|
Právě je 27.4.2021 10:20:18
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
| Autor |
Zpráva |
|
Sauce
Příspěvky: 541 Bydliště: Egerland
|
 Re: Špatné značky
Přesně takhle jsem reagoval také. Majitelé přilehlých domků musejí mít radost.
|
| 25.5.2018 10:02:47 |
|
 |
|
Ales
Příspěvky: 61
|
 Re: Špatné značky
No, včera večer jich tam nouzově stálo asi sedm, tak trochu si myslím, že to tak je každý den a nikdo to neřeší...
|
| 25.5.2018 10:18:59 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Špatné značky
Úředník byl zřejmě velice kreativní a vybral dopravní značku, která se nejvíce podobá skutečnosti  No, aby toho nebylo málo pánové, z opačné strany ulice to je také : https://www.google.com/maps/@49.943186,17.8974299,3a,75y,56.03h,77.23t/data=!3m6!1e1!3m4!1s94PP9eyuD6G_-oplrftU_w!2e0!7i13312!8i6656Ale tam už se opravdu o nouzové stání jedná, protože zaparkovat před cikánským domem lze jen v opravdové nouzi 
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 25.5.2018 11:24:27 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Špatné značky
V život ohrožující nouzi. Ale to je černý humor.
|
| 25.5.2018 11:54:21 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: Špatné značky
Co tahle znacka u nadrazi v Moste? Tramvaji dam prednost, a pak vletim na kruhac, protoze plati prednost zprava..?
Přílohy:
20180609_114705-864x1152.jpg [ 253.19 KiB | Zobrazeno 6457 krát ]
|
| 9.6.2018 13:12:20 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Špatné značky
Neměla by ta cedule být vpravo? Příloha:
Poznámka: Černošice Mokropsy
P6098891-900.jpg [ 31.89 KiB | Zobrazeno 6400 krát ]
Moc času natěrači svodidel na přejetí z pravého pruhu řidičům nedali Příloha:
Poznámka: Jižní spojka
P6098794-900.jpg [ 33.59 KiB | Zobrazeno 6400 krát ]
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 9.6.2018 21:10:24 |
|
 |
|
JAnD
Příspěvky: 323 Bydliště: km 139,6 budoucí D3
|
 Re: Špatné značky
kasme píše: Neměla by ta cedule být vpravo? Nemusí,IZ6b Značka může být při výjezdu z obytné zóny umístěna i jen po levé straně vozovky z opačné strany značky „Pěší zóna“.. obdobně IZ5b, IZ7b a IZ9b
_________________ Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
|
| 11.6.2018 13:31:04 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Špatné značky
JAnD píše: kasme píše: Neměla by ta cedule být vpravo? Nemusí,IZ6b Značka může být při výjezdu z obytné zóny umístěna i jen po levé straně vozovky z opačné strany značky „Pěší zóna“.. obdobně IZ5b, IZ7b a IZ9b Ale tohle je "vjezd" do pěší zóny 
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 11.6.2018 13:52:25 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Vyskočilova x Michelská
Přílohy:
Poznámka: Vyskočilova x Michelská
Vyskočilova 12.6.2018-900.jpg [ 80.63 KiB | Zobrazeno 6055 krát ]
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 13.6.2018 7:04:31 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Špatné značky
Včera jsem jel mimo přetíženou hlavní trasu po vedlejškách a tyto výtvory jsem potkal cestou: Jako by nestačil extra dlouhý název, dokonce dva, tak ještě jednu ceduli nesmyslně pod ní. https://www.google.cz/maps/@50.4392917,15.5825605,3a,75y,174.23h,90.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOuWUIlynogdy72J9tm3y5g!2e0!7i13312!8i6656Zřejmě místní doplněk, že se jedná o jednosměrku. Původně tu totiž ta červená čára ani v jiné barvě nebyla a ulice rovně byla na značce naprosto ignorována, jako by neexistovala. https://mapy.cz/zakladni?x=15.5973729&y=50.0245332&z=15&pano=1&pid=58201765&yaw=2.667&fov=1.257&pitch=0.248&source=ward&id=4474&q=klenovkahttps://www.google.cz/maps/@50.0245372,15.5974337,3a,75y,176.71h,80.