Špatné značky
Re: Špatné značky
Lámu si hlavu jestli je to doopravdy a nebo je to nějáká lidová tvořivost případně fotoshop ? Jak tu značku může někdo vyrobit, někdo osadit a není mu to divné ? Policie se k tomu snad musí taky vyjádřit ?
No, možná že to za policii odklepnul někdo podobně kvalitní
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/poli ... omaci_vank
V době kdy měl 3 promile mu to přišlo jako dobrej nápad ...
No, možná že to za policii odklepnul někdo podobně kvalitní
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/poli ... omaci_vank
V době kdy měl 3 promile mu to přišlo jako dobrej nápad ...
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Někdy lepší policii k posouzení nevolat .-) Na trutnovském odboru je nějaký fanatik, který nesnáší na sloupku víc než jedno číslo (neuznává peáž) a na tabulích nechá v rámečcích klidně I/16 (ty už konečně zmizely). Ukončení zákazů striktně jen křižovatkou. Ale poznáte, že toto je křižovatka?https://www.google.cz/maps/@50.5580411, ... 8192?hl=cs
Zákaz vjezdu do protisměru je přece zbytečná, když je před křižovatkou přikázaný směr odbočení https://www.google.cz/maps/@50.5603469, ... 8192?hl=cs nebo zákaz odbočení https://www.google.cz/maps/@50.5625031, ... 6656?hl=cs
A na co upozorňovat výstražnou značkou na obousměrný provoz? Vždyť přece, když není za křižovatkou značka jednosměrný provoz, tak už nejsem v jednosměrce Ale všimnete si toho, když jedete stovky metrů jednosměrkou a míjíte nepatrnou odbočku?https://www.google.cz/maps/@50.5588013, ... 8192?hl=cs
No, ale když si vezmu, že před třiceti lety jsem technickým službám nakreslil jak mají udělat směrové tabule na křižovatkách u našeho baráku, tehdy ještě plechové, ručně kreslené, bez reflexu a od té doby se to jen kopíruje na novější a novější materiál. A přitom to nikdo nikdy neposoudil Dnes by jejich zpracování už neprošlo, muselo by vypadat úplně jinak od barvy podkladu (bílá) až k přerušovaným rámečkům čísel silnic. Jen jsem zvědavý, až doslouží stávající, jestli se někdo bude zabývat jejich novelizací
Zákaz vjezdu do protisměru je přece zbytečná, když je před křižovatkou přikázaný směr odbočení https://www.google.cz/maps/@50.5603469, ... 8192?hl=cs nebo zákaz odbočení https://www.google.cz/maps/@50.5625031, ... 6656?hl=cs
A na co upozorňovat výstražnou značkou na obousměrný provoz? Vždyť přece, když není za křižovatkou značka jednosměrný provoz, tak už nejsem v jednosměrce Ale všimnete si toho, když jedete stovky metrů jednosměrkou a míjíte nepatrnou odbočku?https://www.google.cz/maps/@50.5588013, ... 8192?hl=cs
No, ale když si vezmu, že před třiceti lety jsem technickým službám nakreslil jak mají udělat směrové tabule na křižovatkách u našeho baráku, tehdy ještě plechové, ručně kreslené, bez reflexu a od té doby se to jen kopíruje na novější a novější materiál. A přitom to nikdo nikdy neposoudil Dnes by jejich zpracování už neprošlo, muselo by vypadat úplně jinak od barvy podkladu (bílá) až k přerušovaným rámečkům čísel silnic. Jen jsem zvědavý, až doslouží stávající, jestli se někdo bude zabývat jejich novelizací
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
Někdo značkami šetří, tam kde nemá a někde zase naopak. Já byl v týdnu na procházce tady - což je neveřejná cesta do lesa:
https://mapy.cz/s/gevafovufa
A kromě značek co jsou na fotce tam byl ještě zákaz vjezdu a zúžení vozovky. Vše na jednom místě Vzhledem k tomu, že tam nic nejezdí kromě lesní správy a podobně mi to přišlo skoro až moc.
https://mapy.cz/s/gevafovufa
A kromě značek co jsou na fotce tam byl ještě zákaz vjezdu a zúžení vozovky. Vše na jednom místě Vzhledem k tomu, že tam nic nejezdí kromě lesní správy a podobně mi to přišlo skoro až moc.
