Situace na ŘSD

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od theodor less »

Lynx píše: Z tohoto hlediska je dobře, že do toho lidé jako Václav Moravec začali tvrdě šít, byť mnohdy nekorektně a podpásově.
Lynxi, vyrval jsem kousek z tvého příspěvku, a to proto, že se mi zdá, že lidi už podlehli mínění, že doba je "hektická" a "dynamická" a tím pádem je zbytečné se zabývat minulostí včetně té "včerejší". Prostě ty nejnovější zprávy jsou ty nejdůležitější. Tak si zkusme vzpomenout na Ťokovo vystoupení před několika málo týdny. Ukázal grafy otvíraných Dálnic které obsahovaly v období Ťokova vládnutí i přejmenované Rychlostní komunikace. Graf ignoroval i délku vládnutí jednotlivých ministrů, Ťokovo čtyřleté vládnutí se poměřovalo s ministry, kteří fungovali pár měsíců. Je ještě možno mluvit o nekorektnosti? Vždyť je to sprostý podvod, takový za jaký se v občanském životě vyměřují tresty podle Trestního zákoníku. .
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

1975 píše:Transformace ŘSD - proč ne. Ale jestli Lynxi myslíte, že se to stane přes noc a kvůli tomu přestane na Vysočině sněžit a že nějaké vygumované pako s kamionem nezablokuje jakoukoli silnici, tak to jo:o)
O nějáký ten příspěvek výše jsem vypsal, co je podle mě potřebné v ŘSD transformovat. A ne, není to přes noc. O tom také píšu, že chápu, že to bude v postupných krocích a ne najednou.

K tomu, jak by měla být podle mě ŘSD smluvně připravena na krizové scénáře rekonstrukce, jak by měla zajistit zprovoznění před zimou na náklady zhotovitele atd. jsem toho také napsal dost.

Tak mi zbytečně nepodsouvejte nesmysly a nesnažte se mě urazit.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od theodor less »

Lidi, vzpomeňte si na ty ředitele ŘSD na jednu sezónu. Ty jejich "vize", "politiky", "strategie" a "koncepce". Zase chcete poslouchat nějakého mesiáše? Važme si stability. Mě se i slovo transformace zdá moc radikální. Stačí, když budou dělat, co dělat mají.
Je zajímavé zjistit, že tlak na ředitele či ministra může být kontraproduktivní. Když jsem poslouchal Ťoka a přestal jsem se na něho dívat, slyšel jsem něco jako hlášení políra: "Odstranili jsme 4 km svodidel." Tím se má zabývat ministr?
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od mstitek »

theodor less píše:Mě se i slovo transformace zdá moc radikální. Stačí, když budou dělat, co dělat mají.
Jenže bez té transformace může ŘSD nabízet platy pouze podle tabulky. A na tabulku moc skutečných a pracovitých odborníků neseženou. To je asi ten hlavní důvod případné transformace.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od theodor less »

Beru, to dává smysl.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

Z mé zkušenosti z působení ve větších firmách ale paradoxně právě takováto "transformace" může tu firmu/organizace spíš slušně (krátko/střednědobě) paralyzovat...přijde spousta konzultantských rozumbradů s powerpointy, lidi uvnitř začnou řešit, jak budou zařazeni v nových škatulkách raději než co mají dodávat...
Ty platy jasně - ale někdo zmiňoval, že jiné státní organizace si tím umějí poradit lépe, a tabulky "obejít".. Kdo vlastně na ŘSD dělá HR? .o)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Martin z Ostravy »

V podstatě nikdo.
Snaha zavést v ŘSD řídící procesy byla nespočetkrát, naposled snad v letech 2014-2016 a nikdy to nevedlo k úspěchu, protože vnitřní odpor organizace je velmi silný.
Vedle současného ŘSD musí vzniknout nové, které bude postupně přebírat agendu až to staré zanikne nebo bude zajišťovat tak maximálně provoz vlastní budovy, tak jak to bylo s tou nemocnicí v Jistě, pane ministře.:)
R48 -> D48 se podařilo!
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Tohle víte určitě mnohem lépe než my lidé zvenku, jak to na ŘSD chodí, ale je to realistické, stavět novou organizaci vedle té staré ? Kde se vezmou noví lidé ? Není realističtější vyhodit ze stávajícího ŘSD ty největší odpůrce změn ?
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od NoOne »

Cech je zvyklej na vsechno nadavat. Kdyz to nefunguje picuje a kdyz funguje, tak je to zase drahe.

