Právě je 27.4.2021 10:17:31




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1408 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 57  Další
 (elektronické) dálniční známky 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 863
Bydliště: ostrava
Příspěvek Re: Dálniční známky
no jenže ta odpověď nezněla 'dělám si co chci', ale měla pokračování 'bez ohledu jaký to má dopad na okolí' což dost podstatně mění význam. takže obecně platná úprava dle mého názoru nefunguje a proto se chovám dle vlastního uvážení, tak abych řídil bezpečně a zodpovědně.

já vím, těžké je smířit se s tím, že ten kdo nedodržuje všechny ty cedulky kolem cest není automaticky bezmozek.

_________________
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.


1.6.2015 11:14:24
Profil
 

Příspěvky: 403
Příspěvek Re: Dálniční známky
evilcleaner píše:
evilcleaner píše:
edit: že se někde nedodržuje obecně platná úprava, to ještě neznamená, že to je automaticky společensky závadné.


Jenže je už společensky závadné, když na silnici s rozhledovými podmínkami sotva bezpečnými pro jízdu 90 je průměrná rychlost 105. Je nebezpečné, když se vám na zadek nalepí nějaký pospíchač, ať už s RZ z PL, nebo CZ. Je nebezpečné, když je někde stoupací pruh o délce cca 300 m a na jeho konci není nikdo ochotný dát tomu druhému přednost, naopak se tam ještě víc šlape na plyn, ať ten kamion prostě předjede (Ostřetín).
I přes to všechno si nemyslím, že by na českých silnicích vládlo až takové peklo, jak se to některá média snaží vykreslit. Člověk možná takový pocit může získat, pokud jezdí jenom po D1, kde je těch debilů za volantem už tradičně nejvíc. Ale to je všechno díky alespoň částečnému citu pro pořádek, který je v naší společnosti zakořeněn. Jde mi o to, že pokud by se tu najednou vyrojilo těch debilů za volantem víc, tak je prostě nebude mít kdo "brzdit". Na českých silnicích chybí represe. Taková, která budí respekt u řidičů např. v Rakousku, takže si tam málokdo troufne jet rychleji než je povoleno.

_________________
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.


1.6.2015 12:11:32
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Dálniční známky
Rakousko snížilo počet obětí na počet najetých km od roku 1980 osmkrát, my asi o polovinu, což je dost tristní. Neřekl bych ale, že to je tím, že by v Rakousku byla nějak výrazně vyšší represe, než u nás. Třeba na dálnicích se tam běžně jezdí i tachometrických 150, což údajně toleruje i policie (alespoň dle tvrzení jednoho známého z Rakouska, studujícího policejní školu :) ). V alkoholu to asi taky nebude (tady je jednoznačně větší represe u nás - ne, že bych to chtěl měnit ;) ). Řekl bych, že ten rozdíl je především v infrastruktuře, jednak více méně dokončené dálniční síti (A), ale také ve velmi kvalitní síti nižších tříd (S, B), včetně MÚK a obchvatů obcí. U nás takto nemáme ani I, natož II...

Zdá se, že diskuse poněkud vybočila z tématu, asi bychom měli poprosit někoho z adminů o přesun.


1.6.2015 15:30:21
Profil
 

Příspěvky: 368
Příspěvek Re: Dálniční známky
Nu já bych k tomu řekl toto: V rakousku je opravdu tolerován na dálnici 150 km/h, tak jako na ostatních silnicích mimo obec 110 km/h. Ale co je zjevné v Rakousku je policie. Člověk ji tak potká asi čtyřikrát za měsíc. V Čechách jsem rád za toto číslo během roku. A že v obou zemích jezdím dostatečně. Infrastruktura je v AT někde ještě v horším stavu, než v ČR. Já se domnívám, že v rakousku: 1. lepší a kvalitnější autoškola (potřeba vykonat smykovou školu, potřeba najezdit nějaký počet hodin na okruhu, možnost jezdit pod dohledem rodičů již od 17 let, aj. ), tak jako dostatečná přítomnost policie. Stačí, když je policie vidět a ihned i v ČR se řidiči chovají jinak. Jde tu o tu přítomnost. Neustálou. A ne o dvou ročních akciích ala Velikonoce a léto.

_________________
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.


1.6.2015 15:46:23
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Dálniční známky
S tou autoškolou souhlas, další s tím související věc jsou určitá omezení pro čerstvé držitele ŘP - např. několik let pro ně neplatí limit 0,5 promile, ale striktní nula. Vzhledem k tomu, že u nás často bourají právě čerství držitelé ŘP, asi by stálo za úvahu zavedení "ŘP na zkoušku". Co se týče policie, vídám jí i u nás prakticky při každé jízdě autem mimo Prahu (a většinou i po Praze), ale jezdím spíš o víkendech, tak to můžu vnímat zkresleně.


