Sčítání dopravy

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od jonáš »

Tušim že co pětiletku. Je to tu někde v obecných info 8-)
Redispero
Příspěvky: 383
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od Redispero »

Jednou za pět let
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22561
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od Diaľničiar »

Děkuji, tak to je podobné jako na Slovensku. Tam je to taky jednou za 5 let, ovšem každé dva roky se dělá sčítání na nejvytížěnějších silnicích.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od mapman »

Celostátní probíhá fyzicky každých pět let. Mimo celostátní sčítání probíhá sčítání i automaticky tam, kde jsou na to zařízení.
janatak
Příspěvky: 4
Registrován: 22.2.2010 13:14:48

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od janatak »

Každých pět let. Poslední sčítání bylo tedy v roce 2005.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od pp21 »

Tuší někdo kdy budou zveřejněny výsledky sčítání 2010?
Nebo alespoň kdy byly zveřejněny výsledky sčítání 2000 a 2005, aby se to dalo jakž takž odvodit...
Avantime
Autor
Příspěvky: 619
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od Avantime »

Petr Pokorný píše:Tuší někdo kdy budou zveřejněny výsledky sčítání 2010?
Nebo alespoň kdy byly zveřejněny výsledky sčítání 2000 a 2005, aby se to dalo jakž takž odvodit...
Netuším, ale našel jsem třeba tohle, kde se píše o obdržení výsledků sčítání od ŘSD dne 9. srpna 2006. Mám takové tušení, že to celkem odpovídá tomu, co si pamatuju. Takže asi ještě času dost. :-(
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od mapman »

Včera jsem viděl chlapce sedět na rampě Brno - Praha-centrum v MUK Zbraslav, pocital prujezdy timhle smerem :)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od pp21 »

Avantime píše:Netuším, ale našel jsem třeba tohle, kde se píše o obdržení výsledků sčítání od ŘSD dne 9. srpna 2006. Mám takové tušení, že to celkem odpovídá tomu, co si pamatuju. Takže asi ještě času dost. :-(
Hmm, to není potěšující. Koukal jsem že stránky intenzit na webu ŘSD posílají http hlavičku "Last-Modified" 01 Nov 2002 u sčítání 2000 respektive 11 Jun 2007 u sčítání 2005.
To si fakt ještě dost počkáme...
Avantime
Autor
Příspěvky: 619
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od Avantime »

Snad to dva roky trvat nebude, přece jenom už jsou teď ty počítače trochu výkonnější. :mrgreen: Můžeme sem dát anketu s možnostmi na tipování data zveřejnění výsledků. :-) Já tipuju druhý kvartál příštího roku, rád bych se ale spletl a bylo to dřív...
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od Nystrom »

těžko říct, tím že se to vyvedlo ven ze ŘSD na EDIP a CDV to bude úplně jinak než posledně. Snad lépe a dříve :-) Poslední termíny sčítání jsou tento týden út - čt. A je na to už slušná zima.
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od vaclav »

vemte si, ze v nedeli rano uz bylo na webu detailni vysledky voleb. proc by publikovani scitani doporavy melo trvat dele nez treba tyden? muze se to zverejnovat postupne.
radiala
Příspěvky: 395
Registrován: 16.2.2010 13:58:18

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od radiala »

Možná je to napsaný v té smlouvě co sepsali s tím soukromím suběktem kdy že má předat výsledky sčítání.Jinak dřív to dělali pracovníci organizace co si musela plnit i jiný povinnosti.Tak výsledek nějakého sčítání se odložil na dobu kdy všichni sesmolili tabulky někdo spočítal intenzity.Tak to bude mnohem dřív.Jenže oni to dělají poprvé tak můžou nastat komplikace. :jidlo:
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od jannnn »

vaclav píše:vemte si, ze v nedeli rano uz bylo na webu detailni vysledky voleb. proc by publikovani scitani doporavy melo trvat dele nez treba tyden? muze se to zverejnovat postupne.
To je sice pěkné, ale jak důležité jsou výsledky voleb a jak důležité jsou nějaké intenzity? Samozřejmě, všechno by šlo, ale musí k tomu být nějaký důvod a tlak. A to na akci, o kterou se zajímá maximálně nějaké to promile občanů, opravdu není.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od adamos »

U toho sčítání dopravy je sice menší objem dat než u voleb, ale než to vypustí do světa, je potřeba data "zpracovat", ne jenom posčítat, tedy odstranit statistické chyby, dopočítat intenzity na úseky, kde nešlo s různých příčin měřit, např. dlouhodobá uzavírka apod. Nás zajímá průměrný průjezd vozidel za den, a ne informace o tom, že projelo od 8.00 do 16.00 hodin 894 aut, a to jen pro to, že sčítač po obědě usnul :-)
Shodneme se na tom, že zpracování výsledků lze stihnout dříve než za rok :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od vaclav »

teda nejsem odbornik na statistiky a data, ale treba vysledky voleb byly velice do detailu zpracovane. ta doprava se taky dela pomoci nejakeho pocitace a programu, ne? pokud to tedy scitaci/studenti prinesli do firmy jako napr. excel pak bych to videl tak na pul dne sroceni pocitace a vyplivnuti vysledku. rikam, max dva tydny i treba za cenu prubezneho zverejnovani. proc ne?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od adamos »

Asi jsem to neřekl přesně: u voleb jde opravdu o posčítání křížků na hlasovacích lístcích a dosazení do předem známých vzorců na přidělení mandátů. Oproti tomu vypracovat zprávu o sčítání dopravy znamená sestavit model dopravy na základě pár nepřesných čísel, tedy výsledků sčítačů. Ano, data jsou neúplná a s chybama, to berte jako fakt. Někde auta nejezdila kvůli uzavírkám a nehodám, někde jich momentálně jezdilo více, nebo jezdily jinudy, kde se nesčítalo. Přirovnal bych to k lékařské diagnóze: výstup z krevní laboratoře, tedy papír s x číslama u řádkům, které ani třeba neumíme přečíst. Ty si teprve přečte lékař, doplní je řadou dalších údajů, jako věk, stravovací návyky, rodinná anamnéza apod. Pak je teprve schopen stanovit diagnózu.

