České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

(Ex)ministr dopravy Bárta
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2114
Stránka 13 z 37

Autor:  Web [ 11.10.2010 15:40:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

vaclav píše:
stejnou analogii bychom museli dospet k nazoru, ze predseda vlady musi byt Buh a znat vsechny problemy

To nemusí, ale jistě by mohl mít alespoň ekonomické povědomí.
Citace:
ministr je pak manazer a co ma mit kolem sebe skutecne odborniky, kteri mu vysvetli, ze CB povrh je sice v realizacnich nakladech drazsi, ale co se tyce zivotnosti (udrzby) kce vlastne levnejsi

Pokud mu to za tu dobu ještě nikdo z těch "odborníků" nevysvětlil, tak je to smutné. Já totiž myslel že celou tu dobu vymýšlí jak šetřit na projektech.

Autor:  hh [ 11.10.2010 15:55:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

A další věc, já si nepamatuji nějaké podobné články o předchozích MD (a že jich teď je!), prostě to byli lidé, kteří věděli do čeho jdou a co mají dělat. Ale tento šílenec, který jen vykládá nesmysly do novin (málo zasvěcení mu fandí, protože to působí líbivě) ale ve skutečnosti tomu dá korunu.

Autor:  vaclav [ 11.10.2010 16:24:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

snazim se byt otevreny nazorum a diskuzi. ja bartu take moc nemusim. nejprve jsem myslel, ze je jednodussi, ale treba najmuti patrika je podle mne proste dobry "manazersky" tah. prijde mi, ze se neumi moc presentovat (a tak pusobi jak buuro), ale asi je pracovity a mysli mu to (i kdyz treba pomalu). coz se zda byt opak takoveho parazita ratha.
mimochodem, nejak moc neslysime o novem rediteli RSD, ze?

Autor:  JirkaS [ 11.10.2010 16:39:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

hh píše:
A další věc, já si nepamatuji nějaké podobné články o předchozích MD (a že jich teď je!), prostě to byli lidé, kteří věděli do čeho jdou a co mají dělat. Ale tento šílenec, který jen vykládá nesmysly do novin (málo zasvěcení mu fandí, protože to působí líbivě) ale ve skutečnosti tomu dá korunu.

To já si zas nedělám žádné iluze, že by na tom předchozí ministři byli o moc lépe. Jde jen o to, podle čeho rozhoduje. Aby to nedopadlo jako s tím ministrem, co měl rozhodnout o výrobě polovodičů: Proč vyrábět polovodiče, počkáme si na celovodiče :-)

Autor:  Mike [ 11.10.2010 17:38:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

je třeba v tom vidět realitu novináře, ale jestli nám p.ministr prosadí, že konce svého volebního období - a že se blíží - postaví chybějící úseky dálnic a silnic z asfaltu, tak je to v pořádku.
sice budou na ho*no, ale budou
socan to pak udělá z nejdražšího betonu a pak už po nich nebude mít kdo jezdit :cry:

Autor:  Lenny [ 11.10.2010 19:36:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Škoda, že mu stavoš s ledovým klidem neodpověděl. Ty panely vozíme z Armabetonu Praha, oni je tam mají ještě uskladněné od dob komunistů. :crazy:

Je to ťápal, ing. Bruclíka vyhodí jen tak, že mu prý dodal špatné podklady, na základě kterých jen ťápnul, že zastavuje stavby a maximálně tak zastavil na červenou na křižovatce.

Autor:  martini [ 11.10.2010 20:32:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

hh píše:
Ano to samé:) Ale v mém kontextu silně negativně míněné a řada lidí ho fakt bere, že přišel udělat správnou věc a třeba ho i brání. Nicméně on dopadne špatně a věci pod ním také.
:ok: :ok: :ok: :kladivo: :kladivo: :crazy:

Autor:  hh [ 11.10.2010 22:56:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

JirkaS píše:
To já si zas nedělám žádné iluze, že by na tom předchozí ministři byli o moc lépe.


Slamečku osobně znám a právě srovnání těchto dvou pánů je hrozný rozdíl! Ono mně osobně se líbila ta minulá vláda celkově fest.

