Právě je 27.4.2021 10:22:32




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 52  Další
 Financování výstavby dálnic 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 258
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Tak uz se zacina mluvit o nedostatku penez po roce 2021
Chteji PPP na D6 a na D35 Z Liberce do Lipniku !


2.12.2018 17:42:04
Profil
 

Příspěvky: 4337
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Tak že bude nedostatek peněz, to není nic nového. D6 naprostý souhlas - dálnice jen aby Vary-Praha byl 4-pruh. Jinak zatím nepotřebná. D35 - to bude nějaká chybka ne ? Když už, tak Liberec-MÚK Plotiště, ne ? D35 na PPP v úseku Opatovice-Mohelnice to nemůže nikdo myslet vážně. To je spolu s D0 snad naše nejpotřebnější dálnice.


3.12.2018 17:05:56
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
D35 v úseku Opatovec - Mohelnice je žhavý kandidát na PPP už o tom mluví i náměstek Čoček z více důvodů se to jeví jako reálné ...

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


4.12.2018 20:54:56
Profil
 

Příspěvky: 4337
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
No a není to prostě při PPP na dýl a celkově "zranitelnější" ? Stavět takhle důležitou dálnici na PPP bych se bál ... trochu OT, kdyby Babiš dával na investice podobnou část HDP jako dříve, tak máme na všechny dálnice za pár let :zvraci:


5.12.2018 8:42:31
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Aram96 píše:
No a není to prostě při PPP na dýl a celkově "zranitelnější" ? Stavět takhle důležitou dálnici na PPP bych se bál ... trochu OT, kdyby Babiš dával na investice podobnou část HDP jako dříve, tak máme na všechny dálnice za pár let :zvraci:

Vážně? Když pominu papírování, na kterém to stojí (včetně výkupu pozemků), kdo by to postavil?


5.12.2018 8:57:11
Profil
 

Příspěvky: 4337
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Ne, já to myslel ve vztahu k těm článkům, že se chystá D35 jako PPP, protože nebudou peníze ;)
Ne že bysme za pár let měli dálnice postavené. Prostě když by se teď do fonfu infrastruktury dávalo víc, tak bude za pár let na to "rozjetí výstavby" o kterém Ťok mluví už asi 4 roky


5.12.2018 16:29:22
Profil
 

Příspěvky: 247
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Mipe píše:
Tak uz se zacina mluvit o nedostatku penez po roce 2021


Nebude to tím, že EK už nechce proplácet dotace Agrofertu? Tak se to stáhne ze SFDI, a tím se zabijí 2 mouchy jednou ranou. Jednak budou peníze pro Bureše a jednak se místo "Ano, prostě jsme to nepřipravili" bude říkat "peníze nám nedá zlý Brusel" :zvraci:


14.12.2018 20:11:41
Profil
 

Příspěvky: 591
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Gejza píše:
Mipe píše:
Tak uz se zacina mluvit o nedostatku penez po roce 2021


Nebude to tím, že EK už nechce proplácet dotace Agrofertu? Tak se to stáhne ze SFDI, a tím se zabijí 2 mouchy jednou ranou. Jednak budou peníze pro Bureše a jednak se místo "Ano, prostě jsme to nepřipravili" bude říkat "peníze nám nedá zlý Brusel" :zvraci:


V roce 2021 začíná další evropská sedmiletka. Za posledních 7 let jsme se podle HDP západu přiblížili, takže dojde k přepočítání. Navíc odejde Velká Británie, která do EU posílala 3,5x více než kolik mohla čerpat. Prostě po roce 2021 z EU dostaneme méně než dnes a do EU budeme muset více peněz poslat.


15.12.2018 13:16:58
Profil
 

Příspěvky: 2382
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
bumbik píše:
D35 v úseku Opatovec - Mohelnice je žhavý kandidát na PPP už o tom mluví i náměstek Čoček z více důvodů se to jeví jako reálné ...

Já si připadám jak OVČAN. Různí ťoci srší nápady, dělají vlny, prostě odpoutávají pozornost od toho, že jim to moc nejde. Periodicky se vytahuje téma PPP. Vždy se musí počkat až uplyne nějaký čas, a pak je zase "novinka" na scéně. Ti mladší možná uvěří, že jde o novou věc a mohou mít dojem, že se přece jenom něco dělá. PPP je zase jiný způsob financování výstavby. Ještě jsme se nenaučili ten starý... Zřejmě přibude nějaký odbor na ministerstvu. Zkomplikuje se vybírání mýta. Zkomplikuje se správa dálnic. Přibudou balíky smluv, ve kterých budou díry, na které se přijde až za čas. Vždyť to děláme poprvé....Příště to už budeme umět.
Vykašlete se na vaše nápady a radši stavějte. Postavit dálnici prostě něco stojí a je jedno, jestli si na to půjčíme a pak budeme vybírat mýto nebo nepůjčíme, ale mýto mít nebudeme. Nebo ještě věříte, že soukromý sektor všechno umí líp? A co ta zimní údržba....Tu se taky učíme. Zbytečně. Někdo to už uměl.


