České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Špatné značky
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=2782
Stránka 14 z 36

Autor:  Honey72 [ 13.12.2017 12:30:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Mě vždy pomohla veřejná ostuda. Značka byla vyměněna záhy. Ať si to pak chytráci vyřídí mezi sebou. Jenže, záleží co to je za značku. Pokud málo důležitá a která bude veřejnosti tak nějak jedno, nezmění se nic.
Začít by se mělo u majitele komunikace, ten za značení zodpovídá. A pokud se vymlouvá, že mu to tak odsouhlasila policie, musí jí odeslat žádost o nové posouzení.

Autor:  Lynx [ 1.1.2018 18:23:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Mám jednu laickou otázku, na kterou jistě bude řada z vás mít odpověď. Nevím totiž, jak je to v případě, kdy existuje pro vyhrazené parkování jen vodorovné dopravní značení a svislé neexistuje, platí taková značka či nikoliv ? Tj. můžu tam bez omezení parkovat nebo ne ?

Abych to upřesnil, v ulici kde bydlím bylo vyhrazené místo pro konkrétního invalidního řidiče, vázané na konkrétní RZ auta, což bylo vyznačeno na svislé dopravní značce. Dále bylo místo vyznačeno i symbolem vozíčku a okrajovými čárami namalovanými na asfaltu. Když bylo toto místo zrušeno, tak byla odstraněna pouze svislá značka, ale malba na asfaltu zůstala. Takže máme v ulici nyní jedno takové místo, které pravidelně zůstává jako poslední volné, protože se tam někteří bojí auto zaparkovat.

Autor:  Ranma [ 1.1.2018 20:39:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Vetsinou cele parkoviste je oznaceno znackou parkovani s dodatkovymi tabulkami (sipky nebo treba omezeni hmotnosti) a plati tato znacka na vsechna mista krome tech co maji vlastni svislou znacku jako misto pro invalidu, takze pokud byla odstranena svisla znacka, toto misto se stava beznym pro parkovani, resp. Plati znacka oznacovana cele parkoviste tedy ano, takove misto lze v pohode vyuzit. Ja na takovem miste dost casto parkuju (byvala mista po invalidech :) nebo VIP mista, oboji bylo na nasem parkovisti)

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

Autor:  Lynx [ 2.1.2018 8:47:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Díky za vysvětlení.

Autor:  ElWapp [ 30.3.2018 16:24:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Trosku rozpor mezi znacenim nad vozovkou a vedle ni...

Přílohy:
Screenshot_20180330-172025-432x768.png
Screenshot_20180330-172025-432x768.png [ 407.73 KiB | Zobrazeno 6173 krát ]

Autor:  Martin96 [ 30.3.2018 19:53:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Obecně teď ten Hradec je po dostavbě D11 chaotický, co se značení týče. Taková Praha, na kterou se dříve jelo pomocí I/11 a teď se dá jet i po S37 a D35. Příkladem je výpadovka na Pardubice.

Přílohy:
Poznámka: směr PCE
MINIATURA.jpg
MINIATURA.jpg [ 19.47 KiB | Zobrazeno 6155 krát ]
Poznámka: směr centrum
MINIATURA.jpg
MINIATURA.jpg [ 20.09 KiB | Zobrazeno 6155 krát ]

Autor:  Honey72 [ 31.3.2018 19:01:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Hradec míval chaos v rozporu pruhů a šipek už dříve, ale na okruhu to bylo před lety opraveno. O jiné ulice se ovšem stará samo město.

Autor:  Lenny [ 31.3.2018 20:31:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Se Zlínem je problém. Značit příjezd do průmyslové zóny po D49 asi nebude dávat smysl, neboť na obchvatu Zálešné asi bude zákaz vjezdu NA nad 3,5 t, předpokládám, že to bude ústupek za to, aby se postavil. Podjezd na Dlouhé ulici má 3,1 m a objíždět to přes nadjezd anebo tahat NA přes Jižní svahy taky není žádná výhra. A kdyby stála navazující stavba do Lípy, je to velká zajížďka a rychlejší to bude přes D55. Tudíž dostat se z D49 směr Příluky je problém.
Na D49 bych asi Zlín s průmyslovou zónou neznačil a nechal bych ho na D55 s tím, že projede přes celé město po I/49.

Autor:  zesp [ 1.4.2018 9:09:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Lenny: naprostý souhlas, už jsem se k tomu v podobném duchu vyjadřoval v sekci "Návrhy na změnu dopravního řešení". Vůbec nechápu, co tím chtěla značkovací komise říci, jestli nejde o umělé vytvoření chaosu v daném místě, či co... Já tudy jezdím dost často a marně přemýšlím na tom, jak chce komise navigovat Tiráky od Fryštáku do té "zóny" východně od Zlína. Podjezd na II/490 je tak akorát na ten trolejbus a na ul. 2 května a Padělky je omezení na 3,5t už nyní, takže přes Zálešnou taky ne? Tak kudy??? Navíc zavádějící značka průmyslová zóna na sebe stáhne (alespoň částečně) i ty Tiráky, kteří míří do oblasti s mnohem větší koncentrací průmyslových podniků než na východě -Tečovice, Malenovice, Louky atd... A to nebude nijak označeno. Tito Tiráci pak dojedou před ten nízký most a k těm zákazovým značkám a budou se vracet zpět... Nebo se budou sukovat po té horské dráze přes Lukov a Slušovice, aby to objeli... To opravdu mohl navrhnout je ten ten, kdo ve Zlíně nikdy nebyl a je vidět, že se o tom rozhoduje v Praze. Kdyby se alespoň ti komisaři podívali na Panoramu na Mapách.cz, když už se jim nechce z pohodlí velkoměsta....

