ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Mosquit
Příspěvky: 921
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Mosquit »

No, ono se často stane, že zrovna takovýto dotaz "se někde ztratí" nebo "nedojde". A já se jim ani nedivím.
MPMP
Příspěvky: 3301
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od MPMP »

Mosquit píše:No, ono se často stane, že zrovna takovýto dotaz "se někde ztratí" nebo "nedojde". A já se jim ani nedivím.
Já taky ne, ale to už jsem psal.
Mě učili, že se slušností se vše daří líp a nic mě to nestojí. Zdá se, že dneska to už, bohužel, neplatí. :?
andrewkrap
Příspěvky: 168
Registrován: 25.9.2012 7:33:40

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od andrewkrap »

kluci a co kdybyste mě taky podpořili v té obsahové rovině :-)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od jonáš »

No mně se tyhle skvělý informace zas osvědčily v pátek .. už za Cukrákem prej "R4-Vestec stupeň dopravy 4" .. co je to čtyři, auta na kilometr? Ale odolal jsem polušení cpát se radši do Braníka, a stejně zahnul na most a do tunelu. Před nim na dalšim klumpru varování "Kolona", ale až na kruháč na starý benešovský ani auto ani problém, dokonce i nájezd na kruháč bez fronty. Asi mysleli jinej Vestec. Ještě že tomu už nevěřim, jinak bych si zbytečně komplikoval cestu, ale určitě to jsou dobře investovaný miliardy :)
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od adi88 »

jonáš píše:No mně se tyhle skvělý informace zas osvědčily v pátek .. už za Cukrákem prej "R4-Vestec stupeň dopravy 4" .. co je to čtyři, auta na kilometr? Ale odolal jsem polušení cpát se radši do Braníka, a stejně zahnul na most a do tunelu. Před nim na dalšim klumpru varování "Kolona", ale až na kruháč na starý benešovský ani auto ani problém, dokonce i nájezd na kruháč bez fronty. Asi mysleli jinej Vestec. Ještě že tomu už nevěřim, jinak bych si zbytečně komplikoval cestu, ale určitě to jsou dobře investovaný miliardy :)
Mluvíte mi z duše, minulý týden ve čtvrtek jsem se pohyboval v Praze a okolí. Na Rozvadovské spojce varování, že na R1 od ulice k Barrandovu k R4 je kolona, rovněž stupeň dopravy 4. Realita? Všude proměnné značky kolona, v Lochkovském tunelu omezení na 60, ale skutečná opravdová kolona nikde. A stupeň provozu odhadem tak 1. To se to opravdu tak rychle rozjelo nebo je ZPi jen "malinko" opožděné? Doteď děkuju vlastní intuici, že jsme se zbytečně nemotal na Brno přes Barrandov a jižní spojku...
andrewkrap
Příspěvky: 168
Registrován: 25.9.2012 7:33:40

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od andrewkrap »

Dnes na zpi pred plzni smer praha info:
kolona
65 km
Provoz 1 pruhem
Zdrzeni 5 min

Ze by prvni vlastovka a inteligentni informace o zdrzeni...zajasal jsem kdyz info odpovidalo realite...jen tak dal!
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Dusanh »

andrewkrap píše:Dnes na zpi pred plzni smer praha info:
kolona
65 km
Provoz 1 pruhem
Zdrzeni 5 min

Ze by prvni vlastovka a inteligentni informace o zdrzeni...zajasal jsem kdyz info odpovidalo realite...jen tak dal!
Akorát je matoucí ten údaj "65 km" (pokud to přesně takhle bylo napsáno). Dřív jsem to vídal na D1 a uvedl jsem to zde na diskusi jako matoucí s tím, že správně by mělo být buď "km 65" anebo "65. km". Po pár týdnech jsem na tabulích ZPI zavnímal opravu :ok:
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od dvs »

Tak ZPI na R1 vysílají na 5,9GHz. Je to v rámci testování nějakého projektu.
http://auto.idnes.cz/auta-komunikace-0i ... tomoto_fdv
v článku je i fotka ZPI brány s tou anténkou.
Bílé antény

Systém komunikace mezi auty teď odborníci testují na obchvatu kolem Prahy na sjezdech mezi Jesenicí a Vestcem. Všimněte si tam na branách s informačními tabulemi bílých tyčí. Jsou to antény, které vysílají informace o aktuálním dopravním značení.

