Špatné značky
Re: Špatné značky
Ta značka je špatně. E442 tam samozřejmě být nemá. Zjistím, zda to prošlo standardním schválením. Já jsem teda ani jednu před osazením neviděl...
Re: Špatné značky
Mapmane, tohle třeba jsou úplně nové návěsti, které tam dřív nebyly. Ale připadne mi, že u mnoha značek se při těch hromadných plánovaných výměnách jen zkopíruje to, co tam bylo předtím, a to i s chybami. Aniž by to někdo, kdo tomu rozumí schvaloval. A ještě mám dotaz - kdo by měl osadit směrové dopravní značky před křižovatkou ve směru ze silnice II/436 se silnicí I/55 a na ulici Staré rybníky ve směru od Dluhonic? Viz situace ve výřezu mapy.
https://mapy.cz/zakladni?x=17.4371850&y=49.4637996&z=18
Ve směru od Čekyně/Tršic a z druhé strany od Dluhonic totiž dlouhodobě (sleduji to od roku 2006) není žádná směrová značka s cíli, takže není známo, kam se dá z křižovatky pokračovat. Psal jsem už ohladně toho na ŘSD Olomouc, pochopitelně bez reakce... Ze strany I/55 od města je sice nová návěst, ale údaje se kopírují už asi odedávna, když ještě Čekyně a Dluhonice nebyly součástí Přerova. Nyní jsou to městské části - neměly by být proto na bílém podkladu? Viz situace:
https://mapy.cz/zakladni?x=17.4396198&y ... itch=0.049
Děkuji předem za objasnění...
https://mapy.cz/zakladni?x=17.4371850&y=49.4637996&z=18
Ve směru od Čekyně/Tršic a z druhé strany od Dluhonic totiž dlouhodobě (sleduji to od roku 2006) není žádná směrová značka s cíli, takže není známo, kam se dá z křižovatky pokračovat. Psal jsem už ohladně toho na ŘSD Olomouc, pochopitelně bez reakce... Ze strany I/55 od města je sice nová návěst, ale údaje se kopírují už asi odedávna, když ještě Čekyně a Dluhonice nebyly součástí Přerova. Nyní jsou to městské části - neměly by být proto na bílém podkladu? Viz situace:
https://mapy.cz/zakladni?x=17.4396198&y ... itch=0.049
Děkuji předem za objasnění...
Re: Špatné značky
Mám stejný dojem a nebude to jen dojem, ale jistota. Nedávno (cca před jedním až dvěma roky) proběhla plošná výměna všech značek na několika souvislých úsecích silnic I. třídy v Plzeňském kraji. Veškeré nedostatky ve směrovém značení byly zkopírovány na nové tabule s naprostou ignorací TP 100. A nejde jen o nějaká systematická vylepšení z poslední novelizace, ale o chyby, které jsou chybami desítky let. Třeba tyto dvě tabule ve stejné podobě svítí novotou a dál ignorují to, že v přímém směru vede I/20 a do odbočky II/193...zesp píše:Ale připadne mi, že u mnoha značek se při těch hromadných plánovaných výměnách jen zkopíruje to, co tam bylo předtím, a to i s chybami. Aniž by to někdo, kdo tomu rozumí schvaloval.
Re: Špatné značky
Se zprovozněním stavby estakády se bude osazovat celá řada nových značek, ale jak koukám do projektu, tak ve směru od Čekyně se žádné značení nedoplňuje
Jinak jako bílé se uvádějí pouze městské části, které jsou svým zastavěným územím přímo spojené s jádrem města. Pokud je to samostatné zastavěné území a tak se značí i samostatně značkami IZ 5a, tak se uvádí modře. Těchto samostatných vsí, které jsou místní částí jiné větší "obce", máme po republice mraky...
Jinak jako bílé se uvádějí pouze městské části, které jsou svým zastavěným územím přímo spojené s jádrem města. Pokud je to samostatné zastavěné území a tak se značí i samostatně značkami IZ 5a, tak se uvádí modře. Těchto samostatných vsí, které jsou místní částí jiné větší "obce", máme po republice mraky...
