| Autor |
Zpráva |
|
viky
Příspěvky: 1277 Bydliště: na trase budoucí R49
|
 Re: Ministr Bárta
Nejvíc jsou za to biti domácí,kteří se těma šikanama plouží,nic jiného jim nezbývá,to vidím jako špatné. Jednoznačně špatné je to,že se při výstavbě D1 zlikvidoval obchvat. Měli dálnici postavit vedle a obchvat nechat jako doprovodnou komunikaci.Místa je tam dost.Stejně ho celý bourali a přestavovali,takže se neušetřilo vůbec nic,jen ceny pozemků. Když může být na R7 paralelní doprovodná komunikace v polích,tak nevím,proč to nemohlo být u Kroměříže,kde by to plnilo obchvat města,který byl zlikvidován. Dovedete si vůbec představit,jak to v Kroměříži bude vypadat,až se na D1 stane někdy dopravní nehoda a úsek bude na několik hodin uzavřen?Já si to radši představovat nechci. 
|
| 26.10.2010 11:52:37 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Ministr Bárta
viky píše: Dovedete si vůbec představit,jak to v Kroměříži bude vypadat,až se na D1 stane někdy dopravní nehoda a úsek bude na několik hodin uzavřen?Já si to radši představovat nechci.  Dovedu a velmi dobře ... přijeďte někdy do Berouna až bude D5 mezi 14-18 km neprůjezdná. I když na druhou stranu zas je třeba říct, že tahle situace nenastává zas tak často, aby se jenom kvůli tomu musel stavět navíc neplacený obchvat.
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 26.10.2010 17:00:14 |
|
 |
|
viky
Příspěvky: 1277 Bydliště: na trase budoucí R49
|
 Re: Ministr Bárta
No tak údolí Berouna,to je trošku něco jiného,to by byl samozřejmě nesmysl,ale v KM jde "jen" o jeden most přes Moravu,který notabene byl postavený a po 12 letech zbouraný
|
| 26.10.2010 17:10:17 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: Ministr Bárta
jonáš píše: Jo, samo zaplatí, za pár let .. hezká představa, bohužel realita je jinde. Jako obvykle  Tak ono záleží, jak k tomu přistoupíme. Ano, z vybraného mýtného se to možná zaplatí za 83 let, ale ta komunikace přináší hlavně celospolečenské benefity a podporuje hospodářský růst, takže pokud napočítáme tyto sekundární výnosy (neobjeví se samozřejmě státu v peněžence přímo), tak by nám vyšlo dle mého skromného odhadu číslo pod 10 let... Pro srovnání jedná se např. o ten údaj "nedostavěná D8 stojí ročně 670 mil. Kč" a to ještě metoda HDM-4, kterou je to spočítané nehodnotí zdaleka všechna kritéria. Kdyby se na to použila kompletní produkční funkce profesora Moose, tak to určitě pod 10 let vyjde 
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 27.10.2010 9:08:09 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Ministr Bárta
martini píše: tak to určitě pod 10 let vyjde 
|
| 27.10.2010 9:32:49 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Ministr Bárta
martini píše: tak to určitě pod 10 let vyjde Věřím že když by se chtělo, tak se určitě najde nějaká funkce či metoda, která vypočte že se ten úsek zaplatil už dávno před otevřením. Neboli jak říká jeden fousatý vtip, když se zeptali ekonoma kolik je jedna a jedna suše odpověděl "a kolik byste chtěli aby to bylo" 
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 27.10.2010 10:45:06 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Ministr Bárta
Vezměte jen ušetřený čas - řekněme půl hodiny, projede 60.000 aut, průměrná mzda tak 200/hod. ať nepřeháním. A máte přes 2 mld. ročně "společenský užitek" jen na ušetřeném čase. Dále je snadno kvantifikovatelné ušetřené palivo. Složitější je to s oceněním čistějšího vzduchu v okolí Jižní spojky. Tato stavba by byla rentabilní i při daleko vyšších nákladech, čímž vůbec nejsem proti hledání úspor.
|
| 27.10.2010 11:16:35 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: Ministr Bárta
dd píše: Tato stavba by byla rentabilní i při daleko vyšších nákladech, čímž vůbec nejsem proti hledání úspor. Stejně tak bude efektivní i 518/519 (samozřejmě ve variantě J) ať její náklady budou téměř jakékoliv, čímž samozřejmě také neříkám, že by jsme neměli u této stavby hledat úspory.