Zdroj: http://auto.idnes.cz/auta-komunikace-0i ... tomoto_fdv
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od monin »

Je o teď trochu mísu, vzhledem k předchozímu příspěvku, ale stejně. Proč není na té ZPI na R35 cca 272km ještě do teď nainstalována ta část, kde se zobrazuje i dopravní značka? A přitom je to právě ta z těch úplně prvních ZPI, které se u nás začaly před pár lety instalovat (2007?). A třeba ZPI na D8 těsně za hranicí ve směru od A17, se na dopravním infu vůbec nezobrazuje.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od dvs »

monin píše:A třeba ZPI na D8 těsně za hranicí ve směru od A17, se na dopravním infu vůbec nezobrazuje.
Myslíte tuto tabulipřed vjezdem do tunelu?
To bude asi zase problém různých "pánů správců" jako u tunelu Valík. Tato tabule se asi spravuje z řídícího centra tunelu a hold není už propojení do NDIC. U kamer z tunelu to kupodivu jde.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od monin »

Ne měl jsem na mysli tuto klasickou ZPI. http://goo.gl/maps/8BRuf
Kousek za hranicí, ve směru na Prahu. To chápu, že ty samotné tabule u tunelů "obhospodařuje" více "expertů".
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
andrewkrap
Příspěvky: 168
Registrován: 25.9.2012 7:33:40

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od andrewkrap »

koukám, že už umíme i zdržení...slááááva
Přílohy
exit2.jpg
exit2.jpg (78.24 KiB) Zobrazeno 9122 x
_jan91
Příspěvky: 974
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od _jan91 »

Včera cca ve 13:00 bylo na ZPI na kilometru 111 na D1 ve směru na Brno:

mlha
Rozsviť světla!

Chtělo se mi brečet... Samozřejmě mlha žádná... Mám chuť se tady rozepsat více o inteligenci zaměstnanců NDIC ale radši ne.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od monin »

_Jan91: však jim to tam napiš, mají na těch jejich stránkách odkaz na dotazy. Pokud to tam zdalal někdo, kdo jezdí třeba jen na kole, nebo vlakem, tak ho to třeba ani nenapadlo, že se u nás svítí již několik let, po celý rok. :D
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od adamos »

monin píše:_Jan91: však jim to tam napiš, mají na těch jejich stránkách odkaz na dotazy. Pokud to tam zdalal někdo, kdo jezdí třeba jen na kole, nebo vlakem, tak ho to třeba ani nenapadlo, že se u nás svítí již několik let, po celý rok. :D
Ano, několik let se u nás svítí, to je pravda. Spoust aut mají tzv světla pro denní svícení - vpředu pár diodek a vzadu nic. Bohužel je spousta lidí - očividně i zde na fóru - kteří to považují za svícení. Mlha - nemlha, sníh - nesníh, déšť - nedéšť, šero - nešero.
Hádám, že právě pro ně platí upozornění na ZPI...

Považuju celkem za chybu legislativy, že denní svícení v této podobě legalizovalo. A když už se stalo, že o něm neinformuje kontrolka na přístrojové desce. Vždyť ono to řidiči možná kolikrát ani nedojde, že v té mlze nemá rozsvíceno!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od jonáš »

Po tom co několikrát byla už u pumpy na I/4 na Baních "R1 Vestec kolona" a pak to bylo pokaždý hladce průjezdný, považuju ty bazmeky jen za předraženej ukazatel času, to je jediná spolehlivá informace, pokud tam zrovna náhodou je ;-)
Marcus
Příspěvky: 18
Registrován: 28.5.2012 10:01:12