Re: Špatné značky
Možná se na to dívám moc jednostranně, ale přemíra značek mi vadí. Vzniká z toho ( asi nejen u mně ) určitá slepota a v podstatě bych nebyl v "přeznačkovaném" území jednotlivé po sobě jdoucí značky schopen vyjmenovat. Ale myslím, ( doufám ) že podle nich + - jedu.
Re: Špatné značky
Na I/11 v Ostravě namalovali na vozovku značku A14. Po jedné v každé pruhu směr Ostrava cca v místě kde je na této mapě bílé vozidlo https://mapy.cz/zakladni?x=18.3236575&y ... ase=ophoto
To bych bral. Ovšem v protisměru namalovali stejné dvě značky ještě před křižovatkou s ulicí Vratimovskou cca zde: https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... VxWRJaNGMQ
Nějaký inteligent měl asi plán vzhůru nohama či co. Když jim to po asi třech dnech došlo, značky v tomto místě přemalovali černou barvou v celé šířce obou pruhů a namalovali je za křižovatku cca zde https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... SxWRXxN4MF
Jakožto motorkář absolutně nechápu, jak to může někdo udělat. Ta černá barva po dešti klouže jako led. To nemohli vykartáčovat nebo to tam už nechat tak? Značce se dá vyhnout, té barvě v celé šířce pruhu ne a navíc není dopředu moc vidět. Je to dost nebezpečné.....
To bych bral. Ovšem v protisměru namalovali stejné dvě značky ještě před křižovatkou s ulicí Vratimovskou cca zde: https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... VxWRJaNGMQ
Nějaký inteligent měl asi plán vzhůru nohama či co. Když jim to po asi třech dnech došlo, značky v tomto místě přemalovali černou barvou v celé šířce obou pruhů a namalovali je za křižovatku cca zde https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... SxWRXxN4MF
Jakožto motorkář absolutně nechápu, jak to může někdo udělat. Ta černá barva po dešti klouže jako led. To nemohli vykartáčovat nebo to tam už nechat tak? Značce se dá vyhnout, té barvě v celé šířce pruhu ne a navíc není dopředu moc vidět. Je to dost nebezpečné.....
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Přemíra značek mi vadí hlavně u křižovatek. Určování hlavní silnice na hlavních městských ulicích pochopím, ale aby měla každá křižovatka v nejzapadlejší čtvrti, kde projede pár desítek aut denně také značky... Ale nebráním se tomu, aby konec omezení rychlosti byl ukončen značkou a ne jen pátráním po tom co je a není křižovatka. Nebo alespoň pod značku s rychlostí dát dodatkovou tabulku s udáním úseku.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
Honey, není lepší si pořídit detektor radarů / povoleno / či rovnou i antiradar / nepovoleno /. Pak pátrání netřeba...
Re: Špatné značky
Když jsme u těch značek na vozovce, tedy vodorovných, tak mě docela dráždí, když někdo víceslovnou slovní informaci psanou přímo na silnici píše zdola nahoru, tedy naopak než jak člověk běžně čte. Asi si myslí, že když nejdřív přijedete k prvnímu nápisu, že si to přečtete nejdřív, ale u mě to takhle psychologicky nefunguje, prostě zvyk je číst nápisy shora dolů a ne naopak.
Mám na mysli, když máte třeba pruh směřující do určitého města a jedete jakoby na stránce zdola nahoru a na silnici to máte napsáno tímto způsobem:
KRÁLOVÉ
HRADEC
Ještě šílenější je, když je to rozdělené, což taky někdy bývá, třeba:
-ICE
PARDUB-
Jaký je váš názor na tohle značení ? Mě to pokaždé rozčílí
Mám na mysli, když máte třeba pruh směřující do určitého města a jedete jakoby na stránce zdola nahoru a na silnici to máte napsáno tímto způsobem:
KRÁLOVÉ
HRADEC
Ještě šílenější je, když je to rozdělené, což taky někdy bývá, třeba:
-ICE
PARDUB-
Jaký je váš názor na tohle značení ? Mě to pokaždé rozčílí
Re: Špatné značky
Lynx: Taky mi to připadá divné, možná to funguje na ty řidiče, co sedí nalepení na volantu a sledují dění tak 10 metrů před sebou, pak si to asi čtou postupně zdola ve správném pořadí... Třeba tady https://mapy.cz/s/dezuzezera se pak celkem otáčí význam. Místo abychom upozornili řidiče na přítomnost dětí, tak to působí jakoby jsme na něco upozorňovali děti.
Re: Špatné značky
Fakt je někde
-ICE
PARDUB-
Vždycky jsem viděl jen zkratky jako PCE...
