| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Špatné značky http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2782 |
Stránka 13 z 36 |
| Autor: | monin [ 27.11.2017 21:08:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Zavřít, zastřelit, degradovat. Před popravou mučit. |
|
| Autor: | Honey72 [ 28.11.2017 9:20:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Nebo prudit. Tenkrát jsem donutil předělat všechny čtyři velké tabule před novým kruháčem v Trutnově. Tři věcné chyby bijící do očí. Stačilo udělat článek v novinách, ostudu radnici a v rámci reklamace se všechny tabule vyráběly a osazovaly kompletně znovu |
|
| Autor: | Honey72 [ 5.12.2017 12:20:29 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky | |||
Tohle už je ovšem na hraně bezpečnosti. Mistrovi v multikáře se nejspíš nechtělo vylézat do mrazu, tak tam poslal deža, který nikdy neudělal autoškolu
|
||||
| Autor: | Maty [ 5.12.2017 12:26:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Čtverec postavený "nakoso", není kosočtverec :-O |
|
| Autor: | P_V [ 5.12.2017 12:37:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Honey72: Měli by na těch značkách tisknout "hore" a ne "top", aby i ten Dežo pochopil. |
|
| Autor: | Vilouch [ 5.12.2017 12:43:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
I/49 Milín - Hulín https://mapy.cz/zakladni?x=14.0525250&y ... &fov=1.257 |
|
| Autor: | Lynx [ 5.12.2017 12:47:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Co je špatného na té značce od kruháče z Velkého Přítočna (jak je tam Kladno, Hostouň atd . ...) ? Nejsem fajnšmekr na značky, takže opravdu nevím. Snad jen zelená "6" ? Shodou okolností jsem se na té křižovatce podílel, tedy jen okrajově. Na dopravním značení tedy vůbec |
|
| Autor: | Honey72 [ 5.12.2017 19:36:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Pominu-li, že tam chybí symbol dálnice, který se začal na návěsti vkládat poměrně nedávno, tak tam nemá co dělat ta šestka. A to i kdyby byla červená. Další věc, kterou bych však ještě prominul, není tam číslo 101, která vede peážně po 61 a pak samostatně na Unhošť. |
|
| Autor: | Puclik1 [ 6.12.2017 10:56:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Jen pro doplnění ta červená 6 byla navržena v projektu https://www.mestokladno.cz/assets/File.ashx?id_org=6506&id_dokumenty=1465708 |
|
| Autor: | Lynx [ 6.12.2017 12:50:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Díky za vysvětlení. Proč by u dálnice nemělo být číslo, když u ostatních silnic je ? Neuvádět ho mi přijde nesystémové. Mimochodem ve směru od Kladna ta červená šestka také chybí, i v projektu. Zatímco u zbývajících dvou směrů na cedulích je. Celkově chybí jednotnost. |
|
| Autor: | Puclik1 [ 6.12.2017 13:01:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Jelikož platí nové TP 100, kde je uvedeno: "Číslo dálnice se uvádí na „Směrové tabuli před nájezdem na dálnici“ (č. IS 1d až č. IS 1f), která se umisťuje před křižovatkou s nájezdovou větví dálnice (jedná se o poslední značku ODZ před nájezdem na dálnici)". Zde se nejedná o poslední křižovatku před nájezdem na dálnici. |
|
| Autor: | Martin_L [ 6.12.2017 13:16:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Lynx píše: Proč by u dálnice nemělo být číslo, když u ostatních silnic je ? Neuvádět ho mi přijde nesystémové. Mimochodem ve směru od Kladna ta červená šestka také chybí, i v projektu. Zatímco u zbývajících dvou směrů na cedulích je. Celkově chybí jednotnost. Ve směru od Kladna nic nechybí, to jen v ostatních směrech ty šestky přebývají Ten projekt má chyb několik. Kromě neznačené peáže II/101 jsou to černé lemy kolem bílých subploch a především chybně značený zákaz B 4 na tabulích. Zákaz platí pro komunikace bezprostředně za odbočením, takže zákazová značka má být zobrazena v dříku šipky. |
|
| Autor: | Lynx [ 6.12.2017 13:24:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Já to hodnotím z hlediska prostého uživatele silnic, nikoliv z hlediska znalce norem. Jinak díky za vysvětlení. |
|
| Autor: | Martin_L [ 6.12.2017 13:31:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
No právě kvůli prostým uživatelům silnic to bylo takto určeno. Řidiče vozidla, který na dálnici nesmí kvůli konstrukční rychlosti nebo nezaplacenému poplatku velmi zajímá, jestli se po odbočení ve směru zeleného cíle ještě dá "zachránit", anebo už na tu dálnici rovnou zahučí. |