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Marcus »

Po dlouhé době bych rád reagoval zde na nějaké příspěvky. Tabule na D8 těsně za hranicemi patří k tunemlům a ovládá ji pouze DO PČR. Všechny tunelové ZPI jsou ovládány odjinud než NDIC.
Pro ty co si stěžují že něco bylo na ZPI a na cestě nic a nebo nebylo na ZPI a na cestě něco...za minutu ujedete něco přes 2km (při 130km/h)...na NDIC se bohužel pro vás nepoužívají věštecké koule, proto se najde několik vozidel, které informaci nebudou mít a v ní jsou vždy ti nějvětší rypalisti.
A hlavně je jednoduché si stěžovat na něco, o čem vůbec nikdo neví co je v pozadí..operátoři na NDIC při dané situaci plní jen to co vymyslelo spousta chytrých dopravních inženýrů a hlav na ministerstvu dopravy, takže s dotazy se můžete obracet tam. A s dotazy, píše tam tolik lidí, že kdyby se odpovídalo na vše nedělají tam nic jiného, zabívají se vším, ale nejde každému odpovědět..akorát, že každý dotaz na něco se neřeší jak co změnit, ale proč jsme to tak udělali..takže místo nápravy daný operátor akorát obhajuje proč to tak bylo...jakýkoliv odklon od i zde probíraných příruček je pak vysvětlování, proč to daný operátor udělal, když někdo chytrej vymyslel že to bude jinak.
Kolony u prahy R1 ani nekomentuji, ani počasí. Vše je dáno automaticky z různých čidel, společnosti, která dělá systém pro řidící centrum PČR R1, to je samostatná pohádka, ještě si to musí předávat mezi sebou dvě firmy, které si konkurují, to už není nic dobrého.
Jinak s rozviť..není lepší mít na ZPI něco než nic? a NDIC může dávat pouze upozornění, pokud je tam něco příkazového, je to na požádání a domluvě s PČR a asi to tam chtěli.
Jo a jedna věc k VIArodos, otázka jestli bude dál fungovat, zase to propírají v TV..ale není tak neomylný..má spustu much a zpoždění informací cesta.systém je přes 10 minut...takže to také někdy trvá než operátoři danou informaci dají..
A nevím na co jsem chtěl reagovat..jen koukněte jak to vypadá v našem státě,,takže nevím na co si pořád stěžujete..pokuď vám ty informace vadí..seďte doma na zadku!
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od monin »

Tak to tedy ne, to my zase na zadku sedět doma nebudeme a vždy někam pojedeme..a pokud nás budete štvát, tak už vždy jen vlakem.. :D
Ne, :) musím uznat a snad Vás to i potěší, protože z toho textu je cítit hodně velká naštvanost:), že se i v tomto směru hodně věcí za poslední dva roky zlepšilo a ZPI opravdu "zakčněly" o tom opravdu žádná a soudnému člověku musí být jasné, že když se cokoliv stane, tak to tam ve 25 vteřině hned nemůže naskočit. Jinak trochu nesouhlasím s tou poslední také "pruderní" větičkou - to, že je v ledačem bordel u nás, to přece neznamená, že musí být bordel za každou cenu úplně ve všem, ne?:) Jinak vím, že se nějak rozhodlo, že když se nic neděje, nebude na ZPI žádný text. Přece jen, není to škoda? Co takhle např. upozornění na nutnost jízdy vpravo (hlavně úsek Praha - Mirošovice, či samozřejmě i jinde) a podobné, alespoň trochu "výchovné" texty? Tím nemám na mysli, ale samozřejmě vágní "jeď opatrně". A co se týče těch cizojazyčných textů - tam bych to viděl opravdu jako za dobrou a pozitivní věc, tedy u závažných událostí, včetně úpravy toho "Německo 29min", "Slovenska 31min". Bez ohledu na to jak to píši Němci, či Chorvati. Ve Vídni, svítí na jedné ZPI, dokonce jen anglický nápis - a jaký to je hrdý národ, na rozdíl od nás. ;)
Naposledy upravil(a) monin dne 17.1.2014 12:16:21, celkem upraveno 1 x.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Marcus
Příspěvky: 18
Registrován: 28.5.2012 10:01:12