15.12.2018 19:00:53
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
To mohu podepsat. O PPP na D4 se mluví jak dlouho ? 5 let ? 10 let ? A pořád je to v nedohlednu. Naprosto zbytečná komplikace, přitom některé stavby na té D4 už mají stavební povolení, ale nestaví se protože se čeká na PPP .... :ko:


16.12.2018 2:16:14
Profil
VIP

Příspěvky: 15370
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
ČR si může půjčit kolik chce, ale stavby nejsou připravené.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic


21.12.2018 10:19:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 4337
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Ano, ale samotný PPP alespoň u nás realizaci sám o sobě oddaluje. Proto absolutně nechápu úvahy o PPP na stavbu jakékoli části D35 :zvraci: Myslím tedy části mezi Opatovicemi a Mohelnicí. Úseky na druhém konci, ty bych jako PPP naprosto pochopil. D35 má u nás slovy mluvčího ŘSD (konkrétně včera večer v rádiu) největší prioritu a my budeme dělat PPP na jeden z úseků - s takovouhle logikou se nemůže ŘSD změnit k lepšímu ani náhodou. :roll:


21.12.2018 11:59:59
Profil
 

Příspěvky: 2382
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Jsem proti PPP z důvodů, které jsem uvedl výše. Přesto jsem jednu výhodu našel. Ti soukromníci nemají limity pro výkup nemovitostí, ale hlavně pro odškodnění těm majitelům nemovitostí, kteří nyní žádné peníze nedostanou, protože na ně nemají zákonný nárok. Vadí ti hluk?; dostaneš nejen PHS, ale i finanční kompenzaci.


21.12.2018 12:43:33
Profil
 

Příspěvky: 4337
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Přesně kvůli tomuhle a řadě dalších výhod (bankovní úvěry atd.) je potřeba ŘSD transformovat do nějakého polostátního podniku. To jak to je teď je na dnešní dobu opravdu zastaralé a tomu také odpovídají stránky a komunikace ŘSD. :kladivo:
Může např. ŘSD v současné době alespoň dát majitelům domů v okolí dálnice peníze na "lepší okna" ? Na nějaká zvukotěsnější ?


21.12.2018 12:55:52
Profil
 

Příspěvky: 2382
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Aram96 píše:
Může např. ŘSD v současné době alespoň dát majitelům domů v okolí dálnice peníze na "lepší okna" ? Na nějaká zvukotěsnější ?

Dobrá myšlenka, ale i ta se dá zabít: okna fungují jen když jsou zavřená, dejte nám ještě klimatizaci.
Ale proč ne; to jsou jen drobné.


21.12.2018 13:12:52
Profil
 

Příspěvky: 4337
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Samozřejmě, že fungují když jsou zavřená. :mrgreen:
D35 má na většině trasy tu výhodu, že povede okolo obcí, kterými právě prochází I/35, tudíž se logicky nabízí myšlenka, že budou málo prudit a dělat problémy. Ne, jsme v Česku, co si to namlouvám, např. Litomyšl, jakožto s VM největší města na trase, je víceméně jeden z největších potížistů a to nemluvím o obcích okolo něj. Ale už jsem dost OT


21.12.2018 14:20:31
Profil
VIP

Příspěvky: 15370
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
theodor less píše:
Jsem proti PPP z důvodů, které jsem uvedl výše. Přesto jsem jednu výhodu našel. Ti soukromníci nemají limity pro výkup nemovitostí, ale hlavně pro odškodnění těm majitelům nemovitostí, kteří nyní žádné peníze nedostanou, protože na ně nemají zákonný nárok. Vadí ti hluk?; dostaneš nejen PHS, ale i finanční kompenzaci.
Koncesionáři neřeší výkup pozemků, to řeší státy. Tím vám padá i ta pro vás jediná výhoda. A jsou to znovu státy, které odpovídají za to kde chtějí mít na 100% PHS a jak si to ošetří finančně-kompenzačně pro období délky trvání koncese.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic


21.12.2018 14:28:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Okna se mění často. Je to běžná praxe i u staré hlukové zátěže, např. na průtahu Zlínem se měnila okna u blízkých Věžových domů.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


21.12.2018 16:23:42
Profil
 

Příspěvky: 2382
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Diaľničiar píše:
Koncesionáři neřeší výkup pozemků, to řeší státy. Tím vám padá i ta pro vás jediná výhoda. A jsou to znovu státy, které odpovídají za to kde chtějí mít na 100% PHS a jak si to ošetří finančně-kompenzačně pro období délky trvání koncese.
Citace:

Omlouvám se za neznalost a díky za info. Teď ale PPP nechápu vůbec. EIA, výkupy a obstrukce jsou to nejhorší. To samotný stavění (v případě PPP i provozování) až takový problém není.


