Špatné značky

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Špatné značky

Příspěvek od Lenny »

Když jsem jel tudy poprvé, skončil jsem v Plumlově a příště jsem si dal pozor.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kuba35
Příspěvky: 75
Registrován: 25.12.2015 23:58:06
Bydliště: Turnov

Re: Špatné značky

Příspěvek od Kuba35 »

Dobrým řešením by bylo dostavění od Stínavy po Ohrozim ;) , ale to asi moc v plánu není.
Jinak u Jičína je taky dobrá legrace. Na velké tabuli je číslo 35 v přerušovaném rámečku i když po ní jedu a o pár metrů dál je pro jistotu Jičín uveden dvakrát stejným směrem. Přerušovaný rámeček jsem "reklamoval" na ŘSD v Hradci brzo po osazení, ale řekli mě, že to je správně.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.3469515&y ... itch=0.157
Honey72
Příspěvky: 5255
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

Špatně ta přerušovaná 35 samozřejmě je. Jak vidno, ještě s tou novou značkou neumějí na správách zacházet :-(
A ukazatel s dvěma cíly Jičín+Semily jsou také špatně. Nejen, že je Jičín 2x, ale ty Semily tam nemají co dělat, když na další křižovatce už na Semily nenarazíte :-(
A o značení směrovek přímo ve městě už ani nemluvím. Tam se zastavil čas, takže se setkáte se směrovkami přes město 35 Hradec, 16 Trutnov, E442. Naštěstí se to jen nahradí přerušovanými rámečky.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Špatné značky

Příspěvek od Diaľničiar »

opravdu, 2x Jičín
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Kuba35
Příspěvky: 75
Registrován: 25.12.2015 23:58:06
Bydliště: Turnov

Re: Špatné značky

Příspěvek od Kuba35 »

A když jsme u Jičína, tak ještě rozplet I/35 a I/32. Aneb všechny cesty vedou do Prahy.
https://mapy.cz/letecka?x=15.3558358&y= ... itch=0.060
Ještě by tam mohl být pro oba směry symbol dálnice, trasy se liší jen o 3 km a upřímně když jedu služebně do Prahy tak radši jedu po I/32 než po I/16. Jinak obchvat Jičína je plný neudržených cílů, pěkná je situace v Robousích ve směru od Nové Paky a Hradce Králové, první dvě tabule jsou stejně, ale pak na malých směrovkách a u sjezdu už některé cíle nejsou a jiné najednou ano.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.4006152&y ... tch=-0.048
Kuba35
Příspěvky: 75
Registrován: 25.12.2015 23:58:06
Bydliště: Turnov

Re: Špatné značky

Příspěvek od Kuba35 »

Tak 2x směrovka Jičín tento týden zmizela. Přiznejte se komu se líbila a má jí doma jako památku? :D
Honey72
Příspěvky: 5255
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

Rumcajs ?
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Kuba35
Příspěvky: 75
Registrován: 25.12.2015 23:58:06
Bydliště: Turnov

Re: Špatné značky

Příspěvek od Kuba35 »

Rumcajs dostává pochvalu :ok: . Odstranil přebytečnou směrovku a teď asi doma sám v jeskyni vytiskl nálepku, kde je 35 v plném rámečku.
Vysvětlete mi proč to nešlo, když jsem psal na ŘSD v Hradci, ale po stěžování na lampárně (tady na fóru) to jde. :)
Likas
Příspěvky: 807
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: Špatné značky

Příspěvek od Likas »

Kuba35 píše:Dobrým řešením by bylo dostavění od Stínavy po Ohrozim ;) , ale to asi moc v plánu není.
Přesně. Obchvat Ohrozimi a aji Vícova. Vždy na tom téčku před Ohrozimí kroutím hlavou. Od Prostějova je to značené dobře.

V kombinaci se severním obchvatem Prostějova bych mohl úplně zrušit poskakování po Brně. (Tišnov-Ova)

Občas mě dostalo přerovské Brno rovně před odbočkou na Tovární https://mapy.cz/zakladni?x=17.4442776&y ... itch=0.076
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Špatné značky

Příspěvek od mapman »

Kuba35 píše:Rumcajs dostává pochvalu :ok: . Odstranil přebytečnou směrovku a teď asi doma sám v jeskyni vytiskl nálepku, kde je 35 v plném rámečku.
Vysvětlete mi proč to nešlo, když jsem psal na ŘSD v Hradci, ale po stěžování na lampárně (tady na fóru) to jde. :)
To je jednoduché, tohle fórum čtou lidi, kterým záleží na tom, aby věci fungovaly tak jak mají. Kdežto zprávy poslané na oficiální podatelnu se občas dostanou k lidem, kterým je to buřt a úkol musí dostat shora.
Kuba35
Příspěvky: 75
Registrován: 25.12.2015 23:58:06
Bydliště: Turnov

Re: Špatné značky

Příspěvek od Kuba35 »

Já jsem si psal rovnou s vedoucím provozního úseku HK a to již v září 2016, až se divím jak je to dlouho. Podatelnu jsem obešel 8-) .
zesp
Příspěvky: 1110
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Špatné značky