-ICE
PARDUB-
Vždycky jsem viděl jen zkratky jako PCE...
Re: Špatné značky
Já si tedy víceslovné cíle teď přímo živě nevybavuju, ale to jsou tak blízko u sebe, že když čtete první “část” tak už je vidět na tu další ? Není to od sebe náhodou dál a tím pádem dává naopak smysl mít prvně Hradec a pak Králové ?
Jinak bych řekl, že nově to bude určitě HK a PCE, ty rozdělené Pardub-ice to bude nějaký totální přežitek ne ?
Jinak bych řekl, že nově to bude určitě HK a PCE, ty rozdělené Pardub-ice to bude nějaký totální přežitek ne ?
Re: Špatné značky
Ja si vybavuju jedno mesto ve Francii. Strako-Nice
BTW: Celej ten portal stoji za to.
BTW: Celej ten portal stoji za to.
Re: Špatné značky
Geo, fakt dobrá práce!!!! no, comment...
Re: Špatné značky
Ty Pardubice jsem si vzal jenom jako vymyšlený příklad, protože jsem si nemohl vzpomenout u jakého města jsem to viděl. Takže nevím jestli to někde je, spíš asi ne.Brzda píše:Fakt je někde
-ICE
PARDUB-
Vždycky jsem viděl jen zkratky jako PCE...
Děkuji přispěvateli Geo, který správně doplnil ty Strakonice, které jsem měl na mysli.
Přesně tohle mě pokaždý napadne, proč sakra varují děti, že mají dávat pozoir nápisem na silnici Tohle je docela častá věc, tenhle nápis "DĚTI POZOR". Zatímco "NICE STRAKO je asi jenom ojedinělý případ. Stojí ale za toOndrah98 píše:Místo abychom upozornili řidiče na přítomnost dětí, tak to působí jakoby jsme na něco upozorňovali děti.
Re: Špatné značky
Já tedy vodorovné značení čtu tak, jak postupně přichází (právě třeba to pozor děti). Ale ty rozdělené názvy by určitě měly být napsány u sebe a "normálně" jako na papíře. Ale vznikají vůbec nové ? Vždyť ty Strako-nice na tom Baranďáku budou starší než já, ne ? Vodorovné značení měst novějšího data, pokud tam nevlezl celý název, jsem zatím viděl jen jako zkratku.
Geo: Tohle je opravdu odstrašující příklad.
Geo: Tohle je opravdu odstrašující příklad.
Re: Špatné značky
Zlateho bludistaka ovsem vyhraje ten, kdo odhali skutecneho autora z tohoto fora, ktery na tuto hruzu upozornil jiz pred sedmi lety. Pohyblive obrazky tehdy dodala legenda dokumentace dopravnich staveb v Praze.
Re: Špatné značky
Taky si matně vzpomínám, že už o tomhle někdo někdy mluvil resp. psal. A tu legendu bych tipoval pana kasme ? Jen tip, protože od něj jsem těch fotogalerií viděl něúrekom
Re: Špatné značky
Neznamena text ve spodni casti zonove znacky nahodou neco jineho nez dodatkovou tabulku?
- Přílohy
-
- 20210525_182910_copy_768x1024.jpg (237.74 KiB) Zobrazeno 5551 x
Re: Špatné značky
To platí jen u IZ 6a "pěší zóna", nebo IZ9a "Zóna s dopravním omezením - CYKLOZÓNA" kde "Ve spodní části značky se vyznačuje vhodným nápisem nebo symbolem, kterým vozidlům je vjezd do této oblasti povolen a popřípadě v jaké době."
U IZ 8a "Zóna s dopravním omezením" není žádná zmínka o umístění textu do značky. Mělo by být řešeno dodatkovou tabulkou. Nemluvě o tom textu, který může pochopit jen člověk, který vidí do mysli toho, kdo tu značku projektoval.
A úplně poslední věc - celá ta značka je nesmysl. Značky upravující zákaz vjezdu/vstupu mají VŽDY bodovou platnost. Znamená to, že na danou komunikaci nesmíte vjet/vejít. Pokud chci vytvořit "zónu", pak umístím zákazové značky na všechny komunikace vedoucí do této oblasti.
Problém samozřejmě nastává, pokud se daný dopravní prostředek dostane do oblasti jiným způsobem, než vjezdem kolem dané DZ. Což sice u motorových vozidel není moc snadné, ale u cyklistů chodců nebo segwayů je to naopak až moc jednoduché.
