Špatné značky

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Špatné značky

Příspěvek od Lenny »

Na D1 jsou značky hlásající, že MÚK Brno-centrum km 196 B je pro směr do Brna uzavřena. Správně by mělo být Brno jih.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné značky

Příspěvek od kasme »

Neměla by ta značka být jinde? :crazy:

https://mapy.cz/s/3rdXG
Přílohy
Doubí - nový most
Doubí - nový most
603 Doubí.JPG (217.86 KiB) Zobrazeno 6848 x
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2948
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Špatné značky

Příspěvek od Majkii »

Ještě tu nebylo faux-pas z Jižní spojky: http://dfens-cz.com/jak-se-jezdi-v-protismeru/ (pro nefanoušky D-Fense stačí video).
wazer.cz
Pište česky, prosím!
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Špatné značky

Příspěvek od krtek700 »

Tak řekl bych, že to někdo trefil a odletělo to takhle nešťastně. Pustil jsem si video nic nečetl a hned jsem si říkal, proč jedou v protisměru a proč se nezařadí doprava. :D Asi převládlo stádovité chování :D
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Špatné značky

Příspěvek od xipecko »

krtek700 píše:Tak řekl bych, že to někdo trefil a odletělo to takhle nešťastně. Pustil jsem si video nic nečetl a hned jsem si říkal, proč jedou v protisměru a proč se nezařadí doprava. :D Asi převládlo stádovité chování :D
Co se týče stáda, s tím jsem si zažil své při stavění různých převedení do protisměru, zavírání pruhů, svedení z dvou do jednoho apod. Prvního řidiče něco napadne a ostatní jak husy jedou za ním, ti co nad jízdou trochu přemýšlí se zastaví a začnou studovat, kterak se jede správně. Nicméně v tomto případě je převedení velmi špatně postaveno, nechat na rozhraní odlišných směrů jen plnou žlutou čáru je dle mého názoru nezodpovědnost. Nehledě na to, že podle TP chybí správné umístění Z4 nebo Z5.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Špatné značky

Příspěvek od krtek700 »

Xipecko, jak jsem psal, podle mě to někdo chvíli předtím zmasakroval a značky zmizely. Chvíli jsem tam nejel, takže si nepamatuji, jak to přesně vypadá, ale tipl bych si, že to tam takhle "prázdné" není.
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Špatné značky

Příspěvek od xipecko »

krtek700 píše:Xipecko, jak jsem psal, podle mě to někdo chvíli předtím zmasakroval a značky zmizely. Chvíli jsem tam nejel, takže si nepamatuji, jak to přesně vypadá, ale tipl bych si, že to tam takhle "prázdné" není.
původně jsem jen chtěl reagovat na to stádovité chování, nuž rozvášnil jsem se :D
xhj
Příspěvky: 160
Registrován: 17.11.2009 23:44:31

Re: Špatné značky

Příspěvek od xhj »

Tak jsem zjistil, že máme v Pardubickém kraji ze silnice třetí třídy silnici pro motorová vozidla - viz obrázek. Značka je v místě https://mapy.cz/s/3rB06
Přílohy
znacka.jpg
znacka.jpg (56.96 KiB) Zobrazeno 6059 x
Honey72
Příspěvky: 5255
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

Tak ona i ta značka v odkaze na mapu je dost nezvyklá s číslem silnice třetí třídy :-).
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lynx
Příspěvky: 3678
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Špatné značky

Příspěvek od Lynx »

Nevím jestli to dát sem, ale patří to do dočasného dopravního značení, tak asi ano.

Dnes jsem jel v noci po D5 směr Praha a mezi Loděnicemi a Rudnou je tam nějáká rekonstrukce a zúžení a v exitu Rudná se tam na dálnici připojují auta přes značku "Stop". No a když jedete po dálnici, tak na tu stopku vás v nocii upozorňuje nějáké zařízení, které vydává oranžové záblesky. Říkám záblesky, protože to opravdu blikne strašně rychle, pak několik vteřin pauza a zase záblesk .... je to dost nepříjemné, člověk má tendenci od toho odvracet zrak, takže i nebezpečné a nechápu jak to mohl někdo povolit.

Kdo tohle schvaluje ? Existují přeci i šetrnější způsoby jak upozornit na dopravní komplikaci než takovýto bleskometač.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Špatné značky

Příspěvek od krtek700 »

Lynx: Je to podle mě všude na dálnicích, kde se najíždí se STOP, například rekonstruované úseky, kde je výjezd že stavby. Bliká a upozorňuje to přes den, takže síla je uzpůsobena světlu. Ale je pravda, že jsem asi neměl to štěstí okusit v noci.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2948
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Špatné značky

Příspěvek od Majkii »

wazer.cz
Pište česky, prosím!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2948
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Špatné značky

Příspěvek od Majkii »

https://youtu.be/aGYSRwqZqPI?t=340 Tady je to místo vidět přes den, žádné několikavteřinové pauzy mezi záblesky to nedělá (dělat nemá).
wazer.cz
Pište česky, prosím!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Špatné značky

Příspěvek od mapman »