2.6.2015 6:55:48
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Dálniční známky
Další příklad toho, jak to u nás funguje je, že klidně jezdí lidé s několika zákazy řízení a nic se neděje. Lidi na silnicích opravdu nad sebou necítí dozor.


2.6.2015 7:31:22
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Dálniční známky
Petanecek píše:
Nu já bych k tomu řekl toto: V rakousku je opravdu tolerován na dálnici 150 km/h, tak jako na ostatních silnicích mimo obec 110 km/h. Ale co je zjevné v Rakousku je policie. Člověk ji tak potká asi čtyřikrát za měsíc. V Čechách jsem rád za toto číslo během roku. A že v obou zemích jezdím dostatečně. Infrastruktura je v AT někde ještě v horším stavu, než v ČR. Já se domnívám, že v rakousku: 1. lepší a kvalitnější autoškola (potřeba vykonat smykovou školu, potřeba najezdit nějaký počet hodin na okruhu, možnost jezdit pod dohledem rodičů již od 17 let, aj. ), tak jako dostatečná přítomnost policie. Stačí, když je policie vidět a ihned i v ČR se řidiči chovají jinak. Jde tu o tu přítomnost. Neustálou. A ne o dvou ročních akciích ala Velikonoce a léto.

K tomu bych dodal hlavně i to, že to je vše i o obyčejném respektu. A jelikož u nás má jen málokdo z něčeho respekt - což jsou pořád i dozvuky těch 50 let marasmu, který jsme tu měli - komunismu a nacismu, tak se nelze pak divit tomu, jak to tu vše vypadá. Ať je to jak chce, člověk má prostě daleko větší respekt z té rakouské četnické uniformy, než z té naší, protože ten kdo je alespoň trochu v reálu ví, že ta laťka, pod kterou se neleze, je tam u nich pořád nastavena daleko výš, než je tomu u nás.

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


2.6.2015 11:38:05
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Dálniční známky
monin píše:
... že ta laťka, pod kterou se neleze, je tam u nich pořád nastavena daleko výš, než je tomu u nás.
Můžeš i podlézt, ale pak se zase musíš narovnat :) !


2.6.2015 13:26:11
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Dálniční známky
rakousko není zrovna dobrý příklad, ale budiž
tady u nás jsme ovšem zvyklí, že polici koná především na politickou objednávku
krom let 1990-1994
a z toho logicky plyne i její respekt u občanů
o starostenských soldateskách platí totéž

ale jsme tu OT, tak snad nás admini přesunou do odpočívky

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


2.6.2015 22:43:07
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: Dálniční známky
tak koukám vznikla přehledná mapka úseků, které by vláda měla projednat pro vyjmutí z časového zpoplatnění viz.
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/8CC31AB ... e_siti.jpg

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


5.6.2015 8:32:30
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Dálniční známky
Po delší době zase jednou mapka, ktera má hlavu patu.


5.6.2015 23:12:17
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Dálniční známky
Standa píše:
monin píše:
... že ta laťka, pod kterou se neleze, je tam u nich pořád nastavena daleko výš, než je tomu u nás.
Můžeš i podlézt, ale pak se zase musíš narovnat :) !

Tak toto jsem samozřejmě neměl na mysli, ale Svěráka&spol. samozřejmě beru. :)
kot píše:
Po delší době zase jednou mapka, ktera má hlavu patu.

Tak ještě aby ŘSD nemělo přehlednou mapku dálniční a silniční sítě. To už by byl konec všeho. Jen doufám, že jak ta přehledná mapka rychle vznikla, tak také tak, ta přehledná mapka rychle zmizí. Jinak na ní do dvou let bude místo čtyřech oválků, pětadvacet a dopadne to naprosto stejně jako s platbou v nemocnicích. Všude budeme mít mytné brány, které budou, ale vypnuté a budeme mít třicet druhů dálničních známek.

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


6.6.2015 7:17:48
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Dálniční známky
A je to tady. Zadarmo, bez poplatků a s vyjímkami. Vzhůru ke světlým zítřkům.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... et-zdarma/

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


15.6.2015 16:05:42
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: Dálniční známky
já tento krok ministerstva kvituju a jsem za něj rád, chápu, že budu zde v menšině, ale zrovna u toho Brna je to podle mě super krok pro všechny brňáky, kteří jsou jako můj bratr a moji 2 kamarádi z brna, kteří čas od času jedou na rekonstrukci bitvy 3 císařů u Slavkova u Brna, musí využívat II/430 aby se na těch pár km vyhnuli dálnici a takto budou mít možnost jet po dálnici, což je pohodlné a rychlejší a jen připomenu, že je nezpoplatněn úsek D1 u Ostravy po hranice s Polskem a taky se kvůli tomu nikdo nestaví na hlavu a podle mě je to fajn, tím pádem to funguje i jako nezpoplatněný obchvat Ostravy svým způsobem, takže za mě dobrý krok, ale chápu, že bude spousta lidí brblat, že raději zaplatí, než by jeli zadarmo (budiž, kdo jim brání ;-) )

