Situace na ŘSD

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Tomas 1975
Příspěvky: 707
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Tomas 1975 »

Ale je to pěknej hajzl...
Má tuším nějaké pozemky pod plánovaným severním obchvatem Pardubic. Jsem zvědavej jestli je prodá nebo bude prudit...
Kousek od místa kde bydlím koupil starou budovu s byty a začal jí opravovat (ubytovna pro UK). Teď to pozastavil. Prý nemá peníze.... Kretén...
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Mě se obecně nelíbí princip legalizace černých staveb. Spousta lidí vědomě porušuje zákon s tím, že to později s nějákou drobnou pokutou legalizuje. To je vědomá plánovaná nezákonnost a ne nějáký přestupek z nedbalosti. Přitom v jiných případech obecně platí, že plánovaná nezákonnost je mnohem závažnější provinění než něco impulzivního či nedbalostního.

Když na tohle stát přistupuje a za drobnou sankci nechá viníka vyplatit se z provinění, tak tím zpochybňuje celý právní stát, protože tam kde si lze kupovat možnost chovat se nezákonně se dá o právním státu těžko mluvit.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

No vzhledem k tomu, že pro dodatečné povolení jsou mírnější nároky něž pro standartní, tak stát říká, že je pro něj lepší, když stavíte na černo, než legálně. Pokud vám proběhnou 2 roky od přestupku, tak nedostanete ani pokutu.
Navíc, pro stavbu v dodatečném povolení ani nepotřebujete prokázat vlastnický vztah k pozemkům.
Tak se pak divte, že lidi radši staví na černo.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Právě o tomhle mluvím. Situace, kdy se nezákonnost vyplácí, je velice demoralizující a škodlivá pro celý právní systém.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

Souhlasím, hlavně když je ještě podporovaná.
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Mike »

a jako vždy, zákon nemůže postihnout všechno
tedy stavba místo původní stavby by neměla být ani přestupkem...

tím se toho "mluvky" rozhodně nezastávám
a vzpomenu-li jeho "akční" postoj při zdržení stavby - myslím že u Meziříčí - tak bych mu to samo teď nechal vyžrat
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Petanecek »

Může mi někdo prosím jen tak ze zajímavosti říci, jak vypadá normální pracovní den na ředitělství ŘSD? Neb se skoro nic nestaví, sice barvičkama a slovama se nešetří, ale ono to tak začíná vypadat, že se tam tak pracuje jeden den z pěti (ono asi za ten plat to lze očekávat, ale přesto...). Děje se něco na ŘSD, pracuje se tam na něčem? Neb projekty a výkupy jedou v rámci soukromých rukou, jestliže to chápu dobře, tak i dohled. Vypisování zakázek se začíná opakovat více, než seriál "Dalas" a přesto to bývá skoro to samé..., takže jen ze zvědavosti... :D :D At to není zle chápáno...
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od hh »

Přesně jak je to v médiích - hloupí lidé, které nikde nezaměstnají, tak mají malé platy, ale nic nemusí dělat a dobře si vydělají bokem. Doporučuji vyzkoušet, asi byste se divil, jak je to jinak a ještě k tomu žít s touhle všudypřítomnou nálepkou :(
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od pivko »

hh píše:Přesně jak je to v médiích - hloupí lidé, které nikde nezaměstnají, tak mají malé platy, ale nic nemusí dělat a dobře si vydělají bokem. Doporučuji vyzkoušet, asi byste se divil, jak je to jinak a ještě k tomu žít s touhle všudypřítomnou nálepkou :(
Tak když je to takhle, možná byste mi mohl poradit, na koho konkrétního se mám obrátit, abych si s ním vyříkal, proč se nepoužívá uspořádání 2+1 při současných omezeních na D11, viz též příslušné vlákno.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od mapman »

Co třeba poslat dotaz na posta@rsd.cz a počkat si na odpověď? Pokud vím, tak odpovědi chodí...
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

hh píše:Přesně jak je to v médiích - hloupí lidé, které nikde nezaměstnají, tak mají malé platy, ale nic nemusí dělat a dobře si vydělají bokem. Doporučuji vyzkoušet, asi byste se divil, jak je to jinak a ještě k tomu žít s touhle všudypřítomnou nálepkou :(
A jak jinak to tedy je ? Nic neříkajícími náznaky si tu nálepku nevylepšíte. V čem je tedy zakopaný pes, že to nefunguje ?

