| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Situace na ŘSD http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2643 |
Stránka 42 z 55 |
| Autor: | theodor less [ 8.1.2019 12:58:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Lynx píše: Z tohoto hlediska je dobře, že do toho lidé jako Václav Moravec začali tvrdě šít, byť mnohdy nekorektně a podpásově. Lynxi, vyrval jsem kousek z tvého příspěvku, a to proto, že se mi zdá, že lidi už podlehli mínění, že doba je "hektická" a "dynamická" a tím pádem je zbytečné se zabývat minulostí včetně té "včerejší". Prostě ty nejnovější zprávy jsou ty nejdůležitější. Tak si zkusme vzpomenout na Ťokovo vystoupení před několika málo týdny. Ukázal grafy otvíraných Dálnic které obsahovaly v období Ťokova vládnutí i přejmenované Rychlostní komunikace. Graf ignoroval i délku vládnutí jednotlivých ministrů, Ťokovo čtyřleté vládnutí se poměřovalo s ministry, kteří fungovali pár měsíců. Je ještě možno mluvit o nekorektnosti? Vždyť je to sprostý podvod, takový za jaký se v občanském životě vyměřují tresty podle Trestního zákoníku. . |
|
| Autor: | Lynx [ 8.1.2019 19:05:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
1975 píše: Transformace ŘSD - proč ne. Ale jestli Lynxi myslíte, že se to stane přes noc a kvůli tomu přestane na Vysočině sněžit a že nějaké vygumované pako s kamionem nezablokuje jakoukoli silnici, tak to jo:o) O nějáký ten příspěvek výše jsem vypsal, co je podle mě potřebné v ŘSD transformovat. A ne, není to přes noc. O tom také píšu, že chápu, že to bude v postupných krocích a ne najednou. K tomu, jak by měla být podle mě ŘSD smluvně připravena na krizové scénáře rekonstrukce, jak by měla zajistit zprovoznění před zimou na náklady zhotovitele atd. jsem toho také napsal dost. Tak mi zbytečně nepodsouvejte nesmysly a nesnažte se mě urazit. |
|
| Autor: | theodor less [ 8.1.2019 19:57:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Lidi, vzpomeňte si na ty ředitele ŘSD na jednu sezónu. Ty jejich "vize", "politiky", "strategie" a "koncepce". Zase chcete poslouchat nějakého mesiáše? Važme si stability. Mě se i slovo transformace zdá moc radikální. Stačí, když budou dělat, co dělat mají. Je zajímavé zjistit, že tlak na ředitele či ministra může být kontraproduktivní. Když jsem poslouchal Ťoka a přestal jsem se na něho dívat, slyšel jsem něco jako hlášení políra: "Odstranili jsme 4 km svodidel." Tím se má zabývat ministr? |
|
| Autor: | mstitek [ 8.1.2019 19:59:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
theodor less píše: Mě se i slovo transformace zdá moc radikální. Stačí, když budou dělat, co dělat mají. Jenže bez té transformace může ŘSD nabízet platy pouze podle tabulky. A na tabulku moc skutečných a pracovitých odborníků neseženou. To je asi ten hlavní důvod případné transformace. |
|
| Autor: | theodor less [ 8.1.2019 20:02:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Beru, to dává smysl. |
|
| Autor: | 1975 [ 8.1.2019 22:48:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Z mé zkušenosti z působení ve větších firmách ale paradoxně právě takováto "transformace" může tu firmu/organizace spíš slušně (krátko/střednědobě) paralyzovat...přijde spousta konzultantských rozumbradů s powerpointy, lidi uvnitř začnou řešit, jak budou zařazeni v nových škatulkách raději než co mají dodávat... Ty platy jasně - ale někdo zmiňoval, že jiné státní organizace si tím umějí poradit lépe, a tabulky "obejít".. Kdo vlastně na ŘSD dělá HR? .o) |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 8.1.2019 22:53:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
V podstatě nikdo. Snaha zavést v ŘSD řídící procesy byla nespočetkrát, naposled snad v letech 2014-2016 a nikdy to nevedlo k úspěchu, protože vnitřní odpor organizace je velmi silný. Vedle současného ŘSD musí vzniknout nové, které bude postupně přebírat agendu až to staré zanikne nebo bude zajišťovat tak maximálně provoz vlastní budovy, tak jak to bylo s tou nemocnicí v Jistě, pane ministře. |
|