|
| Autor: | Honey72 [ 6.12.2017 18:44:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Jenže spoustu lidí to naopak mate. Já bych byl raději pro půlenou značku jako u SMV. Tedy červené čísilko i symbol dálnice těsně před nájezdem. Zrovna teď se má známá nechtěně ocitnula na dálnici a ke všemu bez dálniční známky. Přísahala mi, že si dávala pozor na symbol a šup už tam byla. Jela od Staré Boleslavi po 610 na Mladou Boleslav. Zelené značky se symbolem dálnice viděla už cestou dřív. Na mostě přes D10 je najednou Mladá Boleslav pouze doprava, tak odbočila. Sice to byla zelená směrovka s červeným číslem, ale pro starší lidi nebo těm co nečtou TP100 to nic neříká |
|
| Autor: | Kamioňák [ 6.12.2017 22:53:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Jenže dávat číslo k ukazatelům k dálnici by bylo nesystémové, protože se nesmi dávat na ukazatel číslo silnice, když na ní přímo nenajíždím (tedy může se dát do čárkovaného rámečku, ale to už by bylo dost přeplácané, představte si, že na jedné značce budou čísla v modrém rámečku, červeném, plném a čárkovaném). Nic proti známé, ale jestli neví, jak je značená dálnice, tak nemá vůbec co dělat za volantem. Pokud by značka byla půlená, tak by to nic nezměnilo, když podle nich už jela. Jinak dle vyjádření ŘSD je vše dle TP100, ale z odpovědi jsem nepochopil, jestli to opravili, nebo to považují za správné řešení. |
|
| Autor: | Honey72 [ 7.12.2017 8:49:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Však já jsem myslel číslo až těsně před nájezdem jako nyní, ale společně se symbolem. Myslíte, že v autoškole někdo lidem vysvětluje takové detaily, jako umístění značek ? |
|
| Autor: | Martin_L [ 7.12.2017 9:34:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Honey72 píše: Jenže spoustu lidí to naopak mate. Já bych byl raději pro půlenou značku jako u SMV. Tedy červené čísilko i symbol dálnice těsně před nájezdem. Ano, to by bylo sice vzhledem ke sladění systému hezké, ale co by to řešilo? Nebylo by to ve vztahu k lidem uváděným v příkladu ještě horší? Anebo si snad lidé, co si nevšimnou, že je místo symbolu dálnice červené číslo a nezačnou přemýšlet nad tím proč a co to znamená si všimnou, že k symbolu dálnice něco přibylo? Honey72 píše: Myslíte, že v autoškole někdo lidem vysvětluje takové detaily, jako umístění značek ? Nebo důchodcům, co mají řidičák už desítky let ? Kluk nedávno vylezl z autoškoly a červená čísla nebo různé barvy směrovek jsem mu musel vysvětlit já Jenže to není problém ani značek, ani TP, ale problém kvality autoškolství, podmínek pro získání řidičského oprávnění a celoživotního vzdělávání motoristů. Jestliže existuje autoškola, která během kurzu nevysvětlí frekventantům význam jednotlivých dopravních značek, tak taková organizace nemá nárok na působení v oboru. Jestliže si někteří lidé ani přes výklad nejsou schopni takové věci naučit, tak nemají nárok na to řídit auto. A pokud systém připouští neomezené a nepřezkušované držení oprávnění po dobu několika desítek let bez ohledu na změny předpisů, tak je něco systémově špatně. Honey72 píše: těm co nečtou TP100 to nic neříká Jenže ono to není jen v TP100. Definice rozdílného použití IS 1a-c a IS 1d-f je v samotné vyhlášce 294/2015. A u ní už se snad dá požadovat, aby ji všichni účastníci provozu znali. A pokud jde o starší lidi: To není žádná novinka, platí to sedmnáct let. |
|
| Autor: | Honey72 [ 7.12.2017 13:45:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Však já také nikoho nebráním |
|
| Autor: | Nosorožec [ 7.12.2017 15:22:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Honey72 píše: ... Měla by být větší osvěta. Před večerními zprávami, na kterou většina těchto kloboukářů kouká, dávat povinně něco od Besipu a MD. A pro ty mladé to strkat místo reklam na YouTube a Facebook. naprostý souhlas. na silnici jde často o život, takže každá novinka v pravidlech by měla být tímto způsobem aktivně vštěpována řidičům. vyšvihnout nový předpis a prohlásit, že neznalost neomlouvá, je částečně alibismus. takže ano, omýlat pořád dokola: jak se zipuje, jak se jezdí na dálnici 3x3, jak se jezdí po turbokruháči, pro koho jsou stoupací pruhy, co znamenají modré a červené patníky, co je bezpečný rozestup atd. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 7.12.2017 16:36:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Kdysi byl v naši veřejnoprávní, námi všemi placené, televizi uváděn pořad Stop!, kde byly opakovány některé zásady bezpečné jízdy. Již několik let toto něběží ani se netočí nové spoty tohoto druhu. Místo toho se peníze utrácejí za pořady typu Hlava rodiny, či příme přenosy nekonečného počtu cen. A sama organizace Besip je naprosto nečinná, stejně tak PČR, osvěta je nulová. Celé to podtrhuje naprostá tragická úroveň autoškol. Tomu odpovídá stav na silnicích, tedy dle mého je vzhledem k výše uvedenému ještě dobrý. |