Příspěvek od zesp »

Mapman: Také jsem nabyl toho dojmu. Měl jsem nějaké pokusy řešit některé nedostatky v OC kraji. První případ dopadl na jedničku. Štvalo mě, že na ceduli před kružákem u Lipníka ve směru od Hranic je od doby jeho výstavby na všechny strany značena silnice II/437 (i na Přerov místo I/47). Psal jsem na závod Olomouc přímo řediteli. Po týdnu se meilem ozval nějaký technický pracovník a s dávkou znatelné ironie mi oznámil, že viník byl vypátrán, potrestán a vyzván k nápravě (on). Nicméně do dalšího týdne byla značka přelepena. Pak jsem jim potěšen úspěchem psal o zcela chybějícím směrovém značení na příjezdu do Přerova od OC po nové přeložce (souběh I/55 a II/150), což některé řidiče mate a jedou pak rovně do Předmostí, dal jim k tomu mapky s popisky. A nic, žádná reakce, ani náprava.... Ale když jsem se o něčem zmínil tady, bylo až divné, jak rychle se to napravilo....
Likas: Přerov je co do značení naprosttá katastrofa. Vůbec se zde nikdo nedoví, že iu Říkovic je dálnice směr Brno, doprava je stále navigována na Chropyni a Kojetín po úzké a klikaté II/436. Přes Přerov samotný je směr Zlín navigován od Hranic přes Polní a Tržní, pak nepochopitelně přes Komenského a 17. listopadu na Bří Hovůrkových a 9. května směrem k H. Moštěnicím... Vůbec se nepřipouští trasa kolem nádraží. Od Kojetína pak na Ostravu značení naviguje odbočit hned za Bochořem směr Lověšice přes ul. Mírovou na ul. Hulínskou. Tam je ovšem nízký most pod tratí do Hulína. Je to asi z doby, kdy se na Ostravu dle značení jezdilo od Hulína přes Kozlovice a Grymov. To je ale nyní zakázáno a musí se jezdit přes centrum. Od Kojetína to ale tak zůstalo... Těch případů je více. Nejhorší je, že se nedávno měnily značky, nové byly se stejnými chybami jen kopiemi těch starých... Už jsem tam na to rezignoval...

Pár příkladů z nešťastného Přerova:

Na odkazu níže z ul. Velké Novosady je docela komicky objížďka uzavřené ulice Komenského vedena právě kolem nádraží, kudy všichni stejně na Zlín jezdí. Na snímku v přímém směru povede onen průpich:

https://mapy.cz/zakladni?x=17.4446676&y ... itch=0.124

Nepochopitelně značená Ostrava a Hranice na II/436 od Kojetína za Bochořem:

https://mapy.cz/zakladni?x=17.4330313&y ... tch=-0.001

Pokud řidič předchozí značku poslechne, jede oklikou přes Lověšice, na ul. Gen. Štefánika se dozví, že musí jet stejně přes centrum, tentokráte oficiálně kolem nádraží. Směr přez Kozlovice je značením zapovězen. Takž pojede zbytečně velkou oklikou a u nádraží se stejně setká se směrem Oc a PV, který je značen přímo. Akorát ty vozidla tam budou o 10 minut dřív (bez zácpy):

https://mapy.cz/zakladni?x=17.4545966&y ... itch=0.184

Byť je oficiálně směr Hranice - Zlín veden způsobem popsaným výše, tedy průjezdem celým centrem Přerova, směr opačný je navigován zkratkou kolem nádraží. 2x se tak oficiálně protisměrné proudy ve městě kříží...
Dole značka na ul. Gen. Štefánika před křižovatkou s Tovární od Hulína:

https://mapy.cz/zakladni?x=17.4535080&y ... itch=0.052

Příklad leta kopírované značky bez uvědomění si aktuálního stavu věcí. Byť jsou zde Čekyně a Dluhonice značeny modře, už léta jsou součástí Přerova, tedy by měly být bíle, jako Předmostí. Objevilo se to špatně i při poslední výměně před několika lety:

https://mapy.cz/zakladni?x=17.4396198&y ... tch=-0.039

A dalo by se pokračovat. Přerov je opravdu ukázkou, jak to nemá vypadat a jak to vypadá, když na to odpovědní úplně kašlou... Ne nadarmo můj šéf z dob, kdy jsem byl na ŘSD, nazýval Přerov vředem moravské silniční sítě. A to už je pěkně dávno...
Kuba35
Příspěvky: 75
Registrován: 25.12.2015 23:58:06
Bydliště: Turnov

Re: Špatné značky

Příspěvek od Kuba35 »

A proto jsem svojí první cestu přes Přerov z OVY na D1 dal přes Lipník a Kozlovice, abych se tomu guláši v Přerově vyhnul. Cestou teda značky chyběly a tak jsem na I/55 najel až u Horních Moštěnic. Jako už jsem viděl hodně, ale Přerov je na špičce. Tak po dostavbě D1 se to snad změní, ale nechápu proč se neznačí směr k D1 na Říkovice, asi v době uvádění do provozu byl někdo velký optimista a myslel, že výstavba na sever bude hned navazovat.
Kuba35
Příspěvky: 75
Registrován: 25.12.2015 23:58:06
Bydliště: Turnov

