Situace na ŘSD

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Lynx
Příspěvky: 3687
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Martin z Ostravy píše:Jo jo, plná pusa řečí o pravidlech a pořádku, a jak by mělo ŘSD fungovat a jak by jim ukázali, ale nejsou schopni dodržovat ani pravidla fóra.
Kdo, kde a čím podle vás porušuje pravidla fóra ? Když někoho obviňujete, tak je slušné napsat alespoň kdo se podle vás dopustil jakého provinění. Konkrétně. V jakém příspěvku. A čím -. tedy co je podle vás konkrétně závadné a pravidla porušující.

Pohoršujete se tady nad něčím, co ani ničím nedokládáte a paušálně plivete na lidi co si dovolí kritizovat ŘSD. Neporušujete tedy pravidla fóra nakonec vy sám ?
Lynx
Příspěvky: 3687
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

theodor less píše:Pozor, Lynxi, máš 1732 příspěvků a tím se blížíš k osudné metě 1888 příspěvků. Práh 1 888 jsi ještě jako Dr.Fe1 nepřekonal. Toho minulého vyloučení je to škoda, mohl jsi být na 9.místě v počtu příspěvků.


Asi mě zabanoval nějáký příznivec nacismu. 18-88 je známá neonacistická šifra nebo-li AH-HH :roll:

Paradoxně si tenkrát jako záminku pro moje zabanování vzal jeden zdejší admin to, že jsem se zde na fóru proti jednomu neonacistovi ohradil. Chodil sem dříve nějáký člověk co se podepisoval "Dobrenz" a podobně, měl více německých nicků (většinou německé názvy českých měst) a urážel tady na fóru Čechy co by podle něj méněcenné. Psal příspěvky směsicí němčiny a češtiny a prakticky v každém příspěvku deklaroval kdo je podle něj nadřazený a kdo podřazený národ. Já to jednou nevydržel a reagoval na něj trochu od plic a tak byla záminka pro zabanování nicku Dr.Fe1 ....

Takže doufám, že těch 18-88 je jen paradoxní náhoda. I když vzhledem k tomu, že je tady obdiv k neonacismu tolerován, narozdíl třeba od kritiky ŘSD, tak o té náhodě začínám pochybovat.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od P_V »

Lynx píše:Kdo, kde a čím podle vás porušuje pravidla fóra ?
Patrně v tom, že se zde debatuje o tom, kdo koho napadl, místo k tématu. Není podstatné že si někdo začal, ale že se v tom pokračuje.
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Vilouch »

vodouch2000 píše:Jak dokáže několik málo uživatelů zk**vit celé fórum, vite? Poslední dobou se to tu skoro nedá číst, všechno zahnojený.
Souhlas. Naprostý souhlas. Jen negace, nadávky, odborné informace 0, fakta 0. A samozřejmě vědí, jak to udělat nejlépe.
Lynx
Příspěvky: 3687
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

P_V píše:
Lynx píše:Kdo, kde a čím podle vás porušuje pravidla fóra ?
Patrně v tom, že se zde debatuje o tom, kdo koho napadl, místo k tématu. Není podstatné že si někdo začal, ale že se v tom pokračuje.
S tím ovšem začal právě Martin z Ostravy. Já mu jen oponuji. Takže to je jistý paradox, ten co se pohoršuje nad porušováním pravidel fóra to porušování v tomto smyslu sám vyvolává. Jinak je zde debata k tématu - tedy k situaci na ŘSD. Můžete si přečíst řadu mých příspěvků s mým názorem na fungování ŘSD a s návrhy jak a co změnit k lepšímu. Tím nechci říct, že mám patent na rozum, aby to zase někdo nezneužil k osobnímu útoku, že "vím všechno nejlíp". Nevím všechno nejlíp, ale snažím se alespoň poctivě přemýšlet nad situací. A budu jen rád pokud někdo kdo je na ŘSD znalejší napíše něco víc. Jiným názorům jsou dveře otevřeny. Bohužel místo oponentních názorů jsou zde od zastánců starých pořádků na ŘSD většinou jen negace.
Vilouch píše:
vodouch2000 píše:Jak dokáže několik málo uživatelů zk**vit celé fórum, vite? Poslední dobou se to tu skoro nedá číst, všechno zahnojený.
Souhlas. Naprostý souhlas. Jen negace, nadávky, odborné informace 0, fakta 0. A samozřejmě vědí, jak to udělat nejlépe.
"A samozřejmě vědí jak to udělat nejlépe" ..... debatujeme zde o fungování ŘSD. To nemůžeme ? To je samo o sobě špatně ? Že to takto nepřátelsky hodnotíte, podobně jako Martin z Ostravy výše.

