Špatné značky
Re: Špatné značky
když už byla řeč o Anglii, tak tu mám jednu kuriozitu z Nového Jičína:
https://www.google.cz/maps/@49.593536,1 ... 384!8i8192
https://www.google.cz/maps/@49.593536,1 ... 384!8i8192
-
- Příspěvky: 5259
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Kuriozita, ale dost nebezpečná, řekl bych. Podobně jako v Hradci bývaly na tabulích nad křižovatkou více šipek než ve skutečnosti na silnici pruhů.
A když už jsem u toho Hradce ... jako v přístavu, sleduj yellow line https://mapy.cz/zakladni?x=15.8481057&y ... tch=-0.001
A když už jsem u toho Hradce ... jako v přístavu, sleduj yellow line https://mapy.cz/zakladni?x=15.8481057&y ... tch=-0.001
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
Má taková zóna význam nebo ne?
https://mapy.cz/s/kecozadoma
https://mapy.cz/s/kecozadoma
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Pište česky, prosím!
Re: Špatné značky
Má, protože značka obce formálně vymezuje zastavěné území, kde platí obecná úprava pro provoz v obci a zóna 40 určuje místní úpravu, která má před obecnou přednost.
-
- Příspěvky: 5259
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Nejdřív máte dojem, že máte pro sebe osm jízdních pruhů. Až pak vám (někomu vůbec) dojde, že ta jedna značka platí až po dvou kilometrech.
https://www.google.com/maps/@48.6665632 ... 312!8i6656
https://www.google.com/maps/@48.6665632 ... 312!8i6656
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
-
- Autor
- Příspěvky: 6839
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
-
- Příspěvky: 5259
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Čtyři Jsem se rozvášnil asi .-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
Nevím jestli je to dobrá značka nebo špatná značka, ale už se osazují značky upozorňující na hranici Čechy-Morava a jsou hnědé .....Přičemž jsem zde četl názory, že by hnědé být neměly. Ale tomu já nerozumím.
Aktivisté dosáhli svého, tabule na Svitavsku označují hranici Čech a Moravy
Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/c ... pravy_lati
Aktivisté dosáhli svého, tabule na Svitavsku označují hranici Čech a Moravy
Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/c ... pravy_lati
Re: Špatné značky
V tom případě mám pro vás špatnou zprávu, mapmane. Hateman Netolický má větší vliv na rozhodování svých podřízených, než by bylo zdrávo. Inu vrchnost rozhodla, je tam hnědý nesmysl.mapman píše:Podle mých informací ty značky nebudou hnědé, ale modré, i když si hejtman píše něco jiného
https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/c ... pravy_lati
Mimochodem, hodně o tom, jak seriozně se umisťují dopravní značky v Čechistánu, také vypovídá text článku. Tam se místo o dopravních značkách píše o "hnědých tabulích". Jakoby to byl jen nějaký billboard u cesty. Přitom to jsou legislativně ustálené symboly, ze kterých plynou jisté povinnosti vzhledem k účastníkům silničního provozu. Kdo to pak má brát vážně...
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
-
- Příspěvky: 5259
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Mě osobně se to líbí. A pokud tam nutně někdo potřebuje fyzický objekt, klidně se tam může dát replika hraničního patníku .-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
U Nepomuku je na značce PRESTICE.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Re: Špatné značky
No a to je právě ono. Dopravní značky nejsou kvůli estetičnu - nejsou kvůli líbí/nelíbí. Dopravní značky jsou kvůli řízení provozu. A pokud se umisťují jen kvůli "líbí", tak je to špatně. Pak tu máme přeznačkováno a to ještě ve stylu každá ves jinej pes.Honey72 píše:Mě osobně se to líbí. A pokud tam nutně někdo potřebuje fyzický objekt, klidně se tam může dát replika hraničního patníku .-)
Osobně by se mi tam líbila NEdopravní značka. Informační tabule, třeba znak země. Nebo ten hraniční patník (ten ale zanikne v trávě ... a koneckonců ještě jich existuje spousta originálů).
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
-
- Příspěvky: 97
- Registrován: 3.2.2018 15:09:56
Re: Špatné značky
V Kuřimi jsem narazil na tuto kombinaci značek. Chtěl bych se zeptat, jestli je to v pořádku. Mně intuitivně dávat značku "Průjezd zakázán" na cyklotrasu připadá trochu jako šikana cyklistů...
- Přílohy
-
- IMG_20201002_142936.jpg (100.38 KiB) Zobrazeno 4604 x
Re: Špatné značky
No pozor, podle mě je to normální komunikace, po který je vedena cyklostezka. Značky jsou podle mě v pořádku, protože tou komunikací je jen PRŮJEZD ZAKÁZÁN, čili když tam jedeš za něčím konkrétním účelem, nesmíš při tom jet rychleji než 30.StavošUskanski píše:V Kuřimi jsem narazil na tuto kombinaci značek. Chtěl bych se zeptat, jestli je to v pořádku. Mně intuitivně dávat značku "Průjezd zakázán" na cyklotrasu připadá trochu jako šikana cyklistů...