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Marcus »

Nutnost jízdy v pravo, pokud to není pokynem PČR, musí si řidiči nechat zajít chuť. Dispečeři nemají pravomoc to použít ze své vůle. Výchovně max upozornit..nic více..snad je to už pochopitelné s těmi pravomocemi. A s texty jiným jazykem..promě za mě třeba i japonsky...
andrewkrap
Příspěvky: 168
Registrován: 25.9.2012 7:33:40

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od andrewkrap »

to Marcus:vypadáš jako téměř vyhořelý zaměstnanec NDIC... Obecně: když jako řidič jedu po D1 a vpadnu do dlouhé několikakilometové kolony tak mě ZPI informuje o nehodě nikoli o ca začátku té kolony... čili na kolonu do které jsem nebezpečně dojel a která je několik km před nehodou jsem upozorněn nebyl, jak je dlouhá kolona či jaké je zdržení, abych to případně objel jsem upozorněn též nebyl. Že příčinou té kolony je nehoda je fajn, ale podstatné informace pro rozhodnutí řidič nedostane. Toto se stalo tolikrát, že už to ani komentovat nemá smysl. Co se týče komunikace se NDIC přes formulář dotazů na dopravniinfo.cz - doporučuji naprosto zrušit - poslal jsem 2x dotaz v různých časech a nikdy jsem nedostal odpověď. No třeba se s příchodem nové krve na MD něco změní k lepšímu. Uvidíme...
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od monin »

vyhořelý zaměstnanec NDIC :D Taky mi ta jeho odpověď přišla velmi podivná, ale raději jsem už mlčel, zde člověk nikdy neví. :) Co se týče těch dotazů, já s tím mám fakt dobrou zkušenost, někdy vloni jsem jím tam psal nějaké dotazy, proč se např. na ZPI na D2 těsně před Brnem nemůže objevit událost která se stala na D1..atd., a fakt mi rychle a akčně odpověděli, myslím, že přímo dokonce i někdo z vedení..
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
andrewkrap
Příspěvky: 168
Registrován: 25.9.2012 7:33:40

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od andrewkrap »

to monin: tak aspoň ty máš dobrou zkušenost, já jim psal 2x a i to velmi obsáhle a konkrétně. Dal jsem jim i nějaké tipy, co bych jako řidič uvítal. No kdyby mi napsali aspoň: čau, mrknem na to... ale ani to ne...S iniciativou jsem tedy skončil :-(
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od Marooned17 »

Anderkwrap: Odpověď můžete ze zákona vyžadovat. Škoda, že se necháte odradit.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od monin »

andrewkrap píše:to monin: tak aspoň ty máš dobrou zkušenost, já jim psal 2x a i to velmi obsáhle a konkrétně. Dal jsem jim i nějaké tipy, co bych jako řidič uvítal. No kdyby mi napsali aspoň: čau, mrknem na to... ale ani to ne...S iniciativou jsem tedy skončil :-(
Taky bych se být tou nenechal odradit, snad ani ne kvůli tomu, že na to mám ze zákona právo, ale prostě mohla být zrovna v tu chvíli jen špatná konstelace hvězd, mohl jsi to třeba i špatně odeslat, zadat špatný email, nebo naopak někdo zase u nich. Jak říkam, mě to mile překvapilo, odpověď mi přišla dokonce i v řádu hodin, ne dnů, natož týdnů, pokud si dobře vzpomínám a pak jsme ještě přímo komunikovali i po emailu..
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: ZPI - Zařízení pro Provozní Informace

Příspěvek od dj-bobr »

Máme pokroky - Blanka podle ZPI Hradčanská :)
Přílohy
zpitroja.jpg
zpitroja.jpg (96.1 KiB) Zobrazeno 8447 x
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“