Pro laika z venku to vypadá, že ŘSD nevykazuje skoro žádnou činnost a to málo co přes ně jde se ještě vrací jako špatně udělané přes ÚHOS a podobně. Nic se nestaví, nic není připravené a i z toho mála co spadá do činnosti ŘSD je mnohé outsorcováno, takže to dělá soukromá firma za ně (např. výkupy pozemků). Budu rád, když mě někdo přesvědčí, že je to jinak.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lenny »

A co je hodně stavět? 50 km? 150 km? 1000 km?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Je někde přehled nově postavených (zprovozněných) kilometrů dálnic v jednotlivých letech ? Obávám se, že v posledních cca 5 letech jsou to jednotky km ročně. Když je dobrý rok, tak 20-30 km nových dálnic. Někdy ale taky skoro nic. Před pár lety jsem kdesi četl, že průměr je 16 km dálnic / rok, nevím jak je to dnes, ale asi dost podobné.

Tempo je to zoufale pomalé. Takhle z fleku těžko stanovit nějákou cifru kolik by se mělo stavět, ale laicky odhaduji, že nějákých 50 km/rok bude minimum pro to, aby to mělo nějákou úroveň. 'Cili tempo na úrovni trojnásobku současné výstavby.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od pivko »

Lenny píše:A co je hodně stavět? 50 km? 150 km? 1000 km?
Podle mě by za současné situace měl ten, kdo to myslí s dostavbou dálniční sítě skutečně vážně, stavět přinejmenším 150 km ročně, a to do doby, než se dostaví alespoň celá D1, D3, D4, D52, D35 HK-Mohelnice, a D0.
Japao Joe
Příspěvky: 1051
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Japao Joe »

Už teď to nemá kdo stavět.
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od hh »

Lynx píše:
hh píše:Přesně jak je to v médiích - hloupí lidé, které nikde nezaměstnají, tak mají malé platy, ale nic nemusí dělat a dobře si vydělají bokem. Doporučuji vyzkoušet, asi byste se divil, jak je to jinak a ještě k tomu žít s touhle všudypřítomnou nálepkou :(
A jak jinak to tedy je ? Nic neříkajícími náznaky si tu nálepku nevylepšíte. V čem je tedy zakopaný pes, že to nefunguje ?

Pro laika z venku to vypadá, že ŘSD nevykazuje skoro žádnou činnost a to málo co přes ně jde se ještě vrací jako špatně udělané přes ÚHOS a podobně. Nic se nestaví, nic není připravené a i z toho mála co spadá do činnosti ŘSD je mnohé outsorcováno, takže to dělá soukromá firma za ně (např. výkupy pozemků). Budu rád, když mě někdo přesvědčí, že je to jinak.
To nejde popsat v pár řádcích, člověku to dochází až po letech uvnitř proč jak. Bohužel i takový zkušený ředitel Kroupa, bude až ho vyhodí jen sledovat, jak jeho práci slízává ten po něm.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Japao Joe píše:Už teď to nemá kdo stavět.
V letech předkrizových se kolem těch 50 km/rok stavělo a lidé byli. Když bude ochota slušně platit a bude perspektiva dostatku práce do budoucna, tak se najde i dost lidí a strojů. Ale nejde to ze dne na den.
Japao Joe
Příspěvky: 1051
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Japao Joe »

Ano před deseti lety, ale situace se za tu dobu diametrálně změnila. Kdo by chtěl jít sezónně dělat ven do toho (teď) vedra, když může celoročně dělat v klimatizované hale za lepší peníze. To by musela zase přijít poměrně dlouhá krize a nesměly by se během ní omezit výdaje na investice do infrastruktury (jako za Bárty).
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Jsem ekonomický laik, ale připadá mi, že současná situace musí vést k tomu, že se za stavby začne platit víc. A to na všech úrovních. Od celkové platby, přes projektanty, stavbyvedoucí, až po posledního kopáče. Pořád je to hodně podhodnocené. Přitom kapacit je nedostatek, poptávka je velká, všechny předpoklady pro navýšení cen. Tak kde jste, zákony trhu ?
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

Lynx píše:A jak jinak to tedy je ? Nic neříkajícími náznaky si tu nálepku nevylepšíte. V čem je tedy zakopaný pes, že to nefunguje ?
Nejsem jediný, kdo to tu píše a Vy to pořád nechcete pochopit. Jsou na nic zákony a naše soudy jsou kapitola sama pro sebe.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