V takovém případě by musela existovat nějaká DZ, která by upravovala "zákaz provozu" v dané zóně - ano, taková značka by již mohla být zónová.
Jenže na tohle naše legislativa zatím nemyslí. Když se před X desítkami let dělala základní logika DZ, tak nikoho nenapadlo, že by někdo chtěl až takto do detailu upravovat provoz nějakých specifických dopravníků v určité oblasti.
Jediné zónové oblasti s takovou úpravou provozu jsou právě pěší zóny a cyklozóny, kde určen taxativní výčet druhů dopravních prostředků s povolením provozu v dané zóně. Pokud tedy chce Praha vytvořit zónu se zákazem provozu (ne zákazem vjezdu) segwayů, pak musí jít cestou např. pěší zóny s povolením jízdy motorových vozidel, cyklistů, tramvají, jezdců na zvířatech, atp. atp. až mimo segwaye.
U IZ 8a "Zóna s dopravním omezením" není žádná zmínka o umístění textu do značky. Mělo by být řešeno dodatkovou tabulkou. Nemluvě o tom textu, který může pochopit jen člověk, který vidí do mysli toho, kdo tu značku projektoval.
A úplně poslední věc - celá ta značka je nesmysl. Značky upravující zákaz vjezdu/vstupu mají VŽDY bodovou platnost. Znamená to, že na danou komunikaci nesmíte vjet/vejít. Pokud chci vytvořit "zónu", pak umístím zákazové značky na všechny komunikace vedoucí do této oblasti.
Problém samozřejmě nastává, pokud se daný dopravní prostředek dostane do oblasti jiným způsobem, než vjezdem kolem dané DZ. Což sice u motorových vozidel není moc snadné, ale u cyklistů chodců nebo segwayů je to naopak až moc jednoduché.
V takovém případě by musela existovat nějaká DZ, která by upravovala "zákaz provozu" v dané zóně - ano, taková značka by již mohla být zónová.
Jenže na tohle naše legislativa zatím nemyslí. Když se před X desítkami let dělala základní logika DZ, tak nikoho nenapadlo, že by někdo chtěl až takto do detailu upravovat provoz nějakých specifických dopravníků v určité oblasti.
Jediné zónové oblasti s takovou úpravou provozu jsou právě pěší zóny a cyklozóny, kde určen taxativní výčet druhů dopravních prostředků s povolením provozu v dané zóně. Pokud tedy chce Praha vytvořit zónu se zákazem provozu (ne zákazem vjezdu) segwayů, pak musí jít cestou např. pěší zóny s povolením jízdy motorových vozidel, cyklistů, tramvají, jezdců na zvířatech, atp. atp. až mimo segwaye.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Re: Špatné značky
Dnes jsem na to při slavnostním otevření nového sjezdu z I/38 v Jihlavě upozornil, ale nikdo jiný si toho nevšiml. Ani zhotovitel Skanska, ani zástupce ŘSD Správy Jihlava. Tak nějak jsem týden doufal, že je to příprava do budoucna, ale nakonec jsem byl ujištěn, že se zde SMV neplánuje ani po rekonstrukci přivaděče. Důvod - MHD a traktory, které by jinak musely přes intravilán...
Re: Špatné značky
Nerýpal jste náhodou někdo nějak do toho autíčka v Jihlavě?
Je tam špatně minimálně ještě směrovka s 523. Když už, tak by měla mít přerušovaný rámeček. Pak mě zaujal i extra piktogram pro aquapark (ve vyhlášce něco takového chybí).
Je tam špatně minimálně ještě směrovka s 523. Když už, tak by měla mít přerušovaný rámeček. Pak mě zaujal i extra piktogram pro aquapark (ve vyhlášce něco takového chybí).
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Pište česky, prosím!
Re: Špatné značky
https://mapy.cz/s/mapegetelu Zákaz vjezdu jen pro držitele parkovacích karet?
-
- Příspěvky: 397
- Registrován: 19.10.2009 9:21:32
Re: Špatné značky
Tady v tom místě https://mapy.cz/s/haharezucu uprostřed křivoklátských lesů jsem projel kolem značky s nápisem Deggendorf 187. Je umístěna na tom samém sloupku spolu s ostatními značkami směr Beroun, Nižbor atd. a je vyrobená ve stejném grafickém stylu. Fotku bohužel nemám, ale netušíte někdo, co to má znamenat? Nějaká recese?