Vy jako jeden z mnoha reagujete silně alergicky na to, že si někdo dovolí mít jiný názor na fungování ŘSD a hned mu přisuzujete "že ví všechno nejlíp" a podobně. To je jen forma osobního útoku, nic k tématu. V podstatě negujete debatu. Kritizovat ŘSD znamená dostat zlou nálepku. Ovšem právě vy a vám podobní zde vyvolávají ty negace. Váš příspěvek vykazuje informace 0, fakta 0, invektivy 100 procent,zatímco se zde pár lidí včetně mě snaží diskutovat k věci s dostupnými informacemi a fakty.

Napište radši něco k tématu - tedy s čím nesouhlasíte na tom co jsem psal ohledně fungování ŘSD. Nebo proč si myslíte, že není na ŘSD potřeba nic měnit. Bez urážení a invektiv Děkuji.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od P_V »

Prostě nějakou tu osobní narážku překousněte (kdokoli), jako by nebyla. Nebo na ni reagujte v soukromé zprávě. Jinak je z toho nekonečný řetězec vzájemného ohražování a obviňování ze lži, překrucování a bla bla bla, kdo to má furt číst.
Lynx
Příspěvky: 3687
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Naprosto souhlasím. Pište jen k tématu. Napište třeba s čím konkrétně nesouhlasíte na mých výše prezentovaných názorech, pokud máte potřebu se vymezit. Nadávání je k ničemu.

Pro připomenutí jeden z mých názorů k tématu o kterých se dá věcně diskutovat a oponovat.
Lynx píše:Půlroční ředitelé a opakované čistky dobrá cesta nejsou. Ale konzervace smrádku a teplíčka ovšem taky ne. Podle mě je potřeba aby existovala koncepce přeměny té organizace na moderní a funkční. není důležité, zda to udělá Ťok s Kroupou nebo někdo jiný, ale ať už proboha někdo začne !

A tou koncepcí přeměny nemyslím jen slovní a písemné proklamace, ale reálná přeměna. Třebas krok po kroku, nemusí být hned revoluce. První věc by mělo být, vymyslet jak lidi lépe zaplatit. Pak po nich mohu i více chtít. Převzít zodpovědnost a otevřít se světu, to je další nutná podmínka. Nemést problémy pod koberec a nebagatelizovat, ale poučit se z chyb a vyvodit opatření k nápravě. Reformovat komunikační systémy ve firmě na moderní úroveň, s tím pak souvisí i kontrola provedené práce a prevence chyb.

Když například zjistím, že kvůli údajné chybě JEDNOHO ČLOVĚKA nevykoupím pozemek pro dálnici D3, tak je to systémová chyba a musím si to přiznat. A nastavit kontrolní systém tak, aby se to vícekrát nestalo. Když zjistím, že se ze strachu rozhodovat nechají (ne)zodpovědné osoby situaci na D1 dojít tak daleko, že kolabuje zimní údržba kvůli rozdělané stavbě, tak se z toho musím opět poučit. Stanovit interní pravidla, jak to smluvně ošetřit v dalších budoucích případech, do kdy musí být před zimou dálnice průjezdná, jak zajistím náhradní řešení atd.

A tohle bohužel zatím vidět není. Pořád je to uzavřená parta, která problémy mete pod koberec a nikdy nepřizná chybu. Tohle se prostě musí změnit, jinak budeme pořád každoročně otevírat jednou 4 km dálnice podruhé 3 km a dokončení dálniční sítě v roce 2100 bude nereálně brzy.
Lynx
Příspěvky: 3687
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Tohle sem tématicky patří. A pište opravdu k tématu. Na invektivy není nikdo zvědavý.