Autor:  Lenny [ 1.4.2018 13:36:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Ještě můžeš před podjezdem odbočit vlevo a jet po nábřeží směr Podvesná, ale to taky není cesta pro tranzit.

Autor:  xipecko [ 3.4.2018 7:46:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Zlín, cyklostezka souběžná s ul. Sokolská u Kauflandu. Co tím chtěl autor říci?

https://imgur.com/a/6129U

Autor:  Ales [ 3.4.2018 7:58:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Tak to je dobrý kousek, pobavil jsem se po ránu...

Autor:  Bobek [ 3.4.2018 8:56:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

:)
(kvůli hasičům?)

Autor:  xipecko [ 3.4.2018 11:21:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

nakonec to bude asi nejapný vtípek, tyto značky jsou z druhé strany...

https://mapy.cz/zakladni?x=17.6900152&y=49.2399360&z=18&pano=1&pid=56981670&yaw=4.372&fov=1.257&pitch=0.123

Autor:  Lenny [ 3.4.2018 12:24:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Někdo ji otočil na druhou stranu.

Autor:  ElWapp [ 11.5.2018 19:27:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Zřídili zastávku, ale chodili jim tam lidi...
https://photos.app.goo.gl/b9Hr3pjDY3aXqQGZ9

Je bus nákladní vozidlo?
https://photos.app.goo.gl/MgZEPuvhkyx7EDAn1

Cyklisté sice nesmí vjet, ale není to pro ně slepá...
https://photos.app.goo.gl/l9oQlkRIRxwvUyKd2

Nejzbytečnější přechod ever
https://photos.app.goo.gl/CIRj33B151yLDVoD3

Autor:  Honey72 [ 23.5.2018 13:34:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Marně si hlavu lámu, co znamená na dodatkové tabulce E14. To je nějaký typ nákladních aut nebo přepravovaného materiálu ? Nevíte někdo ? Mladé Buky to mají ze všech stran.

https://www.google.cz/maps/@50.6079095,15.8348941,3a,15y,214.57h,88.46t/data=!3m6!1e1!3m4!1sm6WkQCrs83NffyBxbV_0Qw!2e0!7i13312!8i6656

Autor:  mapman [ 23.5.2018 13:38:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Si zabil! :D

To je kouzelná chyba :) E14 je číslo dodatkové tabulky "Tranzit" ve vyhlášce :) Někdo ho prostě doplnil do obsahu značky :D

Autor:  Honey72 [ 23.5.2018 14:08:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Já to už později trochu tušil. Nejprve, když se ty značky u nás objevily, jsem si myslel, že to je nějaké označení podobně jako před tunely - D, E apod. Pak jsem se zhrozil, jestli to náhodou neznamená, že tranzit má jet jen po obchvatu, shodou okolností silnice 14, ale buďme evropští, že. No a nakonec, když mi to googlilo jen autoškoly, už mi to docházelo.

Starostka řekla "Lojzo, skoč nechat udělat značky. 5 x bude ta s tím nákladním autíčkem B4 a 5x taková ta malá tabulka s nápisem - E14 tranzit". A Lojza šel ... :-)

No, ještě taky mohlo být vedle 3,5 t i B4 :-))

Autor:  Honey72 [ 24.5.2018 8:40:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Tak paní starostka s úsměvem děkuje za upozornění, ono to opravdu buď nikomu nedocvaklo nebo se báli zeptat, aby nebyli za hlupáky :-) Cedulky se prý vymění nebo zkusí zakrýt to přebytečné.

Ještě nedávno se Buky mohly chlubit jinou anomálií, tentokrát ovšem na silnici první třídy. Cedule konec obce byla zřejmě vybledlá, že nebyla skoro vidět ta červená čára. Takže přijela parta, a já nevím, jestli to dělali po tmě nebo blbě viděli, prostě tu starou značku sundali a dali tam - "obec" :-) To, že je na druhé straně silnice také obec a že každému volovi musí dojít, že když končí baráky a dál jsou jen louky... čekal jsem jak dlouho to tam bude. No, bylo to tam několik měsíců :-(

https://www.google.cz/maps/@50.6081347,15.8300415,3a,75y,26.91h,87.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0XC9pAkMlXz0rX52e2c7pQ!2e0!7i13312!8i6656

Autor:  xipecko [ 24.5.2018 9:13:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

spíš si říkám, že je na to neupozornil výrobce značky...tomu to přece muselo docvaknout

Autor:  kot [ 24.5.2018 11:10:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Asi se výrobce značky řídil heslem : náš zákazník, náš pán + peníze jsou vždy AŽ NA prvním místě /V.Klaus/.

Autor:  Honey72 [ 24.5.2018 14:27:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Výrobci se leckdy musí moc divit, co všechno si obce vymyslí za text na dodatkové tabulky, takže už to asi ani neřeší :-)

Autor:  Ales [ 24.5.2018 15:40:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Dnes jsem na cestě potkal toto... Tak nevím, že by místo se zvýšeným výskytem poruch? Nebo je to ok?
https://goo.gl/maps/ebLVum6yzrS2

Autor:  Sosa [ 25.5.2018 7:05:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Špatné značky

Že by místo na vybírání pokut? Přeci to nyní není parkoviště, ale záliv.

Stránka 14 z 36 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/