Re: Špatné značky
To, že se slepě kopírují nově usazované značky bez ohledu na TP 100 je bohužel pravda. Třeba vloni na
podzim po rekonstrukci mostu na obchvatu Hořic na I/35 se špatná značka taky jen okopírovala
https://mapy.cz/zakladni?x=15.6270316&y ... itch=0.051
podzim po rekonstrukci mostu na obchvatu Hořic na I/35 se špatná značka taky jen okopírovala
https://mapy.cz/zakladni?x=15.6270316&y ... itch=0.051
Re: Špatné značky
Tato (správná) značka je například v Trutnově
https://www.google.cz/maps/@50.5582686, ... 8192?hl=cs
a o cca 100m dále
https://www.google.cz/maps/@50.5582286, ... 8192?hl=cs
Tak kudy do Prahy? Rovně nebo vlevo
https://www.google.cz/maps/@50.5582686, ... 8192?hl=cs
a o cca 100m dále
https://www.google.cz/maps/@50.5582286, ... 8192?hl=cs
Tak kudy do Prahy? Rovně nebo vlevo
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Jo jo. Velkoplošné tabule se vyměňují za nové, ale směrovky zůstávají staré nebo se umístí taková to prasárna, umístěná za výjezdem z kruháče: https://www.google.cz/maps/@50.5635027, ... 8192?hl=cs
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Také by mě zajímalo, jak může projít toto řešení. Důležitá návěst, ovšem s drobným písmem a spousty informací a ke všemu umístěna nad vozovkou. Jenže, to není všechno. Pod tabulí je přechod pro chodce, jeden z nevytíženějších v Trutnově - právě on způsobuje zácpy na průtahu městem. Takže řidič kouká nahoru na tabuli a nevšimne si, že mu tam vběhl chodec. Přitom právě kvůli přehlédnutí přechodu nesmí na stejném sloupku jako značka přechod být umístěna jiná značka.
Původně ta návěst byla úplně jinde, o několik desítek metrů dřív.
https://www.google.cz/maps/@50.5622226, ... 8192?hl=cs
Původně ta návěst byla úplně jinde, o několik desítek metrů dřív.
https://www.google.cz/maps/@50.5622226, ... 8192?hl=cs
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
To osazování úplně nových značek, ale přesně podle té staré, je strašný nešvar. Mě štve i to, že se na nových mnohdy nepočítá už s novými zásadami a tak. Ještě horší ale je, když se zkopírují i vyloženě chyby ze staré značky. Ty značky od Martina, to je opravdu síla.
Re: Špatné značky
Honey72: a je snad na stejném sloupku jako přechod? Není! Tomuhle se v ČR říká "pružné" řešení: do písmena dodržíme předpis, ale uděláme si to stejně po svém a proti duchu toho, co autor předpisu chtěl.
Martin88, Aram96: souhlasím, že takto to být nemá, ale v tom Trutnově je jedno "specifikum", je totiž celkem jedno kudy pojedete, do té Prahy vedou oba směry a ku podivu to vyjde i velmi podobně časově.
Martin88, Aram96: souhlasím, že takto to být nemá, ale v tom Trutnově je jedno "specifikum", je totiž celkem jedno kudy pojedete, do té Prahy vedou oba směry a ku podivu to vyjde i velmi podobně časově.
Re: Špatné značky
Tady je ta situace v Přerově před křižovatkou II/436 a I/55 v Předmostí ve směru od Čekyně. Směrové tabule nikde a je fakt, že nikdy si je tam nepamatuji.
https://mapy.cz/zakladni?x=17.4386287&y ... itch=0.293
Mapmane, a nebyl by nějaký výkres, co se tedy bude doplňovat? Mám totiž obavy, že mimo vlastní estakády se bude zase kopírovat to staré. A třeba Brno bude stále na Chropyni a Kojetín přes II/436. I když se zprovozní průpich, jsem přesvědčen, že Brno tak zůstane i nadále. A dálnice u Říkovic bude stále tabu...
https://mapy.cz/zakladni?x=17.4386287&y ... itch=0.293
Mapmane, a nebyl by nějaký výkres, co se tedy bude doplňovat? Mám totiž obavy, že mimo vlastní estakády se bude zase kopírovat to staré. A třeba Brno bude stále na Chropyni a Kojetín přes II/436. I když se zprovozní průpich, jsem přesvědčen, že Brno tak zůstane i nadále. A dálnice u Říkovic bude stále tabu...
Re: Špatné značky
I/55 MÚK s ČD Přerov - Předmostí Je třeba najít soubory stavebního objektu 161.
I/55 Přerov - průtah 1. etapa stavební práce To samé, jen je třeba stáhnout celý archiv s PDPS.
Je to docela progresivní...
I/55 Přerov - průtah 1. etapa stavební práce To samé, jen je třeba stáhnout celý archiv s PDPS.
Je to docela progresivní...
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Pište česky, prosím!
Re: Špatné značky
Ano, je pravda, že v tom Trutnově se do Prahy dá dojet oběma směry (dříve byla i značená směrem na Jičín), ale dle TP 100 je značená správně na té velkoplošné tabuli. Když se jede od Vrchlabí, tak tato cedule ještě vyměněná nebyla a je tam Praha pořád značená směrem na Jičín. Chaos je i ve značení Liberce, který dle TP 100 má být značený až od Vrchlabí, přesto se na většině nově osazených cedulích vyskytuje, Ale u OK "u Alberta", kterou montovali vloni (nějak touto dobou), tak zase úplně chybí. Těch špatných cedulí je na můj vkus až moc. Například v Náchodě, po kompletní rekonstrukci průtahu před pár lety se kompletně měnilo i dopravní značení a ve směru od Polska, kdy je na všech křižovatkách značeno - /Praha, Hr. Králové, Svitavy/ se objevilo toto: https://www.google.cz/maps/@50.4076471, ... 8192?hl=csMPMP píše:Honey72: a je snad na stejném sloupku jako přechod? Není! Tomuhle se v ČR říká "pružné" řešení: do písmena dodržíme předpis, ale uděláme si to stejně po svém a proti duchu toho, co autor předpisu chtěl.
Martin88, Aram96: souhlasím, že takto to být nemá, ale v tom Trutnově je jedno "specifikum", je totiž celkem jedno kudy pojedete, do té Prahy vedou oba směry a ku podivu to vyjde i velmi podobně časově.
V opačném směru se zase neuznává peáž silnic I/14 a I/33. Ale ty peáže se nedaří správně značit snad nikde. V Jaroměři na nových cedulích v tom mají taky chaos a o Hradci ani nemluvím, kde doufám, že po otevření nových dálnic se to dopravní značení konečně sjednotí.
Re: Špatné značky
MPMP: jasně, akorát že potkat tyhle značky značky takhle chvíli po sobě, tak co nejdřív zastavuju a jdu koukat do navigace, kudy tedy mám jet.
A jinak opravuji svůj předešlý omyl, E442 nevede jen v trase I/35, ale začíná už v KV a vede k Chrastavě na I/35. Aby to na mě náhodou Theodor za půl roku někde nevytáhl jako kompromitující materiál.
A jinak opravuji svůj předešlý omyl, E442 nevede jen v trase I/35, ale začíná už v KV a vede k Chrastavě na I/35. Aby to na mě náhodou Theodor za půl roku někde nevytáhl jako kompromitující materiál.
Re: Špatné značky
Potvrzuju Majkiiho slova, projekty RDS na dopravní značení jsou snad už dostatečně odladěné. Neříkám, že bys tam nenašel nějakou drobnou chybu, ale celkově je to koncipované tak, že se respektují TP100, tj. Brno a Zlín na D1 jih, Ostrava na D1 sever a silniční cíle jsou Olomouc pro 55, Prostějov pro 150, Čekyně pro 436, Bystřice pro 150, Chropyně pro 436 a Lipník pro starou 47.zesp píše:Mapmane, a nebyl by nějaký výkres, co se tedy bude doplňovat? Mám totiž obavy, že mimo vlastní estakády se bude zase kopírovat to staré. A třeba Brno bude stále na Chropyni a Kojetín přes II/436. I když se zprovozní průpich, jsem přesvědčen, že Brno tak zůstane i nadále. A dálnice u Říkovic bude stále tabu...
Re: Špatné značky
U nás je křižovatka boční ulice s hlavní silnicí. Dříve před rekonstrukcí na konci ulice byla značka P4 Dej přednost v jízdě. Nyní je v ulici zóna 30 km/hod. a na místě původní značky je IZ8b - Konec zóny s dopravním omezením (konec 30 km/hod.). Znamená v tomto případě i dávání přednosti v jízdě vozidlům po hlavní silnici jako tomu bylo dříve? Na hlavní silnici zůstaly původní značky P2 Hlavní pozemní komunikace. Dle vyjádření starosty je prý vše správně a bylo to tak i zkolaudováno.
Re: Špatné značky
Značka IZ5b (konec obytné zóny) implikuje i dej přednost. Na rozdíl od IZ8b.xhj píše:U nás je křižovatka boční ulice s hlavní silnicí. Dříve před rekonstrukcí na konci ulice byla značka P4 Dej přednost v jízdě. Nyní je v ulici zóna 30 km/hod. a na místě původní značky je IZ8b - Konec zóny s dopravním omezením (konec 30 km/hod.). Znamená v tomto případě i dávání přednosti v jízdě vozidlům po hlavní silnici jako tomu bylo dříve? Na hlavní silnici zůstaly původní značky P2 Hlavní pozemní komunikace. Dle vyjádření starosty je prý vše správně a bylo to tak i zkolaudováno.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Re: Špatné značky
Samozřejmě toto vím, jenže jsem si nebyl jistý, zda jsem něco nepřehlédnul u IZ8b.JAnD píše:Značka IZ5b (konec obytné zóny) implikuje i dej přednost. Na rozdíl od IZ8b.
Re: Špatné značky
Tak to přeznačování silnice I/47 z Přerova do Hranic nějak domotali. Zatímco mezi Přerov a Lipník všude nacpali E442, z Lipníka do Hranic a opačně, kudy je E442 nyní skutečně trasována, nově toto označení na směrových značkách nenajdete...
Takže z Přerova do Lipníka tedy nově jedete sice po mezinárodní trase E442, z Lipníka do Hranic pak jen po silnici I/47. Silnice I/35, byt zde peážuje s I/47 je v tomto úseku nově obousměrně značena jen v přerušovaném rámečku. Což by dle mě měl být rámeček klasický a měly by tu být rovnocenně značeny jak 47, tak 35. Nebo se pletu? A to už pomíjím skutečnost, že ačkoliv je u Lipníka značen sjezd z dálnice na Val. Meziříčí, na silnici I/47 (dříve I/35) mezi Lipníkem a Hranicemi se o Valmezu motorista nic nedozví. Značí se jen, že jede směr Ostrava a Hranice. Zlatý původní stav, ten chaos ve značení už začíná být fakt značný. Začalo to na dálnicích, a nyní to pokračuje na silniční síť... Nebo je v tom nějaký záměr? Má to někdo z ŘSD někdo na zodpovědnost, nebo si to každý seká, jak se mu to zlíbí bez ohledu na TP 100? Kam to poslat?
Nové značení viz příloha.
Takže z Přerova do Lipníka tedy nově jedete sice po mezinárodní trase E442, z Lipníka do Hranic pak jen po silnici I/47. Silnice I/35, byt zde peážuje s I/47 je v tomto úseku nově obousměrně značena jen v přerušovaném rámečku. Což by dle mě měl být rámeček klasický a měly by tu být rovnocenně značeny jak 47, tak 35. Nebo se pletu? A to už pomíjím skutečnost, že ačkoliv je u Lipníka značen sjezd z dálnice na Val. Meziříčí, na silnici I/47 (dříve I/35) mezi Lipníkem a Hranicemi se o Valmezu motorista nic nedozví. Značí se jen, že jede směr Ostrava a Hranice. Zlatý původní stav, ten chaos ve značení už začíná být fakt značný. Začalo to na dálnicích, a nyní to pokračuje na silniční síť... Nebo je v tom nějaký záměr? Má to někdo z ŘSD někdo na zodpovědnost, nebo si to každý seká, jak se mu to zlíbí bez ohledu na TP 100? Kam to poslat?