Autor:  JirkaS [ 11.10.2010 23:03:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

hh píše:
Slamečku osobně znám a právě srovnání těchto dvou pánů je hrozný rozdíl! Ono mně osobně se líbila ta minulá vláda celkově fest.
Tak Slamečka je bývalý náměstek a šéf SFDI, to je něco jiného, měl dost času se to naučit. Úřednická vláda měla poněkud nestandardní složení.

Autor:  hh [ 11.10.2010 23:31:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Ale to nic nemění na tom, že by nám měli vládnout sečtělí a ne magoři.

Autor:  MPMP [ 12.10.2010 7:16:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

hh píše:
Ale to nic nemění na tom, že by nám měli vládnout sečtělí a ne magoři.
Fajn, tak navrhněte, kdo by to podle Vás měl být.
Nadávat tady umí každý - tak šup sem s návrhy. (jen připomenu, že jde o funkci ministra, tedy post POLITICKÝ ;) )
Jsem na Vás zvědavý.

Autor:  hh [ 12.10.2010 7:46:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

A proč to musí být politik? Vždyť i normální vláda může instalovat odborníka - Kaase, Slamečku, atd. Nicméně lepší než Bárta by byl skoro každý.

Pokud politika tak třeba Tomana, myslím, že se v Pardubicích na R35 a D11 velmi dobře rozkoukal.

Autor:  radiala [ 12.10.2010 8:08:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Když VV má personální krizi.Tak si měl Bárta prosadit vnitro.Investgativní novinář měl rozkrýt kdo dostává všimne za státní zakázky(ČSSD+ODS).Problém je že předseda vlády je ODS.Tak VV nemohou nic dělat.Byl by to rozpad vládní koalice.Stále pochybuji že kdyby se ti dva prohodili rezorty tak by to dopadlo stejně.VV do budoucna nemají voličský potecionál.Vidím to jako nezdařený experiment voličů co už neví co by volili.Začarovaný kruh.Strany se navzájem vydírají.Nebo skrytě tolerují přehmaty druhé strany protože nejsou o nic lepší.Máme z německými sousedy jedno společný slovo pro tuhle situaci "bordel" :oops:

Autor:  MPMP [ 12.10.2010 8:46:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

hh píše:
A proč to musí být politik?
Protože vláda je jednoznačně POLITICKÁ FIRMA. Tak to prostě v demokracii chodí. To jste si ještě nevšiml?

Autor:  hh [ 13.10.2010 10:17:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Všiml, ale nemyslím si, že to tak MUSÍ být. Nějaká politická strana může zaujmout i tím, že tam dá nepolitika odborníka. Nebo pan kníže byl také dobrý tah TOP, lidi ho asi berou líp jak třeba Béma nebo Paroubka.

Nicméně jak jste chtěl, tak jsem napsal i politické jméno.

Autor:  Honda [ 14.10.2010 17:44:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

ČSSD vyzvala ministra Bártu ke zveřejnění nákladů spojených se zastavením dopravních staveb
ČSSD vadí, že ministr dopravy Vít Bárta (VV) nespočítal po třech měsících ve funkci, kolik stát zaplatí za zastavení některých dopravních staveb. Socialisté proto ve čtvrtek ústy svého předsedy Bohuslava Sobotky vyzvali Bártu ke zveřejnění nákladů spojených se zastavením dopravních projektů.

Počínaní Bárty, který v srpnu oznámil zastavení 31 železničních a 15 silničních staveb, označili sociální demokraté za chaotické a alarmující.

"Ministrovo nekoncepční zastavování staveb silnic, dálnic a železnic nejen že státu peníze neušetří, ale v některých případech budou dokonce náklady na zakonzervování vyšší, než by byla samotná dostavba," uvedl Sobotka.

ČSSD chce, aby Bárta donutil firmy k snížení marží namísto zavírání staveb, které donutí stavbaře pouze k šetření na úkor vybudování zeleně a protihlukových stěn.