Znovu tedy volám, v čem nesouhlasíte s mými názory ohledně potřebné reformy ŘSD ?
pochlapte se a napište to na rovinu. osobních útoků a okopávání kotníků jste předvedli dost, tak teď předveďte, že umíte také diskutovat k věci.

Co tak hrozně nepřijatelného o ŘSD podle vás píšu, že vás to vede k takovým výlevům agrese, že si kvůli tomu zakládáte dokonce samostatná vlákna ? To by mě opravdu zajímalo.

Lynx píše:
Maty píše:Stále mi chybí jakýkoli důkaz, o tom, že prohlášení že dotyčný pracovník na ŘSD již nepracuje nějak souvisí s jeho pochybením
To mě chybí taky, proto jsem také v diskuzi oponoval, když kdosi tvrdil, že byl vyhozen. Z prohlášení ŘSD není jasné jestli souvisí jeho ukončení pracovní činnosti na ŘSD s tímto případem nebo ne. Co ovšem ční z jejich vyjádření je sdělení, že tím že už tam dotyčný není, tak se to vyřešilo.
Maty píše: ...a dále jakýkoli důkaz o tom, že nebyla přijata nějaká opatření. Ano číst umím vyjádření mluvčího ŘSD jsem slyšel a viděl.
Nikde netvrdím, že vím jistě, že ŘSD žádná opatření nepřijalo. Co kritizuji je, že ŘSD vůbec neuznalo chybu, neomluvilo se a tím pádem ani nemluvilo o žádných opatřeních. Tvářilo se ústy svého mluvčího Rýdla, jakože za to může ten pracovník co už u nich nepracuje. A když někdo neuzná chybu, tak proč by přijímali nějáká opatření, když všechno udělali dobře ? Samozřejmě je možné, že potají nějáká opatření přijali, to nepopírám. A to je právě další věc po které volám - tedy větší OTEVŘENOST.
Přiznat chybu, omluvit se veřejnosti a vyvodit závěry k nápravě, například posílení kontrolních mechanismů. Tak bych si to já představoval.
Realita je taková, že tu chybu ani nepřiznají. Tváří se, že za to může jednotlivec, co už tam není. Přitom tohle je zjevně systémová chyba, tohle přece nemůže záviset na jednotlivci. Tam musí být kontrola a nejlépe vícenásobná.
Maty píše:To co vy presentujete tzn. spojitost pochybení s "vyhazovem" a "dál nic", je sice logické a pravděpodobné ...
Nic takového jsem nikdy netvrdil, ale právě naopak. Viz výše. Mohl byste si alespoň přečíst na koho a co reagujete, než někomu začnete podsouvat názory, které nezastává. Také mám pochybnosti, že byl ten člověk vyhozen, dost možná odešel sám a vůbec to s touto kauzou nesouvisí ... to nevíme. Ale není to ani až tak podstatné. Podstatné je, že ŘSD nepřizná chybu.
Maty píše:Dokud ŘSD nevydá prohlášení ve stylu " s pracovníkem jsme ukončili pracovní poměr z důvodu pochybení při výkupu pozemků, žádná další opatření v této souvislosti neplánujeme ".
Jak už jsem psal výše, očekával bych že veřejně přiznají chybu a veřejně řeknou jaká opatření k nápravě udělají. Tohle není soukromá firma s uzavřeným tajným režimem. Tohle je státní firma a má se zodpovídat běžným občanům, když něco pohnojí. A ne jen zatloukat a zapírat. Jestli tajně dělají nějáká opatření, tak by to měli zveřejnit. Z jejich prohlášení nic nenasvědčuje tomu, že by se poučili a to mi vadí nejvíc. Tedy že není perspektiva zlepšení do budoucna.
Maty píše:A vězte že neobhajuji ŘSD, nic společného s nimi nemám a jejich chyby a pomalá příprava staveb mě rozčiluje stejně jako vás. Jen Vám chci ve vší slušnosti naznačit jeden z důvodů proč se zde toto stále řeší dokola.
Tohle je jen jeden z detailů, kterého se staré struktury hájící staré pořádky na ŘSD chytají, aby rozbili diskuzi. Protože jinak nedokážou nic napsat proti tomu , co píšu o potřebné reformě ŘSD. I přes opakované výzvy nedokázali napsat proti mým názorům nic, tak se uchylují k takovýmto destrukčním metodám, kdy odvedou pozornost pomocí slovíčkaření. Přitom podstata je někde jinde, jak jsem s vám snažil popsat výše.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22515
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Diaľničiar »

nemusite vubec volat, staci lepe cist

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=6478
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lynx
Příspěvky: 3687
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Tam nic není a není to vlákno určené pro diskuzi o situaci na ŘSD, pane mazači mých příspěvků Dialničiare.