Nové značení viz příloha.
- Přílohy
-
- 001.jpg (89.78 KiB) Zobrazeno 5661 x
-
- 002.jpg (36.52 KiB) Zobrazeno 5661 x
Re: Špatné značky
Je pravdou, že ten přerušovaný rámeček je asi špatně. Popravdě když už, tak bych rozhodně upřednostnil 35 než 47. 47 je doprovodka dálnice, nevím ale, jestli je v plánu ji mít do pár let v druhé třídě či nikoli. Trochu nechápu, proč tam není značen ale i Lipník.
Pokud ale v opačném směru není značen Valmez, tak to někdo opravdu hodně odflákl. Na nové dálnici je značen na sjezdu, tudíž je porušena ta přísná (za mě někdy až nadbytečná) zásada, že když sjedete z dálnice, tak tam musí být právě uveden ten cíl, který byl na sjezdu z dálnice. Palačovská spojka ještě nějaký ten rok zprovozněna nebude, čili tohle jako argument rozhodně použít nelze. Nicméně po její realizaci bych tento úsek viděl jako II/647 a 35 by odsud měla zmizet úplně. Mezi Hranicemi a Valmezem to bude pravděpodobně II/635.
Pokud ale v opačném směru není značen Valmez, tak to někdo opravdu hodně odflákl. Na nové dálnici je značen na sjezdu, tudíž je porušena ta přísná (za mě někdy až nadbytečná) zásada, že když sjedete z dálnice, tak tam musí být právě uveden ten cíl, který byl na sjezdu z dálnice. Palačovská spojka ještě nějaký ten rok zprovozněna nebude, čili tohle jako argument rozhodně použít nelze. Nicméně po její realizaci bych tento úsek viděl jako II/647 a 35 by odsud měla zmizet úplně. Mezi Hranicemi a Valmezem to bude pravděpodobně II/635.
-
- Příspěvky: 550
- Registrován: 3.11.2016 10:11:25
- Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
- Kontaktovat uživatele:
Re: Špatné značky
To by ale museli za II/635 přeznačit i II/437 mezi Přáslavicemi a Lipníkem nad Bečvou, která je defacto doprovodka k D35.
Ale to označení E442 z Přerova do Lipníku je tedy gól...
Ale to označení E442 z Přerova do Lipníku je tedy gól...
Re: Špatné značky
Do budoucna klidně. Smysl by to dávalo. A 437 by končila v Lipníku. Ale jinak mě o číslo nešlo, šlo o to udělat z toho druhou třídu, číslo si můžeme vymyslet jaké chceme. Jestli bude někdy udělán pořádek v čísle doprovodky a dálnice vedle, tak II/635 by asi trumfla v délce i II/150. Kdyby vedla třeba z HK nebo ještě dál až do Valmezu. Ale úsek mezi HK a Mýtem nebo Svitavami a Mohelnicí možná na druhou třídu ani nepřejde .. sám jsem zvědav.
Re: Špatné značky
Tak i ke mne přistála divná značka. Hlavně ta dodatková tabulka stojí za to... (odchyt Ruda nad Moravou, source FB)
- Přílohy
-
- 176566231_816737819051033_3206211267996261414_n.jpg (114.12 KiB) Zobrazeno 5272 x
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Zdvojenou hlavní jsem tedy ještě neviděl a to jsem viděl hodně chyb. Tu značku tam snad musel nakreslit člověk, co tu předtím kopal kanalizaci.
https://www.google.com/maps/@49.9823715 ... 312!8i6656
https://mapy.cz/zakladni?x=16.8805891&y ... itch=0.275
https://www.google.com/maps/@49.9823715 ... 312!8i6656
https://mapy.cz/zakladni?x=16.8805891&y ... itch=0.275
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
No, z kopáče tu máme THP ! Třeba se chystá i na politickou kariéru....