České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Špatné značky
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2782
Stránka 12 z 36

Autor:  Pavel Q [ 1.8.2017 18:03:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Jirka L: Při výjezdu z obytné zóny musíš dát přednost, takže ta značka hlavní ani není potřeba. A taky je tam vodorovné značení.

Autor:  Jirka L [ 1.8.2017 18:22:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

tak díky, už koukám na ten §. Dobře vědět :-)

Autor:  Japao Joe [ 1.8.2017 22:20:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Jaký bordel máte na mysli?

§ 23
Vjíždění na pozemní komunikaci
(1) Při vjíždění ... musí dát řidič přednost v jízdě ... jdoucím po pozemní komunikaci. To platí i při vjíždění z ... obytné nebo pěší zóny na jinou pozemní komunikaci.

Autor:  caveman [ 3.8.2017 8:37:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Stejných míst je v Praze spousta, často i opačně - na "pozemní komunikaci"=hlavní nic, a na výjezdu z obytné zóny dej přednost v jízdě. To je lepší varianta, ale lidi na hlavní netuší, že mají přednost.

Obecně je to podle mě divný paragraf - před křižovatkou nemůžu tušit, že ulice zprava je výjezd z OZ a ne ulice normální... A co když OZ končí třeba 10m před křižovatkou?

Autor:  Bobek [ 3.8.2017 9:12:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Citace:
před křižovatkou nemůžu tušit

Proto se ty OZ taky usilovně značí, jako třeba tady. Ale stejně to tam nikdo nedodržuje, protože i když je to omylem přes zaparkovaná auta vidět, stejně pravidlo nikdo nezná.

Autor:  Honey72 [ 3.8.2017 20:20:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Tak to by čeští rozmazlení řidiči nemohli jezdit na jihu Evropy (Itálie, Řecko ...), kde značka hlavní silnice patří mezi výjimečné jevy. Takže si tam ukroutíte hlavu koukáním do boku, jestli tam je stopka nebo trojúhelník nebo vjezd do zóny. Avšak tím pádem jedete opatrněji a ostražitěji :-)

Autor:  hh [ 3.8.2017 20:28:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Taky dobrý

Přílohy:
getthumbnail.jpg
getthumbnail.jpg [ 16.39 KiB | Zobrazeno 6901 krát ]

Autor:  monin [ 3.8.2017 20:51:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Jako u nás D8 u hranic, úzký písmo. :)

Autor:  Honey72 [ 3.8.2017 20:54:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

U Mekky to tak bylo odnepaměti, ale hlavně aby se to brzy neobjevilo i mimo posvátná muslimská místa. Divím se, že tam kromě různých řečí nejsou i symboly :-)

Autor:  JiVi [ 4.8.2017 8:20:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

myslis .. rovne vjezd do Parize a vpravo, okruh mimo Pariz? :D

Autor:  monin [ 4.8.2017 8:27:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

No ty krávo.. :D prej Paříž rovně..:D Hoďte to na fc zelenejm.. :D

Autor:  kasme [ 20.8.2017 22:05:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Zajímavé... ;)

Přílohy:
Poznámka: Plzeň
P8203270-900.jpg
P8203270-900.jpg [ 141.04 KiB | Zobrazeno 6563 krát ]

Autor:  JirkaS [ 20.8.2017 23:22:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Zajímavé, ale špatně to není.

Autor:  hh [ 23.8.2017 9:15:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Proboha! 3 údaje, 5 chyb!
https://www.google.cz/maps/@50.1249459, ... 312!8i6656

Autor:  ElWapp [ 25.8.2017 10:10:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Zvlastni odbocovaci pruh doleva vpravo...

Přílohy:
20170825_110615_crop_276x174.jpg
20170825_110615_crop_276x174.jpg [ 44.99 KiB | Zobrazeno 6284 krát ]

Autor:  Honey72 [ 25.8.2017 11:29:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

To je tedy pěkný nesmysl a nechápu co je tím myšleno. Mám to chápat tak, že vozidla jedoucí po čtyřpruhové silnici mohou použít krajní pravý pruh k odbočení k OC ? Nevidím totiž přerušovanou čáru. Anebo je tím myšleno, že vozidla přijíždějící po vedlejší mohou pruh použít k odbočení k OC nebo najetí na čtyřpruhovou komunikaci ?

Autor:  kollma [ 25.8.2017 12:30:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Já to chápu jako poměrně běžný připojovací pruh, co přechází v odbočovací. Ale ta značka je fakt matoucí.

Autor:  Honey72 [ 25.8.2017 14:05:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Pokud se skutečně jedná o klasický kombinovaný pruh pro sjezd/nájezd, nemá tam podobná značka co dělat. Mě by třeba nenapadlo, že když vidím značku s odbočovacím pruhem, že mi tam někdo může vjet zprava.

Stejný typ křižovatky je např. zde a nikde podobně závádějící značku nevidím.

https://www.google.cz/maps/@50.0983562,14.4389681,3a,75y,248.03h,90.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1ssVueB8GOAg-mzkIptk62Jg!2e0!7i13312!8i6656

nebo tady:

https://www.google.cz/maps/@49.1587902,16.5999531,3a,75y,28.89h,87.96t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSTVd6HYkPQcaI1cGCbbeUQ!2e0!7i13312!8i6656

či tady:

https://www.google.cz/maps/@49.7994442,18.2472339,3a,75y,173.56h,80.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6Sm1oGiXo7pO-1yDUA1CUg!2e0!7i13312!8i6656

Autor:  myrha [ 27.8.2017 0:04:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

ad ElWapp: konečně jsem taky něco poznal :)

Autor:  ElWapp [ 19.11.2017 22:26:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Je v pořádku naroubovat IP23a na IP22, dát jí jiný význam a umístit ji v místě vedle tramvajového nástupního ostrůvku? Jako já chápu, co tím autor chtěl říct, ale to na obrázku je podle mě tramvaj a ne autobus.

Viděno na Vítězném náměstí

Přílohy:
20171114_185557b.jpg
20171114_185557b.jpg [ 100.19 KiB | Zobrazeno 5486 krát ]

Autor:  hh [ 21.11.2017 19:16:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Praha dovedená do dokonalosti :(

Přílohy:
s.jpg
s.jpg [ 19.88 KiB | Zobrazeno 5301 krát ]

Autor:  Sosa [ 22.11.2017 12:30:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Z toho by člověk :zvraci: .

Autor:  monin [ 22.11.2017 14:25:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

hh: teda, mít v době ruský okupace v srpnu ´68 už barevný foťák, tak to bylo tehdy unikum.. ;)

Autor:  kasme [ 22.11.2017 14:38:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

hh: Takle už to po Praze vypadá neuvěřitelných sedm let... :crazy:
od zprovoznění jižní části D0

dříve
Příloha:
Bohdalec-2009.jpg
Bohdalec-2009.jpg [ 33.29 KiB | Zobrazeno 5168 krát ]


pro připomenutí pár dalších vylepšení z té doby... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... /zmeny-dz/

Autor:  Kamioňák [ 27.11.2017 18:35:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Ale no fuj. A to je ta značka stará několik dní...

Přílohy:
DSC_3943.JPG
DSC_3943.JPG [ 133.75 KiB | Zobrazeno 4910 krát ]

Stránka 12 z 36 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/