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1snj75HLziA7_DRVOIgQOUSQ!2e0!7i13312!8i6656Směrovka k dálnici, za kterou se asi stydí, takže jí umístili za prudkou zatáčku. Proč jí nedali na společné směrníky o kus dále před křižovatkou nechápu. To už jí rovnou mohli dát hned za křižovatku jako dálkovou návěst, kde by plnila svůj účel přivaděče lépe a přehledněji. Ono totiž i z druhé větve křižovatky je to podobné, také je zelený směrník zvlášť a daleko před křižovatkou, aby cizinec vjel někomu do zahrady. https://mapy.cz/zakladni?x=15.6448738&y=50.1528016&z=15&pano=1&pid=12454548&yaw=3.281&fov=1.257&pitch=0.004&q=klenovkaTuto značku jsem pochopil tak, že na úzkém železničním přejezdu budu mít přednost před protijedoucími. Ale ouha, přímo před přejezdem je zase druhá značka, kde mají přednost ti proti. https://www.google.cz/maps/@50.4072013,15.563177,3a,75y,304.83h,91.23t/data=!3m6!1e1!3m4!1svDU7LWJEwLyHHbiT-LO6wg!2e0!7i13312!8i6656https://www.google.cz/maps/@50.4074651,15.5620539,3a,75y,351.07h,82.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1suJ7dgHcJ8N40razKsfRsDw!2e0!7i13312!8i6656Kam bylo to Vrchlabí ? Doleva nebo doprava ? Jako v pohádce. Ta kratší je plná nebezpečí, úzká se spousty přejezdů a třicítek. Ta druhá je delší, ale lepší  Často tu auto zůstane stát v křižovatce a řidič se rozhoduje  Co ovšem chválím a je to zcela ojedinělé, je dodatková tabulka se vzdáleností ke křižovatce, kterou bych povinně umístil u všech směrovek co jsou daleko před křižovatkou. Zřejmě s tím tady mají špatné zkušenosti, kdy jim každou chvíli někdo končil v ulici nalevo https://www.google.cz/maps/@50.5470934,15.700363,3a,37.5y,298.55h,84.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-UYxfDdpIflDYQOVDcjCdA!2e0!7i13312!8i6656Hlavní je ulice doprava. Jasný, a která tedy, ta druhá nebo už ta první ? https://www.google.cz/maps/@50.598406,15.8778077,3a,75y,196.54h,87.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1splUg-arE2NpGsEA8XdNtYg!2e0!7i13312!8i6656
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 19.6.2018 8:32:27 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Špatné značky
Honey72 píše: Tuto značku jsem pochopil tak, že na úzkém železničním přejezdu budu mít přednost před protijedoucími. Ale ouha, přímo před přejezdem je zase druhá značka, kde mají přednost ti proti. https://www.google.cz/maps/@50.4072013,15.563177,3a,75y,304.83h,91.23t/data=!3m6!1e1!3m4!1svDU7LWJEwLyHHbiT-LO6wg!2e0!7i13312!8i6656https://www.google.cz/maps/@50.4074651,15.5620539,3a,75y,351.07h,82.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1suJ7dgHcJ8N40razKsfRsDw!2e0!7i13312!8i6656Proč by se ta přednost měla vztahovat k přejezdu? Prostě v té "šikaně" mám přednost, co bude potom tato značka neřeší. A že současně upozorňuje na blížící se železniční přejezd? To s tím přece nijak nesouvisí. Co mne spíš překvapuje, je směr těch předností - přednost je vždy směrem do toho místa mezi zúženími, aby se jim tam "nehromadili horníci". Ty ostatní případy jsou opravdu na pováženou.
|
| 19.6.2018 9:31:04 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Špatné značky
Tak ono každému hnedka dojde, že na přejezdu to je jinak. Ale umísťovat jiné značky nesouvisející s přejezdem se k návěstní desce železničního přejezdu nemá. Ano, kdyby to byla dopravní tepna, za chvíli mají náves plnou čekajících aut 
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 19.6.2018 10:56:14 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: Špatné značky
Dá se nějak zatlačit na magistrát, aby nechal odstranit neplatné značky? Pokud vím, tak všechny značky čísel silnic (IS16b) uvnitř Prahy už nějakou dobu nemají co dělat, je to nějaký pozůstatek z doby, kdy všechny silnice v Praze začínaly někde na náměstí Republiky. Zjevně ty značky nikoho nezajímají, ale minimálně z formálního hlediska by se měly sundat - podle vyhlášky "informují o třídě a čísle silnice" - informují tedy špatně. Poradí někdo, co s tím? Podněty na silniční správní úřad z vlastní zkušenosti většinu končí někde v koši. Jak to navléct, aby se tím někdo aspoň musel zabývat? Pár příkladů: I/6 https://en.mapy.cz/s/2NweNI/7 https://en.mapy.cz/s/2NwclI/8 https://en.mapy.cz/s/2NwfyI/10 https://en.mapy.cz/s/2Nw6vI/12 https://en.mapy.cz/s/2NwgSII/241 https://en.mapy.cz/s/2NwcD
|
| 30.6.2018 18:22:53 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Špatné značky
Většinou ano, ale například jsem vloni psal na TSK, že na novém kruháku u Nebušic je nová značka zcela v rozporu s TP100. Ha, minulý týden jsem tam viděl novou, Chomutov se zelenou dálnicí atd. (tehdy modrý Slaný).
