| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Špatné značky http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2782 |
Stránka 12 z 36 |
| Autor: | Pavel Q [ 1.8.2017 18:03:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Jirka L: Při výjezdu z obytné zóny musíš dát přednost, takže ta značka hlavní ani není potřeba. A taky je tam vodorovné značení. |
|
| Autor: | Jirka L [ 1.8.2017 18:22:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
tak díky, už koukám na ten §. Dobře vědět |
|
| Autor: | Japao Joe [ 1.8.2017 22:20:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Jaký bordel máte na mysli? § 23 Vjíždění na pozemní komunikaci (1) Při vjíždění ... musí dát řidič přednost v jízdě ... jdoucím po pozemní komunikaci. To platí i při vjíždění z ... obytné nebo pěší zóny na jinou pozemní komunikaci. |
|
| Autor: | caveman [ 3.8.2017 8:37:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Stejných míst je v Praze spousta, často i opačně - na "pozemní komunikaci"=hlavní nic, a na výjezdu z obytné zóny dej přednost v jízdě. To je lepší varianta, ale lidi na hlavní netuší, že mají přednost. Obecně je to podle mě divný paragraf - před křižovatkou nemůžu tušit, že ulice zprava je výjezd z OZ a ne ulice normální... A co když OZ končí třeba 10m před křižovatkou? |
|
| Autor: | Bobek [ 3.8.2017 9:12:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Citace: před křižovatkou nemůžu tušit Proto se ty OZ taky usilovně značí, jako třeba tady. Ale stejně to tam nikdo nedodržuje, protože i když je to omylem přes zaparkovaná auta vidět, stejně pravidlo nikdo nezná. |
|
| Autor: | Honey72 [ 3.8.2017 20:20:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Tak to by čeští rozmazlení řidiči nemohli jezdit na jihu Evropy (Itálie, Řecko ...), kde značka hlavní silnice patří mezi výjimečné jevy. Takže si tam ukroutíte hlavu koukáním do boku, jestli tam je stopka nebo trojúhelník nebo vjezd do zóny. Avšak tím pádem jedete opatrněji a ostražitěji |
|
| Autor: | hh [ 3.8.2017 20:28:38 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky | ||
Taky dobrý
|
|||
| Autor: | monin [ 3.8.2017 20:51:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Jako u nás D8 u hranic, úzký písmo. |
|
| Autor: | Honey72 [ 3.8.2017 20:54:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
U Mekky to tak bylo odnepaměti, ale hlavně aby se to brzy neobjevilo i mimo posvátná muslimská místa. Divím se, že tam kromě různých řečí nejsou i symboly |
|
| Autor: | JiVi [ 4.8.2017 8:20:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
myslis .. rovne vjezd do Parize a vpravo, okruh mimo Pariz? |
|
| Autor: | monin [ 4.8.2017 8:27:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
No ty krávo.. |
|
| Autor: | kasme [ 20.8.2017 22:05:47 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky | ||
Zajímavé...
|
|||
| Autor: | JirkaS [ 20.8.2017 23:22:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Zajímavé, ale špatně to není. |
|
| Autor: | hh [ 23.8.2017 9:15:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Proboha! 3 údaje, 5 chyb! https://www.google.cz/maps/@50.1249459, ... 312!8i6656 |
|
| Autor: | ElWapp [ 25.8.2017 10:10:26 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky | ||
Zvlastni odbocovaci pruh doleva vpravo...
|
|||
| Autor: | Honey72 [ 25.8.2017 11:29:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
To je tedy pěkný nesmysl a nechápu co je tím myšleno. Mám to chápat tak, že vozidla jedoucí po čtyřpruhové silnici mohou použít krajní pravý pruh k odbočení k OC ? Nevidím totiž přerušovanou čáru. Anebo je tím myšleno, že vozidla přijíždějící po vedlejší mohou pruh použít k odbočení k OC nebo najetí na čtyřpruhovou komunikaci ? |
|
| Autor: | kollma [ 25.8.2017 12:30:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Já to chápu jako poměrně běžný připojovací pruh, co přechází v odbočovací. Ale ta značka je fakt matoucí. |
|
| Autor: | Honey72 [ 25.8.2017 14:05:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Pokud se skutečně jedná o klasický kombinovaný pruh pro sjezd/nájezd, nemá tam podobná značka co dělat. Mě by třeba nenapadlo, že když vidím značku s odbočovacím pruhem, že mi tam někdo může vjet zprava. Stejný typ křižovatky je např. zde a nikde podobně závádějící značku nevidím. https://www.google.cz/maps/@50.0983562,14.4389681,3a,75y,248.03h,90.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1ssVueB8GOAg-mzkIptk62Jg!2e0!7i13312!8i6656 nebo tady: https://www.google.cz/maps/@49.1587902,16.5999531,3a,75y,28.89h,87.96t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSTVd6HYkPQcaI1cGCbbeUQ!2e0!7i13312!8i6656 či tady: https://www.google.cz/maps/@49.7994442,18.2472339,3a,75y,173.56h,80.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6Sm1oGiXo7pO-1yDUA1CUg!2e0!7i13312!8i6656 |
|
| Autor: | myrha [ 27.8.2017 0:04:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
ad ElWapp: konečně jsem taky něco poznal |
|
| Autor: | ElWapp [ 19.11.2017 22:26:54 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky | ||
Je v pořádku naroubovat IP23a na IP22, dát jí jiný význam a umístit ji v místě vedle tramvajového nástupního ostrůvku? Jako já chápu, co tím autor chtěl říct, ale to na obrázku je podle mě tramvaj a ne autobus. Viděno na Vítězném náměstí
|
|||
| Autor: | hh [ 21.11.2017 19:16:24 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky | ||
Praha dovedená do dokonalosti
|
|||
| Autor: | Sosa [ 22.11.2017 12:30:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Z toho by člověk |
|
| Autor: | monin [ 22.11.2017 14:25:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
hh: teda, mít v době ruský okupace v srpnu ´68 už barevný foťák, tak to bylo tehdy unikum.. |
|
| Autor: | kasme [ 22.11.2017 14:38:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
hh: Takle už to po Praze vypadá neuvěřitelných sedm let... od zprovoznění jižní části D0 dříve Příloha: Bohdalec-2009.jpg [ 33.29 KiB | Zobrazeno 5168 krát ] pro připomenutí pár dalších vylepšení z té doby... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... /zmeny-dz/ |
|
| Autor: | Kamioňák [ 27.11.2017 18:35:25 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky | ||
Ale no fuj. A to je ta značka stará několik dní...
|
|||
| Stránka 12 z 36 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|