Re: Špatné značky

Příspěvek od Kuba35 »

To je jednoduché, tohle fórum čtou lidi, kterým záleží na tom, aby věci fungovaly tak jak mají. Kdežto zprávy poslané na oficiální podatelnu se občas dostanou k lidem, kterým je to buřt a úkol musí dostat shora.
Jak člověk pro jedno nevidí další, tak mi dnes cestou kolem té značky došlo, že na sloupku odkud byl sundán přebytečný Jičín by měla být I/16 taky v přerušovaném rámečku.
Honey72
Příspěvky: 5255
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

Prakticky ano, ale jelikož se na silnici 16 najíždí už na další křižovatce, tak bych to i nechal :-) Horší, že na návěsti to je přerušované a na směrovce ne :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
zesp
Příspěvky: 1110
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Špatné značky

Příspěvek od zesp »

Snímek 003 - Situace na konci D35 u Mohelnice. Nechápu, že když už tam někdo lezl a tak okatě přelepoval Mor. Třebovou tím Šumperkem, že už nepřelepil tu červenou 35 na modrou. Ono celkově je ta značka asi špatně, protože ta avizovaná křižovatka už leží až za koncem dálnice... Neměla by být celá modrá???
Přílohy
003.JPG
003.JPG (38.63 KiB) Zobrazeno 6726 x
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Špatné značky

Příspěvek od JAnD »

Trochu pro zasmání (hořké): V jednom nejmenovaném okrese je dopravní policista, který nemá rád značky v rozporu s předpisy.

Například v ulici, kde se nachází autobusová zastávka v jízdním pruhu, řidiči často stáli v rozporu s předpisy těsně před zastávkou. Město nechalo umístit značku zákaz zastavení, což situaci hodně pomohlo. Ale dotyčný policista, když uviděl značku v projektu úpravy blízké křižovatky neváhal připomínkovat, že značka je v rozporu s předpisy.

Vrchol jeho přístupu byl při rekonstrukci ulice, kde se nachází areál policie, do kterého jezdí i kamiony, a kde často vozidla parkovaly tak, že znemožňovaly bezpečný průjezd těchto kamionů. Správce areálu (PČR) požádal, aby se v rámci rekonstrukce umístila značka zákaz zastavení. Dopravní policista byl zásadně proti (ve vjezdu je dle předpisů zakázáno stát, značka je tedy zbytečná) a nakonec se prý dotyční osobně pohádali na veřejném projednávání...
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Honey72
Příspěvky: 5255
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

Ačkoli ve vyhlášce je něco jasně dáno a přesto to lidé porušují, bývá "nadbytečná" značka mnohdy jediným východiskem. V mnoha zemích, např. ve Francii či Belgii dost často bývá značka s padesátkou i když jste v obci. Prostě to řidiči nedodržovali, tak se jim to připomíná za každou křižovatkou, aby se nevymlouvali. U nás bych to doporučoval také hlavně v místech, kde si nejste jisti, jestli jste ještě v obci.

https://www.google.cz/maps/@43.0878841, ... 6656?hl=cs
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2948
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Špatné značky

Příspěvek od Majkii »

V souvislosti s článkem o policajtovi v protisměru jsem se koukal na dotčené místo v Liberci a zdá se mi, že IZ2a, která je částečně vidět i na videu, je špatně umístěná a nadbytečná. I po jejím minutí se totiž dá pokračovat rovně Šumavskou ulicí okolo hasičárny. Po odbočení doleva na nájezd je tam totiž i další IZ2a.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Špatné značky

Příspěvek od mapman »

Ano, chybí tam dodatková tabulka...
Likas
Příspěvky: 807
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: Špatné značky

Příspěvek od Likas »

https://mapy.cz/turisticka?planovani-tr ... 2%3A111%7D

Než jsem to přečetl, tak jsem byl za domem. Naštěstí to si to můžu dočíst na panoramě. Příště pojedu více staticky tolerantně.
Honey72
Příspěvky: 5255
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Špatné značky

Příspěvek od Honey72 »

Třeba to je účel, aby řidiči zpomalili a celé si to mohli přečíst. A druhý den, frrr, co nás zajímá nějaký barák :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lynx
Příspěvky: 3678
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Špatné značky

Příspěvek od Lynx »

Zajímavé. Není to zdaleka jediný případ, kdy je nemožné za jízdy přečíst, co je na značce.

Podle mapy to vypadá, že důvodem problémů se statikou bude asi ten nedaleký lom a nákladáky co z něj zřejmě tudy jezdí.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Špatné značky

Příspěvek od krtek700 »

Zajímavě zdvojaná stopka :D
Obrázek
Kdyby radši začali s tím kruhovým objezdem, který tam má být.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Špatné značky

Příspěvek od Mosquit »

Tak zrovna tam ty značky dost často porážej při každodenních nehodách...
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“