| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| (Ex)ministr dopravy Bárta http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2114 |
Stránka 25 z 37 |
| Autor: | Mike [ 29.1.2011 20:55:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
martini píše: ..... Podstatné je, aby se projekt PPP vysoutěžil do voleb, pak už to pojede. ... no ono to hlavně pojede při těch transparentních soutěžích že |
|
| Autor: | hh [ 3.2.2011 10:09:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Bárta: České dálnice postaví vězni http://www.ct24.cz/ekonomika/114336-bar ... avi-vezni/ Mám takový návrh pro pana ministra, jestli nemá nějaké nové nápady na dnešek, mohl by národu oznámit, že dálnice budou stavět čínští vězni! |
|
| Autor: | MPMP [ 3.2.2011 10:28:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
hh: |
|
| Autor: | Lenny [ 3.2.2011 11:07:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
To už tu jednou bylo, máme přeci Most inteligence, teď možná bude Dálnice Muklů, Most vězňů apod. Jen aby to nedopadlo tak, že chybí vězni, tak nějaké vyrobíme, což tu taky už bylo..... |
|
| Autor: | martin [ 3.2.2011 12:34:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
To by mě zajímalo, jak to chce udělat. Soudci neradi dávají veřejně prospěšné práce, protože je nemá kdo hlídat a teď najednou to půjde? |
|
| Autor: | Web [ 3.2.2011 12:49:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Hlavně co tam takovej vězeň asi bude dělat. Nebo se vrátíme k technologiím lopata+kolečko? |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 3.2.2011 13:01:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
martin píše: To by mě zajímalo, jak to chce udělat. Soudci neradi dávají veřejně prospěšné práce, protože je nemá kdo hlídat a teď najednou to půjde? No hádej kdo je bude hlídat, když to vymyslel Bárta |
|
| Autor: | obr [ 3.2.2011 13:16:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
kždý nápad nejen Barty, by měl být doprovázen i informací, co to bude stát, co se ušetří, jaký jiný efekt. |
|
| Autor: | JirkaS [ 3.2.2011 16:50:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Web píše: Hlavně co tam takovej vězeň asi bude dělat. Nebo se vrátíme k technologiím lopata+kolečko? |
|
| Autor: | Lenny [ 3.2.2011 16:55:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Tak už tu máme Číňany, vězně, předražené dálnice, superstrategii, kmotrovské propojení na Správu Chomutov, necertifikovaná svodidla, ALE zahájení stavby nebo zvýšení rozpočtu SFDI žádné.... |
|
| Autor: | hh [ 3.2.2011 17:32:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Přesně tak! Proto bych neplácal energii na řešení věcné stránky věci jak vězni, kdy, kolik ... K většině těch jeho super-myšlenek stejně nikdy nedojde ... |
|
| Autor: | obr [ 9.2.2011 12:31:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
máte někdo link na novou legislativu k liniovým stavbám, kterou ministr Bárta předložil koncem roku ? |
|
| Autor: | Marty [ 10.2.2011 16:01:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
nemůžu si pomoci jestli sem do tohoto tématu náhodou nepatří i tento článek: http://ekonomika.ihned.cz/c1-50026290-p ... v-oblecich |
|
| Autor: | hh [ 10.2.2011 16:46:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Určitě, "náš případ" opravdu není normální člověk:) |
|
| Autor: | hh [ 10.2.2011 17:46:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
http://ekonomika.idnes.cz/barta-triskl- ... oprava_kop |
|
| Autor: | Lenny [ 10.2.2011 17:53:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
hh píše: http://ekonomika.idnes.cz/barta-triskl-do-stolu-nebudu-tu-rikat-pohadky-hajil-pred-ods-dopravni-strategii-g0o-/eko-doprava.aspx?c=A110210_130959_eko-doprava_kop Citace: "To by měl být materiál, kterým budete mlátit po hlavě ministra financí. Nejprve byste si měl říci, co potřebujeme postavit a pak i to, jak na to seženete peníze," vytýkal Bártovi exministr dopravy Bendl Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/barta-triskl- ... oprava_kop Citace: A korunu kritice nasadil Plachý. "Když nic nechcete, nic nedostanete," vytkl Bártovi Plachý, že se podle něj málo stará o peníze. Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/barta-triskl- ... oprava_kop Citace: "U vás na ministerstvu možná bouchání do stolu a zvýšený hlas funguje, tady to může být kontraproduktivní," řekl předseda hospodářského výboru a místopředseda ČSSD Milan Urban. Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/barta-triskl- ... oprava_kop A má pravdu byvalý ministr dopravy. A poslanec Plachý taky. Kde je ta Bartova průbojnost s jakou šíří, že dálnice jsou předražené a nekvalitní???? Aspoň jsme se dozvěděli, jaký byl manažer a jaký je ministr, a je vidět, jak moc si váží svých lidí... |
|