| Autor: | Lynx [ 9.1.2019 11:48:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Tohle víte určitě mnohem lépe než my lidé zvenku, jak to na ŘSD chodí, ale je to realistické, stavět novou organizaci vedle té staré ? Kde se vezmou noví lidé ? Není realističtější vyhodit ze stávajícího ŘSD ty největší odpůrce změn ? |
|
| Autor: | NoOne [ 9.1.2019 12:23:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Cech je zvyklej na vsechno nadavat. Kdyz to nefunguje picuje a kdyz funguje, tak je to zase drahe. Ja vidim v Karlovarskem kraji zasadni posun k lepsimu v opravach komunikaci, diagnostice i pripravach na zimu. Zimni udrzba radove lepsi nez za nemeckymi hranicemi, kde se delaji zaveje, maji kamery, na zatackach kde vylitavaj auta po tecne ven je zdrsneny a barevny povrch, letos nainstalovali postriky solankou na pravidelne klouzajiciich mostech ... A za opravdu VELKY uspech, diky kteremu mame aktualni navitgace, povazuji fungujici JSDI. |
|
| Autor: | 1975 [ 9.1.2019 19:56:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
V diskusi na zdopravy.cz se objevilo, že v Polsku je v tomto okamžiku v různém stupni rozestavěnosti 1.304 km dálnic. Doporučuji se na to číslo podívat ještě jednou. Je to totiž téměř dvojnásobek toho, co se u nás do budoucna vůbec plánuje (765 km). Letos a příští rok se u sousedů otevřou 709 km. Bohužel tam není zdroj. Jsou to reálná čísla? |
|
| Autor: | Diaľničiar [ 9.1.2019 20:06:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Zkuste tady, 1975 |
|
| Autor: | Majkii [ 9.1.2019 20:13:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
NoOne píše: A za opravdu VELKY uspech, diky kteremu mame aktualni navitgace, povazuji fungujici JSDI. Ano, to je pravda. V rámci Evropy jsou ve Waze nejpřesnější uzavírky v ČR, a to jich odhadem přes 95% zadáváme na základě dat z JSDI. |
|
| Autor: | 1975 [ 9.1.2019 20:54:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Diaľničiar píše: Zkuste tady, 1975 Díky, jsem slepec. Nicméně, kdybych byl Waczlaw Morawiec, tak bych udělal šokující reportáž, že v roce 2018 neotevřeli ANI JEDEN KILOMETR DÁLNICE!!!! V roce 2018 se odevzdalo do provozu 328,7 km rychlostních silnic (dálnice nebyla žádná), z čehož u 30,6 km šlo o dostavbu do plného profilu (úseky S3 kolem Zelené Hory). Díky tomu vůbec poprvé překročilo množství rychlostních silnic dálnice. |
|
| Autor: | dvs [ 9.1.2019 23:12:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Majkii píše: NoOne píše: A za opravdu VELKY uspech, diky kteremu mame aktualni navitgace, povazuji fungujici JSDI. Ano, to je pravda. V rámci Evropy jsou ve Waze nejpřesnější uzavírky v ČR, a to jich odhadem přes 95% zadáváme na základě dat z JSDI. Dík |
|
| Autor: | Aram96 [ 10.1.2019 23:14:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
1975 píše: Diaľničiar píše: Zkuste tady, 1975 Díky, jsem slepec. Nicméně, kdybych byl Waczlaw Morawiec, tak bych udělal šokující reportáž, že v roce 2018 neotevřeli ANI JEDEN KILOMETR DÁLNICE!!!! V roce 2018 se odevzdalo do provozu 328,7 km rychlostních silnic (dálnice nebyla žádná), z čehož u 30,6 km šlo o dostavbu do plného profilu (úseky S3 kolem Zelené Hory). Díky tomu vůbec poprvé překročilo množství rychlostních silnic dálnice. To byste však byl za debila, když se otevřelo 328 km rychlostních silnic |
|
| Autor: | 1975 [ 10.1.2019 23:31:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Arame, to byla nadsázka (proto ten smajlík)... jen ukazující, že budu-li chtít, jako moderátor si můžu selektivně vypíchnout jeden údaj a nad ním si honit tričko. Jako člověka, který nějak s médii měl něco do činění, mě "mrzí", že na veřejnoprávním médiu tohle dnes projde. U Jardy Soukupa se to dá čekat, ale... No nic, k věci - je někde prosím, jaké parametry mají ty polské rychlostní silnice, respektive jaký je tam rozdíl v těch parametrech od jejich dálnic a našich dálnic I. a II. kategorie? Díky. |
|
| Autor: | hiob [ 11.1.2019 9:17:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
vše parametry jsou zde https://piib.org.pl/budownictwo-aktypra ... 2-11-19-20 https://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrad ... e_w_Polsce u nás http://www.ceskedalnice.cz/odborne-info ... omunikaci/ obecně S vúči A jsou užší 3,5m x 3,75m, užší krajnice, větší sklony, větší poloměry zatáček, menší 'pas drogovy' 40m x 60m atd. |
