Situace na ŘSD

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od P_V »

Lynx píše: stavět široký most, když přitom navazuje úzká komunikace nedává logický smysl.
Zkuste to říct o Trojském mostu. Nebo o IQ mostu. Je to příprava na nějaký budoucí záměr, ke kterému to pomalu možná někdy dojde.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

P_V píše:
Lynx píše: stavět široký most, když přitom navazuje úzká komunikace nedává logický smysl.
Zkuste to říct o Trojském mostu. Nebo o IQ mostu. Je to příprava na nějaký budoucí záměr, ke kterému to pomalu možná někdy dojde.
No právě o tom je řeč. Je to tedy příprava na budoucí záměr a na jaký ? Ostatní tady Pošvářové nadávají, že něco takového naznačuje a ono se to přitom nabízí.

Libeňský most má snad nejnižší intenzity ze všech pražských mostů. A přitom se má stavět snad nejluxusněji co se týče šířky. Opravdu to nevypadá normálně. Hraje se tady dost možná nějáká hra, takže se zas až tak nedivím, že se Zelení a nazelenalí (Čižinský) tak stavějí na zadní. Já bych byl pro , aby se propojila Veletržní s Dělnickou, ale Zelení asi těžko ......
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od JirkaS »

Nevidím tam nic nejluxusnějšího. Prostě 4 pruhy + tramvaj + chodníky a dnes módní cyklisti.
Hledat za tím další konspiraci mi přijde zcestné. Jiná věc je architektura, vyplácnout tam v podstatě typizovaný dálniční most by byla čuňárna. Přitom podle mě nic nebrání udělat kopii Libeňáku, dokumentace existuje. Ale možná by se ozval nějaký "strážce" autorských práv, že buď podle původního projektu nebo vůbec. V tom je dnešní pojetí práva značně zvrhlé.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Dnes je tam jeden pruh a úplně to stačí a bude stačit i po dostavbě projektů okolo mostu, z nichž už je ostatně velká část hotová, je to opravdu hodně málo frekventovaný most. Takže stavět dvoupruh bez nějáké návazné komunikace, která by dopravu navýšila je ekonomický nesmysl. To není žádná konspirace, ale logická úvaha.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od P_V »

Podle TSK z roku 2017:

Kód: Vybrat vše

most	auta	MHDbusy	tramvaje
BARRAND.MOST	141700	1414	0
NUSEL.MOST	73800	72	0
HLÁVKŮV MOST	70800	0	222
MOST BARIK.	60000	432	0
Lahovický most	55100	343	0
JIRÁSK.MOST	46000	254	0
ŠTEFÁNIK.M.	19500	54	962
MOST Z.MÍRU	18300	169	0
LIBEŇ.MOST	16300	0	946
ČECHŮV MOST	15400	0	450
TROJSKÝ MOST	14300	157	274
PALAC.MOST	13700	35	1132
MOST LEGIÍ	9900	0	988
MÁNESŮV MOST	8400	54	442
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od JirkaS »

Lynx píše:To není žádná konspirace, ale logická úvaha.
Vy jste s konspirací ovšem přišel, takže ji teď nepopírejte "logickou úvahou". Vy jste napsal: "Libeňský most má snad nejnižší intenzity ze všech pražských mostů. A přitom se má stavět snad nejluxusněji co se týče šířky. Opravdu to nevypadá normálně. Hraje se tady dost možná nějáká hra, takže se zas až tak nedivím, že se Zelení a nazelenalí (Čižinský) tak stavějí na zadní.
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 36#p164136
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Zase trollíte, jako obvykle. Pro vás je toto fórum pouze příležitost vyvolávat osobní půtky, zcela mimo podstatu problému. Napsal jsem, že stavět široký most, když přitom navazuje úzká komunikace nedává logický smysl. Tak se ptám proč to někdo prosazuje ? ! To není žádná konspirace, ale logická otázka. Proč někdo prosazuje něco co není třeba ? Na to neumíte odpovědět. Kolega P-V tvrdí, že je to příprava na nějáký budoucí záměr. tak se ptám na jaký ? Já sám odpověď neznám a žádné konspirace nevytvářím.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od JirkaS »