Re: Špatné značky
No dobře, ale to průjezd zakázán platí i pro toho cyklistu, kterému tam vede cyklostezka
Re: Špatné značky
Vím o horší kombinaci, B1 nebo B2 s cyklotrasouJirkaS píše:No dobře, ale to průjezd zakázán platí i pro toho cyklistu, kterému tam vede cyklostezka
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
-
- Příspěvky: 1067
- Registrován: 7.1.2013 17:57:52
- Bydliště: ostrava
Re: Špatné značky
https://goo.gl/maps/sm3K1pwjDM4RhWxf8
proti snímku z google map tam ještě přibyla před obytnou zonou značka npr 40 km/h. osobně by mě zajímal výsledek ankety mezi řidiči, jakou rychlostí si myslí, že můžou jet v té obytné zoně
já si teda osobně myslím, že 20 km/h, ale ruku do ohně bych za to nedal vzhledem k tomu, že ke každému DZ se musí vyjádřit PČR (pravda ne nutně souhlasně), tak nechápu, jak se takový zprasek mohl objevit venku...
proti snímku z google map tam ještě přibyla před obytnou zonou značka npr 40 km/h. osobně by mě zajímal výsledek ankety mezi řidiči, jakou rychlostí si myslí, že můžou jet v té obytné zoně
já si teda osobně myslím, že 20 km/h, ale ruku do ohně bych za to nedal vzhledem k tomu, že ke každému DZ se musí vyjádřit PČR (pravda ne nutně souhlasně), tak nechápu, jak se takový zprasek mohl objevit venku...
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
-
- Příspěvky: 97
- Registrován: 3.2.2018 15:09:56
Re: Špatné značky
Takže když to shrnu, je to sice blbě, ale vlastně v pořádku, protože jinde to mají ještě hůř.
Re: Špatné značky
Co říkáte na umístění této P4 s dodatkovou tabulkou? O kousek dál klasická P4 s tvarem křižovatky.
Odesláno z mého Mi A3 pomocí Tapatalk
Odesláno z mého Mi A3 pomocí Tapatalk
Re: Špatné značky
Je to zákaz zastavení, není to zákaz zastavení...
Asi by se tyto značky měly zneplatňovat nějakým viditelnějším způsobem.
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4612307&y ... tch=-0.009
Asi by se tyto značky měly zneplatňovat nějakým viditelnějším způsobem.
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4612307&y ... tch=-0.009
Re: Špatné značky
Jak má člověk chápat toto? Někdo chtěl vytvořit časově omezený stání na 20 minut a vymyslel blbost?
https://mapy.cz/zakladni?x=14.3902042&y ... tch=-0.000
https://mapy.cz/zakladni?x=14.3902042&y ... tch=-0.000
Re: Špatné značky
No ty brďo, ty poslední příspěvky jsou zase úroda...
Za zvlášť nebezpečné považuju ty nesmysly vytvářené se značkama upravujícími přednost. To jakmile někdo nepochopí tak je z toho nehoda.
Za zvlášť nebezpečné považuju ty nesmysly vytvářené se značkama upravujícími přednost. To jakmile někdo nepochopí tak je z toho nehoda.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Re: Špatné značky
Osobně v NA nejezdím, ale jeden náš dodavatel mě upozornil na zmatek u zákazových značek. Týká se následující sady značek v Pardubicích od závodiště směrem na Duklu.
1) Zákaz všech vozidel kategorie N po 800m.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.7497602&y ... tch=-0.083
2) Po 20m Zákaz všech vozidel kategorie N.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.7505978&y ... tch=-0.084
3) Po 100m Zákaz všech vozidel kategorie N nad 3,5t po 800m.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.7523154&y ... tch=-0.106
4) A nakonec Zákaz všech vozidel kategorie N nad 3,5t mimo dopravní obsluhu.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.7621576&y ... tch=-0.045
Moje otázka zní má smysl to posunout někam dál (případně kam) ke zjednání nápravy?
1) Zákaz všech vozidel kategorie N po 800m.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.7497602&y ... tch=-0.083
2) Po 20m Zákaz všech vozidel kategorie N.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.7505978&y ... tch=-0.084
3) Po 100m Zákaz všech vozidel kategorie N nad 3,5t po 800m.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.7523154&y ... tch=-0.106
4) A nakonec Zákaz všech vozidel kategorie N nad 3,5t mimo dopravní obsluhu.
https://mapy.cz/zakladni?x=15.7621576&y ... tch=-0.045
Moje otázka zní má smysl to posunout někam dál (případně kam) ke zjednání nápravy?