|
| Autor: | theodor less [ 18.1.2019 12:46:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
„Konečně byl nastaven systém, který v souladu s požadavky normy ČSN EN ISO 9001 umožňuje sledovat a zvyšovat výkonnost jednotlivých procesů a kvalitu činností ŘSD ČR, objektivně hodnotit dodavatele ŘSD ČR, předcházet škodám a v neposlední řadě systém, který výrazně omezuje korupční prostředí,“ prohlásila Soňa Křítková. Na projektu se podíleli manažer kvality, vedoucí zaměstnanci vybraných organizačních útvarů a vlastníci procesů. Podařilo se naplnit všechny stanovené cíle. Byly popsány všechny důležité procesy, stanoveny jednoznačné a vymahatelné odpovědnosti konkrétním zaměstnancům (vlastníkům procesů) a definovány měřitelné parametry efektivnosti procesů a kvality jejich výstupů. Byl vytvořen model procesů, který umožní rozšířit stávající Systém managementu kvality, a který bude východiskem pro případný přechod ŘSD ČR na jiný typ organizace. Sjednotilo a centralizovalo se řízení činnosti organizačních jednotek (Závodů, Správ a Středisek), při zachování jejich potřebné autonomie a současně se zvýšila informovanost uvnitř organizace. Systém umožní aktivizovat a více zapojit zaměstnance do zlepšování všech činnosti ŘSD ČR bez ohledu na jejich zařazení. Dalšími kroky, které budou následovat, je aktualizace vnitřních předpisů ŘSD ČR na základě zpracovaného modelu procesů a matice odpovědností, počínaje organizačním řádem, a zajištění akceschopnosti oddělení procesního řízení tak, aby mohlo poskytovat účinnou pomoc vlastníkům procesů při udržování a zlepšování procesů, provádět nezávislou kontrolu dodržování nastavených pravidel, poskytovat vedení ŘSD ČR úplné a přesné informace o úrovni plnění cílů kvality a zapojovat zaměstnance do zlepšování fungování ŘSD ČR. Publikováno: 3. prosince 2014, |
|
| Autor: | žehož [ 30.1.2019 11:27:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Systém možná ale spisová služba naprosto nefunkční a ta je pro takovou organizaci zásádní ale jak vidno je to každýmu fuk. |
|
| Autor: | Lenny [ 7.3.2019 21:01:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Závod Praha má na starosti dálnice I. třídy a Správa Praha zbytek? Anebo je to jinak? |
|
| Autor: | ppepe [ 13.3.2019 19:26:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Procesy, předpisy atd. jsou zřejmě precizně napsány, leč nejspíš chybí obyčejná kontrola, že ti, kdo mají, dělají to, co mají, a dělají to včas. Po úředníkovi. který zapomněl poslat peníze za vyvlastněný pozemek na D3, jiný zapomněl podat včas žalobu: "Podobný případ řešil minulý týden také Okresní soud Plzeň-sever za nehodu na dálnici u Nýřan, kde polský řidič v důsledku nepozornosti zdemoloval středová svodidla. I když i tady se soudkyně přikláněla k názoru, že nelze krátit výši plnění pojistného o amortizaci, žalobu musela zamítnout, neboť ŘSD ji podalo den po uplynutí promlčecí doby." https://www.novinky.cz/domaci/499544-po ... ravit.html |
|
| Autor: | Lenny [ 14.3.2019 19:06:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Dnes mě zaujala tato značka. Výborná snaha o minimalistické řešení v počtu značek https://mapy.cz/s/3pLyq |
|
| Autor: | Aram96 [ 14.3.2019 20:02:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Lenny píše: Dnes mě zaujala tato značka. Výborná snaha o minimalistické řešení v počtu značek https://mapy.cz/s/3pLyq Mohu poprosit o nový odkaz, možná jsem blbej, ale já vidím jen mapu Šumperka. |
|
| Autor: | Lenny [ 14.3.2019 21:04:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
Toto by mohlo fungovat: https://www.google.cz/maps/@49.9532731, ... 312!8i6656 Je to na výjezdu z Šumperka před OK u hřbitova |
|
| Autor: | mstitek [ 20.3.2019 14:43:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Situace na ŘSD |
ŘSD chce u nových soutěží aby stavební firma vytvořila i projekt: http://ceskapozice.lidovky.cz/cely-projekt-dopravni-stavby-by-nove-meli-vypracovat-soutezici-p82-/tema.aspx?c=A190314_153808_pozice-tema_lube |
|
| Stránka 42 z 55 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|