Už se mi stalo, že tohle blikající světlo zhotoviteli nějak špatně fungovalo a místo pravidelného blikání v cca vteřinové frekvenci (půl vteřiny světlo a půl vteřiny tma) několikrát prudce bliklo ve frekvenci mnohem rychlejší a pak byl chvíli klid. A to je špatně...
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Špatné značky

Příspěvek od Martin_L »

Mimochodem, když je tu řeč o omezení u Rudné, tak mám dojem, že tam ve směru od Prahy nějak chybí dvojice značek s 80. Omezení (vyhnutí dvou pruhů na krajnici) začíná na úrovni připojení odpočívky Drahelčice, nicméně od Prahy je omezená rychlost na 100 až do MÚK Rudná, kde po připojení přes stopku je teprve osazena dvojice osmdesátek. To asi nebude dobře, neodpovídá to ani schématům v příručce ŘSD, ani logice, kdy napojení z MÚK bez připojováku se nikdy nedělá do rychlosti 100, ale vždy max. 80, někde i jen 60. Přijde mi, že ty značky někomu vypadly z výkresů, nevšiml si toho ani správce komunikace, ani silniční správní úřad a zhotovitel DIO tam postavil jen to, co (ne)našel v papírech...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Špatné značky

Příspěvek od mapman »

80ka je v projektu navržená v km 4,7 vpravo přímo před začátkem příčné uzávěry. Jestli tam chybí, tak je to chyba zhotovitele značení...
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Špatné značky

Příspěvek od Martin_L »

Včera večer ani v sobotu dopoledne tam určitě nebyla. Takže nahlásit nejlépe na dio@rsd.cz?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Špatné značky

Příspěvek od mapman »

Už je to nahlášeno, díky :) Nicméně na uvedenou adresu je samozřejmě možné hlásit jakékoliv jiné závady dálničních uzavírek.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné značky

Příspěvek od kasme »

Taky jsem na to včera koukal, ale nebyl jsme si chybějící 80 jistý :crazy:

Něco z Nuslí :kladivo: To modré bude Botič ;)
Přílohy
Umístění ulice K Podjezdu
Umístění ulice K Podjezdu
bartoskova.jpg (186.19 KiB) Zobrazeno 5672 x
Lynx
Příspěvky: 3678
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Špatné značky

Příspěvek od Lynx »

krtek700 píše:Lynx: Je to podle mě všude na dálnicích, kde se najíždí se STOP, například rekonstruované úseky, kde je výjezd že stavby. Bliká a upozorňuje to přes den, takže síla je uzpůsobena světlu. Ale je pravda, že jsem asi neměl to štěstí okusit v noci.
Majkii píše:Lynxi, nastudujte si tohle: https://www.rsd.cz/wps/wcm/connect/5582 ... OD=AJPERES
To jste mě nepochopili. Mě nevadí to světlo jako takové, to je v pořádku a je naopak žádoucí, aby bylo na stopku upozorněno. Ale jde o "zábleskovou" frekvenci blikání, která je oslňující a nepříjemná.
Majkii píše:https://youtu.be/aGYSRwqZqPI?t=340 Tady je to místo vidět přes den, žádné několikavteřinové pauzy mezi záblesky to nedělá (dělat nemá).
Na videu to funguje jinak, než jak to měli nastavené 5.května večer. Na videu se to rovnoměrně střídá v přijatelné frekvenci. když jsem jel večer, tak byl záblesk trvající setinu vteřiny, pak několik vteřin tma a zase záblesk ...... něco jako popisuje mapman
mapman píše:Už se mi stalo, že tohle blikající světlo zhotoviteli nějak špatně fungovalo a místo pravidelného blikání v cca vteřinové frekvenci (půl vteřiny světlo a půl vteřiny tma) několikrát prudce bliklo ve frekvenci mnohem rychlejší a pak byl chvíli klid. A to je špatně...
Naposledy upravil(a) Lynx dne 6.5.2019 21:10:34, celkem upraveno 1 x.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Špatné značky

Příspěvek od monin »

Ví někdo? Splňují tyto kužely ještě ČSN, nebo jsou v rámci této normy už nevyhovující?
Přílohy
019.JPG
019.JPG (290.79 KiB) Zobrazeno 5570 x
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Nosorožec
Příspěvky: 296
Registrován: 23.3.2009 10:13:51

Re: Špatné značky

Příspěvek od Nosorožec »

monin píše:Ví někdo? Splňují tyto kužely ještě ČSN, nebo jsou v rámci této normy už nevyhovující?
spíš jsou už nevyhovující, ale zároveň je vidět snaha o využití obnovitelných zdrojů :lol:
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Špatné značky

Příspěvek od adamos »

Zajímavé...Obrázek

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Honey72
Příspěvky: 5255
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

Je to "jiný zákaz". Nezvyklé, ale už jsem podobnou značku viděl. Hlavně když je zastávka autobusu před zatáčkou nebo u školy.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Špatné značky

Příspěvek od balance »

Něco aktuálního ..., ale není to "špatná značka"
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (63.2 KiB) Zobrazeno 5226 x
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“