Pokud byste chtěl použitelné výsledky okamžitě, musel byste ve stejný čas postavit na každou křižovatku v zemi dvojici lidí, relevantní výsledky budete mít hned. Ptám se ale, je to kapacitně a finančně reálné?

A nakonec ad. průběžné zveřejňování: proč??
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
radiala
Příspěvky: 395
Registrován: 16.2.2010 13:58:18

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od radiala »

Kdysi jsem slyšel jak se pozná okamžitě hustota dopravy.Je to jednoduchý trik.Každý řidič má mobil.Jen operátoři zveřejní kolik mobilů prošlo nějakou souřadicí.Problém je že když pojede plný auto nebo autobus tak by se to muselo odfiltrovat.Minulý týden mě napadlo když jsem šel okolo frekventovaný silnice kolik lidí sedí osobácích který ve špice okolo mě projíždí nestačil jsem se divit seděl tam jen jeden člověk.To sčítání co se děje jak za krále klacka tak má jednu výhodu musí se odlišovat jaký prostředek projel.To umibilního čísla není vidět.U dálnic se to dá odečíst podle krabiček na mýto.Máme kolik jezdí osobáků.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od Martin z Ostravy »

radiala píše:Minulý týden mě napadlo když jsem šel okolo frekventovaný silnice kolik lidí sedí osobácích který ve špice okolo mě projíždí nestačil jsem se divit seděl tam jen jeden člověk.
He he, a toho jsi si všiml až teď? :D
R48 -> D48 se podařilo!
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od vaclav »

to adamos: prirovnani s medicinou je zavadejici myslim. pocitac (program) dnes umi hrat sachy, proc by nemohl automaticky (na zaklade dobrych vstupu) zvladnout pocitani odchylek atd?
a proc prubezne - v dnesni dobe internetu jsem si tak nejak zvykl na okamzite sdileni informaci a "streaming".
podle mne by to slo za dva tydny, ale bude z toho jeden rok proto, aby firma mela padny duvod k vysoke cene (nadsazka).
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od adamos »

Ano, pravidla šachu lze sestavit do poměrně jednoduchého algoritmu, ale model dopravy v ČR? Nemyslím si, že by existoval dokonalý model, do kterého stačí nalejt data. Je tam prostě spousta "manuální" práce, jak s daty naložit a pospojovat je do smysluplného celku. Pravda, asi se tím nikdo nebude zabývat rok, za cca. měsíc by to mohlo být hotovo - bude-li vůle. Vůle bude, pokud budou peníze, a tak stále dokola.

jen doplním, že jsem se sčítáním dopravy nikdy nezabýval, čerpám jen z mnoha přednášek a cvičení věnované statistice, kterými jsem kdysi v Žižkovské továrně na ekonomy prošel. Troufám si tvrdit, že zpracování sčítání dopravy by bylo na hodně obsáhlou diplomku nebo spíš dizertační práci. A ta se opravdu on-line ani stremovaně nepíše :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
radiala
Příspěvky: 395
Registrován: 16.2.2010 13:58:18

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od radiala »

Pořád se tvrdí že je krize tak by měli lidi najít způsob jak jezdit pohromadě.Já z manželkou do práce jezdíme vlakem.Integrovaná doprava sváží k němu lidi.Tak dnes už začínají vlaky být plný.Dnes do Brna jsem jel po dlouhý době jsem celou cestu stál v uličce.Děcka jely na internáty Mě se nechtělo stávat dřív.Kdy jezdí výdělečná skupina :kladivo: Těch ve vlacích tolik není.Jedou většinou sami v autě. Když už jedeme autem tak se snažíme jet spolu z manželkou.Při jízdě se díval jsem na auta z pohledu provozu.Jestli máme přednost nebo musíme dát přednost.Tak lidi v autech člověk nevnímá.Kolik jich jede.Musím se přiznat jednou v neděli dostal jsem :jidlo: chuť na zákusky co mají Blansku v cukrárně :jidlo: .Lákal jsem manželku abychom si tam zajeli autem.Dopadlo to tak že jsem si dojel sám nechal jsem si je zabalit abychom si je doma zákusky z manželkou vychutnaly :jidlo: .Problém je vtom že to je vyhlášená cukrárna.Tak se mi nedivte že jsem zhřešil :twisted: Jsem jenom člověk co podléhá :jidlo: Problém asi bude v tom že je nás stejně ale aut je čim dál víc.Protože každý z nás chodí do práce jinak.Pak jsme utahaní nechce se nám jet MHD na stojáka.Problém je vtom společnost vynakládá na pohodlnost stále větší obulus.Silnice praskají ve švech.Pak jsme divme že nám dají na osobáky mýtné jak mají kamiony.Aby vyhnali z našeho plechového miláčka do socky.
bizonek
Příspěvky: 53
Registrován: 5.8.2010 6:47:25

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od bizonek »

Tak výsledná data CSD 2010 by měla jít ke kontrole ŘSD v únoru 2011 a oficiální data by měla být k dispozici na konci dubna 2011.
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od Marty »

Hmm, druhý květen a na www.rsd.cz furt nic - anebo jste někdo Intenzity 2010 už našli ?
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Sčítání dopravy 2010

Příspěvek od martini »

Zveřejnit to údajně mají na konci května...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“