| Autor: | obr [ 10.2.2011 20:11:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Bárta na parlamentním výboru - řekli mu to správně - vy jste zodpovědný za to, aby jste zajistil stavbu toho, co stát potřebuje. Na i Dnes http://ekonomika.idnes.cz/barta-bouchl- ... oprava_kop zaujal mi tenhle hlod nějakého zjevně pomateného socialisty "drsňáka" 10.2.2011 v 20:08 v diskuzi - " Výstavba ze soukromých peněz je jen přesouvání nákladů ze státu na občany (sic!!), a to několikanásobně vyšší. " |
|
| Autor: | Marty [ 11.2.2011 11:09:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Bárta: Spustil jsem revoluci v odměnách šéfů http://www.novinky.cz/ekonomika/224979- ... -sefu.html |
|
| Autor: | Sosa [ 11.2.2011 19:36:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Kolik úseků dálnic nám asi Bárta začne do dalších voleb? Já doufám že alespoň jeden. Zatím jen zastavuje. |
|
| Autor: | martini [ 13.2.2011 15:11:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
On jak je Bárta multiresortním ministrem, tak zase vidí to, co si tady nechce nikdo z nás připustit, že výdaje na novou DI jsou sice samozřejmě potřebné, ale peníze jsou potřeba i jinde. I takhle si na MF neřekl nějak extra málo peněz a když by si řekl víc, k čemu by to asi bylo? Kde nic není, ani smrt nebere. Jedinou cestou je další zadlužení ať už skryté za PPP či přímé. Kdyby do roku 2025 vzniklo to co je v Superstrategii, já bych byl relativně spokojen! Vysloveně mi tam chybí jen R3, přeložka I/12 Běchovice - Úvaly a rozšíření R1 510 na 3+3 + R11 to, že má být jen v polovičním profilu, stejně jako R49 od Fryštáku. |
|
| Autor: | Lenny [ 13.2.2011 15:19:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Jo a proto dovolil, abys nejvíc investičních výdajů škrtalu v kapitole dopravy. Proto vzrostly mandatorní výdaje s předchozím rokem o 15 mld. Zatím nepředvedl vůbec nic, aby sehnal více peněz. A pokud vláda nesáhne do mandatorních vydajů, tak se stav nezlepší. |
|
| Autor: | obr [ 13.2.2011 16:22:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
martini, že nejsou peníze ve státním rozpočtu je sice pravda, ale taky výmluva. Ať zajistí výstavbu dálnic jinak. Pokud je například R35 tak třeba, tak je jistě i ekonomicky výhodná, jinak by třeba nebyla. Začněme stavět dálnice soukromé a s mýtem, mýto se už stejně na existujících vybírá. Lepší taková dálnice nežli žádná. A navíc odpadne diskuze o korupci při stavbě, když to bude vše soukromé. |
|
| Autor: | bhs [ 13.2.2011 16:38:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Taky se mu divím, že do toho nejde. Vždyť mi mu to rádi (někteří možná neradi) zaplatíme. A to hned několikrát..... Vedle dálniční známky si zaplatíme mýto na R35 a jiných dálnicích, no a v obchodě nám to spočítají řetězce, kterým se zdraží doprava. Ale aspoň se s tím pohne |
|
| Autor: | THX-1138 [ 13.2.2011 16:41:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
Lenny píše: Jo a proto dovolil, abys nejvíc investičních výdajů škrtalu v kapitole dopravy. Proto vzrostly mandatorní výdaje s předchozím rokem o 15 mld. Vaše tvrzení že mandatorní výdaje rostly proto, že ministr seškrtal výdaje investiční se zdá býti velmi pochybným. Pro připomenutí: Mandatorní výdaje jsou výdaje které jsou nařízeny zákonem. Pokud dojde k růstu mandatorních výdajů, může to být způsobeno: změnou legislativy nebo změnou podmínek ve společnosti které se podle platné legislativy projeví změnou objemu mandatorních výdajů a jiná možnost není. První možnost Vám vaše ,,pozoruhodné'' tvrzení odůvodnit nemůže - triviálně. A co se týče té druhé, pokud nemáte v legislativě podmínku, že ,,změna investičních výdajů na MD je třeba kompenzovat nárůstem mandatorních výdajů'' nebo její ekvivalent tak ani ta druhá. Pokud tedy v platné legislativě není taková podmínka tak říkáte nesmysly. A upřímně - takovou hovadinu jako ,,změna investičních výdajů na MD je třeba kompenzovat nárůstem mandatorních výdajů'' by neschválili snad ani socani. Nemohl byste nám tedy vysvětlit své tvrzení že: Lenny píše: Jo a proto dovolil, abys nejvíc investičních výdajů škrtalu v kapitole dopravy. Proto vzrostly mandatorní výdaje s předchozím rokem o 15 mld. bez podrobného vysvětlení a zdůvodnění by si nejspíše Vaše tvrzení zasloužilo zařadit do kategorie ,,budeme na Bártu házet špínu i lopatou .. i za věci za které nemůže''. (Což, jak jsem si všiml, je kategorie do které přispíváte často a rád.) |
|
| Autor: | obr [ 13.2.2011 16:56:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ministr Bárta |
thx - tahle vláda má 118 hlasů, takže v pohodě může zmenit jakýkoliv zákon (i o mandatorních výdajích), kromě ústavních. Mimochodem - kde je ta Bártou na konec minulého roku slibovaná nová legislativa k liniovým stavbám ? bhs - po placených dálnicích se jezdí v mnoha zemích Evropy i světa. kdyby to nebylo výhodné, nejelo by tam kolo. Placená dálnice je spravedlivá v tom, že platí ten, kdo jí využívá. Taky by tihle dálniční dopravci nejezdili do obchodů ani řetězců, kdyby ti "silniční a vesničkou" byli levnější. |
|
| Stránka 25 z 37 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|