| Autor |
Zpráva |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: Situace na ŘSD
Mne je uplne jedno, ktery manazer kde je a odkud prisel. Hlavne at uz zacnou pracovat na tom, aby zacala poradna vystavba!!!
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 3.4.2014 22:45:27 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Situace na ŘSD
Vyházet den po nástupu celé vedení a dosadit tam lidi, kteří nemají ani povědomí, to není v žádném případě znak dobrého vedení. Ani průměrného. To je znak dosazování na teplé místa.
Zase to vypadá, že tato vláda bude horší než předchozí a to je co říci.
|
| 4.4.2014 7:09:47 |
|
 |
|
otaznik
Příspěvky: 640
|
 Re: Situace na ŘSD
Citace: Silničáři omezí externí službyTen plán už tu jednou byl a zkrachoval. Nyní jej oprašuje ministr dopravy Antonín Prachař s novým šéfem Ředitelství silnic a dálnic Janem Kubišem. Jde o to alespoň částečně omezit outsourcing. „Chceme jít cestou omezování externích služeb,“ uvedl na tiskové konferenci Prachař. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... by-1075090
|
| 4.4.2014 9:01:50 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Situace na ŘSD
Jde to zase celé do bláta či dokonce bažin.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 4.4.2014 20:36:26 |
|
 |
|
expert
Příspěvky: 230
|
 Re: Situace na ŘSD
Otázka je, jestli tam zůstal někdo, kdo rozumí dopravě. Každopádně tam vidím jeden pozitivní efekt celé této akce, a to je možné zvýšení platů v případě přeměny na státní podnik. Zřejmě už pochopili, že za málo peněz je vždy málo muziky.
|
| 5.4.2014 8:21:16 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Situace na ŘSD
expert píše: Otázka je, jestli tam zůstal někdo, kdo rozumí dopravě. Každopádně tam vidím jeden pozitivní efekt celé této akce, a to je možné zvýšení platů v případě přeměny na státní podnik. Zřejmě už pochopili, že za málo peněz je vždy málo muziky. Já v tom, bohužel, vidím snahu "nahrabat" co nejvíc, protože je jim všem jasné, že tam dlouho nevydrží. 
|
| 5.4.2014 13:11:38 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Situace na ŘSD
http://magazin.firenet.cz/index.php/zpr ... c-a-dalnicTak snad bude brzo i takové podobně hezké infocentrum i na druhé straně, na naší D3. A paní Pošvářová by tam mohla třeba vařit kafe, za barem. A pro kolegu hh, by dělala dvojitý.. 
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 10.4.2014 7:13:36 |
|
 |
|
kik
Příspěvky: 953 Bydliště: Hradec Králové - Labská II
|
 Re: Situace na ŘSD
Jedno podobne je na A2 kousek za Vidni a je to nase oblibene misto na odpocinek pri cestach do Chorvatska. Na rozdil od normalnich odpocivadel jsou zachody vzdy ciste a vubec je tam vsude uklizeno. Jake ma kolega hh nejradeji? Presso nebo klasickyho turka? Ja jen aby se pi. Posvarova vcas pripravila 
|
| 11.4.2014 11:11:05 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Situace na ŘSD
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 14.4.2014 15:34:06 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Situace na ŘSD
|
| 17.4.2014 7:38:56 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Situace na ŘSD
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 17.4.2014 10:55:26 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Situace na ŘSD
V dnešní DNES v ekonomice vyšel článek, že ředitel ŘSD zakázal vypisovat zakázky nad 300 tis. Kč! Jsou tam nějaké kecy o kontrole a autor článku vzpomíná na stejný krok za Bárty a hrozí zdržením všech těch velkých staveb typu D3 atd. o rok.
Takže my si tu píšeme, jak se začne to či ono, opraví se úsek tam a tam a jestli je toto STOP na několik měsíců, tak se zase bude dělat na vánoce nebo vůbec! Držte mě, já už ty politiky typu Bárta, VV, ANO fakt nemůžu! Proč tu zemi decimují kruci!?
|
| 18.4.2014 11:14:30 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Situace na ŘSD
MPMP píše: Já tam vidím pouze hodně okecané potvrzení základního faktu z článku - nic se teď vypisovat nebude.  Přesně tak! Otevřete oči, jedna věc jsou noviny, kecy politiků, tiskové zprávy - a zcela jiná je, že ŘSD je barák úředníků, kteří prakticky pouze zadávají zakázky. Tudíž toto je totální STOP stav, který se bude rozjíždět možná dlouhé měsíce. Včera jsem se bavil se šéfem velké stavební firmy, ten hovořil o poslední kapce nad situací v Česku, že jdou zase propouštět, že jde matce v zahraničí prodat nějaké finišery atd. Lidi z ŘSD totální demotivace "nové vedení po desáté" a opak toho, co je na jejich webu, tj. NEDĚLÁ SE NIC. Neví, jaké dostanou noty, takže nic nedělají, možná tak pomlázku. Takže tady dnes probíhá ve fóru mnoho témat, ale kromě Prahy, zahraničí nebo toho jak jezdíme je toto téma nad vším a problém bude všude!
|
| 18.4.2014 15:00:32 |
|
 |
|
_jan91
Příspěvky: 819 Bydliště: D1
|
 Re: Situace na ŘSD
Tohleto je BORDEL !!!, to už se jinak popsat nedá. Bych tu pakáž hnal, Babišovci tímto u mě skončili a s nimi i celá nová vládá, zase místo nějakého konečně optimistického výhledu akorát tak HOVNO! Teď ještě zastavte co už běží...