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 27.10.2010 12:25:59 |
|
 |
|
flames
Příspěvky: 577 Bydliště: teď už zas ValMez
|
 Re: Ministr Bárta
http://ekonomika.ihned.cz/c1-47545640-p ... a-cd-cargoZástupy právníků a .. a pak příliš obecné oznámení. To by mě štvalo.
_________________ http://www.last.fm/user/jukl
|
| 27.10.2010 21:55:34 |
|
 |
|
Web
Příspěvky: 410 Bydliště: Praha
|
 Re: Ministr Bárta
To je jasná mina, chudák Bárta!  (jinak je hezké, že Bazalu vyhodil za to, že dával slevy  )
|
| 27.10.2010 22:15:47 |
|
 |
|
radiala
Příspěvky: 395
|
 Re: Ministr Bárta
Mám pocit že ten chaos mají na ministerstvu dopravy.Bárta po každý z něčím objevným přijde pak není důsledný aby vtom pokračoval.Když měl tu hlídací službu tak když jim vykradly hlídaný objekt tak podali oznámení pojišťovna škodu zaplatila a hlídali dál za peníze.Když si vezmete kolik se supermarketech ukradne zboží.Přitom jsou hlídaný bezpečnostními agenturami.Tak majitel obchodu měl vyrazit že špatně ochránily jeho majetek.Milý Bárta pohádkově zbohatl na tom co se uhlídat nedá.Tomu se říká byznys.Ministerstvo dopravy funguje jinak to si chlapec už měl dávno uvědomit.Ministerstvo se nehlídá ale řídí. 
|
| 28.10.2010 7:38:12 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Ministr Bárta
Pan Bárta je s těmi pěti procenty slevy břídil, slovenský kolega Ján Figeľ vyjednal 30% ! http://ekonomika.sme.sk/c/5615951/extra ... ahada.html
|
| 29.10.2010 4:46:49 |
|
 |
|
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
|
 Re: Ministr Bárta
Problem je postaveny jinak - slevy p. Barty jsou postavene na stavebnich usporach, konkretizovanych jako uspora na materialu (mensi kvalita), nikoliv marze firem - slevy p. Figela jsou zatim nerozkodovane, pry stavebni, ale spis to vypada na snizeni vaty v projektu kvuli rizikum (vykoupene prodlouzenim terminu vystavby)...sleva co se tyce snizeni ceny penez v case snad jeste prijde
|
| 29.10.2010 7:37:04 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Ministr Bárta
To se mi nezdá. Chcete říct, že lze ušetřit 30% pokud se stavba o trochu zpomalí? Tak to bychom měli okamžitě vypsat výběrová řízení - ušetříme 30% a stejně to bude hotové dřív než kdybychom čekali až budou peníze na plnou cenu..
Ale pochybuji, že firmy mají 30% rezervu vyhrazenou na zpoždění a s ním spojená rizika.
|
| 29.10.2010 12:16:08 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: Ministr Bárta
Pokud jsem to správně četl, tak "sleva 30%" není částka o kterou je levnější stavba. Jedná se o PPP projekt, jehož součástí je stavba silnice (v daném termínu), následní její údržba a provoz na x let (tuším že 30) a defakto jsou v tom zahrnuté i "bankovní služby", neboť stát to splácí po těch 30 (?) let fornou splátek. Rozhodně se tedy nejedná o to, že by někdo postavil tu silnici o 30% levněji.
|
| 29.10.2010 12:39:53 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: Ministr Bárta
Prosím Vás, zde je malý rozbor té "slevy", stačí si to přečíst a případně o konkrétnostech diskutovat dále věcně v příslušném tématu.