Poznámka - dnes jsem si dovolil napsat do diskuze o Norsku, že souhlasím spíš s dialničiarovým oponentem než s Dialničiarem, který jeho názory dosti arogantně neuznal, přestože dotyčný narozdíl od Dialničiara bydlí v Norsku a měl svoje tvrzení podpořené statistickými údaji. A už je můj příspěvek pryč ...... Zkusil jsem tedy poslat příspěvek znova, když mi "nedopatřením" zmizel. A zase zmizel ..... A teď mi můžete nadávat, že brečím, ale mě tohle fakt nepřipadá v pořádku. Ale hlavně, že já jsem ten zlý a špatný, že ..... ale takovéhle svévolné zneužívání oprávnění "mazače" tady prochází bez povšimnutí.

Ale zpět k tématu:

Znovu se tedy ptám, v čem nesouhlasíte s mými názory ohledně potřebné reformy ŘSD ?

Prosím k tématu, normálně, slušně, bez invektiv. Ukažte, že na to máte. A napište to prosím sem, ne do nějákých alternativních vláken, která si někdo založí za účelem vyřizování osobních účtů.
Naposledy upravil(a) Lynx dne 5.1.2019 1:47:32, celkem upraveno 1 x.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22515
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Diaľničiar »

Az ukazete ze mate vy na to co pisete, mozna se toho sam dockate. Jaksi se vam to od ostatnich nedari. Cim pak to asi bude? :lol:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lynx
Příspěvky: 3687
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Já jsem svoje argumenty předložil. Vašimi argumenty jsou jen osobní útoky a mazání ničím nezávadných příspěvků.

Když se mnou někdo nesouhlasí s mými údajně tak špatnými názory na fungování ŘSD a na potřebnost jeho reformy, nechť to konečně napíše. Ale k věci. Ne že se bude diskutovat o nějákých podružných detailech, třeba jestli byl někdo vyhozen nebo nebyl (což je dost jedno) a odvádět od tématu.

Zajímalo by mě co publiku tak vadí na tom co jsem nastínil - tedy ve zkratce modernizace a otevřenost ŘSD. Co je na tom tak špatného, že se tomu bráníte všemi možnými způsoby ?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od theodor less »

Lynx píše:Když se mnou někdo nesouhlasí s mými údajně tak špatnými názory na fungování ŘSD a na potřebnost jeho reformy, nechť to konečně napíše.
Lynxi, já jsem asi poslední zoufalec, co s tebou bude diskutovat na toto téma. Proč? Protože ostatní pochopili, že všechno už bylo řečeno. Ostatní uživatelé tvoje osmileté tažení proti ŘSD chápou jako posedlost. Vždyť ty osm let bojuješ proti ŘSD náměstka Haly, ale toto je jiná ŘSD.
A teď největší paradox: Myslím, že všichni bez výjimek si přejí zlepšení práce ŘSD. Jsou daňoví poplatníci, a za svoje peníze chtějí dobrou práci. Takže se vlamuješ do otevřených dveří.
Všichni si přejí zlepšení, ale 99% lidí ví, že do situace na ŘSD nemá potřebný vhled, a tak nevědí co mají navrhovat. Také tuší, že viditelné problémy jako je pomalé stavění, nejsou zaviněné ŘSD. Teď už víš, že 99% lidí s tebou souhlasí, co se týče zlepšení. Tak tě vyzývám: Přines konkrétní návrhy.
Lynx
Příspěvky: 3687
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Svoje konkrétní návrhy jsem zde napsal už několikrát. Protože kritici nemají co konkrétního napsat ,tak se uchylují k osobním útokům, zakládají alternativní vlákna a podobně. Proto zde není napsán žádný oponentní názor.

