České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Mosty, které budou rekonstruovány
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2374
Stránka 1 z 1

Autor:  Honda [ 10.10.2010 19:28:18 ]
Předmět příspěvku:  Mosty, které budou rekonstruovány

Moravskoslezský kraj získal evropskou dotaci 110 milionů korun na rekonstrukce sedmi silničních mostů. Stavby na silnicích druhé a třetí třídy si vyžádají celkem 167 milionů Kč, většina z nich začne v příštím roce. Dva mosty, v Bohumíně na Karvinsku a Morávce na Frýdecko-Místecku, čeká demolice a nahradí je zcela nové konstrukce. ČTK to sdělil Michal Sobek z Regionální rady Moravskoslezsko, která evropské peníze v kraji rozděluje.
"Modernizace mostů je nezbytná vzhledem k jejich neutěšenému stavu a zajištění bezpečnosti dopravy," zdůvodnil investice hejtmanův náměstek Miroslav Novák. K dotaci z regionálního operačního programu (ROP) bude muset kraj přidat ze svého rozpočtu 57 milionů Kč.
Podle Nováka bude nejnáročnější akcí demolice mostu přes řeku Morávka a výstavba nového. Druhým mostem, který bude zbořen a nahrazen novou konstrukcí, je bohumínský most v Drátovenské ulici, která bude celkově zrekonstruována.
Opraveny dále budou tři mosty na Novojičínsku - most přes řeku Lubinu u Trojanovic, přes říčku Jičínku u Kunína a přes Dobešovský potok u Jakubčovic nad Odrou. Rekonstrukce se dočká také most přes řeku Moravici v Opavě-Kylešovicích a přes řeku Opavu v Karlovicích na Bruntálsku.
"Stavební práce mohou začít už letos, ale jejich hlavní část je plánována na rok 2011. Vše se bude odvíjet od výsledků veřejných zakázek," dodal Sobek.
Evropská unie od roku 2007 podpořila v kraji prostřednictvím ROP stavby tří desítek silnic 2. a 3. třídy, které již skončily. Celkem kraj získal nebo má přislíbeno z EU přes 1,7 miliardy korun. Mezi schválenými projekty je například současná rekonstrukce silnice mezi Mošnovem a Studénkou na Novojičínsku, plánovaná výstavba jižního obchvatu Opavy či rekonstrukce Svinovských mostů v Ostravě, na níž se bude hejtmanství podílet s městem. Do roku 2013 má kraj získat z ROP na silniční infrastrukturu zhruba 2,9 miliardy Kč.
Autor: ČTK
http://www.silnice-zeleznice.cz/clanek/ ... avy-mostu/

Autor:  theodor less [ 7.10.2019 18:07:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Mosty, které budou rekonstruovány

Trupman píše:
Kde jsou profesoři, výzkumníci, projektanti? To jsou skuteční odborníci.


Oficiálně je v havarijním stavu a čeká ho výměna, přesto unesl skoro 500 tun. Ocelový most v Petrově nad Desnou na Šumpersku prošel extrémní zátěžovou zkouškou vědců z Českého vysokého učení technického. Více než sto let stará stavba určená k demolici ale k jejich překvapení pokus ustála.
Ani opakované nárazy betonovými panely do boční části mostu k očekávanému zhroucení konstrukce nepomohly. Ocelový most v havarijním stavu, před kterým paradoxně stojí cedule se zákazem vjezdu pro vozidla nad 13 tun, se pod vahou desítek vaků plných štěrku zkrátka ani nehne.

Pro úplnost dodávám, že před nepovedenou zatěžovací zkouškou most zesílili novou metodou SMA.

Autor:  kot [ 10.10.2019 20:53:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Mosty, které budou rekonstruovány

A plyne z toho něco pro nové mosty ?

Autor:  theodor less [ 11.10.2019 11:19:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Mosty, které budou rekonstruovány

Vlákno se jmenuje "Mosty, které budou rekonstruovány". Tedy o nových mostech ani slovo, takže jsem snad nepochybil, když jsem příspěvek napsal na toto 9 let opuštěné vlákno. V oddílu "Praha" jsou o mostech snad tři témata, "Brno" má taky jedno. Pak existuje ještě "zbytek republiky" se zhruba 8,5 miliony obyvatel, a já bych i jim jedno vlákno dopřál.
O mostech se samozřejmě píše v rámci jednotlivých staveb, ale to je těžká urážka mostařů. Ti měli vždy pocit, že jsou něco víc než zemaři.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/