Billboardy u silnic a dálnic

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od P_V »

Lenny píše:A za druhé informuje spotřebitele o daném produktu.
Můj dědeček říkal, že dobré zboží se prodá samo, špatné potřebuje reklamu. :)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od Standa »

Jak už jsem psal, pro mne je třeba přínos v určitém oživení dlouhých "nudných" úseků, ale to je zjevně můj subjektivní pohled (viz třeba to, co píše Mapman, na kterého působí ty rušivé vlivy úplně opačně, než na mě). Ještě víc to pak oceňuje pětiletá dcera, která mě při jízdě autem na celou řadu billboardů v nejnevhodnější možnou chvíli pravidelně upozorňuje. K té funkci, o které píše Lenny, si teď nějak nemohu vzpomenout, kdy mě naposledy nějaký billboard poskytl novou a užitečnou informaci (taky subjektivní pohled, dcera již díky nim objevila celou řadu věcí, o jejichž existenci doteď neměla ponětí, ale přitom je naprosto nutně potřebuje :) ). A tím se dostávám k další funkci billboardů - přispívají ke zvýšení naší imunity proti reklamě (třeba já už jsem do značné míry imunní a poslední dobou pozoruji určitý posun i u dcery, která začíná pomalu vnímat reklamu spíš jako určitou dekoraci k pobavení). Ale to už jsme trochu OT, jen jsem se chtěl billboardů malinko zastat, aby tohle téma nebylo tak jednobarevné ;) !
kyk
Příspěvky: 958
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od kyk »

Pro mne je úloha komunikace jedna, pokud možno bezpečně zajistit dopravní spojení mezi dvěma body.
Primární funkce billboardu je odvést pozornost osádky vozu od řízení. Kvůlivá nevěnování se řízení vozidla se každý rok stane několik tisíc dopravních nehod s mnoha úmrtími a billboardy na tom mají svůj podíl.
Každý máme jinou citlivost na reklamní zařízení okolo silnic, nicméně i výzkumy potvrdily, že je nevědomky sledujeme, každý billboard okolo 0,5s což dělá na dálnici nějakých 20-25m jízdy za snížené pozornosti.
Co mi nevadí jsou billboardy upozorňující na bezpečnou rychlost v obci a "značky" typu IS04 s cílem významné firmy usnadňující orientaci zejména řidičům nákladních vozidel.
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od GiuseppeS »

mbmat píše:Takže od dálnic zmizí i ty orlice mattoni, škoda, ty mi asi jako jediné billboardy nevadily.
K tomu jsem narazil na průzkum: http://www.vyplnto.cz/realizovane-pruzk ... ttoni-v-k/
Orlice mírně nadpoloviční většině nevadí.
Naposledy upravil(a) GiuseppeS dne 27.5.2012 22:03:28, celkem upraveno 1 x.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od Bobek »

Já mám vždycky neodbytný pocit, že tam ty orlice stojí už desítky let a jen jim někdo v pětačtyřicátým odnesl bidýlko... :mrgreen:
Království a půl princezny za 511.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22561
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od Diaľničiar »

Orlice od Mattoni jsou fajn :lol:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Myčák
Příspěvky: 52
Registrován: 10.5.2012 10:49:23

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od Myčák »

Takže, rozumím tomu dobře, že od 1. 8. tohoto roku měly začít billboardy a reklamy na mostech mizet na všech D, R a silnic 1. třídy? Nějak jsem se v tom paskvilu zamotal, pokud se v jákemkoli "bodě" mýlím, prosím o opravu/vysvětlení, děkuji moc. :)
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od mapman »

Od 1.9. - a nelze povolovat nové a prodlužovat ty staré ... většina těch "na věky věků" zmizí až za těch 5 let....
Myčák
Příspěvky: 52
Registrován: 10.5.2012 10:49:23

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od Myčák »

Aha, děkuju moc. A platí stále těch 250 metrů, či kolik to bylo?
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od mapman »

u D a R, ano. U silnic I. třídy 50 m.
Myčák
Příspěvky: 52
Registrován: 10.5.2012 10:49:23

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od Myčák »

Díky... :ok:
Nosorožec
Příspěvky: 296
Registrován: 23.3.2009 10:13:51

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od Nosorožec »

poslední dobou se hlavně u silnic I. třídy začínají množit reklamní poutače na podvozcích. Řeší ta novela nějak i tyto poutače?
Avantime
Autor
Příspěvky: 619
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od Avantime »

Spousta nových výzev k odstranění reklamních zařízení, hlavně u D2 a D5, ale i D8, na úřední desce MDČR.
jeni013
Příspěvky: 715
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Billboardy u dálnic

Příspěvek od jeni013 »

Tak jsem si prohlédl místo jedné nehody a musím říci, že už jsem si několikrát říkal, že je tento billboard pěkná prasárna, co se těch patek a vzálenosti týče. A přitom o 100m dříve je příkladně chráněná návěst...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od Lenny »

Další kolo odstraňování reklam z D1 a R10 na úřední desce ministerstva včetně fotodokumentace.

