Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
andrewkrap
Příspěvky: 168
Registrován: 25.9.2012 7:33:40

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od andrewkrap »

Jinak zdá se, že se odsekl tendr na doplnění 16 ks ZPI převážně na D11 něco málo na D6, D35, a tuším 1x i na D8. Tak jsem zvědav kdy se kopne do země.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od kasme »

obrázkové písmo na D8 :ok:
Přílohy
zpi-d8-161015.jpg
zpi-d8-161015.jpg (93.05 KiB) Zobrazeno 16323 x
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od monin »

A proč to jsou pořád takové japonské miniatury?
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od kasme »

ke skutečnému zobrazení na ttnz.cz...
tomis píše:D bylo v kolečku, 62 a ta druhá silnice byly v tom obdelničku s kulatými rohy myslím, škoda že jsem to nezvlád vyfotit.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od kasme »

od Brna je info až na posledních dvou ZPI km 24 a 18...
Přílohy
zpi-161030-0244.jpg
zpi-161030-0244.jpg (179 KiB) Zobrazeno 15949 x
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od monin »

kasme píše:od Brna je info až na posledních dvou ZPI km 24 a 18...
A co by jsi chtěl? Aby to info o uzavírce výstražně blikalo na ZPI už za Lanžhotem? :D Mně to přijde takto naprosto v pohodě a naprosto dostačující. Na dvou ZPI před události, prakticky z každého směru. Dokonce na té první ZPI to dali také do červeného rámování. Jediné co mi tam pořád vadí, je ten "divný" rámeček s číslem silnice u 7.
Ostatně když jsme u té 7. Podívej se na pražská ZPI od "TSK" - na konci Evropské - už několik dní je uzavřený sjezd na letiště (!), ze směru od centra po 7, jezdí se přes staré letiště - a na ZPI těsně před touto událostí stále vesele bliká, pořád jen všeobecné a nic neříkající: "stavební práce". :oops:
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
MPMP
Příspěvky: 3306
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od MPMP »

monin píše:
kasme píše:od Brna je info až na posledních dvou ZPI km 24 a 18...
A co by jsi chtěl? Aby to info o uzavírce výstražně blikalo na ZPI už za Lanžhotem?
Za Lanžhotem ne, ale kdybych tam jel já a nevěděl o tom, byl bych naštvaný, protože mám alternativu odbočit u Jihlavy na sever a jet přes Kolín.
Ve standardním stavu to je při minimálním provozu lepší po D1, ale při jakékoli výluce už nikoliv. ;) Co je na takovém požadavku špatně?
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od monin »

Opravte mě, pokud se pletu, nikam moc teď necestuji, takže to šlo vcelku mimo mě. Uzavírka probíhala od sobotní půlnoci do nedělního rána. Délka objízdné trasy, když to přeženu, byla odhadem asi cca 10 km (?). Zelená vlna Radiožurnálu vysílá minimálně už rok, 24h denně, 2x za hodinu, v případě komplikací i mnohem více. Media sleduji minimálně, ale info o uzavírce na D1 jsem v sobotu, z veřejnoprávních medii slyšel náhodně minimálně 3x a to dostatečně silně. A vy mi tady chcete říci, že pokud by bylo info o uzavírce i na ZPI už někde před Jihlavou, tak se vydáte někdy po půlnoci z D1 raději směr Havl. Brod, Čáslav a Kolín, kam dál to nevím, než aby jste jel pořád pohodlně po dálnici a musel z ní sjet až těsně před Prahou a to jen na nějakých 10km?
Tím, ale nechci říci, že vám, váš požadavek beru, či upírám. Stačí k němu udělat jen málo - vyplnit tento formulář a odeslat ho. :) http://portal.dopravniinfo.cz/napiste-nam
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
musklin
Příspěvky: 459
Registrován: 10.11.2013 11:54:33

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od musklin »

Tak jsem zvědav, za jak dlouho můj příspěvek Dalničář opět smaže - nebo sem nemůže :-) ?
Podle mého je problém, že lidé, kteří na jedné straně prosazují své občanské právo jet autem kamkoli... na druhé straně určují, které info zveřejní, na systému, který ostatní lidé platí ze svých daní...