Kdybychom tu 10 lidí psali x měsíců desítky emailů, určitě by to mělo dopad! Pište!
|
| 30.6.2018 19:48:33 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Špatné značky
Podle mě to nebylo vůbec špatné řešení, když ta čísla po Praze byla. Nyní je Praha jediným městem v republice, kde jsou hlavní komunikace bez čísla.
|
| 30.6.2018 23:13:49 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Špatné značky
I kdyby, tak je to město s největším počtem pitomostí co znám.
|
| 1.7.2018 5:54:51 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Špatné značky
|
| 1.7.2018 5:56:35 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: Špatné značky
A TSK s tim sama neco zmuze? Ty jsem zatim vzdy vynechaval, protoze je povazuju za "udrzbare"...
|
| 1.7.2018 8:09:59 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Špatné značky
TSK dá aspoň radu, na koho se obrátit.
|
| 1.7.2018 11:15:56 |
|
 |
|
Mikuláš Bureš
Příspěvky: 9
|
 Re: Špatné značky
hh píše: Většinou ano, ale například jsem vloni psal na TSK, že na novém kruháku u Nebušic je nová značka zcela v rozporu s TP100. Ha, minulý týden jsem tam viděl novou, Chomutov se zelenou dálnicí atd. (tehdy modrý Slaný). Dobrá práce! Mě zase rozčiluje, jak se na Praze 6 a Praze - západ rozmohlo uvádění obcí nacházejících se za Prahou v "bílém", jako by šlo o místní cíl. Ať už jde o Horoměřice, Tuchoměřice, Jeneč atd. Viz https://mapy.cz/s/2NIEK, https://mapy.cz/s/2NIF4, https://mapy.cz/s/2NIFB. Přitom se to týká lokalit s působností různých úřadů. Podle mě tam "řádí" projektant, který má rád vše v bílém (resp. není schopen odlišit, co je a co není součást Prahy), a úřady to nejsou schopny odhalit. Jinak si to nedovedu vysvětlit.
|
| 1.7.2018 21:34:31 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Špatné značky
Pár emailů a vypátráš ho;)
|
| 2.7.2018 20:00:23 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Špatné značky
ElWapp píše: A TSK s tim sama neco zmuze? Ty jsem zatim vzdy vynechaval, protoze je povazuju za "udrzbare"... No jo, jak je to rok, zapomněl jsem - TSK mě odkázali na Prahu 6  Ale povedlo se!
|
| 2.7.2018 20:01:10 |
|
 |
|
Ales
Příspěvky: 61
|
 Re: Špatné značky
Tři kousky z Brna. Zaujala mě ta Vídeň (ta, pravda, nepatří mezi špatné značky). V kontrastu s pražským značením (tady šlo jen o zavřenou rampu na přivaděč na pár dní) trochu rozdíl...
|
| 9.7.2018 12:42:12 |
|
 |
|
Houdini
Příspěvky: 266
|
 Re: Špatné značky
ElWapp píše: Dá se nějak zatlačit na magistrát, aby nechal odstranit neplatné značky? Pokud vím, tak všechny značky čísel silnic (IS16b) uvnitř Prahy už nějakou dobu nemají co dělat, je to nějaký pozůstatek z doby, kdy všechny silnice v Praze začínaly někde na náměstí Republiky. Zjevně ty značky nikoho nezajímají, ale minimálně z formálního hlediska by se měly sundat - podle vyhlášky "informují o třídě a čísle silnice" - informují tedy špatně. Poradí někdo, co s tím? Podněty na silniční správní úřad z vlastní zkušenosti většinu končí někde v koši. Jak to navléct, aby se tím někdo aspoň musel zabývat? Pár příkladů: I/6 https://en.mapy.cz/s/2NweNI/7 https://en.mapy.cz/s/2NwclI/8 https://en.mapy.cz/s/2NwfyI/10 https://en.mapy.cz/s/2Nw6vI/12 https://en.mapy.cz/s/2NwgSII/241 https://en.mapy.cz/s/2NwcDŘSD vede některé komunikace v Praze jako: Místní komunikace dočasně plnící funkci silnice https://geoportal.rsd.cz/webappbuilder/ ... tion=4d8fc Takže úplně špatně to asi nebude (ale I/10 a I/12 špatně jsou).
_________________ "Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
|
| 9.7.2018 18:16:57 |
|
 |
|
MartinM
Příspěvky: 53
|
 Re: Špatné značky
Jedna lahůdka z Vrchlabí. Koneckonců, mě by se tento způsob značení ve městech líbil ale že by Praha a Trutnov měly být "místní cíle"? 
Přílohy:
P_20180718_152021 - kopie.jpg [ 198.49 KiB | Zobrazeno 3969 krát ]
|
| 22.7.2018 7:06:22 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|