Tady se ukazuje, že ve skutečnosti jsou to jen trollové, co si sem chodí vybít frustraci,ale konkrétně nedokážou oponovat. Skutečnou oponenturu nesesmolí, jen kopou do kotníků a odvádějí pozornost od diskuze k tématu.

Já nebojuji proti nějákému Halovi, ale chtěl bych se dočkat fungujícího státního investora, jak jsem psal už před 8 lety. Štve mě, že nevidím za těch 8 let podstatná zlepšení. Náznaky jsou, ale je to málo. Pořád je to zkostnatělá, uzavřená, nepřátelská organizace tahle ŘSD. A to se podle mě musí změnit, jinak se budeme pořád potácet daleko nejen za západem, ale i za státy V4, jako stát s nejhorší výstavbou dálnic v regionu ....

Takže jen zopakuji:


Podle mě je potřeba modernizace a otevřenost. Takže já to vidím zhruba takto:

1) Sehnat více peněz na platy - bez toho to nejde. To je základ. Ve spoustě státních organizací jsou schopni lidi dobře zaplatit, tak proč to nejde na ŘSD ? Jestli je k tomu nutná tranformace na jinou právní formu organizace, tak nechť ŘSD transformují.

2) Přijetí odpovědnosti - s narůstajícími platy by měla narůst i odpovědnost za jednotlivé věci. Podobně jako v soukromé firmě. Měla by přestat politika "co po mě chcete, za tyhle mizerný peníze ...".

3) Modernizace a kontrola - nutno modernizovat komunikační a informační systémy na ŘSD na úroveň 21. století. Z toho vyplývá i systém kontroly. není přece možné, aby stavba za miliardy závisela na tom, jestli jeden úředník ŘSD zapomene vykoupit pozemek. Tohle prncipielně nemůže záviset na jednom člověku.

4) Otevřenost a přátelštější vztah k veřejnosti - nyní se chová ŘSD jako uzavřená parta, pro kterou je veřejnost v podstatě nepřítel a která neprozradí nic. Když něco podělá, tak dělá mrtvého brouka, mlží, fabuluje atd. Tím jenom u veřejnosti ztrácí na důvěře. Omnluvit se, je ani nenapadne. Vždycky za to totiž může někdo jiný (Patrik, kamioňáci, počasí ....), nikdy ŘSD.

Proto si myslím, že v případě průšvihu by mělo následovat následující:
přiznání chyby - omluva veřejnosti - sdělení jaká opatření jsou přijata k nápravě - sdělení jaká opatření jsou přijata, aby se to neopakovalo

Maximální vstřícnost by podle mě měla být i s jednání s vlastníky a dotčenými obcemi, V současnosti neprojde stavba, která nevyhoví lidem co nejvíc. Kromě toho mi to přijde slušné a přirozené, že by se měl brát ohled na místní co jim dálnice vede za domem a navrhnout variantu co nejvíc ohleduplnou, byť třeba trochu dražší.

5) Vnitřní reorganizace - tady do toho nevidím. Takže netuším, zda a kde jsou potřeba nějáké změny. Co vidím i z vnějšku je, že některé věci trvale nefungují. Například odpočívky máme 30 let po revoluci stálé dost mizerné, bez jednotné koncepce a podobně. Proto vy mělo být například vytvořeno dostatečně personálně obsazené oddělení odpočívek na ŘSD, která se v nějákém rozumném horizontu postará o nápravu. V současnosti tady myslím někdo říkal, že se tím zabývají nějácí jednotlivci a nestačí to.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22515
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Diaľničiar »

Vidite, Lynxi, tohle je konstruktivni prispevek, kteremu neni co vytknout. Bohuzel, tohoto stavu se tak skoro nedockame. To totiz nezavisi primo od vas/nas, ale pouze neprimo. K tomu by musel byt vyvijeny zcela odlisny verejny tlak. Verejnost ale nevyvyji, radova verejnost nezna ti vnitrni procesy a problemy. Kazdy jen vidi ze se nekde az stavi nebo naopak nestavi. A tak je to s mnoha oblastemi ... O 150-200% vice penez na takovou reformu nikdo mezirocne ani 2-rocne penize nevycleni a nasledne castku ve vysi oproti dnesku 100% i udrzet. To je neprochudne. Mnohem hezci totiz je, kdyz 2 mil. duchodcu dostane rocne pridano 1500 Kc. To je mnohem hezci. Na to, aby stat generoval vice penez pro vsechny je nejdrive musi vydelat. Stat vydelava ale utraci spatne. Do nefunkcni statni spravy a do spotreby. Ale to vsichni vime. Penez v prostoru je vice nez dost, spadne jsou ale prerozdelene. A to i v tom sektoru dopravy.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od theodor less »