"Ministr dosud zastavování staveb, které často vedou k narušení rozvoje regionů, ohrožují čerpání peněz z EU a brání rozvoji české ekonomiky, nedoložil jedinou odbornou či ekonomickou analýzou, na jejímž základě by dokázal, kolik vlastně ušetřil peněz," sdělil předseda sociální demokracie

Kabinet Petra Nečase (ODS) by měl podle Sobotky donutit ministra dopravy, aby předložil náklady spojené se zastavením dopravních staveb. V opačném případě podle něj ztrácí důvěryhodnost nejen Bárta, ale i celá koaliční vláda. :kladivo:

Autor: Tomáš Paták

Autor:  Lenny [ 14.10.2010 18:18:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Ale vždyt kromě řečí nic nezastavil. :lol:

Autor:  Sosa [ 14.10.2010 19:07:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Lenny píše:
Ale vždyt kromě řečí nic nezastavil. :lol:

Tak to bude zajímavě vysvětlovat. :lol:

Autor:  hh [ 14.10.2010 19:15:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Sosnová stojí, Lazce taky nejedou naplno.

Autor:  Lenny [ 14.10.2010 19:19:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Jenže nestojí proto, že ministr vydal papír, na kterém je napsáno tyto stavby zastavuji. Ale proto, že nejsou další vyčleněné peníze na tyto stavby v rozpočtu SFDI.

Autor:  hh [ 14.10.2010 19:44:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Kdyby nenastoupil Bárta, tak tam ty stroje jsou a o to jde.

Autor:  flames [ 14.10.2010 21:49:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Technicky vzato stroje u Lazců jsou..

Jinak ČSSD, díval jsem se na tu debatu Bárta vs. ... vs. Sobotka, Bárta sice občas mele, ale Sobotka se nechytal pro jistotu už vůbec a měl by raději držet krok. Už aby byly volby za námi.

Autor:  Avantime [ 14.10.2010 23:16:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Honda píše:
"Ministr dosud zastavování staveb, které často vedou k narušení rozvoje regionů, ohrožují čerpání peněz z EU a brání rozvoji české ekonomiky, nedoložil jedinou odbornou či ekonomickou analýzou, na jejímž základě by dokázal, kolik vlastně ušetřil peněz," sdělil předseda sociální demokracie

No mě by jen zajímalo, jestli má i Sobotka odbornou či ekonomickou analýzu, která dokazuje, že zastavení staveb vede k narušení rozvoje regionů, ohrožuje čerpání peněz z EU a brání rozvoji české ekonomiky. Jistě, je to možné, ale z opozice se lacině kritizuje pěkně, že.

Autor:  radiala [ 15.10.2010 8:23:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Opozice nic jiného nemusí jen sem tam nějaký prohlášení na který se co nevidět zapomene.Kdyby byla důsledná tak si analýzu vypracuje sama pak to můžou omlátit Bártovi o hlavu.Už jsem si zvykl že opozice má jen řeči a řeči.Odbornou analýzu by museli zaplatit kdyby náhodou neměli pravdu tak ty peníze budou chybět na volební kampani.Ministr nemá zájem dělat analýzy co by svědčili v jeho ne prospěch.On taky potřebuje vyhrát volby.Je to smutný že opozice není důsledná spoléhá se na jistý hlasy co dostanou to jim zajistí relativní pohodlný život.Připomíná mi to federální shromáždění co bylo před 20 lety.Strany co formálně fungovali tam dělali les rukou když se hlasovalo.Sobotka co dostal facku tak od tý doby se bojí být více útočný.Dělá jen prohlášení.Když chce exhibovat neměl by se bát další inzultace.Hus když byl přesvědčen o své pravdě se nechal kvůli ni upálit.To dnešní politici za svou pravdu asi by nebyli důslední.Žijeme v 21 století politika se stala byznysem ne přesvědčením.

Autor:  Standa [ 18.10.2010 6:56:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ministr Bárta

Lenny píše:
Ale vždyt kromě řečí nic nezastavil. :lol:
Ani řeči nezastavil, možná mu sklapne až teď po volbách :) !

Stránka 13 z 37 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/