Špatné značky

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: Špatné značky

Příspěvek od -xdas- »

Sjezd z D1 na I/3Obrázek
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Špatné značky

Příspěvek od mapman »

Skvělý postřeh, obratem jsem to poslal na příslušná místa k nápravě...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

Ano, Brno mělo rozum společně se Slováky už za komančů a vždy jsem se divil, že jsem někde v cizině :-).
Já si pamatuji směrovky (směrníky) v Čechách a na Moravě výhradně v křižovatkách. Na hlavních tazích bývaly dokonce obrovské. Pak se to začalo objevovat před křižovatkou a čím dál častěji a nakonec zvítězil mnohapatrový totém s mnoha směrovkami doleva doprava a dokonce i rovně. A dle úvahy se značky začaly umísťovat desítky metrů daleko.

Co je na tom nejhorší, že náš zákon a normy to vzal jako běžnou věc a mezinárodně chápané směrníky umísťujeme dle libosti před, za a v jakékoliv vzdálenosti. Stejně jako umísťování značky hlavní silnice. Ovšem odporující smluveným pravidlům ze 60. let v rámci Evropy. Mě to za komančů také nepřišlo divné - než jsem začal jezdit po cizině a pochopil, že je něco špatně. A když pak zblblý z ciziny občas zahnu někomu na dvůr nebo do lesa, jak asi musí být zblblí cizinci u nás.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Špatné značky

Příspěvek od Lynx »

Honey72 píše:A když pak zblblý z ciziny občas zahnu někomu na dvůr nebo do lesa, jak asi musí být zblblí cizinci u nás.
To se mi právě taky párkrát stalo a vlastně jsem tím tuhle diskuzi začal. Někdy je ta směrovka tak daleko před křižovatkou, že vůbec nevíte k čemu se vztahuje, tady k jaké odbočce. No a když pak odbočka někam na dvůr vypadá +- stejně jako ta silnice, tak se snadno spletete.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Špatné značky

Příspěvek od Lenny »

Na I/20 u Českých Budějovic značená I/3 taky je špatně. https://www.google.com/maps/@49.0122028 ... 312!8i6656
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Špatné značky

Příspěvek od michal »

Tak kudy teda k tomu přívozu??? :D
Přílohy
20210921_073312.jpg
20210921_073312.jpg (227.05 KiB) Zobrazeno 5665 x
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Špatné značky

Příspěvek od Bobek »

Njn, do toho někdo drknul, výchozí stav byl (+-) pravý úhel.
Království a půl princezny za 511.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Špatné značky

Příspěvek od ElWapp »

Koukal jsem se na projekt obnovy SSZ Chilská - Opatovská na pražském Chodově. Zajímavé je, že se tady značky P4 Dej přednost v jízdě umisťují samostatně asi 10 m za SSZ. Na SSZ je místo toho značka přechodu pro chodce / cyklopřejezdu.
Je P4 posunutá jen z důvodu namožnosti dát na jeden sloupek více značek, nebo je tím vyznačeno, že tato část křižovatky není řízena SSZ? Tzn. pokud budu v těch "bypassových" větvích mít zelenou, stále dávám přednost autům na hlavní?
Mě by dávaly smysl dvě varianty:
1) P4 umístěna standardně na sloupku SSZ, IP6+IP7 neosazeny (v křižovatce se osazovat nemusí), celá křižovatka řízena SSZ. Nebo
2) P4 značí neřízenou křižovatku, ale místo plnohodnotného SSZ by přes bypassové větve byl jen oranžový blikač bez signalizace pro chodce.
Pokud je tím projektem opravdu myšleno to, že na zelenou stejně po nějakých 15 metrech dávám přednost, tak je to slušná prasárna.
Podobná situace je teď i na Michelská x Budějovická...
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (355.2 KiB) Zobrazeno 5228 x
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Špatné značky

Příspěvek od ElWapp »

Vede ta hlavni doprava, nebo rovne? V noci super. https://mapy.cz/s/pusagurego
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Špatné značky

Příspěvek od Majkii »

Nová okružní křižovatka v Třebíči na II/360 (platilo město): :cry: :roll:
trebic.jpg
trebic.jpg (175.57 KiB) Zobrazeno 4761 x
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

Spěje to k tomu, že číslo dálnice budeme vkládat do zeleného pole společně se symbolem. Teď si s tím očividně nikdo neví rady :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Špatné značky

Příspěvek od Trupman »

ElWapp píše:Koukal jsem se na projekt obnovy SSZ Chilská - Opatovská na pražském Chodově. Zajímavé je, že se tady značky P4 Dej přednost v jízdě umisťují samostatně asi 10 m za SSZ. Na SSZ je místo toho značka přechodu pro chodce / cyklopřejezdu.
Je P4 posunutá jen z důvodu namožnosti dát na jeden sloupek více značek, nebo je tím vyznačeno, že tato část křižovatky není řízena SSZ? Tzn. pokud budu v těch "bypassových" větvích mít zelenou, stále dávám přednost autům na hlavní?
Ano, to je zajímavá otázka na kterou by mě také zajímala správná odpověď. Dle situace z praxe v Olomouci je DZ umístěná až za SSZ chápána jako samostatná a řidič tak musí dát přednost. SSZ na odbočovací větvi v tomto případě "jen" řídí přechod.

Všimni si, že na průběžných přímých komunikacích skrz křižovatku je před připojením odbočovací větvě umístěna DZ "hlavní silnice".

U případu Olomouc tak v praxi dochází k tomu, že auta odbočující z protisměru vlevo mají přednost proti těm, která jedou z mého směru vpravo. (Tj. protijedoucí auta nejdříve najedou do křižovatky, tu opustí a jedou po hlavní, kde já dávám přednost z bypassu)
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Špatné značky

Příspěvek od Aram96 »

Majkii píše:Nová okružní křižovatka v Třebíči na II/360 (platilo město): :cry: :roll:
trebic.jpg
Co je tam špatně kromě té červené 1 ? Tohle bych považoval za chybu menšího rázu, lepší než když tam něco chybí. :D
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Špatné značky

Příspěvek od Trupman »

Trupman píše:
ElWapp píše:Koukal jsem se na projekt obnovy SSZ Chilská - Opatovská na pražském Chodově. Zajímavé je, že se tady značky P4 Dej přednost v jízdě umisťují samostatně asi 10 m za SSZ. Na SSZ je místo toho značka přechodu pro chodce / cyklopřejezdu.
Je P4 posunutá jen z důvodu namožnosti dát na jeden sloupek více značek, nebo je tím vyznačeno, že tato část křižovatky není řízena SSZ? Tzn. pokud budu v těch "bypassových" větvích mít zelenou, stále dávám přednost autům na hlavní?
Ano, to je zajímavá otázka na kterou by mě také zajímala správná odpověď. Dle situace z praxe v Olomouci je DZ umístěná až za SSZ chápána jako samostatná a řidič tak musí dát přednost. SSZ na odbočovací větvi v tomto případě "jen" řídí přechod.

Všimni si, že na průběžných přímých komunikacích skrz křižovatku je před připojením odbočovací větvě umístěna DZ "hlavní silnice".

U případu Olomouc tak v praxi dochází k tomu, že auta odbočující z protisměru vlevo mají přednost proti těm, která jedou z mého směru vpravo. (Tj. protijedoucí auta nejdříve najedou do křižovatky, tu opustí a jedou po hlavní, kde já dávám přednost z bypassu)
Doplnění:
edit: Sousedící křižovatka je na tom stejně. Je pikantní, že zde je DZ hlavní silnice umístěna tak, že auto napojující se na komunikaci z vedlejší odbočením doleva nemá v praxi šanci tuto DZ vidět. A to tato křižovatka prošla přestavbou někdy ca. před 8 lety.

edit 2: No a tady, opět Olomouc, to je gól! DZ "hlavní silnice" před napojením bypassu je, ale značka "dej přednost" na bypassu je spolu se SSZ, tj. SSZ má přednost! Tak jen doufám, že zde nedochází k situaci, kdy auta z pravého bypassu nemají zelenou spolu s auty odbočujícími vlevo z protisměru...
Tj. jedná se o křižovatku "řízeno-neřízenou", kdy jedna větev je řízena SSZ a druhá není a řídí se DZ.
Hlavně to tedy ovlivňuje situaci při vypnutí DZ, kdy auta vlevo odbočující z protisměru mají přednost před těmi, co přijíždí z bypassu. K tomu je tam naštěstí ta dodatková tabulka, která by měla řidiči napovědět, že jeho bypass není součástí celé křižovatky.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
dast
Příspěvky: 8
Registrován: 8.9.2010 10:18:52

Re: Špatné značky

Příspěvek od dast »

Stejná situace jako na druhém příkladu z Olomouce je i ve Znojmě. Na StreetView viditelné i s tou situací, kdy oba směry mají zelenou...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Špatné značky

Příspěvek od Majkii »

Honey72 píše:Spěje to k tomu, že číslo dálnice budeme vkládat do zeleného pole společně se symbolem. Teď si s tím očividně nikdo neví rady :-)
No je to děs...
Vážený pane,
osazené dopravní značení u okružní křižovatky ul. Rafaelova bylo projednáno a odsouhlaseno písemně Policií ČR DI Třebíč dne 21.7.2021.
Po obdržení Vašeho e-mailu jsem požádala Policii ČR DI Třebíč o vyjádření. PČR trvá na tom, že osazené DZ u OK je vzhledem k organizaci dopravy ve městě pro řidiče takto dostatečně srozumitelné. Obě návěsti jednoznačně upozorňují řidiče o cíli, nebo cílech cesty ve směru přímo, a ve směru odbočení.
...
odbor dopravy a komunálních služeb
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Špatné značky

Příspěvek od Trupman »

Odboru dopravy by bylo vhodné odpovědět, že DI PČR není od toho, aby navrhoval dopravní značení, pouze vydává své stanovisko do řízení o stanovení místní úpravy provozu. A že odpovědnost za značení má majitel a za úpravu provozu patřičný úřad, který jej schválil. Tj. zde v obou případech město Třebíč(?)
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Špatné značky

Příspěvek od Trupman »

dast píše:Stejná situace jako na druhém příkladu z Olomouce je i ve Znojmě. Na StreetView viditelné i s tou situací, kdy oba směry mají zelenou...
Uf, tak toto je ovšem prasárna. Nejhorší na tom je, že kdyby tam nastala nehoda, tak to bude spousta nervů a spousta právníků, aby občan proti dopravácko úřednické diletantské mašinérii vyhrál a dovolal se svého práva.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

A další prasárnou č.2 na té křižovatce je samostatně umístěná značka hlavní silnice. Takže řidič co odbočil od centra si musí myslet, že od centra ta hlavní odbočuje do Brněnské. A protože je tu ta značka, nemůže ho napadnout, že auta zprava mají zelenou. Vlastně ho vůbec nenapadne, že tam nějaký semafor mají.
https://www.google.com/maps/@48.8427909 ... 384!8i8192
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Špatné značky

Příspěvek od Trupman »

Honey72 píše:A další prasárnou č.2 na té křižovatce je samostatně umístěná značka hlavní silnice. Takže řidič co odbočil od centra si musí myslet, že od centra ta hlavní odbočuje do Brněnské. A protože je tu ta značka, nemůže ho napadnout, že auta zprava mají zelenou. Vlastně ho vůbec nenapadne, že tam nějaký semafor mají.
https://www.google.com/maps/@48.8427909 ... 384!8i8192
No však o tomto se tu bavíme. Že jeden směr je neřízený a druhý řízený (bez následující DZ), takže když se to setká se zelenou na rameni zprava, tak se setkají dvě auta s právem jízdy.
Nebo je tam ještě něco a nechápu....?
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Špatné značky

Příspěvek od Trupman »

Trupman píše: Sousedící křižovatka je na tom stejně. Je pikantní, že zde je DZ hlavní silnice umístěna tak, že auto napojující se na komunikaci z vedlejší odbočením doleva nemá v praxi šanci tuto DZ vidět. A to tato křižovatka prošla přestavbou někdy ca. před 8 lety.
K této situaci mám aktualizaci, anžto dnes jsem se v této lokaci vyskytoval a křižovatku si prohlédl.
DZ "hlavní " umístěna na kandelábru VO již neexistuje a nebyla nijak nahrazena. Ale "dej přednost " na bypassu (až za přechodem, bez kombinace se SSZ) existuje.
Tedy zde se jedná z pohledu dopravní úpravy o křižovatku řízenou z pohledu jezdce po Velkomoravské ulici (protože se řídí SSZ a následně u napojení bypassu žádná pozměňující úprava není) a z pohledu řidiče na bypassu se jedná o napojení neřízené, kde má dát přednost.
Sice by to nemělo vytvářet nebezpečné situace jako v případě Znojma, ale i tak je v tom královskej bordel.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Špatné značky

Příspěvek od Martin_L »

20210917_171620_a.JPG
20210917_171620_a.JPG (196.26 KiB) Zobrazeno 3675 x
Vyhláška sice zná jen objížďkové tabule IS 11b a IS 11d, které příliš možností nedávají, ale stalo se dobrou praxí je různě vylepšovat, aby byly přehlednější a srozumitelnější. Takže se k objízdnému směru na dálnici přidává symbol dálnice v zeleném (dříve modrém) poli nebo méně šťastné číslo dálnice v poli červeném. Kombinace obojího, tj. na snímku zachycené číslo dálnice v zeleném poli je ale dost nešťastný paskvil...
Určitě by stálo za to pořádně rekodifikovat značení objížďek včetně rozšíření variant směrových návěstí, které přeci jen dost kulhají za vývojem událostí, aby nám tu nevznikala takováhle (byť dobře míněná) tvořivost.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

Je to jen dočasně naštěstí :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Špatné značky

Příspěvek od kot »

Něco jako dočasně umístěná sovětská vojska na území ČR...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Špatné značky

Příspěvek od Majkii »

Jedna čerstvá perla z Pardubic. Je to takto v celé čerstvě zrekonstruované ulici a už se prý přišlo na to, že je to špatně :D
Přílohy
nsprvdlnst.jpg
nsprvdlnst.jpg (69.03 KiB) Zobrazeno 3357 x
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“