| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| (Ex)ministr dopravy Bárta http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2114 |
Stránka 12 z 37 |
| Autor: | Kubajsu [ 8.10.2010 7:53:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Martin z Ostravy píše: Ale když se prostě potřebuji přemístit v co nejkratším čase z bodu A do B, tak je dálnice jasná volba. To je jasný. Ale to se mi při soukromé cestě stává málokdy... Takže zbývají cesty služební a na větší vzdálenosti; no nelíbí se mi to ani trochu - působí to totiž přesně opačný efekt než by dálnice měly mít a to odlehčit dopravě v širokém okolí... |
|
| Autor: | JirkaS [ 8.10.2010 8:13:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Ono je to vůbec zvláštní. Když stavěli dálnice komunisté, tak vždy počítali, kolik se výstavbou dálnice ušetří a že se za pár let zaplatí. Němci výstavbu obhajovali vyšším hospodářským růstem (a tím též větším výběrem z daní). Ve výsledku ale stát má čím dál tím míň peněz na jejich stavbu. |
|
| Autor: | hh [ 11.10.2010 8:46:37 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta | ||
Náš znalý ministr byl v Hulíně ...
|
|||
| Autor: | viky [ 11.10.2010 9:14:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Tak na to že je ministr,tak má některé znalosti žáka možná tak šesté třídy a to jsem mu ještě asi zalichotil... |
|
| Autor: | Web [ 11.10.2010 9:18:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Mě teda děsí hlavně ta druhá část - někdo mu řekne, že ten asfalt je levnější a hned bude superkoncepce... Jak může takový pako dělat ministra dopravy? |
|
| Autor: | viky [ 11.10.2010 9:24:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Web píše: Mě teda děsí hlavně ta druhá část - někdo mu řekne, že ten asfalt je levnější a hned bude superkoncepce... Jak může takový pako dělat ministra dopravy? John má aspoň stádo poradců,aby neťápl nějakou kravinu.Taky by si měl nějaké pořídit,jak může posuzovat ceny staveb,když neví základní znalosti! |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 11.10.2010 9:31:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Web píše: Mě teda děsí hlavně ta druhá část - někdo mu řekne, že ten asfalt je levnější a hned bude superkoncepce... Jak může takový pako dělat ministra dopravy? Snad ne, doufám, že mu někdo v tluče do hlavy, že CB je lepší investice. viky píše: John má aspoň stádo poradců,aby neťápl nějakou kravinu.Taky by si měl nějaké pořídit,jak může posuzovat ceny staveb,když neví základní znalosti! No, ale i přes to stádo, kecá kraviny a lže. |
|
| Autor: | multi [ 11.10.2010 10:05:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Tak to je fakt člověk na svém místě... |
|
| Autor: | radiala [ 11.10.2010 10:05:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Když Brně za totáče byla "VB"policejní škola tak se to mu prostoru říkal "Údolí dutých hlav". Je vidět že jeho profesoři co ho učily jsou stále ve stejným školství.Jinak chápal bych kdyby se na tohle zeptal na začátku jeho ministranství.Většina národa nejsou stavební odborníci.Po takový době co tam je se měl poučit o technologii stavby dálnic.Horší by bylo kdyby se zeptal za 4 roky ve funkci.Aspoň chlapec má snahu se zeptat jak se staví dálnice.Když jsem si přečetl ten článek napadlo mě jedno urážliví slovo, že je to de..t. |
|
| Autor: | Web [ 11.10.2010 10:11:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Jenže on se neptal jak se staví dálnice |
|
| Autor: | vaclav [ 11.10.2010 10:24:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
podle mne jde predevsim o to, ze barta ma zpruhlednit financovani infrastruktury a ministrem je prave proto, ze je uplne "mimo". to je docela logicky krok. nemuze byt ovlivnovan a nemusi se bat o svoji budoucnost, jelikoz po politice stavar nebude. zaroven si myslim, ze mu jde predevsim o vnitro, kde je nasazen pan loutka john (ale to zase barta nemusel nutne delat ministra). jinak chapu usklebky nad tou neznalosti, ale musi opravdu ministr/manazer vedet, ze stoji na betonu moolitickem a ne prefabrikovanem? naznam tu spravnou odpoved, ale pokud by to byl specialista, asi by byl ovlivnitelny (viz muj uvod). |
|
