(Ex)ministr dopravy Bárta

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od Marty »

Tak nevím jak chemicky ošetřeného zobu dotyčný z Aktualne.cz zase jednou požil...

K tématu mi přijde spíše objektivnější článek:

"Bártův pád mění řadu plánů. Firmy si oddechly"

http://byznys.lidovky.cz/bartuv-pad-men ... oprava_nev
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od vaclav »

PR masinerie opet jede na plne obratky:

http://www.novinky.cz/domaci/230494-v-p ... resne.html

V sobotu po poledni emocionálně napsal: „Přemýšlím o lidech, kteří zrazují, jakou mají motivaci a jakou morálku mají ti, kteří jim nabídnou společenství. Vy jste jim půjčil své osobní peníze, co jim asi nabídli ti druzí? Je to jen trik a zatočí s nimi jako se zrádci, nebo je skutečně povýší nad své řádné členy? Co myslíte? Obojí je hnůj.“

pise o moralce clovek, co navrhnul a praktikoval uplaceni formou dohazovani devcat a posileni soukromych zajmu infiltraci do politiky - pripominam, ze pro oboje existuji audio zaznamy a pisemna forma.

bohuzel jasne je uz i to, ze pokud by barta z vv "odesel", stejne by dal tahal za nitky.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od pp21 »

http://zpravy.idnes.cz/psychologove-bar ... _domaci_ts
Podle Klimeše vnímá Bárta politiku jako bitevní pole, kde neplatí žádná pravidla. "Dříve měl Adolf Hitler tanky, protože tehdy to byla nejlepší strategie. Bárta má špionážní služby, protože ty jsou dnes lepší než tanky," uvedl psycholog.
Sice je to hodně silný kafe, ale zdá se že to není až tak mimo realitu.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od jannnn »

Že by nástupce?

http://zpravy.idnes.cz/bartu-by-v-cele- ... domaci_kop

Ví o něm někdo něco, krom toho že "s dopravou už se setkal"?
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Skokan je z ODS a navíc z Liberce. Takže kvalifikaci na přesun státních peněz na soukromé účty prostřednictvím stavebních zakázek má zřejmě přímo vynikající.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od obr »

Dr.Fe1 píše:Skokan je z ODS a navíc z Liberce. Takže kvalifikaci na přesun státních peněz na soukromé účty prostřednictvím stavebních zakázek má přímo vynikající.
zase jste zabučel ;)

Politikova práce má být umět prosazovat zájmy voličů. S tím má Skokan jako bývalý starosta ČL a hejtman LBC zkušenosti. O tom, že ho jeho voliči podporovali, svědčí i to, že po odchodu z ODS dostal hlasy i ve VV.
Bude mít jednoduchou úlohu, po Bártovi s jeho jediným refrénem - všichni kromě mě podvádějí, korumpují a kradou - snad už se nic zkazit nedá. Mezi těmi známými z VV je Skokan jeden z mála, který budí aspoň trochu naději a důvěru.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od jonáš »

To nevim, ale v zásadě je jakejkoli ministr dopravy škůdce.
http://zpravy.idnes.cz/z-autolekarnicky ... _domaci_jj -- kdopak nám ty peníze vrátí?
A firmy můžou dejchat jak chtěj, podstatný je kolik Kalous usype z rozpočtu.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od Standa »

Jonáši, v zásadě je jakýkoli ministr škůdce, bez ohledu na resort ;) . Ale někdo to dělat musí :) ! Jinak z toho článku vyplývá, že to v zásadě může být kdokoli, klidně i Reedová (byť se o ní píše v souvislosti s ministerstvem vnitra, ale to si IMHO obsadí nějací kovanější véčkaři). Jenom šance dopravního experta Humla bych teď viděl jako velmi nepatrné až mikrospkopické :) !
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od Nystrom »

Ministra dopravy Víta Bártu, který sám podal demisi, ve funkci nahradí dosavadní státní tajemník Radek Šmerda s tím, že až se Bárta očistí z podezření z korupce, bude se moci do vlády vrátit. :-) Šmerda je nestraník. V minulém volebním období působil jako náměstek tehdejší ministryně obrany Vlasty Parkanové, ještě před tím na obraně jako právník radil bývalým lidoveckým náměstkům Pavlu Severovi a Jaroslavu Kopřivovi. Odborník na dopravu jako vyšitej :-(
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od multi »