Ježišmarjá, ona nakonec ta pravda a láska zvítězila. Ďalničiar souhlasí s Lynxem, já souhlasím s oběma. Teď jsou problémy pojmenovány a můžeme se bavit o jednotlivých bodech:
ad 4) Ta otevřenost asi nejde nějak změřit, je to subjektivní věc, každý to cítí jinak. Samozřejmě, ty omluvné tabule se smajlíkem spíš naserou...Ale mají web, a my ho využíváme, a pak ty informace používáme proti nim.
Jinak, Lynxi, díky za analýzu. Pár vět z "preambule" bylo asi zbytečných, ale jinak na jedničku.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od mstitek »

Diaľničiar píše:To totiz nezavisi primo od vas/nas, ale pouze neprimo. K tomu by musel byt vyvijeny zcela odlisny verejny tlak. Verejnost ale nevyvyji, radova verejnost nezna ti vnitrni procesy a problemy.
Ale o tom to presne je. Proc by radova verejnost tlacila na politiky, kdyz samo ŘSD vzdycky tvrdi, ze za to muze nekdo jiny. Hrozne moc tu chybi ta otevrenost vuci verejnosti a jeji vzdelavani v teto oblasti. Co je velmi smutne, tak uplne stejny efekt je videt i tady na foru. Misto aby nam laikum bylo vysvetelno proc se mylime, tak jsou tu poznamky typu, ze kdyz do toho nevidim, tak at mlcim.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od ElWapp »

Můžete to vzdělávání veřejnosti trochu rozvinout? Kdo koho jak by měl v čem vzdělávat?
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od mstitek »

ElWapp píše:Můžete to vzdělávání veřejnosti trochu rozvinout? Kdo koho jak by měl v čem vzdělávat?
Třeba udělat osvětu na téma jak se dělá dokumentace ke stavbě dálnice. Kdo všechno se k tomu vyjadřuje. Kolik lidí z ŘSD na tom dělá. Jak se připravují smlouvy. Jaké systémy se používají pro dokumentaci... Těch možností a forem je nepřeberné množství.

Já vím, že většina těch informací se dá někde dohledat, ale dá to dost práce a koho to extra nezajímá, tak se to nedoví. Smysl je takový, že pokud se má v této oblasti něco zlepšit, tak je nutno na svou stranu dostat veřejnost. A to se jinak než otevřenou kominukací a osvětou udělat nedá.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od ElWapp »

A ta osvěta by vypadala jak? Koho by to zajímalo?
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22515
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Diaľničiar »

RSD ve stavajici situaci, ve ktere je - legislativne, kompetencne a financne dela maximum co muze delat. Mohlo by to byt mnohem, ale mnohem horsi. Pro zapaleni tech lidi i za temi stroji v terenu to jeste funguje. Kdyz nemaji penize k modernizacim a reforme samych sebe, museji v malem vylepsovat jen "kde-tu" neco. Vnitrne. A planovat i tohle.

Zmenu v RSD nemuze provest RSD samotne.

Ad osveta: treba slovenska NDS zrizuje informacni domecky ve mestech kde se bude stavet dalnice. Co se bude delat a kdo ma na co narok a jaka to bude mit omezeni. Zrizuji se stranky, kde je popsany proces pripravy. Zajimat to bude kazdyho, kdo ma zajem spoznat proc to vsehno nejde najednou. Na tom musi mit zajem i ten stat, je to pro jeho obranu pred selhanim politiku, kteri se meni. NDS ale neni jiz proto prispevkova organizace ministerstva dopravy. To byl 1 ze 2 duvodu jejiho zalozeni. Ten druhy motiv byl zamer cerpat uvery ktere nepujdou do dluhu ala Asfinag, nepovedlo se. V 90. letech byl stav odpocivek velice spatny. I stav znaceni. I stav nejakych sluzeb. Platilo se jen za moznost projeti. Dnes jsou odpocivky na jine urovni, se sluzbama dalnicni patroly. Za tu samou znamku. Takze da se to ponat i jinak, ale taky je to jinak rizena firma. I kdyz statni. Je to jen model, ale je zcela odlisny. Ale Slovensko nema tolik penez. V cem je Ceska republika horsi, ze ani tohle nedovede zrealizovat?
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od theodor less »