|
| Autor: | Martin_L [ 8.12.2017 13:41:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Honey72 píše: Však já také nikoho nebráním Spíš naznačuji smutnou praxi. Po republice jezdí miliony řidičů, ale kdo z nich zná značky a vyhlášky jako my tady na fóru. Měl jsem trochu ten dojem A když se vrátím k tomu konkrétnímu příkladu: Rozlišit, že jedna zelená šipka ukazuje cestu k dálnici a druhá ukazuje, že se tady na dálnici už najíždí, není složité pro nikoho. Není to schované v žádných odborných TP, ale psáno ve vyhlášce, kterou mají všichni znát a není to žádná novinka, protože to platí od roku 2001. A pokud to někdo nechápe a najede omylem na dálnici, tak by mu patrně nepomohlo ani to, kdyby byly u křižovatek žlutozelené fluorescenční cedule s nápisem, že tady za rohem už se opravdu najíždí na (placenou) dálnici... Nosorožec píše: vyšvihnout nový předpis a prohlásit, že neznalost neomlouvá, je částečně alibismus. Ještě existuje druhá možnost a sice prohlásit, že řidičské oprávnění má časově omezenou platnost, po jejímž skončení je nutné absolvovat zkoušky znovu. Takto to funguje u vysokozdvižných vozíků nebo lidí co se vrtají v elektrice. V případě řidičů je to ale asi politicky neprůchodné. Anebo po každé novelizaci předpisů učinit to samé - dokud se s novinkami prokazatelně neseznámíš, tak nebudeš moci řídit... Martin z Ostravy píše: Kdysi byl v naši veřejnoprávní, námi všemi placené, televizi uváděn pořad Stop!, kde byly opakovány některé zásady bezpečné jízdy. Již několik let toto něběží ani se netočí nové spoty tohoto druhu. Mezi řidiči je rozšířeno mnoho polopravd, omylů a mýtů o řízení auta. Bohužel někteří podle nich jezdí a tím ohrožují svoji i naši bezpečnost. Ještě celkem nedávno jsem jeden ze spotů STOP viděl, myslím, že je ČT tu a tam reprízuje v nějakých krajně neatraktivních časech jako v pět ráno. Naposledy se nově vyráběly asi v roce 2011, ale už tehdy bylo jejich řemeslné zpracování poměrně silné retro. Provádět osvětu v těch nejsledovanějších vysílacích časech by určitě BESIP měl, jeho nečinnost možná souvisí i se skromným rozpočtem. Před časem někde zaznělo, že jen samotný kraj Vysočina dává na dopravní výchovu víc, než je rozpočet BESIPu... |
|
| Autor: | Geo [ 8.12.2017 16:25:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
V IT uz prisli na to, ze odpoved "to je prece jasne napsane v manualu na strane 115 dole", neni akceptovatelna. V oblasti doprovniho znaceni jeste budou muset k tomut dospet. Takova vec jako dopravni znaceni by mela byt natolik intutivni, aby chyby eliminovala i bez cteni manualu. |
|
| Autor: | Sosa [ 11.12.2017 8:47:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Martin_L píše: [Mezi řidiči je rozšířeno mnoho polopravd, omylů a mýtů o řízení auta. Bohužel někteří podle nich jezdí a tím ohrožují svoji i naši bezpečnost. Ještě celkem nedávno jsem jeden ze spotů STOP viděl, myslím, že je ČT tu a tam reprízuje v nějakých krajně neatraktivních časech jako v pět ráno. Naposledy se nově vyráběly asi v roce 2011, ale už tehdy bylo jejich řemeslné zpracování poměrně silné retro. Provádět osvětu v těch nejsledovanějších vysílacích časech by určitě BESIP měl, jeho nečinnost možná souvisí i se skromným rozpočtem. Před časem někde zaznělo, že jen samotný kraj Vysočina dává na dopravní výchovu víc, než je rozpočet BESIPu... No nechápu, proč to ČT vysílá v tak neatraktivní časy. Přeci má plnit veřejnoprávní službu a dopravní výchova by do ní měla patřit. |
|
| Autor: | milbi [ 13.12.2017 7:53:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Špatné značky |
Jakou vyšší instanci lze "prudit", aby byla opravena špatná značka v městské ulici, když město, nadřazená obec i dopravní inspektorát si přehazují horký brambor, každý sice souhlasí, ale všichni tvrdí, že je to práce "toho druhého"? Kraj nebo ministerstvo dopravy? |
|
| Stránka 13 z 36 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|