Napsal jste jasně, že je to nějaká hra a když jsem řekl, ať nekonspirujete, tak jste se vrátil k "logice". Není to poprvé, co jste se pokusil podsunout nějakou vámi vymyšlenou pitomost a následně ta slova zase zamlžit. Je to zde jen několik příspěvků pod sebou...
Chápu, že se vztekáte, když vám ty vaše úlety někdo připomene. :twisted:
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Jak jsem napsal výše - vyvolávat osobní půtky mimo téma, to je vaše jediná činnost zde na fóru. Téma vás nezajímá, jen se snažíte nesmyslným slovíčkařením rozpoutat hádku.

Chápu, že se vztekáte, poté co jste byl usvědčen v tématu D8 a jinde, z toho že jste tady po léta zastával názory, které byly odborníky zcela rozmetány a vy osobně znemožněn, jako naprostý misomus, ale už je vaše setrvalé frustrační okopávání kotníků opravdu unavující. Nemohu za to, že jsem měl ve zmíněných tématech pravdu a vy jste se spolu s několika dalšími "odborníky" tak znemožnil. Proto se mi za to přestaňte mstít. Pokud se s tím neumíte smířit, tak to řešte s odborníky na psyché a ne na tomto fóru. Pakliže nemáte nic k tématu, tak alespoň neobtěžujete.

Připomínám že jsme na tématu ŘSD, a řešili jsme mimo jiné rozhovor s paní Pošvářovou. To je tématem.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od JirkaS »

Zmínku o konspiraci jste učinil jako první a když jsem vám to vytkl, teprve pak jste začal štěkat a hádku vyvolal. Takže nelžete o tom, kdo vyvolává půtky.
Pokud jde o D8, už jste se naučil, co znamená doslovně? Vidím, že ne, neboť dál melete svou: "Nemohu za to, že jsem měl ve zmíněných tématech pravdu a vy jste se spolu s několika dalšími "odborníky" tak znemožnil." Snažíte se svoje lži vydávat za pravdu a zaklínáte se odborníky, jímž ovšem do úst vkládáte vaše, nikoliv jejich slova. Takže se uklidněte, vemte si prášky a přestaňte tvrdit o ostatních, že něco vyvolávají, když to děláte sám.
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od kyk »

Pánové, osobní animozity si prosím řešte v SZ.
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od JAnD »

Kdyby se jednalo o běžnou ulici, bylo by řešením udělat jeden pruh v každém směru a pak široký zelený pás jako rezervu do budoucna. Ale zelený pás na mostě není úplně jednoduchý.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od JirkaS »

A čemu vadí most bez toho zeleného pásu, tedy rovnou se 4 pruhy?
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

Ničemu, jen některým lidem. Navíc je krásně vidět, že tam byl 4-pruh plánován, bohužel se při výstavbě metra B zklidnila ulice na Žertvách. Pokud by k tomu nedošlo, neucpávali by se okolní ulice a kapacitní spojení by bylo. A jak by dnes bylo potřeba....
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Vidím že je u nás extrémní právní formalismus opravdu hluboce zakořeněný. To že se svátek bere jako neděle je přitom běžná věc, platná ať formálně či neformálně v mnoha oborech už stovky let, to není nic k dlouhému přemýšlení, ani nějáký můj výmysl. Stejný případ jsou vyhrazené pruhy pro autobusy, kde je také napsáno, že platí po-pá od x hod do y hod. Zjevně vykrývají dopravní špičku všedních dnů. Myslící člověk to vidí. Cvičená opice nikoliv a myslí si, že platí i ve svátek.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od JirkaS »