mstitek píše:Já vím, že většina těch informací se dá někde dohledat, ale dá to dost práce a koho to extra nezajímá, tak se to nedoví. Smysl je takový, že pokud se má v této oblasti něco zlepšit, tak je nutno na svou stranu dostat veřejnost.
Já té myšlence "legislativní osvěty" rozumím. Ale není poptávka. Většina lidí se raději podívá na "sexy zprávy" Novy nebo Primy než na ČT, která problém často rozebírá do hloubky. Když pak vidí problémy, viní z toho vládu, a to je dobře.
No a pro ty, co se chtějí v konkrétním problému vyznat, nezbývá než trochu číst. Zde na webu jsou vlákna, která problémy popisují kompletně. Stačí je jen najít.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od mstitek »

theodor less píše:Ale není poptávka. Většina lidí se raději podívá na "sexy zprávy" Novy nebo Primy než na ČT, která problém často rozebírá do hloubky.
To se ve vědě kdysi taky říkalo. Pak se alo našlo dost lidí, kteří začali něco dělat i ve svém volném čase a dneska bývá na různých vědeckých akcích narváno k prasknutí. Ono těch lidí co by to chtělo vědět je docela dost, ale potřebují to víceméně dostat naservírované.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od theodor less »

mstitek píše:Třeba udělat osvětu na téma jak se dělá dokumentace ke stavbě dálnice. Kdo všechno se k tomu vyjadřuje. Kolik lidí z ŘSD na tom dělá. Jak se připravují smlouvy. Jaké systémy se používají pro dokumentaci... Těch možností a forem je nepřeberné množství.
Nesmíme zapomínat, že "my tady" jsme segment společnosti, který se o dálnice zajímá nadprůměrně. Proto je naše vidění světa trochu deformované. Ano po dálnicích jezdí každý, ale proč by do toho musel vidět? Někdo je třeba myslivec, jiný sportuje, další sbírá známky. V civilizované zemi předpokládají, že procesy fungují. Přece se nemohou stát odborníky na důchodové pojištění, na stav zdravotnictví, koncepci školství.....Základní představu si udělají jen sledováním zpravodajství.
Předpokladem je určitá úroveň inteligence. Její deficit se pak například projevuje v tom, že se cítí být povoláni k určování trasování silnic a dálnic. Ale obávám se, že zrovna tito trasovači nemají potřebu osvěty. Oni to ví nejlépe, vždyť stačí "zdravý selský rozum". Prostě naprostý nedostatek jisté pokory. A také deficit vědomí, že jsou lidi, kteří mají přístup k informacím, jejichž komplexitu si nedovedou ani představit. Lidí, kteří to vystudovali a mají zkušenosti.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od mstitek »

theodor less píše:Nesmíme zapomínat, že "my tady" jsme segment společnosti, který se o dálnice zajímá nadprůměrně. Proto je naše vidění světa trochu deformované. Ano po dálnicích jezdí každý, ale proč by do toho musel vidět? Někdo je třeba myslivec, jiný sportuje, další sbírá známky. V civilizované zemi předpokládají, že procesy fungují. Přece se nemohou stát odborníky na důchodové pojištění, na stav zdravotnictví, koncepci školství.....Základní představu si udělají jen sledováním zpravodajství.
Nejde o to aby se stali odborníky na dopravní stavitelství. Jde o to získat veřejnost na svou stranu. Nezapomínejte, že celý obor je postaven na veřejných penězích a významně ovlivňuje veřejný prostor. Minimálni erudice veřejnosti je důležitá jak pro budoucí rozvoj celého oboru, tak pro to, aby se lépe odolávalo ideologickým škodičům. Prostě, jestli se chceme někam pohnout, tak je naprosto nutná podpora veřejnosti.
Ač to tak nemusí vždy vypadat, politici dělají to co chce veřejnost.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“