Tak se mi zdá, že tak jak dřív trpělo na nedostatek kvalitních ministrů ministerstvo zdravotnictví, tak v poslední době se tento problém přesunul na ministerstvo dopravy.
MPMP
Příspěvky: 3278
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od MPMP »

multi píše:Tak se mi zdá, že tak jak dřív trpělo na nedostatek kvalitních ministrů ministerstvo zdravotnictví, tak v poslední době se tento problém přesunul na ministerstvo dopravy.
A kdo je, podle Vás, odborník? Někdo z velké stavební frmy, kterou začne protěžovat? Někdo ze stavební fakulty VŠ, který má na vybrané stavební firmy vazby už dávno? Kdo teda?
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od obr »

u ministra je podstatné, aby byl politikem, který zastupuje zájmy svých voličů a umí je prosadit. Když je k tomu odborníkem jen dobře.
Jaké má pan Šmerda "politické krytí", tedy co je schopen prosadit a taky jakým je odborníkem, nevím.
Ale zjevně dobře sloužil Parkanové i Bártovi a s Kopřivou i Severou. To je doporučení jak od spolku "přátel italské opery" :kladivo:
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od multi »

Měl by to být někdo, kdo má manažerské schopnosti a měl by práci kterou dělá rozumět.
MPMP
Příspěvky: 3278
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od MPMP »

Jestliže má dělat manažera a má mít manažerské schopnosti, tak z toho vyplývá, že své práci rozumí, ne? 8-)
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od multi »

Věř(te)mi, že nevyplývá. ;-)
MPMP
Příspěvky: 3278
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od MPMP »

multi: A co teda podle Vás u manažera znamená "rozumět své práci"?
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od hh »

Hurá, po tom, co všude (bohužel často i zde) furt nadšenci oslavovali Bártu, že spasí svět se konečně postupně pravda odhaluje, další dobrý článek zde

http://www.ceskapozice.cz/domov/politik ... mni-poutak
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od Dr.Fe1 »

hh: Zde jsem tedy o Bátovi četl všechno možné, ale že by ho tady někdo oslalvoval jsem nezažil, alespoň jsem si tedy ničeho takového nevšimnul. Maximálně se ho zde někdo zastal, jako mimo jiné i já, když už mu byla přisuzována málem vina i za světovou finanční krizi (jakoby mohl zato, že je na dálnice teď výrazně méně peněz)
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od Warcz »

Já se veřejně přiznávám že jsem mu ze začátku fandil. Ukázalo se že vice žvaní než koná...
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od obr »

Bárta si založil politický úspěch na podchycení naštvaných a kverulantů. Tak nadával a pomlouval, aniž by za celou dobu tahle svá obvinění jakkoliv doložil či dokázal. U mě se odepsal, když při otevírání 512-514 mu nepřelezlo přes pysky ani poděkování lidem, kteří to stavěli a zase jen pomlouval. Jaké sám získal slevy a úspory se píše v článku viz link výše - hh dnes v 14:07.
Sám nebyl schopen zajistit/postavit nic a není to jen o penězích ze státního rozpočtu, na co se vymlouval.
Nebyl schopen pohnout ani s tím, co mohl i bez peněz a co avizoval - změnit legislativu tak, aby největším problémem nebylo získat stavební povolení. Aby se tak potřebné stavby mohly konečně stavět bez průtahů a zdražování.
Bohužel vyhrožuje , že se za půl roku vrátí :oops:
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od hh »

Hurá:) Bude méně show a více práce. Snad. Otázka jak moc to zůstane jeho člověk nebo se utrhne ze řetězu.

„Necítím se jako politik, proto budu preferovat jednání přímá, nikoli přes média, protože necítím potřebu se profilovat,“ řekl Šmerda s tím, že Bárta byl nejen ministrem, ale i vrcholným představitelem politické strany, z čehož pro něj plynulo „více povinností“.
http://www.novinky.cz/domaci/231238-bar ... zpravy-dne
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od jonáš »

Nejen Bárta, na tomhle principu jsou přece založený celý VV a TOP09 nádavkem.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: (Ex)ministr Bárta

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Warcz: Ono nějáké to rozčeření zatuchlých vod ve vztahu ŘSD-stavebníci je určitě potřeba, ale Bártovy metody se mi moc nelíbí a efektivita zdá se také není vysoká. Jako plus bych mu ale přisoudil, že je první co se s tím korupčním kartelem alespoň pokusil něco udělat.

obr: Zajímalo by mě co rozumíte pod pojmem, že nějáký politik postaví nějákou dálnici ? Považujete za to "postavení" když přestřihává pásku ? Nebo je důležitější když se za jeho éry něco začne stavět ? Nebo musí být ve funkci celou dobu výstavby a pak se dá říct, že něco "postavil" ? Záleží jak to berete, kdo má jaký podíl zásluhy na tom, že se postavilo nebo nepostavilo tohle nebo onohle. Ono i za toho vámi tak nenáviděného Bárty se výstavba zcela nezastavila, takže z tohoto hlediska taky něco postavil. I když jak už jsem tady psal vícekrát, ty zásluhy politiků na stavbách jsou velice pochybné. Svýma rukama ani ze svých penez to nestaví .....
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“