|
Právě je 27.4.2021 10:15:47
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
| Autor |
Zpráva |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Situace na ŘSD
Už týden se nevypsala ani jedna zakázka, ani zakázka malého rozsahu, prostě vůbec nic. Všechno stojí... S takovou se při troše štěstí dočkáme možná jen zběsilého opravování v říjnu a listopadu a nic víc. Při tom jen na dálnicích bylo připraveno k soutěži 15 úseků, které se mohli postupně začít od června opravovat. bumbik píše: naštěstí vedoucí komunikace přece nepřipravuje stavby atd. tudíž to zas není "katastrofa" ale ty další čistky Rozluč se z letáky...
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 29.4.2014 19:08:44 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Situace na ŘSD
dvojí smůla  Lenny a nějaká dobrá zpráva by nebyla?
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 29.4.2014 19:14:26 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Situace na ŘSD
bumbik: určitě ano. V Bílé labuti dostali dnes mandarinky.
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 29.4.2014 19:35:17 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Situace na ŘSD
Přijde mi, že toto vedení dělá čistku tak velkou, že to nemá obdoby. Už jim ani novináři netleskají. Je to prostě katastrofa. 
|
| 30.4.2014 9:34:31 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Situace na ŘSD
A to už se to pomalu začínalo všechno rozbíhat, zas velké zakázky, opravy, novostavby, super, tak zas jindy.
|
| 30.4.2014 9:38:51 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Situace na ŘSD
mbmat píše: super, tak zas jindy. asi tak nějak 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 30.4.2014 9:40:42 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Situace na ŘSD
A přitom ještě na podzim to vypadalo tak strašně nadějně... viz článek jistého .. http://www.silnice-zeleznice.cz/clanek/ ... -historii/Když to zpětně pročítám, chce se mi brečet. A bohužel, určitě tady nejsem sám.
|
| 30.4.2014 9:58:35 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Situace na ŘSD
Tak uvidíme, kolik těch podělaných dálnic postaví oni. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... alouskovi/Babiš to ale odmítl: "Děláme všechno pro to, abychom šetřili všude a abychom snižovali dluh." Pak opět zaútočil na Kalouska a jeho působení ve vládě: "Stavební průmysl zůstal v troskách, ministerstvo dopravy je v rozvalu a nemáme tu ani ty podělané dálnice, dopravní infrastruktura není připravená, nejsou projekty, není nic."
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 1.5.2014 6:51:46 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Situace na ŘSD
Lenny píše: Čistky pokračují, dokonce odvolali vedoucí oddělení komunikace. Jen kvůli tomu, aby si tam mohli dosadit svého člověka.  Na webu ale stále je M. jako vedoucí. Kde si se dozvěděl, že byla odejita, Lenny?
|
| 1.5.2014 14:39:22 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Situace na ŘSD
mbmat píše: Na webu ale stále je M. jako vedoucí. Kde si se dozvěděl, že byla odejita, Lenny? A už není http://www.rsd.cz/Informacni-servis
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 2.5.2014 14:35:36 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Situace na ŘSD
a udržel se Jan Studecký? nebo byl taky odpálkován?
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 2.5.2014 15:03:28 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Situace na ŘSD
Ten nikdy nebyl na té stránce.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 2.5.2014 20:02:17 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Situace na ŘSD
Ani komunisti nebyly tak blbý a nevyházeli všechny lidi, když znárodňovali (v našem případě převzali vedení ministerstva). Když pradědovi zabavili pekárnu, tak ho tam nechali dělat vedoucího, aby to fungovalo.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 2.5.2014 20:34:16 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Situace na ŘSD
Jenže tady ti "hoši co spolu NEmluví" rozkopávají bábovičky jeden druhému a my všichni to odnášíme. A navíc se mstěj i nižším zaměstnancům, kteří nastoupili za "vlády" minulého, dnes již vyhozeného hocha. Proč? No přece pro jistotu!