Většina billboardu nepředstavuje překážku pro provoz z technického hlediska, jsou docela bokem od trasy.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od Marooned17 »

Pan Křeček se při schvalování zákona fakt snažil:
Poslanec Stanislav Křeček: Děkuji, pane předsedající. Dámy a pánové, chtěl jsem vás požádat, abychom ještě jednou tento záměr pečlivě zvážili. Mám takový nepříjemný dojem, že nám stoupá počet rozhodnutí, jejichž konce nejsme schopni dohlédnout - úpravou našich platů počínaje a souhlasem obou rodičů s návštěvou lékaře konče. Je to způsobeno proto, že každá cesta do pekla je - tady mnohokráte opakováno - dlážděna dobrými úmysly. Já o tom dobrém úmyslu nepochybuji.

Samozřejmě vím, že v Německu a v jiných státech nejsou dálnice obsypány billboardy, jako je to u nás. Jenomže rozdíl je v tom, že tam je to prostě zakázáno, kdežto u nás je to povoleno, a nyní my dodatečně tyto věci zakazujeme. A samozřejmě je obtížné něco měnit, byť by to bylo s dobrým úmyslem.

Nesouhlasím s tím, co říkal tady pan ministr, že arbitráže jsou vyloučeny. Podle mých informací jsou ty arbitráže jisté. Jsou prostě jisté. Jsou to zmařené investice, ať to říkáme shora, nebo zdola, jednoznačně zmařené investice. Veřejný zájem na takovém zmaření investice Česká republika neprokáže, již také proto, že montuje mýtné brány Kapsch, které mají stejnou funkci. A taky paní kolegyně ze Senátu nám tady řekla, že se senátní návrh snaží omezit možnost arbitráží. Ne vyloučit, jenom omezit. Je to snaha marná, ty arbitráže prostě budou. Podle mého názoru bychom to měli ještě jednou dobře uvážit, než si zase otevřeme něco, čeho budeme později litovat.

Prosil bych pana ministra, eventuálně předsedu vlády, aby tady vystoupili a řekli, že v případě, že bude arbitráž úspěšná, že přispějí čtyřmi platy na jejich uhrazení jako každý, kdo způsobil nějakou škodu.

Podle mého názoru to není dobrý nápad. Je to zmařená investice, nelze takto k zahraničním investicím přistupovat. Já nepodpořím ani jeden z předložených návrhů. Děkuji. ***
Máme skvělého zástupce ombudsmana :-)
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od kot »

Ten dostal pěkně "namazáno" od bilborďáků.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od Marooned17 »

Však měl celou Prahu 3 polepenou billboardy. Stejně mu to na zvolení senátorem nestačilo. Tak ho uklidili jinam...

PS: Radši nechtějte vědět, co tam plkal Pavel Bém. Nikomu to nedoporučuju najít.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od Lenny »

Ale na Prahu je zatím MD krátké, např. na R10 je to celý les. Mízí to slušným tempem, už nemám ani co číst cestou.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od kot »

To je víc než dobře. Zvláště v období voleb se na nás smáli nejlepší z nejlepších... Takže pá pá!
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od jannnn »

Zrovna na té R10 mě překvapila fungl nová plachta na reko mostu v km 27, že jí tam ještě někdo povolil.. :)
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od P_V »

mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od mbmat »

Jak to vlastně vypadá se slibovaným rušením billboardů?
Dá se někde najít číslo, kolik jich letos bylo odstraněno od D a R?
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od mapman »

Nedá a není to zvlášť evidováno, ale od 1.9.2012 jich bylo odstraněno už přes 260, některé z nich se bohužel objevily znovu...
mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od mbmat »

A dá se aspoň říci, zda se odstraňují ty nejnebezpečnější, nebo jen ty, u kterých se neprodlouží smlouva?
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“