské) SPZ v pátek večer velkou převahu. A opravdu jim často nejvyšší dovolená rychlost nic neříká. Na druhou stranu bych si ale nedovolil tvrdit, že jezdí jenom oni jak prasata a že eliminací polských řidičů by vzniknul na silnicích ráj. Zvýšit počet kontrol rychlosti na silnicích je opravdu nutné, v posledním roce jsem najezdil tisíce kilometrů po českých silnicích a policii prostě vidím velice velice málo. |
|
| Autor: | Mike [ 31.5.2015 22:21:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
a k čemu ji potřebujete vidět |
|
| Autor: | Trupman [ 1.6.2015 1:56:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
1. prevence - když výskyt policejních kontrol na silnicích bude častější, tak s tím klesne i pocit některých řidičů, že jsou nepostihnutelní a přejde je chuť na riskantní řízení. 2. aktivní postup proti porušování předpisů, zejména pak dodržování rychlosti. Jsou prostě úseky, kde se 90 nejezdí, ale není tam nikdo, kdo by opět nastolil pořádek. |
|
| Autor: | evilcleaner [ 1.6.2015 7:13:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
přesně toto nekritické následování zákonů způsobilo nástup mnoha autoritativních režimů, mj. nacistického německa |
|
| Autor: | evilcleaner [ 1.6.2015 7:15:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
evilcleaner píše: přesně toto nekritické následování zákonů způsobilo nástup mnoha autoritativních režimů, mj. nacistického německa edit: že se někde nedodržuje obecně platná úprava, to ještě neznamená, že to je automaticky společensky závadné. právě proto, že obecně platná úprava prostě paušálně nemůže ze svého principu fungovat. |
|
| Autor: | MPMP [ 1.6.2015 9:09:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
evilcleaner píše: evilcleaner píše: přesně toto nekritické následování zákonů způsobilo nástup mnoha autoritativních režimů, mj. nacistického německa edit: že se někde nedodržuje obecně platná úprava, to ještě neznamená, že to je automaticky společensky závadné. právě proto, že obecně platná úprava prostě paušálně nemůže ze svého principu fungovat. |
|
| Autor: | evilcleaner [ 1.6.2015 10:42:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
není a ani to nikde netvrdím. |
|
| Autor: | MPMP [ 1.6.2015 10:52:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dálniční známky |
evilcleaner píše: není a ani to nikde netvrdím. |
|
| Stránka 14 z 57 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|