|
| 2.5.2014 21:59:17 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Situace na ŘSD
Trošku to připomíná ten "boj za mír", při kterym nezůstane kamen na kameni 
|
| 3.5.2014 0:06:09 |
|
 |
|
otaznik
Příspěvky: 640
|
 Re: Situace na ŘSD
|
| 4.5.2014 19:24:27 |
|
 |
|
Speedy Gonzales
Příspěvky: 166
|
 Re: Situace na ŘSD
No to už nevypadá na standardní povolební přepojování penězovodů. To spíš vypadá, že celý ŘSD a česká dopravně-stavební scéna je jeden velkej megaprůser. Po půldruhé dekádě "klidu na práci", kdy si to tady politickej švindl ODS-ČSSD v bratrské jednotě s tuzemskými stavebními "majors" rozebíral ve velkolepém stylu, tomu nejspíš je konec - zvonec. A asi to bude ještě veselá podívaná, jak se zdá ...
|
| 4.5.2014 21:38:35 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Situace na ŘSD
Speedy Gonzales píše: No to už nevypadá na standardní povolební přepojování penězovodů. To spíš vypadá, že celý ŘSD a česká dopravně-stavební scéna je jeden velkej megaprůser. Po půldruhé dekádě "klidu na práci", kdy si to tady politickej švindl ODS-ČSSD v bratrské jednotě s tuzemskými stavebními "majors" rozebíral ve velkolepém stylu, tomu nejspíš je konec - zvonec. A asi to bude ještě veselá podívaná, jak se zdá ... Ano, proto zničíme celé stavebnictví. Jsem zvědavý, jak se pak bude dávat stavebnictví do kupy.
|
| 5.5.2014 9:52:40 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Situace na ŘSD
Jenom by možná stálo za doplnění, že autorem je p. redaktor Petr Holub, což už trochu mluví samo za sebe. Hlavně, že je tam fotka Pošvářové. Jinak jsem tu zprávu slyšel už v sobotu dopoledne na radiožurnálu. Nevidím do toho, ale přijde mi to, že mediálně recyklují problém s proplácením jinakoprací (termín vícepráce se stal hrozně matoucí) podle toho zákona o veřejných zakázkách. I v tom článku je napsáno, že jde o starý problém, který si přehazují právníci. Dělá to na mne dojem, že bylo potřeba udělat kouřovou mediální clonu, aby se obhájilo to zastavení vypisování staveb.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 5.5.2014 10:22:22 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Situace na ŘSD
jonáš píše: Trošku to připomíná ten "boj za mír", při kterym nezůstane kamen na kameni   Tahle hláška se mi vynořila hned, jakmile jsem zjistil dopady Peake-zákonů v praxi! Korupce nebude, ale bude takový boj proti korupci, že nezůstane kámen na kameni! Jestli by to nakonec bývalo nevyšlo levněji pustit pár procent "kmotrům", než nastavit systém na téměř automatické penále 25% a vracení příspěvku do Brusele  ! Cítím za tím vším jedno velké zeleno-pravdoláskystické spiknutí  !
|
| 5.5.2014 11:29:24 |
|
 |
|
Marooned17
Příspěvky: 1074 Bydliště: Praha
|
 Re: Situace na ŘSD
Standa: Mám mnohem lepší recept. Co kdyby jsme z Bruselu žádné dotace nebrali a nemuseli pak vracet, a zároveň živit tisíce úředníků? Každopádně dávat procenta kmotrům se mi vážně zajídá ještě víc, než nestavění dálnic. Jestli neumíme stavět transparentně, tak radši nestavme vůbec, než se to naučíme. Za minulou dekádu se stavělo o 106 pod dohledem kmotrů a máme co? 6 proudou dálnici na nic, R7 ve své nejméně potřebné části, Lubenec - Bošov, zbytečný obchvat České Lípy, korupční změny projektů po stavebním povolení (jižní část PO), nesmyslně vedené trasy metra a velmi problematický tunel za 37 mld. Kč v momentě, kdy se zbytek pražských silnic pomalu rozpadá a Michelská se rekonstruovala na etapy 3 roky po sobě, když to mohlo být za 1 rok vše. Děkuji, nadále nechci.