Ja vidim v Karlovarskem kraji zasadni posun k lepsimu v opravach komunikaci, diagnostice i pripravach na zimu. Zimni udrzba radove lepsi nez za nemeckymi hranicemi, kde se delaji zaveje, maji kamery, na zatackach kde vylitavaj auta po tecne ven je zdrsneny a barevny povrch, letos nainstalovali postriky solankou na pravidelne klouzajiciich mostech ...

A za opravdu VELKY uspech, diky kteremu mame aktualni navitgace, povazuji fungujici JSDI.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

V diskusi na zdopravy.cz se objevilo, že v Polsku je v tomto okamžiku v různém stupni rozestavěnosti 1.304 km dálnic. Doporučuji se na to číslo podívat ještě jednou. Je to totiž téměř dvojnásobek toho, co se u nás do budoucna vůbec plánuje (765 km). Letos a příští rok se u sousedů otevřou 709 km.

Bohužel tam není zdroj. Jsou to reálná čísla?
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Diaľničiar »

za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Majkii »

NoOne píše:A za opravdu VELKY uspech, diky kteremu mame aktualni navitgace, povazuji fungujici JSDI.
Ano, to je pravda. V rámci Evropy jsou ve Waze nejpřesnější uzavírky v ČR, a to jich odhadem přes 95% zadáváme na základě dat z JSDI.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

Diaľničiar píše:Zkuste tady, 1975 :arrow: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 18#p178618
Díky, jsem slepec.
Nicméně, kdybych byl Waczlaw Morawiec, tak bych udělal šokující reportáž, že v roce 2018 neotevřeli ANI JEDEN KILOMETR DÁLNICE!!!! :o)))

V roce 2018 se odevzdalo do provozu 328,7 km rychlostních silnic (dálnice nebyla žádná), z čehož u 30,6 km šlo o dostavbu do plného profilu (úseky S3 kolem Zelené Hory). Díky tomu vůbec poprvé překročilo množství rychlostních silnic dálnice.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od dvs »

Majkii píše:
NoOne píše:A za opravdu VELKY uspech, diky kteremu mame aktualni navitgace, povazuji fungujici JSDI.
Ano, to je pravda. V rámci Evropy jsou ve Waze nejpřesnější uzavírky v ČR, a to jich odhadem přes 95% zadáváme na základě dat z JSDI.
Dík
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

1975 píše:
Diaľničiar píše:Zkuste tady, 1975 :arrow: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 18#p178618
Díky, jsem slepec.
Nicméně, kdybych byl Waczlaw Morawiec, tak bych udělal šokující reportáž, že v roce 2018 neotevřeli ANI JEDEN KILOMETR DÁLNICE!!!! :o)))

V roce 2018 se odevzdalo do provozu 328,7 km rychlostních silnic (dálnice nebyla žádná), z čehož u 30,6 km šlo o dostavbu do plného profilu (úseky S3 kolem Zelené Hory). Díky tomu vůbec poprvé překročilo množství rychlostních silnic dálnice.
To byste však byl za debila, když se otevřelo 328 km rychlostních silnic ;)
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

Arame, to byla nadsázka (proto ten smajlík)... jen ukazující, že budu-li chtít, jako moderátor si můžu selektivně vypíchnout jeden údaj a nad ním si honit tričko.
Jako člověka, který nějak s médii měl něco do činění, mě "mrzí", že na veřejnoprávním médiu tohle dnes projde. U Jardy Soukupa se to dá čekat, ale...