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 29.10.2010 13:28:35 |
|
 |
|
Honda
Příspěvky: 451
|
 Re: Ministr Bárta
Ministr Bárta má za poradce Miroslava Patrika,který jezdí do Prahy jednou za 10 dní vlakem a jeho plat je 40 000kč.  3x za měsíc to jde ,za ty koruny bych tam z Brna chodil klidně i pěšky  tak se šetří 
|
| 30.10.2010 18:09:45 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Ministr Bárta
neplatěj mu náhodou i cestu? a nelítá náhodou někdy z toho brna? 
|
| 30.10.2010 18:31:42 |
|
 |
|
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
|
 Re: Ministr Bárta
Petr Pokorný píše: Pokud jsem to správně četl, tak "sleva 30%" není částka o kterou je levnější stavba. Jedná se o PPP projekt, jehož součástí je stavba silnice (v daném termínu), následní její údržba a provoz na x let (tuším že 30) a defakto jsou v tom zahrnuté i "bankovní služby", neboť stát to splácí po těch 30 (?) let fornou splátek. Rozhodně se tedy nejedná o to, že by někdo postavil tu silnici o 30% levněji. Prave tak to je, tato sleva je pouze se stavebnich nakladu...urcitou cast (muj dohad) je ze tim ze jim prodlouzili termin, tak oni snizili rizkovou polozku. V kontraktu PPP jsou totiz velke penale za nedodani na cas, a protoze terminy byli sibenicni, koncesionar si rovnou ty mozne pokuty dal do ceny kontraktu..prece by to neplatil ze sveho  No a ted uz stihat budou, maji o jeden rok vic.. Pripadna sleva z ceny penez (tedy bankovnich uveru) se bude dojednavat az ted, treba se tak dojde ke sleve jeste vetsi.
|
| 31.10.2010 13:12:04 |
|
 |
|
Web
Příspěvky: 410 Bydliště: Praha
|
 Re: Ministr Bárta
No comment...asi zas nějaká mina... http://ekonomika.idnes.cz/barta-chce-ze ... oprava_fihBárta chce ze železnice dopravní ČEZ. ČD mají mít opět i koleje
|
| 31.10.2010 20:42:05 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Ministr Bárta
Alebo zas neví čo hovorí .. když před týdnem slavnostně ohlásil převedení výpravčích a celýho řízení provozu pod SŽDC. 
|
| 31.10.2010 20:46:25 |
|
 |
|
multi
Příspěvky: 575
|
 Re: Ministr Bárta
To zase bude nějaká nastražená mina od poradců. 
_________________ Volkswagen Golf V 1.9 TDI
|
| 31.10.2010 21:21:07 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Ministr Bárta
Kromě nesmyslu spojení ČD a SŽDC (ČD a Cargo se klidně sloučit můžou) je nejhorší ta část - holding by zůstal státní, ale minoritní podíl by se nabídl investorům. Výsledkem je klasika typu ČEZ - podnik je fakticky státní, ale o jeho hospodaření se daňový poplatník nic nedoví, neboť to se týká obchodního tajemství těch investorů 
|
| 31.10.2010 21:25:29 |
|
 |
|
Web
Příspěvky: 410 Bydliště: Praha
|
 Re: Ministr Bárta
jonáš píše: Alebo zas neví čo hovorí .. když před týdnem slavnostně ohlásil převedení výpravčích a celýho řízení provozu pod SŽDC. To se přeci nevylučuje. Jenom se pod SŽDC převede i ČD osobka a Cargo 
|
| 31.10.2010 22:36:53 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: Ministr Bárta
Já to beru jako vyborný zastirací manever aby železničáři dali pokoj s převodem lidi pod SŽDC. Navíc Barta řekl že se mu líbí Německý model ale ten je teď u EU soudu takže počká jak to dopadne.
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 31.10.2010 22:50:03 |
|
|