|
| 5.5.2014 13:27:39 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Situace na ŘSD
Marooned17: Zas tak tragicky bych těch posledních deset let neviděl, minimálně se už dá z Prahy dojet po dálnici do Hradce a Pardubic, Ostravy, Zlína a skoro i do Ústí, což před tím nešlo. Přínos 512-514 asi nemá cenu rozebírat, i při tom všem, co se kolem toho dělo. Na dotace máme dost podobný názor, ale mně nejvíc vadí, že jinde v EU je to úplně stejné jako u nás, jenom jim to prostě prochází, protože si tolik nedělají do vlastního hnízda. Každopádně to teď vypadá, že se pro změnu deset let nic stavět nebude (minimálně v Praze), tak si to pak budeme moci porovnat, co bylo lepší  .
|
| 5.5.2014 13:49:30 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Situace na ŘSD
Zatím na těch dotacích máme přebytek nad odvody. Takže se to zatím pořád vyplácí, i přes ty komplikace.
|
| 5.5.2014 14:52:24 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Situace na ŘSD
P_V píše: Zatím na těch dotacích máme přebytek nad odvody. Takže se to zatím pořád vyplácí, i přes ty komplikace. Ovšem jen do chvíle, kdy ty dotace budeme muset vrátit, včetně penále... No doufejme, že to nenastane.
|
| 5.5.2014 15:23:59 |
|
 |
|
Speedy Gonzales
Příspěvky: 166
|
 Re: Situace na ŘSD
Standa píše: ... ale mně nejvíc vadí, že jinde v EU je to úplně stejné jako u nás, jenom jim to prostě prochází, protože si tolik nedělají do vlastního hnízda. ... Tak tohle je příkladný názor správného Čecha ... to jako myslíte vážně?Nedávno proběhla zpráva, že si český NKÚ udělal srovnávací studii mezi výstavbou dálnic v ČR a v Německu, viz http://www.nku.cz/cz/media/ceske-dalnice-by-mohly-byt-az-o-petinu-levnejsi--jeden-jejich-kilometr-pritom-dosud-stal-416-milionu-korun-id6581/. Nevím proč, ale odkaz mi teď nefunguje (stejně jako celý web NKÚ), tak se to pokusím shrnout jenom podle toho, co si pamatuju a co je o tom již přežvýkáno jinde na zpravodajských serverech: To, že se v ČR staví draze, nekvalitně a tak pomalu, že většiny proponovaných staveb se my již nedožijeme, má dle zjištění NKÚ následující příčiny: - totální nekompetentnost MD a ŘSD - absence středně- a dlouhodobých plánů - manipulace se zadávacím a výběrovým řízením (jejich "uzpůsobování" pouze "vybraným" dodavatelům a z toho plynoucí kumulace zakázek) - následné přeprodávání/přepouštění zakázek menším zhotovitelům za krutých okolností Někde byl popisován příklad, že v Německu na rozestavěném úseku dálnice realizují jednotlivé SO rozdílní menší, ale úzce specializovaní dodavatelé, kteří si tu zakázku ale přímo vysoutěžili u zadavatele stavby, nikoliv, že jim ji za smrtonosných podmínek milostivě přepustila SKANSKA, Metrostav, Eurovia, nebo jiné podobné prokorumpované šmejdstvo. Milý Stando, to, co se u nás v dopravním stavitelství děje (nebo dělo - doufám), je obyčejný zločinný komplot zpolitikařené státní správy (ŘSD) se zkorumpovanými kartelovými dodavateli (seznam viz výše + několik dalších). A jestli tomuhle Vy tleskáte, tak Vám říkám, že patrně trpíte sebepoškozováním, protože to celé taky spolufinancujete.
|
| 5.5.2014 16:47:33 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|