"V rámci nastavení nového systému, který bude úspornější a efektivnější, je samozřejmě nutné se podrobně seznámit s aktuálním stavem veřejných zakázek ŘSD,“ vyjádřil se generální ředitel ŘSD Jan Kubiš => to už tady bylo milionkrát...
"Vyvinul jsem maximální tlak na urychlení celého kontrolního procesu tak, aby byla činnost ŘSD v oblasti dopravních staveb co nejméně narušena," dodává Jan Kubiš => "maximální tlak na urychlení" = přeloženo jako "minimálně celá stavební sezóna v prdeli"
|
| 18.4.2014 15:39:56 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: Situace na ŘSD
Nechápu proč to dělají ? Nedávno jsem tady psal, že se snad situace na ŘSD stabilizuje a nějákou dobu se nebude vedení měnit. Ale po tomhle sabotérství se modlím, aby vyhodili toho pitomce a našli konečně někoho normálního, kdo namísto výroby tisíců auditů, věcí které byly už desetkrát auditovány, bude dělat něco pro výstavbu ...... Jsem laik a situaci na ŘSD neznám, ale ten Čermák co tam byl na vloni a byl vyhozen v podstatě z nulových důvodů, se mi jevil nadějně. Jeho nebo někoho podobného bych tam vrátil.
|
| 18.4.2014 16:35:44 |
|
 |
|
rejow
Příspěvky: 16
|
 Re: Situace na ŘSD
Tohle je fakt tragédie. O co jim vlastně jde? Chtějí definitivně zaříznout celý sektor stavební výroby? Co to melou o lepší efektivitě a nižších cenách. Vždyť už teď byli všechny soutěžené ceny pod nákladama, ceny už musí jít naopak nahoru. To fakt někdo chce dotlačit nezaměstnanost nad 10%? 
|
| 18.4.2014 17:34:46 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Situace na ŘSD
Ale vždyť je to obecné pravidlo fungování velkých společností: nově nastoupivší vysoký manažer, bez ohledu na politickou příslušnost, 1) vyhází všechny podřízené a dosadí své lidi, 2) hlasitě popře vše, co jeho předchůdce rozpracoval, s tím, že je to zásadně špatné a on to bude dělat lépe, 3) věnuje nezdravě mnoho peněz a času hledání nové koncepce, 4) potichu dospěje k závěru, že to předešlé zas tak špatné nebylo, 5) pokračuje v díle předchůdce, navrch ovšem kašírovaného jako Jeho Lepší Koncepce, 6) zjistí že ani jemu se nevyhnuly stejné problémy jako jeho předchůdci, 7) šestky si všimne ředitel zeměkoule a manažera vymění -> goto start. Takže vyčkejte fáze 5 a hlavně se nesnažte urychleně nastolit fázi 7.
|
| 18.4.2014 21:10:01 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Situace na ŘSD
Po pár letech možná, ale je to každé 3 měsíce = nonstop chaos a 4 roky se nestaví!
|
| 18.4.2014 21:22:34 |
|
 |
|
Petanecek
Příspěvky: 368
|
 Re: Situace na ŘSD
No právě, že se nestaví. Nejsou peníze. A proto je lepší rozjet chaos jménem "přezkoumávání zakázek", než se snažit prosadit větší příspěvky a začít výstavbu. MD ted dostane méně peněz, takže se nebude stavět nic. Takže tento stop stav vyhovuje všem ministrům, neb se neutrácí, tudíž nejsou potřeba velké příspěvky a zdárně můžou živit cikány, bezzemky a váleče na gauči, místo vytváření pracovních míst a podpory ekonomiky.
_________________ Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
|
| 19.4.2014 14:24:28 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2202 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: Situace na ŘSD
Z reakce hh to na mě působí tak, že se to i jako insider dozvěděl až z novin, jestli je to tak, o něčem to taky svědčí...
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 20.4.2014 12:54:36 |
|
 |
|
kik
Příspěvky: 953 Bydliště: Hradec Králové - Labská II
|
 Re: Situace na ŘSD
Otazkou je na co penize jsou a nejsou. Na to, aby se vrazely do 'cerne diry' zvane zdravotnictvi jsou (viz zruseni poplatku za pobyt v nemocnici, diky cemuz se musi ty miliardy najit jinde), ale na to, aby se aspon trochu daly do poradku silnice tak na to uz penize nejsou. Nebo se najdou nekdy na podzim, rychle se opravej nejhorsi mista a za 2 roky se to bude opakovat....
|
| 22.4.2014 19:19:26 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Situace na ŘSD
Přečtěte si to prosím znovu! Peníze nějaké jsou, politici dali vlastně zákaz je utratit.
|
| 23.4.2014 5:36:22 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Situace na ŘSD
Čistky pokračují, dokonce odvolali vedoucí oddělení komunikace. Jen kvůli tomu, aby si tam mohli dosadit svého člověka. 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 29.4.2014 16:54:20 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: Situace na ŘSD
Ještě chvilku tak budou pokračovat a můžou ten kabaret zavřít nadobro 
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 29.4.2014 18:31:16 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Situace na ŘSD
vedoucí oddělení komunikace byla martina vápeníková? nebo kdo? jinak lze vypsat seznam vyhozených? nebo aspoň počet lidí? by mě zajímalo, kolik lidí šlo z kola ven .... PS: naštěstí vedoucí komunikace přece nepřipravuje stavby atd. tudíž to zas není "katastrofa" ale ty další čistky 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 29.4.2014 18:51:25 |
|
|