| Autor: | MPMP [ 11.10.2010 10:39:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Souhlasím s vaclavem - snad kromě diplomacie platí téměř všude, že manažer je hlavně organizátor a člověk, který má jakoi svůj HLAVNÍ úkol vidět věci v souvislostech a vůbec nemusí být odborník na technologické detaily daného oboru. Naopak, mnohdy je na škodu, když tím odborníkem je. Vezměte si jen kolik dobrých lékařů jako ministři totálně pohořelo. |
|
| Autor: | Web [ 11.10.2010 10:40:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Opravdu musí. Nemusí znát postup zakládání mostu v bažině, ale takovéhle základy znát musí. Pokud jsem vážně takhle jednoduchej, tak nemůžu dělat změny ve financování. Proboha pokud po takové době a tolika výkřicích neví ani jestli je levnější asfalt, nebo beton? Nejsem zastáncem náboženství "šéf musí být od fochu", ale ten šéf nemůže být uplně tupý. Citace: technologické detaily |
|
| Autor: | radiala [ 11.10.2010 10:49:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Problém asi je v tom že ministr má okolo sebe jen neználky.Musí se ptát až na stavbě samotný.Pokud má někdo rozhodovat o investicích tak by měl technologii znát.Aby ho stavební loby neopila rohlíkem. |
|
| Autor: | adamos [ 11.10.2010 10:55:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Ptal se opravdu Ministr na té stavbě, nebo to jen o něm napsaly noviny? Nebylo to jen konverzační téma? Navázání dialogu? Když se na něco ptám, ještě to neznamená, že neznám odpověď. To platí v politice stejně jako v manažerských kruzích. A v diplomacii dvojnásob! |
|
| Autor: | Standa [ 11.10.2010 11:17:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
adamos píše: Ptal se opravdu Ministr na té stavbě, nebo to jen o něm napsaly noviny? Nebylo to jen konverzační téma? Navázání dialogu? Když se na něco ptám, ještě to neznamená, že neznám odpověď. To platí v politice stejně jako v manažerských kruzích. A v diplomacii dvojnásob! |
|
| Autor: | hh [ 11.10.2010 11:45:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
radiala píše: Problém asi je v tom že ministr má okolo sebe jen neználky.: Má kolem sebe lidi co si tam sám dal a nemá tam lidi co si vyhodil. |
|
| Autor: | jonáš [ 11.10.2010 12:18:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Což je jen jinými slovy to samý |
|
| Autor: | hh [ 11.10.2010 12:26:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Ano to samé:) Ale v mém kontextu silně negativně míněné a řada lidí ho fakt bere, že přišel udělat správnou věc a třeba ho i brání. Nicméně on dopadne špatně a věci pod ním také. |
|
| Autor: | MPMP [ 11.10.2010 12:26:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
hh píše: radiala píše: Problém asi je v tom že ministr má okolo sebe jen neználky.: Má kolem sebe lidi co si tam sám dal a nemá tam lidi co si vyhodil. |
|
| Autor: | vaclav [ 11.10.2010 15:11:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Web píše: Opravdu takovéhle základy znát musí jako jestli stoji na betonu prefabrikovanem nebo monolitickem? proc? |
|
| Autor: | jonáš [ 11.10.2010 15:16:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
No třeba aby si nemyslel, že na D1 stačí ty panely nadzvednout a trochu podsypat |
|
| Autor: | vaclav [ 11.10.2010 15:17:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
stejnou analogii bychom museli dospet k nazoru, ze predseda vlady musi byt Buh a znat vsechny problemy - skolstvi, zemedelstvi, doprava atd. ne, ma svoje prave ruce - ministry - a ministr je pak manazer a co ma mit kolem sebe skutecne odborniky, kteri mu vysvetli, ze CB povrh je sice v realizacnich nakladech drazsi, ale co se tyce zivotnosti (udrzby) kce vlastne levnejsi. urcite nikdo nechce stavet levneji, ale na ukor budouci generace, ktera pak bude vse opravovat. i kdyz to mozna hraje stav. firmama do karet. plus budou to mit na koho svadet - na konkretni obdobi a osobu. |
|
| Autor: | vaclav [ 11.10.2010 15:19:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
a jeste dodam, ze by bylo lepsi, kdyby byl ministrem odbornik, ale opet - pak by v prostredi ceska byl silne ovlivnitelny. mozna to mohl delat nekdo z fakulty, ale ten zase nemusi mit organizacni schopnosti a silu rici NE. |
|
| Autor: | Standa [ 11.10.2010 15:23:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
vaclav píše: ... urcite nikdo nechce stavet levneji, ale na ukor budouci generace, ktera pak bude vse opravovat. i kdyz to mozna hraje stav. firmama do karet. plus budou to mit na koho svadet - na konkretni obdobi a osobu. |
|
| Stránka 12 z 37 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|