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


15.6.2015 16:35:13
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Dálniční známky
jsem netušil, že je práce v Brně tak špatně placená, že člověku nezbyde ani na dálniční známku

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


15.6.2015 17:15:54
Profil
 

Příspěvky: 925
Příspěvek Re: Dálniční známky
Konečně neco rozumnyho... To už mělo bvýt dávno, konečně je to napadlo. Akorát u toho Brna se to asi ještě více zahustí...


15.6.2015 17:29:45
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Dálniční známky
D1 je v Ostravě bez poplatku jenom proto, že se nikdo neodváží vybírat peníze za novou dálnici v dezolátním stavu... Výjimky jsou cesta do pekel, rakušáci je nemají, slovinci je nemají, slováci jen na D1 v Bratislavě, protože vede opravdu městem, Maďaři drtivou většinu výjimek taky loni zrušili...

_________________
KlarArt


15.6.2015 17:42:43
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Dálniční známky
Chci výjimku na obchvat Kroměříže, obchvat Olomouce, obchvat Berouna ještě by měla být výjimka na obchvat Otrokovic a úsek u Ústí nad Labem. Rovněž Pražský okruh včetně D1 od R1 do Prahy by měla být bez poplatku. Snad jsem na nic nezapomněl. :mrgreen:

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


15.6.2015 17:53:21
Profil
 

Příspěvky: 863
Bydliště: ostrava
Příspěvek Re: Dálniční známky
já bych ještě přidal obchvat prostějova, protože se tam stejně může jen 90 :twisted:
nebo celou R56, protože ta je jaksi celá obchvatem a navíc se po ní jezdí jen ova-fm. a pak ještě prosím krajskou známku na R6.
nesmysly, populismus. bud zpoplatněná sít nebo ne, tohle je :zvraci:

_________________
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.


15.6.2015 17:58:12
Profil
 

Příspěvky: 925
Příspěvek Re: Dálniční známky
Ano, všechny uvedené úseky by bylo ze zpoplatnění vyjmout nanajvýš rozumné. D a R by tak mohly převzít funkci obchvatů měst, kde by se situace určitě zklidnila. Vidím to u Prostějova, kdy nabídka rychlého přesunu ze severu na jihovýchod města po R46 by významě zklidnila např. přetíženou Olomouckou ulici. Podobně je tomu u toho KM nebo BE. No a kdo by chtěl jet z Brna do OC či Ostravy, dálniční známky by holt musel mít. Já v tom problém absolutně nevidím, spíše by to bylo logické a přínosné... Ale to by to u nás nesmělo být jako v Kocourkově, že.


15.6.2015 19:36:46
Profil
 

Příspěvky: 432
Příspěvek Re: Dálniční známky
na Slovensku su vsetky D/R bez poplatku, ktore vedu intravilanom obce.
zatial su to D1,D2 Bratislava, R1 Nitra, R1 Banska Bystrica, R2,R4 Kosice.


15.6.2015 20:01:30
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Dálniční známky
A co kdybychom dálniční známky zrušili úplně a je po problémech. Výpadek nahradit vyšším procentem ze spotřební daně z minerálních olejů?

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


15.6.2015 20:15:10
Profil
 

Příspěvky: 863
Bydliště: ostrava
Příspěvek Re: Dálniční známky
vím, vím že Tobě to Lenny nemusím vysvětlovat, ale prosté zvýšení spotřební daně na PHM by nutně nemuselo zvednout její výběr. já bych byl pro zrušení dálniční známky pro osobní vozidla, snížení spotřební daně na PHM, které by nám dalo konkurenční výhodu v porovnání s ostatními státy, tzn. i tranzit by tu natankoval. a to co by chybělo se dá hravě ušetřit zrušením dotací všech možných hovadin.

_________________
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.


15.6.2015 20:23:42
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Dálniční známky
Já a zvyšovat daně? :mrgreen: :crazy: Myslel jsem vyšší procento z rozpočtového určení daní.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


15.6.2015 20:30:17
Profil
 

Příspěvky: 863
Bydliště: ostrava
Příspěvek Re: Dálniční známky
:lol: promiň, nedošlo mi to. sice mi to nějak nesedělo, ale málo jsem nad tím uvažoval :oops:

_________________
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.


15.6.2015 20:42:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1408 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 57  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz