Špatné značky
Re: Špatné značky
Přesně takhle jsem reagoval také. Majitelé přilehlých domků musejí mít radost.
Re: Špatné značky
No, včera večer jich tam nouzově stálo asi sedm, tak trochu si myslím, že to tak je každý den a nikdo to neřeší...
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Úředník byl zřejmě velice kreativní a vybral dopravní značku, která se nejvíce podobá skutečnosti No, aby toho nebylo málo pánové, z opačné strany ulice to je také :
https://www.google.com/maps/@49.943186, ... 312!8i6656
Ale tam už se opravdu o nouzové stání jedná, protože zaparkovat před cikánským domem lze jen v opravdové nouzi
https://www.google.com/maps/@49.943186, ... 312!8i6656
Ale tam už se opravdu o nouzové stání jedná, protože zaparkovat před cikánským domem lze jen v opravdové nouzi
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
V život ohrožující nouzi. Ale to je černý humor.
Re: Špatné značky
Co tahle znacka u nadrazi v Moste? Tramvaji dam prednost, a pak vletim na kruhac, protoze plati prednost zprava..?
- Přílohy
-
- 20180609_114705-864x1152.jpg (253.19 KiB) Zobrazeno 8360 x
Re: Špatné značky
Neměla by ta cedule být vpravo?
Moc času natěrači svodidel na přejetí z pravého pruhu řidičům nedali
Re: Špatné značky
Nemusí,kasme píše:Neměla by ta cedule být vpravo?
IZ6b Značka může být při výjezdu z obytné zóny umístěna i jen po levé straně vozovky z opačné strany značky „Pěší zóna“..
obdobně IZ5b, IZ7b a IZ9b
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Re: Špatné značky
Ale tohle je "vjezd" do pěší zónyJAnD píše:Nemusí,kasme píše:Neměla by ta cedule být vpravo?
IZ6b Značka může být při výjezdu z obytné zóny umístěna i jen po levé straně vozovky z opačné strany značky „Pěší zóna“..
obdobně IZ5b, IZ7b a IZ9b
Vyskočilova x Michelská
- Přílohy
-
- Vyskočilova x Michelská
- Vyskočilova 12.6.2018-900.jpg (80.63 KiB) Zobrazeno 7958 x
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Včera jsem jel mimo přetíženou hlavní trasu po vedlejškách a tyto výtvory jsem potkal cestou:
Jako by nestačil extra dlouhý název, dokonce dva, tak ještě jednu ceduli nesmyslně pod ní.
https://www.google.cz/maps/@50.4392917, ... 312!8i6656
Zřejmě místní doplněk, že se jedná o jednosměrku. Původně tu totiž ta červená čára ani v jiné barvě nebyla a ulice rovně byla na značce naprosto ignorována, jako by neexistovala.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.5973729&y ... q=klenovka
https://www.google.cz/maps/@50.0245372, ... 312!8i6656
Směrovka k dálnici, za kterou se asi stydí, takže jí umístili za prudkou zatáčku. Proč jí nedali na společné směrníky o kus dále před křižovatkou nechápu. To už jí rovnou mohli dát hned za křižovatku jako dálkovou návěst, kde by plnila svůj účel přivaděče lépe a přehledněji. Ono totiž i z druhé větve křižovatky je to podobné, také je zelený směrník zvlášť a daleko před křižovatkou, aby cizinec vjel někomu do zahrady.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.6448738&y ... q=klenovka
Tuto značku jsem pochopil tak, že na úzkém železničním přejezdu budu mít přednost před protijedoucími. Ale ouha, přímo před přejezdem je zase druhá značka, kde mají přednost ti proti.
https://www.google.cz/maps/@50.4072013, ... 312!8i6656
https://www.google.cz/maps/@50.4074651, ... 312!8i6656
Kam bylo to Vrchlabí ? Doleva nebo doprava ? Jako v pohádce. Ta kratší je plná nebezpečí, úzká se spousty přejezdů a třicítek. Ta druhá je delší, ale lepší Často tu auto zůstane stát v křižovatce a řidič se rozhoduje Co ovšem chválím a je to zcela ojedinělé, je dodatková tabulka se vzdáleností ke křižovatce, kterou bych povinně umístil u všech směrovek co jsou daleko před křižovatkou. Zřejmě s tím tady mají špatné zkušenosti, kdy jim každou chvíli někdo končil v ulici nalevo
https://www.google.cz/maps/@50.5470934, ... 312!8i6656
Hlavní je ulice doprava. Jasný, a která tedy, ta druhá nebo už ta první ?
https://www.google.cz/maps/@50.598406,1 ... 312!8i6656
Jako by nestačil extra dlouhý název, dokonce dva, tak ještě jednu ceduli nesmyslně pod ní.
https://www.google.cz/maps/@50.4392917, ... 312!8i6656
Zřejmě místní doplněk, že se jedná o jednosměrku. Původně tu totiž ta červená čára ani v jiné barvě nebyla a ulice rovně byla na značce naprosto ignorována, jako by neexistovala.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.5973729&y ... q=klenovka
https://www.google.cz/maps/@50.0245372, ... 312!8i6656
Směrovka k dálnici, za kterou se asi stydí, takže jí umístili za prudkou zatáčku. Proč jí nedali na společné směrníky o kus dále před křižovatkou nechápu. To už jí rovnou mohli dát hned za křižovatku jako dálkovou návěst, kde by plnila svůj účel přivaděče lépe a přehledněji. Ono totiž i z druhé větve křižovatky je to podobné, také je zelený směrník zvlášť a daleko před křižovatkou, aby cizinec vjel někomu do zahrady.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.6448738&y ... q=klenovka
Tuto značku jsem pochopil tak, že na úzkém železničním přejezdu budu mít přednost před protijedoucími. Ale ouha, přímo před přejezdem je zase druhá značka, kde mají přednost ti proti.
https://www.google.cz/maps/@50.4072013, ... 312!8i6656
https://www.google.cz/maps/@50.4074651, ... 312!8i6656
Kam bylo to Vrchlabí ? Doleva nebo doprava ? Jako v pohádce. Ta kratší je plná nebezpečí, úzká se spousty přejezdů a třicítek. Ta druhá je delší, ale lepší Často tu auto zůstane stát v křižovatce a řidič se rozhoduje Co ovšem chválím a je to zcela ojedinělé, je dodatková tabulka se vzdáleností ke křižovatce, kterou bych povinně umístil u všech směrovek co jsou daleko před křižovatkou. Zřejmě s tím tady mají špatné zkušenosti, kdy jim každou chvíli někdo končil v ulici nalevo
https://www.google.cz/maps/@50.5470934, ... 312!8i6656
Hlavní je ulice doprava. Jasný, a která tedy, ta druhá nebo už ta první ?
https://www.google.cz/maps/@50.598406,1 ... 312!8i6656
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
Proč by se ta přednost měla vztahovat k přejezdu? Prostě v té "šikaně" mám přednost, co bude potom tato značka neřeší. A že současně upozorňuje na blížící se železniční přejezd? To s tím přece nijak nesouvisí.Honey72 píše:Tuto značku jsem pochopil tak, že na úzkém železničním přejezdu budu mít přednost před protijedoucími. Ale ouha, přímo před přejezdem je zase druhá značka, kde mají přednost ti proti.
https://www.google.cz/maps/@50.4072013, ... 312!8i6656
https://www.google.cz/maps/@50.4074651, ... 312!8i6656
Co mne spíš překvapuje, je směr těch předností - přednost je vždy směrem do toho místa mezi zúženími, aby se jim tam "nehromadili horníci".
Ty ostatní případy jsou opravdu na pováženou.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Tak ono každému hnedka dojde, že na přejezdu to je jinak. Ale umísťovat jiné značky nesouvisející s přejezdem se k návěstní desce železničního přejezdu nemá.
Ano, kdyby to byla dopravní tepna, za chvíli mají náves plnou čekajících aut
Ano, kdyby to byla dopravní tepna, za chvíli mají náves plnou čekajících aut
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
Dá se nějak zatlačit na magistrát, aby nechal odstranit neplatné značky?
Pokud vím, tak všechny značky čísel silnic (IS16b) uvnitř Prahy už nějakou dobu nemají co dělat, je to nějaký pozůstatek z doby, kdy všechny silnice v Praze začínaly někde na náměstí Republiky. Zjevně ty značky nikoho nezajímají, ale minimálně z formálního hlediska by se měly sundat - podle vyhlášky "informují o třídě a čísle silnice" - informují tedy špatně.
Poradí někdo, co s tím? Podněty na silniční správní úřad z vlastní zkušenosti většinu končí někde v koši. Jak to navléct, aby se tím někdo aspoň musel zabývat?
Pár příkladů:
I/6 https://en.mapy.cz/s/2NweN
I/7 https://en.mapy.cz/s/2Nwcl
I/8 https://en.mapy.cz/s/2Nwfy
I/10 https://en.mapy.cz/s/2Nw6v
I/12 https://en.mapy.cz/s/2NwgS
II/241 https://en.mapy.cz/s/2NwcD
Pokud vím, tak všechny značky čísel silnic (IS16b) uvnitř Prahy už nějakou dobu nemají co dělat, je to nějaký pozůstatek z doby, kdy všechny silnice v Praze začínaly někde na náměstí Republiky. Zjevně ty značky nikoho nezajímají, ale minimálně z formálního hlediska by se měly sundat - podle vyhlášky "informují o třídě a čísle silnice" - informují tedy špatně.
Poradí někdo, co s tím? Podněty na silniční správní úřad z vlastní zkušenosti většinu končí někde v koši. Jak to navléct, aby se tím někdo aspoň musel zabývat?