Lynx píše:Jsem ekonomický laik, ale připadá mi, že současná situace musí vést k tomu, že se za stavby začne platit víc. A to na všech úrovních. Od celkové platby, přes projektanty, stavbyvedoucí, až po posledního kopáče. Pořád je to hodně podhodnocené. Přitom kapacit je nedostatek, poptávka je velká, všechny předpoklady pro navýšení cen. Tak kde jste, zákony trhu ?
Protože jsou určité skupiny lidí, kteří podsekávají ceny a když ta firma jde do kopru jdou o firmu dále. Jsou schopni nabrat zakázek a pak se z toho ostatní po..
Spousta lidí ve stavebnictví skončila a další o tom uvažují, neboť se tam špatně platí, práce v každém počasí a ještě všude člověk slyší, jaký se jen krade, staví pomalu atd.
Navíc se chce podívat na věkový průměr ve stavebnictví, za posledních 10 let odešla spousta lidí do důchodu. V dělnickém personálu je to kolem 50 let.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Sosa píše:
Lynx píše:A jak jinak to tedy je ? Nic neříkajícími náznaky si tu nálepku nevylepšíte. V čem je tedy zakopaný pes, že to nefunguje ?
Nejsem jediný, kdo to tu píše a Vy to pořád nechcete pochopit. Jsou na nic zákony a naše soudy jsou kapitola sama pro sebe.
Cože nechci pochopit ? Já to naopak pochopit chci,ale ohledně fungování ŘSD jste opět nic nenapsal, ani vy, ani jiní. Jen nejasné náznaky a odkazy, že si má člověk práci v ŘSD vyzkoušet sám. Soudy a zákony jsou jiná kapitola, řeč je o ŘSD.
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od hh »

Vůbec mě neberte doslova, ale představte si chlápka u piva ve vesnické hospodě jak říká: "bejt tam já, tak bouchnu do stolu a ten Brusel zrušim prostě, žádný sraní krucinál". Co mu jako povíte? Má to vůbec cenu? Denně ho TV krmí negativníma zprávama, nedivím se mu.

Ne až tak složitý, ale popsat realitu ŘSD zde ve fóru (nejenom, s EU, inflací, poplatky bank, kvalita potravin je to obdobné složité) ... někdy před 8 lety jsme to tu dlouhosáhle již popisovali, asi to lze nějak složitě dodnes najít. A co? Přečetlo si to 30 lidí a 10 000 000 si furt myslí to samé. Mezitím se přes ŘSD 5x vyměnili lidi, Bárta atd., nic se nezmění, hlavně aby to pivo v hospodě furt bylo!
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

Pokud nejste s to pochopit, že ŘSD se musí řídit zákony a ty to hlavně ovlivňují, tak to opravdu nemá cenu. Co se tam z hlediska vedení v minulosti provádělo, to tu už bylo napsáno.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

hh píše:Vůbec mě neberte doslova, ale představte si chlápka u piva ve vesnické hospodě jak říká: "bejt tam já, tak bouchnu do stolu a ten Brusel zrušim prostě, žádný sraní krucinál". Co mu jako povíte? Má to vůbec cenu? Denně ho TV krmí negativníma zprávama, nedivím se mu.

Ne až tak složitý, ale popsat realitu ŘSD zde ve fóru (nejenom, s EU, inflací, poplatky bank, kvalita potravin je to obdobné složité) ... někdy před 8 lety jsme to tu dlouhosáhle již popisovali, asi to lze nějak složitě dodnes najít. A co? Přečetlo si to 30 lidí a 10 000 000 si furt myslí to samé. Mezitím se přes ŘSD 5x vyměnili lidi, Bárta atd., nic se nezmění, hlavně aby to pivo v hospodě furt bylo!
No tak, zde je fórum zájemců o tuto tématiku. Těžko tím přesvědčíte celý národ, ale pár lidí co se o to zajímají byste mohl. Ale jestli to považujete za zbytečné, tak to je samozřejmě vaše věc.

Sosa píše:Pokud nejste s to pochopit, že ŘSD se musí řídit zákony a ty to hlavně ovlivňují, tak to opravdu nemá cenu. Co se tam z hlediska vedení v minulosti provádělo, to tu už bylo napsáno.
Zbytečná hloupá agrese z vaší strany. To že se ŘSD řídí zákony chápeme všichni, i já, a dost jasně jsem vám to vysvětloval. Co ale mnoho z nás neví je, jak to funguje uvnitř ŘSD a o tom je zde debata. Jistě se dá v rámci zákonů fungovat lépe i hůře. Jestli to tady někdy zaznělo, tak je to ukryté někde v hloubi diskuze, ale já jsem si toho nevšiml. A to zde přitom diskuzi sleduji hodně pravidelně. Když nechcete o poměrech v ŘSD mluvit, tak nemluvte, ale alespoň ty hloupé invektivy "o nechápání" si můžete odpustit.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“