Sosa píše:Ničemu, jen některým lidem. Navíc je krásně vidět, že tam byl 4-pruh plánován, bohužel se při výstavbě metra B zklidnila ulice na Žertvách. Pokud by k tomu nedošlo, neucpávali by se okolní ulice a kapacitní spojení by bylo. A jak by dnes bylo potřeba....
Dost by mě zajímalo, jak to komanči plánovali. Protože kompletní tramvajová křižovatka by se s tou čtyřproudovkou hodně mlátila. Tady mám pocit, že nějak nevěděli, co dál. Metro bylo otevřeno na podzim 1990, pochybuji, že tam došlo ke změně původního záměru. Ulice zklidněna nebyla, před tím tam jezdil tak jednou za hodinu vlak...
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

To že má mít most 4 pruhy a to že se obávají dalšího návazného záměru je hlavní důvod odporu starosty P7 Čižinského atd. Divím se, že tohle někdo neví.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od dvs »

ŘSD spolupracuje s Waze.
Ředitelství silnic a dálnic provedlo společně s Waze CZ komunitou a společností Waze první instalaci Waze Beacons (majáků) v celém profilu Jihlavského silničního tunelu. Instalace proběhla 26. 5. 2018 a majáky byly zařazeny do reálného provozu v navigaci Waze pro všechny její uživatele 30. 5. 2018. zdroj: https://www.rsd.cz/wps/portal/web/rsd/a ... 79093f7d1a
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Jen pro zajímavost, co nám to rydlo zase vyvádí. O profesionalitě to příliš nesvědčí.

Mluvčí ŘSD staví v Horních Počernicích dům načerno, i přes zákaz

https://praha.idnes.cz/mluvci-reditelst ... zpravy_rsr
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

Tam zase komentátoři neznají stavební zákon. Zejména paní z finančního výboru. Pokud by znali praxi, tak 90% řízení o odstranění stavby končí dodatečným stavebním povolením. Dost často je to i rychlejší než řádné povolení. Ale pan mluvčí si na to měl dát pozor, zejména v roce, kdy jsou komunální volby.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Vždyť tam ta paní neříká nic z čeho by vyplývalo, to co o ní píšete.

„S panem Janem Rýdlem bylo zahájeno řízení o odstranění stavby a on využil svého práva požádat o její dodatečné povolení. Dodal k němu ale podklady, které nejsou zdaleka kompletní. Řízení se proto přerušilo, ale pan Rýdl přesto staví dál,“ sdělila předsedkyně finančního výboru Prahy 20 Alena Štrobová
Zdroj: https://praha.idnes.cz/mluvci-reditelst ... zpravy_rsr


Ale hlavně: Činovník ŘSD by si tohle neměl dovolit. Takhle se mu bude těžko moralizovat nad tím, že někdo zneužívá odvolání proti dálničním stavbám, když sám zneužívá institut dodatečného povolení stavby a obchází tím standardní postupy.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

No ono jde o to, že se předsedkyně finančního výboru vyjadřuje k věcem stavebního úřadu. Docela by mě zajímalo, jak se k tomu paní dostala, jestli byla účastníkem řízení, nebo...
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od kyk »

... nebo si holky informace předaly.
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Geo »

Sosa píše:Pokud by znali praxi, tak 90% řízení o odstranění stavby končí dodatečným stavebním povolením.
Od te doby co prosla dodatecnym stavebnim povolenim jista vila v Pardubicke parku by mozna meli stavebni urady zacit brat tento institut jako standardni cestu. :-)
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Tahle pardubická sviňárna mě velice rozčílila, to je jako někde v banánistánu. Nakonec byl drzoun potrestán jinak, dá se říct vyšší mocí. Chtěl bydlet v parku, vedle sportoviště, tak ať si to bouchání míčů užije.

https://pardubice.idnes.cz/milos-holece ... zpravy_jah
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“