21.12.2018 16:39:47
Profil
 

Příspěvky: 4337
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Pokud není ta výhoda v tom výkupu pozemků (také jsem si to myslel), tak jediná výhoda je v tom, že ŘSD prostě jen dá peníze a nemá s tím tu práci ? Nemyslím si, že by to byla malá výhoda, ale jen chci tedy pochopit smysl PPP. Je to tak, že mu dají peníze a oni si to musí vypapírovat "vyběhat" postavit a udržovat ? Ohledně té údržby - jde jen o údržbu samotného stavu vozovky, čili praskliny, díry, údržbu SDP, nebo i zimní údržba čili prohrnování a posyp ?


21.12.2018 21:17:27
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
V našem případě ŘSD dodá SP a pozemky a koncesionář stavbu postaví a bude po určitou dobu provozovat. Existují i jiné modely včetně zajištění SP a výkupu pozemků, ale ty jsou dražší, neboť koncesionář na sebe bere nemalá rizika.
Výhody:
investor nepotřebuje mít na začátku celou částku na stavbu
investor začíná splácet v okamžiku zprovoznění stavby
na konci PPP Projektu dostane investor stavbu opravenou
PPP projekt se nezapočítává do státního dluhu
koncesionář se stará o celoroční údržbu stavby (sečení trávy, sníh, odpadky atd.)

Nevýhody:
Dálnice není investora, tj. není naše.
riziko, že za stavbu a údržbu přeplatí

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


21.12.2018 21:44:10
Profil
 

Příspěvky: 4337
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Lenny píše:
V našem případě ŘSD dodá SP a pozemky a koncesionář stavbu postaví a bude po určitou dobu provozovat. Existují i jiné modely včetně zajištění SP a výkupu pozemků, ale ty jsou dražší, neboť koncesionář na sebe bere nemalá rizika.
Výhody:
investor nepotřebuje mít na začátku celou částku na stavbu
investor začíná splácet v okamžiku zprovoznění stavby
na konci PPP Projektu dostane investor stavbu opravenou
PPP projekt se nezapočítává do státního dluhu
koncesionář se stará o celoroční údržbu stavby (sečení trávy, sníh, odpadky atd.)

Nevýhody:
Dálnice není investora, tj. není naše.
riziko, že za stavbu a údržbu přeplatí

Díky moc za objasnění Lenny. To riziko, že přeplatí, si myslím, že je jisté, protože je to jakýsi "pseudoúvěr" ale výhody jsou nemalé.
Jediné co jsem nečekal, že papírování nedělá taktéž ten koncesionář. Nevíš, jak je na tom ta D35, kde je PPP v plánu ? Tam má dělat i SP nebo to zůstává na ŘSD ? Protože jsem doufal, že když to bude dělat soukromá sféra, mohlo by to jít rychleji.


21.12.2018 22:32:32
Profil
 

Příspěvky: 2382
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Lenny píše:
Výhody:
a) PPP projekt se nezapočítává do státního dluhu
b) investor začíná splácet v okamžiku zprovoznění stavby

ad a) On se započítává, ale ne najednou. Ty splátky za rok jsou samozřejmě menší než zaplacení
celé stavby, ale táhnou se roky. To babiše už nezajímá, kdo to bude splácet. On to "postaví" a
vy se starejte....Typický příklad zadlužování dalších generací. PPP je půjčka jako každá
jiná
.
ad b) Díky Lenny, teď jsem pochopil ty ťoky: Nejen, že mohou platit ve splátkách, ale oni cca 3 roky
platit vůbec nebudou. Když se staví, nic neplatím; prostavěná částka není na straně výdajů.
Stavba trvá cca 3 roky,a to je doba, kterou potřebuji získat k vytvoření dojmu zdravého
rozpočtu a vyhrát jako "dobrý hospodář" další volby.


22.12.2018 15:17:39
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
Hluk pro hygienu se měří před fasádou, takže výměna oken nepomůže.


22.12.2018 20:42:27
Profil
VIP

Příspěvky: 15370
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Financování výstavby dálnic
theodor less píše:
Diaľničiar píše:
Koncesionáři neřeší výkup pozemků, to řeší státy. Tím vám padá i ta pro vás jediná výhoda. A jsou to znovu státy, které odpovídají za to kde chtějí mít na 100% PHS a jak si to ošetří finančně-kompenzačně pro období délky trvání koncese.
Citace:

Omlouvám se za neznalost a díky za info. Teď ale PPP nechápu vůbec. EIA, výkupy a obstrukce jsou to nejhorší. To samotný stavění (v případě PPP i provozování) až takový problém není.


http://hochtief.com/hochtief_en/320.jhtml?id=9

theodor less píše:
PPP je půjčka jako každá jiná.
Ale ne ve finančném světě.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic


23.12.2018 10:31:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 52  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz