České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Situace na ŘSD
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2643
Stránka 43 z 55

Autor:  Aram96 [ 24.3.2019 15:35:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD


Je tedy teoreticky možné, že potom některé zprasené MÚK budou vypadat jak z 21.století a ze zahraničí ? Nebo to bude pořád podle zaprděných plánů ŘSD ?? :)

Autor:  Martin z Ostravy [ 24.3.2019 16:26:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Budou ještě horší, protože soukromník bude ještě více hledět na cenu.
A už to tady několikrát padlo, ale ŘSD si nemůže projektovat jen tak něco co se mu zachce, všechny projekty schvaluje centrální komise MD, které přihlíží zejména k ekonomickému hodnocení stavby a ty tvoje super vysněné křižovatky prostě škrtnou jako zbytečně předimenzované. Takže pláčeš na špatném hrobě.

Autor:  Aram96 [ 24.3.2019 17:21:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Díky za objasnění. Část teda trochu mimo ... takže moje "vysněné" křižovatky (které jsem si nevymyslel, které někde asi vidím :!: ) u nás ekonomicky neprojdou, přestože se na Slovensku plánují, v Polsku staví a v Německu a Rakousku stojí desítky let, díky za objasnění a vím, kde mám plakat :crazy:

Autor:  Honzl [ 24.3.2019 18:06:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Není vůbec třeba plakat, neboť v Polsku to takhle dělají už pár let a podívejte se jak skvěle a futuristicky (s možností rozšíření na šestipruhovku) firmy naplánovaly a staví tu S3 k naší hranici v porovnání s tím starým Rkem (alias D11 -- 21,5) co tam plánujeme, ale ještě nestavíme, my...

Autor:  Martin z Ostravy [ 24.3.2019 19:03:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Ale neplánují to samy od sebe, ale na základě nějakého zadání od státu.
Tak jako to dělá nyní ŘSD.
V našich poměrech tipuji bude zadání jednoduché - nízká cena.

Autor:  Diaľničiar [ 5.4.2019 15:27:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Martin z Ostravy píše:
V našich poměrech tipuji bude zadání jednoduché - nízká cena.
Na Slovensku se to již upravilo. Doplňují se další kritériá. Píšu o tom v SK části, ale uvedu i zde něco napřímo: https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/18 ... je-novinku

Autor:  Lenny [ 5.4.2019 16:00:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Už před lety se používalo více kritérií (záruka, doba výstavby, odborná způsobilost aj.)

Autor:  Diaľničiar [ 5.4.2019 16:18:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Ano, ale jde i o to rozložení %. Když má jedno váhu 50% a více tak je zřejmé kam to spěje.

Autor:  Martin z Ostravy [ 5.4.2019 16:44:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Lenny píše:
Už před lety se používalo více kritérií (záruka, doba výstavby, odborná způsobilost aj.)

Cena ale převažovala, a to významně tedy více jak 50%.
Jde taky o to, že posuzování nabídek podle ceny je nejjednodušší.

Autor:  Lenny [ 6.4.2019 10:40:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Taky jde o metodu vyhodnocování. Metoda WSA není dle mě ideální.

Autor:  Lynx [ 19.4.2019 12:45:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Čtu tady na různých místech velkou kritiku na Správu ŘSD Olomouc, kde všechno prý trvá ještě dvakrát déle, než kdekoliv jinde. A píšou to i lidé, co něco ví ze zákulisí, čili není to jen laická kritika.

Ptám se, proč vedení ŘSD v čele s Kroupou nezasáhne, když sami musí dobře vědět, že tam mají takovou žábu na prameni ? To je to tak mocensky provázané, že si ani generální ředitel nedovolí odvolat některé svoje podřízené ? Nebo v čem je zakopaný pes ?

Autor:  theodor less [ 19.4.2019 18:04:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Mě zase připadá, že se nic neděje v Jihomoravském kraji. Často se také zmiňovala správa ŘSD v Chomutově. Jak měřit výkonnost jednotlivých pracovišť? Když nebyla shoda, jak měřit výkonnost ministrů dopravy, na které je určitě víc vidět.

Autor:  hh [ 19.4.2019 18:16:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Lynx píše:
Čtu tady na různých místech velkou kritiku na Správu ŘSD Olomouc, kde všechno prý trvá ještě dvakrát déle, než kdekoliv jinde. A píšou to i lidé, co něco ví ze zákulisí, čili není to jen laická kritika.

Ptám se, proč vedení ŘSD v čele s Kroupou nezasáhne, když sami musí dobře vědět, že tam mají takovou žábu na prameni ? To je to tak mocensky provázané, že si ani generální ředitel nedovolí odvolat některé svoje podřízené ? Nebo v čem je zakopaný pes ?

Jasně že ano. Věta "uděláš toto nebo letíš" lítá velmi často a nejenom od Babiše. Naposledy třeba od Ťoka, když řešil finance na 1106.

Autor:  Aram96 [ 19.4.2019 23:53:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

theodor less píše:
Mě zase připadá, že se nic neděje v Jihomoravském kraji. Často se také zmiňovala správa ŘSD v Chomutově. Jak měřit výkonnost jednotlivých pracovišť? Když nebyla shoda, jak měřit výkonnost ministrů dopravy, na které je určitě víc vidět.

ŘSD Brno mi přijde asi nejhorší, na druhou stranu tomu také pomohly chybějící ZUR.
Dálnice do Vídně hovno, naprosto trestuhodné. D43 nic, ale tam uznávám je problém zatím mimo ŘSD, ale mohlo se pohnout s jinými částmi. Ale úpravy na I/43 se chystají teď :ko: Polovina jich tam chybí, je to polovičaté prostě a co hlavně nejhorší úsek se bude "zlepšovat" až nejdřív za 6 let :zvraci: Stavba Žabovřeská měla být tak 10 let zpátky, zbytek okruhu budiž, ještě Tomkáč a ty nejpalčivější části budou hotovy. D1 se měla teď místo oprav rozšiřovat na 6-pruh a ne že až za 10 let, jak mají v plánu. Celkově hlavně na ŘSD Brno nevidím žádnou pořádnou činnost tak 10 let zpátky ?? Dodělali tunely v Brně a usnuli, žádná činnost. Co dělali, když je většina jejich staveb na EIE nebo UR ?? :o
Ale celkově se v JMK nic nestaví prostě .. napadá mě jediná věc .. dobrovského tunely a přilehlé kousky VMO, jediná stavba, která se v JMK v posledních 10-15 letech stavěla. :ko: Trochu málo na celý kraj... Je to tím, že už zde vede D1 a D2, tak prostě má JMK "dost dálnic" a není potřeba dalších staveb ? Nechápu.
Na druhou stranu Olomouc tam má hromadu let chybějící malý kousek dálnice D35, tohle naprosto nechápu, jak to může být v plánu stavět v letech 2025 nebo kdy, naprosto neomluvitelné. A další věc je poslední úsek D35 před Mohelnicí .. je o x let pozadu oproti vedlejšímu, který má Pardubice ... takže jsem "rád" že Brno není samo pozadu .. :D

Autor:  Gejza [ 3.5.2019 11:50:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/n ... _domov_ele

A už nám to startuje. Když se konečně zvýšilo tempo výstavby, pojďme ŘSD destabilizovat :ko:
Fakt si nejsem jistý, že by problém byl zrovna u Kroupy.

Autor:  Gejza [ 3.5.2019 12:02:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Aram96 píše:

Ale celkově se v JMK nic nestaví prostě .. napadá mě jediná věc ..

Obchvat Znojma (byť s problémy), I/53 Lechovice, obchvat. Já vím, je to bída.

Mě ale bídné přijde i pracoviště ŘSD v Chomutově. Oni s přimhouřením obou očí zvládají akorát přípravu D7, a to se ještě místy jedná o dostavbu na plný profil. I/13 nic (MÚK Třebovice nepočítám, tam ZS oddalovali bez zjevné příčiny přes 5 let), I/27 nic, I/15 nic. Třeba na takové Kladrubské spojce před několika lety úplně přestali vykupovat pozemky. Pak všechno nemá trvat tak dlouho, když ani nejsou schopni vyvíjet činnost po získání ÚR.

Autor:  theodor less [ 3.5.2019 16:26:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Gejza píše:
A už nám to startuje. Když se konečně zvýšilo tempo výstavby, pojďme ŘSD destabilizovat.

Kremlík splnil zadání kremlofila.

Autor:  Aram96 [ 3.5.2019 17:11:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

theodor less píše:
Gejza píše:
A už nám to startuje. Když se konečně zvýšilo tempo výstavby, pojďme ŘSD destabilizovat.

Kremlík splnil zadání kremlofila.

Zas tak černě bych to neviděl, počkal bych na skutky. Osobně si myslím, že ŘSD nebo MD je rezort, který si ANO nemůže dovolit destabilizovat, v zájmu marketingu a voličů. Destabilizací nic nezíská, v zájmu ANO je dálnice stavět, díky bohu :)
Gejza píše:
Aram96 píše:

Ale celkově se v JMK nic nestaví prostě .. napadá mě jediná věc ..

Obchvat Znojma (byť s problémy), I/53 Lechovice, obchvat. Já vím, je to bída.

Mě ale bídné přijde i pracoviště ŘSD v Chomutově. Oni s přimhouřením obou očí zvládají akorát přípravu D7, a to se ještě místy jedná o dostavbu na plný profil. I/13 nic (MÚK Třebovice nepočítám, tam ZS oddalovali bez zjevné příčiny přes 5 let), I/27 nic, I/15 nic. Třeba na takové Kladrubské spojce před několika lety úplně přestali vykupovat pozemky. Pak všechno nemá trvat tak dlouho, když ani nejsou schopni vyvíjet činnost po získání ÚR.

Jasně, ale tohle je pro celý kraj opravdu málo za cca 10 let, kdy se dostavěly tunely v Brně. Stavby sloužící JMK jsou I/43, D1, D52. Na ničem se nehlo prstem co jsem naživu :D A pak samozřejmě Brno, díky za tunely, ty pozná také hromada lidí z celého kraje, jenže vedle toho máme chybějící Žabovřeskou, která to celé sráží ke dnu. Ale je pravdou, že to vše není jen na ŘSD, velká část je na vedení kraje. Ovšem stav současné I/43 bych řekl, že je plně na ŘSD. Vyřešené bodové závady mohly být už přes 10 let a nic. Stále. :(

Autor:  Majkii [ 3.5.2019 17:17:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

E15: Nový šéf ŘSD Kováčik: Ustoupím od nejnižší ceny jako hlavního kritéria

Deník N: Jsem utahaný, žezlo převezme někdo jiný, kdo ŘSD posune dál, říká odvolaný šéf Kroupa (většina za paywallem)

Podle těchhle rozhovorů ta dnešní výměna nevypadá až tak strašně, no uvidíme...

Autor:  Aram96 [ 3.5.2019 17:23:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Popravdě v obměněný systém soutěží jsem tajně doufal, že by mohl s novým šéfem přijít. Snad se tak i stane :ok:
Jinak jsem zapomněl v prvním příspěvku připsat: fuj to sem se lekl, že to má být PavEl Kováčik :D

Autor:  mbmat [ 3.5.2019 19:11:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

To jsou samý audity, revize smluv, a reálně se rozdělaná práce zasekne na půl roku. :roll:

Autor:  Lynx [ 4.5.2019 1:01:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Kroupa se dle vlastních slov cítí unavený a dělat nějáké reformy se mu podle všeho už nechce. Tak nezbývá než doufat, že ten nový šéf opravdu posune ŘSD o kus dál směrem k fungující organizaci západního střihu a úrovně 21. století. Teď je na to pod novým neunaveným šéfem nová příležitost.

Tohle také vypadá nadějně:

"V některých případech prvek jediného kritéria nejnižší ceny může upozaďovat jiné výhody. Například reálnou lhůtu výstavby. Jedním z mých řešení bude neklást cenu jako první a jediné kritérium."

O pomalosti výstavby jsme zde mnohokrát v různých tématech hovořili, tak jsem rád, že si tohoto tématu nový šéf všímá. Tak snad v budoucnosti pominou ty roztahané 3-4 roční stavby, které se přitom dají stihnout za 2 roky.

Autor:  krtek700 [ 4.5.2019 7:48:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

Také bych souhlasil s tím, že jeden z hlavních důvodů odchodu je to, že momentálně nemá sílu na delší pokračování v čele ŘSD a vedení, které by mělo začít reorganizaci by ji mělo také dokončit.

Autor:  1975 [ 4.5.2019 7:56:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

...spíš mu bylo jasné, že nemá podporu nového ministra, když jeho kůň (údajně) obchází ředitele správ a dává jim najevo, že on to převezme... Ale to asi nemá cenu řešit - prostě ředitele odvolává ministr a ten to udělal.
Spíš jsem zvědavý na ta kriteria staveb v praxi. Cena má své mouchy, zase je neokecatelná. Mám jen obavu, že vzroste počet věcí zadaných na míru ("zhotovitel musí mít právě zrovna to a to") a počet napadaných výběrek - a tím tedy paradoxně zpomalení.
Stejně tak budou o něco vyšší ceny a média, NKÚ/i někteří místní Brouci Pytlíci začnou zase hýkat, jak jsou dálnice drahé.
Ale třeba to fungovat bude.

Autor:  krtek700 [ 4.5.2019 10:17:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Situace na ŘSD

1975: To bylo na zdopravy že? Druhá věc je, zda to je něco, co bylo proti Kroupovi, pokud to tedy hlásil i Ťokovi, tak někoho hledali. Z toho plyne, že pravděpodobně to před tím týdnem už všichni věděli, jak se budou střídat. Druhá věc je, proč vždycky novináři přijdou s tím, že to týden vědí a nenapíšou to před tím týdnem jako spekulaci. Z toho mi plyne, že to není nic překotného, co by někdo z nich netušil.

Ke změně kritérií by bylo podle mě vhodné něco ve stylu - opravy vytížených úseků hlavně rychlost + samozřejmě záruka atd., ale prostě vůči ceně. A to stejné u klíčových výstaveb třeba 511(u těch by klidně mohli přispět města kraje, protože je to v jejich zájmu- což je ale asi utopie :D) a levněji úseky, které nikam nepospíchají(nechybějí zase tolik + nemají další pokračování).

Stránka 43 z 55 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/