D1 je tak významná komunikace, že prostě ta info tam má být už v "Ostravě". Pokud tam můžou svítit blbosti jako uprav rychlost, tel. číslo ŘSD (to si ho jako za jízdy někdo opíše ?) apod..
Osobně jsme extrémně alergický na upozornění - km x provoz dvěma pruhy - který označuje rekonstruovanou část dálnice, kde se pracuje rok. A co mám jako dělat, že je za 20 km provoz dvěma pruhy...? Má být info průjezd OK / ne OK.
Dále na značku kolony aut - která se tvoří před rekonstruovanými úseky. Místo aby bylo napsáno kolona x km , je tam tahle přiblblá značka.
Daleko lepší než celé ZPI je mít spolujezdce s mobilem a daty. Naposledy jsem takhle sjel 178-168. ZPI by mě nechalo poskakovat v koloně 5 km. O délce kolony na ZPI samozřejmě nic- jen přiblblá značka, o možnosti objet taktéž nic.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od monin »

"Dobrý den, mohu se zeptat co znamená text na ZPI na D8 - km 90,2? Tedy konkrétně slovo, či název tam uvedený - "Panenská"? Neměl by tam být s ohledem toho, že tímto úsekem D8 projíždí nejen místní řidiči, ale i ti "přespolní", a s ohledem na blízkost nedaleké státní hranice "občas" dokonce i někteří zahraniční, takže by v tom textu mohlo být uvedeno alespoň ještě jedno slovo? Např. "Tunel"? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, předmětný portál ovládá PČR dálniční oddělení Řehlovice. Váš podnět jim předáváme".
Reagovali v řádu cca pěti minut. Což je fakt dobrý. Ale jinak je tedy dost příznačné, s ohledem na to, kdo to ovládá a jaký tam je text.. :)
Jen teď doufám, že to nyní nezmění např. na: V TUNELU U POTOKA.. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od monin »

Fakt mě některé věci nepřestávají fascinovat. Aktuálně je na D8 ve směru od hranice na prvním ZPI "mlha Zpomal" a naopak poslední ZPI před tunely a hranicí nezobrazuje nic. Tak to je ta mlha na dálnici asi jen v tom směru na Prahu. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od kasme »

aktuální pohled na ZPI v rámci akce "úplná uzavírka tunelu Cholupice (tunelu Komořany (Komořanského tunelu))"
nějak se nám ty názvy tunelu množí :crazy:
Přílohy
D0-zpi-170114.jpg
D0-zpi-170114.jpg (435.49 KiB) Zobrazeno 14998 x
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od kasme »

na dálnici jsem spog našel jen u Hranic, V Praze je skoro všude i v tunelech ;)
Přílohy
zpi-170124.jpg
zpi-170124.jpg (115.78 KiB) Zobrazeno 14830 x
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od kasme »

Pár nejen větrných nápisů...
Přílohy
zpi-170225-0048.jpg
zpi-170225-0048.jpg (118.5 KiB) Zobrazeno 14465 x
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od monin »

Včera jsem viděl první a už i funkční ZPI na D11, cca km 4 ve směru na HK a cca km 5 ve směru na PH. A bylo vidět, že se něco "děje" i okolo ZPI před exitem 84, kde zatím byla již minimálně již tři roky nachystaná jen "kostra" samotného ZPI. :ok:
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od adamos »

monin píše:Včera jsem viděl první a už i funkční ZPI na D11, cca km 4 ve směru na HK a cca km 5 ve směru na PH. A bylo vidět, že se něco "děje" i okolo ZPI před exitem 84, kde zatím byla již minimálně již tři roky nachystaná jen "kostra" samotného ZPI. :ok:
"Kostra" na exitu 84 stojí od zprovoznění v roce 2006.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od Toxy »

monin píše:Včera jsem viděl první a už i funkční ZPI na D11, cca km 4 ve směru na HK a cca km 5 ve směru na PH. A bylo vidět, že se něco "děje" i okolo ZPI před exitem 84, kde zatím byla již minimálně již tři roky nachystaná jen "kostra" samotného ZPI. :ok:
Ano, v rámci zprovoznění zbytku dálnice k HK bude tohle ZPI osazeno a zprovozněno, v opačném směru bude na novém úseku taky jedno.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od monin »

Na dopravním infu se poprvé zobrazuje ZPI i někde v polích, těsně u HK. To je asi kvůli paní Havránkové. ŘSD jí tam na něm asi přeje, prostřednictvím hh, každé ráno dobré jitro.. :) http://www.dopravniinfo.cz/
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od monin »

Jestli někdo můžete, stáhněte teď záznam z kamery z di na D2, km 2.35.. :D
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od adamos »

Co je tam zvláštního?
Přílohy
Capture.GIF
Capture.GIF (53.21 KiB) Zobrazeno 12762 x
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od Majkii »

Dneska musím pochválit ZPI na 75,7. km D11 směr Praha. I když rezervy by se po zjištění skutečné situace stejně našly... :?

Tabule psala "stojící vozidlo 75. km", přičemž zejména ta kilometráž mě upoutala, protože "to je přece někde tady". A vskutku, hned jak jsme tabuli minul, viděl jsem před sebou brzdy a výstražná světelná znamení vozidel před sebou. Nicméně dálnice se nezastavila, jen se velice zpomalila a stojící vozidlo nikde... Podobným stylem s rychlostí mezi 0 a 80 dálnice v souvislé koloně koloně jela dále, přičemž důvod toho celého mi byl pořád neznámý, jen jsem jednou před sebou v dálce zaznamenal nějak hodně majáků.
Sjížděl jsem (plánovaně) na 62. km a na chlumeckém přivaděči jsem po chvilce dojel nadměrný náklad (dva pivní tanky široké 6 a vysoké 5 m) s mnoha doprovodnými vozidly (modré i oranžové majáky), které tedy zcela očividně tu kolonu na dálnici způsobily (a které pokračovaly po I/11 směr Poděbrady).
Proč tedy na tom ZPI nemohl být ten text nějak srozumitelnější? Něco jako "Nadměrný náklad - pomalý provoz" nebo "Nadměrný náklad - zpomal 80"? Dispečer ZPI o tom nadměru zcela jistě musel vědět. Pak jsem si ještě v mobilu našel na dopravním infu, že to jelo z Hradce Králové do Českých Budějovic a dle popisu to po D11 mělo jet až na 39. km. Proč to sjelo dříve by mě tedy také zajímalo.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Mumry
Příspěvky: 138
Registrován: 7.4.2017 22:34:27

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od Mumry »

Potkáno několikrát v Polsku na A4. Docela pobavilo, že někoho může napadnout, že jednou za pár desítek kilometrů má smysl tohle ukázat...
IMG_0170 (1).jpg
IMG_0170 (1).jpg (54.03 KiB) Zobrazeno 10279 x
xman
Příspěvky: 134
Registrován: 13.3.2011 19:13:13

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od xman »

Tak tahle aktuální fotka je na cenu "Ropák" dispečerů roku 2019.
Proč?
- Pražský okruh (D0) je už několik hodin zcela uzavřen a v uvedeném směru zcela neprůjezdný a prázdný - vyklizený
- dopravní zácpa - ach jo, no comment
- když dopravní zácpa, tak proč nesvítí PDZ Kolona?
- proč najednou zarovnání na střed?
Naprostý zmar inteligentního řízení dopravy v Praze.
Přílohy
ZPI.png
ZPI.png (441.83 KiB) Zobrazeno 8826 x
xman
Příspěvky: 134
Registrován: 13.3.2011 19:13:13

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od xman »

A tohle už je zmar.
Zpackaný text a naprosto nesouvisející A 15.
Přílohy
ZPI2.png
ZPI2.png (236.8 KiB) Zobrazeno 8824 x
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Co jsme se (ne)dočetli na ZPI

Příspěvek od GiuseppeS »

Dnes mě napadl zlepšovák: nešlo by pořídit těm lidem, co zadávají texty na dopravní cedule na dálnicích rádio? Dnes 6.7. kolem před polednem nehoda na D5 na 13. km směr Beroun, před zúžením, toto: https://www.pozary.cz/clanek/214061-na- ... motorkare/ Zelená vlna Radiožurnálu po poledních zprávách hlásí něco ve smyslu "vrtulník už odstartoval, dálnice průjezdná, jen kratší kolona". V ten okamžik na ceduli pořád "km 13 uzavřeno" nebo něco v tom smyslu. Bohužel dost lidí asi cedulím věří, na sjezdu na Loděnici velká kolona - přitom těsně na ním se to rozjelo a zdržení skutečně symbolické.
Takže zpět k první větě: možná to vypadalo jako vtip, ale pokud by tam promítali Zelenou vlnu, tak by udělali nejlíp ... :evil:
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“