Pár příkladů:
I/6 https://en.mapy.cz/s/2NweN
I/7 https://en.mapy.cz/s/2Nwcl
I/8 https://en.mapy.cz/s/2Nwfy
I/10 https://en.mapy.cz/s/2Nw6v
I/12 https://en.mapy.cz/s/2NwgS
II/241 https://en.mapy.cz/s/2NwcD
Re: Špatné značky
Většinou ano, ale například jsem vloni psal na TSK, že na novém kruháku u Nebušic je nová značka zcela v rozporu s TP100. Ha, minulý týden jsem tam viděl novou, Chomutov se zelenou dálnicí atd. (tehdy modrý Slaný).
Kdybychom tu 10 lidí psali x měsíců desítky emailů, určitě by to mělo dopad! Pište!
Kdybychom tu 10 lidí psali x měsíců desítky emailů, určitě by to mělo dopad! Pište!
Re: Špatné značky
Podle mě to nebylo vůbec špatné řešení, když ta čísla po Praze byla. Nyní je Praha jediným městem v republice, kde jsou hlavní komunikace bez čísla.
Re: Špatné značky
I kdyby, tak je to město s největším počtem pitomostí co znám.
Re: Špatné značky
A TSK s tim sama neco zmuze? Ty jsem zatim vzdy vynechaval, protoze je povazuju za "udrzbare"...
Re: Špatné značky
TSK dá aspoň radu, na koho se obrátit.
-
- Příspěvky: 9
- Registrován: 24.8.2009 19:26:42
Re: Špatné značky
Dobrá práce!hh píše:Většinou ano, ale například jsem vloni psal na TSK, že na novém kruháku u Nebušic je nová značka zcela v rozporu s TP100. Ha, minulý týden jsem tam viděl novou, Chomutov se zelenou dálnicí atd. (tehdy modrý Slaný).
Mě zase rozčiluje, jak se na Praze 6 a Praze - západ rozmohlo uvádění obcí nacházejících se za Prahou v "bílém", jako by šlo o místní cíl. Ať už jde o Horoměřice, Tuchoměřice, Jeneč atd.
Viz https://mapy.cz/s/2NIEK, https://mapy.cz/s/2NIF4, https://mapy.cz/s/2NIFB.
Přitom se to týká lokalit s působností různých úřadů.
Podle mě tam "řádí" projektant, který má rád vše v bílém (resp. není schopen odlišit, co je a co není součást Prahy), a úřady to nejsou schopny odhalit. Jinak si to nedovedu vysvětlit.
Re: Špatné značky
Pár emailů a vypátráš ho;)
Re: Špatné značky
No jo, jak je to rok, zapomněl jsem - TSK mě odkázali na Prahu 6 Ale povedlo se!ElWapp píše:A TSK s tim sama neco zmuze? Ty jsem zatim vzdy vynechaval, protoze je povazuju za "udrzbare"...
Re: Špatné značky
Tři kousky z Brna.
Zaujala mě ta Vídeň (ta, pravda, nepatří mezi špatné značky). V kontrastu s pražským značením (tady šlo jen o zavřenou rampu na přivaděč na pár dní) trochu rozdíl...
Zaujala mě ta Vídeň (ta, pravda, nepatří mezi špatné značky). V kontrastu s pražským značením (tady šlo jen o zavřenou rampu na přivaděč na pár dní) trochu rozdíl...
- Přílohy
-
- wien.jpg (174.85 KiB) Zobrazeno 6204 x
-
- parking.jpg (148.66 KiB) Zobrazeno 6204 x
-
- krpole.jpg (131.75 KiB) Zobrazeno 6204 x
Re: Špatné značky
ŘSD vede některé komunikace v Praze jako: Místní komunikace dočasně plnící funkci silniceElWapp píše:Dá se nějak zatlačit na magistrát, aby nechal odstranit neplatné značky?
Pokud vím, tak všechny značky čísel silnic (IS16b) uvnitř Prahy už nějakou dobu nemají co dělat, je to nějaký pozůstatek z doby, kdy všechny silnice v Praze začínaly někde na náměstí Republiky. Zjevně ty značky nikoho nezajímají, ale minimálně z formálního hlediska by se měly sundat - podle vyhlášky "informují o třídě a čísle silnice" - informují tedy špatně.
Poradí někdo, co s tím? Podněty na silniční správní úřad z vlastní zkušenosti většinu končí někde v koši. Jak to navléct, aby se tím někdo aspoň musel zabývat?
Pár příkladů:
I/6 https://en.mapy.cz/s/2NweN
I/7 https://en.mapy.cz/s/2Nwcl
I/8 https://en.mapy.cz/s/2Nwfy
I/10 https://en.mapy.cz/s/2Nw6v
I/12 https://en.mapy.cz/s/2NwgS
II/241 https://en.mapy.cz/s/2NwcD
https://geoportal.rsd.cz/webappbuilder/ ... tion=4d8fc
Takže úplně špatně to asi nebude (ale I/10 a I/12 špatně jsou).
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Re: Špatné značky
Jedna lahůdka z Vrchlabí. Koneckonců, mě by se tento způsob značení ve městech líbil ale že by Praha a Trutnov měly být "místní cíle"?
- Přílohy
-
- P_20180718_152021 - kopie.jpg (198.49 KiB) Zobrazeno 5872 x