No nic, k věci - je někde prosím, jaké parametry mají ty polské rychlostní silnice, respektive jaký je tam rozdíl v těch parametrech od jejich dálnic a našich dálnic I. a II. kategorie? Díky.
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od hiob »

vše parametry jsou zde
https://piib.org.pl/budownictwo-aktypra ... 2-11-19-20
https://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrad ... e_w_Polsce
u nás
http://www.ceskedalnice.cz/odborne-info ... omunikaci/

obecně S vúči A jsou užší 3,5m x 3,75m, užší krajnice, větší sklony, větší poloměry zatáček, menší 'pas drogovy' 40m x 60m atd.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od theodor less »

„Konečně byl nastaven systém, který v souladu s požadavky normy ČSN EN ISO 9001 umožňuje sledovat a zvyšovat výkonnost jednotlivých procesů a kvalitu činností ŘSD ČR, objektivně hodnotit dodavatele ŘSD ČR, předcházet škodám a v neposlední řadě systém, který výrazně omezuje korupční prostředí,“ prohlásila Soňa Křítková.

Na projektu se podíleli manažer kvality, vedoucí zaměstnanci vybraných organizačních útvarů a vlastníci procesů. Podařilo se naplnit všechny stanovené cíle. Byly popsány všechny důležité procesy, stanoveny jednoznačné a vymahatelné odpovědnosti konkrétním zaměstnancům (vlastníkům procesů) a definovány měřitelné parametry efektivnosti procesů a kvality jejich výstupů. Byl vytvořen model procesů, který umožní rozšířit stávající Systém managementu kvality, a který bude východiskem pro případný přechod ŘSD ČR na jiný typ organizace.

Sjednotilo a centralizovalo se řízení činnosti organizačních jednotek (Závodů, Správ a Středisek), při zachování jejich potřebné autonomie a současně se zvýšila informovanost uvnitř organizace. Systém umožní aktivizovat a více zapojit zaměstnance do zlepšování všech činnosti ŘSD ČR bez ohledu na jejich zařazení.

Dalšími kroky, které budou následovat, je aktualizace vnitřních předpisů ŘSD ČR na základě zpracovaného modelu procesů a matice odpovědností, počínaje organizačním řádem, a zajištění akceschopnosti oddělení procesního řízení tak, aby mohlo poskytovat účinnou pomoc vlastníkům procesů při udržování a zlepšování procesů, provádět nezávislou kontrolu dodržování nastavených pravidel, poskytovat vedení ŘSD ČR úplné a přesné informace o úrovni plnění cílů kvality a zapojovat zaměstnance do zlepšování fungování ŘSD ČR.

Publikováno: 3. prosince 2014,
žehož
Příspěvky: 78
Registrován: 21.1.2016 23:49:53
Bydliště: Praha

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od žehož »

Systém možná ale spisová služba naprosto nefunkční a ta je pro takovou organizaci zásádní ale jak vidno je to každýmu fuk.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lenny »

Závod Praha má na starosti dálnice I. třídy a Správa Praha zbytek? Anebo je to jinak?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od ppepe »

Procesy, předpisy atd. jsou zřejmě precizně napsány, leč nejspíš chybí obyčejná kontrola, že ti, kdo mají, dělají to, co mají, a dělají to včas.

Po úředníkovi. který zapomněl poslat peníze za vyvlastněný pozemek na D3, jiný zapomněl podat včas žalobu: "Podobný případ řešil minulý týden také Okresní soud Plzeň-sever za nehodu na dálnici u Nýřan, kde polský řidič v důsledku nepozornosti zdemoloval středová svodidla. I když i tady se soudkyně přikláněla k názoru, že nelze krátit výši plnění pojistného o amortizaci, žalobu musela zamítnout, neboť ŘSD ji podalo den po uplynutí promlčecí doby."
https://www.novinky.cz/domaci/499544-po ... ravit.html
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lenny »

Dnes mě zaujala tato značka. Výborná snaha o minimalistické řešení v počtu značek https://mapy.cz/s/3pLyq
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

Lenny píše:Dnes mě zaujala tato značka. Výborná snaha o minimalistické řešení v počtu značek https://mapy.cz/s/3pLyq
Mohu poprosit o nový odkaz, možná jsem blbej, ale já vidím jen mapu Šumperka.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lenny »

Toto by mohlo fungovat: https://www.google.cz/maps/@49.9532731, ... 312!8i6656

Je to na výjezdu z Šumperka před OK u hřbitova
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od mstitek »

ŘSD chce u nových soutěží aby stavební firma vytvořila i projekt:

http://ceskapozice.lidovky.cz/cely-proj ... -tema_lube
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“