| Autor |
Zpráva |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Špatné značky
No, oni to tam mají v rámci jakéhosi informačního systému, takže tyto cíle ani tak nejsou jako dopravní značky, ale jen směrovky, kudy vypadnout z centra  Proč ne ? Lepší, než nějaké velké směrníky.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 22.7.2018 10:13:46 |
|
 |
|
MartinM
Příspěvky: 53
|
 Re: Špatné značky
Honey72 píše: No, oni to tam mají v rámci jakéhosi informačního systému, takže tyto cíle ani tak nejsou jako dopravní značky, ale jen směrovky, kudy vypadnout z centra  Proč ne ? Lepší, než nějaké velké směrníky. Ale přece jen by ty modrý byly asi trochu lepší.
Přílohy:
P_20180718_152021 - kopie.jpg [ 199.74 KiB | Zobrazeno 6194 krát ]
|
| 23.7.2018 5:59:57 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Špatné značky
Třeba to berou tak, že Praha a Trutnov jsou části Vrchlabí. Pak to můžou být místní cíle.
|
| 23.7.2018 8:16:44 |
|
 |
|
kik
Příspěvky: 953 Bydliště: Hradec Králové - Labská II
|
 Re: Špatné značky
Sosa, taky mě napadlo že se nám Vrchlabí poněkud zvětšilo  Honey, prostě žiješ je velkoměstě 
|
| 25.7.2018 18:07:31 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Špatné značky
Asi ano. Žiji na předměstí Vrchlabí, ve kterém pracuji. Takže vlastně jen dojíždím 30 km z okrajové části  Ze satelitu 
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 26.7.2018 9:37:12 |
|
 |
|
Dagger
Příspěvky: 20
|
 Re: Špatné značky
Jaký je legální význam značky „konec zákazu zastavení“ umístěné na SMV (Jižní spojka)?
a) Na SMV je zakázáno zastavení všude mimo parkoviště. Značka nemá význam. b) Značka říká, že obecně platný zákaz zastavení na SMV až do nejbližšího nájezdu neplatí. Odsud až do Strašnic lze parkovat v odstavném/pravém pruhu. c) Jiný význam. Doplňte.
Přílohy:
Výstřižek.JPG [ 66.61 KiB | Zobrazeno 5801 krát ]
|
| 29.7.2018 8:45:26 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: Špatné značky
Tipuju zdůraznění platnosti obecné úpravy, tedy ignorovalo se tady pravidlo viz bod a), proto se tam dala značka. Že je to řešení v principu špatné je jiná věc.
|
| 29.7.2018 13:38:51 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Špatné značky
Ta značka se nachází na konci takového zálivu. Není na začátku zálivu začátek zákazu zastavení?
|
| 29.7.2018 14:47:39 |
|
 |
|
Dagger
Příspěvky: 20
|
 Re: Špatné značky
Ano, o kus dříve je zákaz zastavení. Ten je také nadbytečný, ale chápu jej. Zdůraznění.
Ale dát na SMV značku KONEC ZÁKAZU ZASTAVENÍ, to mi přijde jako hazard. Ta značka jen v trošku volnějším výkladu znamená, že se za ní zastavit může.
|
| 29.7.2018 16:14:19 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: Špatné značky
Konec něčeho (obecně) neříká vůbec nic o tom, co následuje. Třeba taková značka konec cyklostezky taky neříká, jestli následuje silnice, chodník pro pěší nebo lesní cesta.
|
| 29.7.2018 16:19:00 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Špatné značky
Tak jestli se nachází na konci zálivu, tak je to pochopitelné. Záliv je zpravidla budován pro nějaké to zastavení autobusu, vykládání zboží, nouzové stání, ale i parkování (i když u SMV určitě ne) apod. Aby tedy někdo nechápal záliv jak jsem jmenoval, je tam pro jistotu značka umístěna.
Tak ono by bohatě stačilo, kdyby tam byla jen značka zákaz zastavení plus vzdálenost kam až platí. Jelikož však druhá značka ukončuje platnost pouze předchozí stejné značky (něco jako zóna), neukončuje platnost všeobecného zákazu zastavení na dálnicích a SMV.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 29.7.2018 16:23:04 |
|
 |
|
JiVi
Příspěvky: 206 Bydliště: Pardubice
|
 Re: Špatné značky
a nebo by stacila znacka zaliv
|
| 30.7.2018 7:05:38 |
|
 |
|
Dagger
Příspěvky: 20
|
 Re: Špatné značky
Já tomu pořád nerozumím. Čím přítomnost zálivu ospravedlňuje KONEC zákazu zastavení? Proč by měl být na začátku zákaz S VYZNAČENOU VZDÁLENOSTÍ? Copak o kus dál se zastavit smí?
|
| 30.7.2018 11:21:58 |
|
 |
|
JiVi
Příspěvky: 206 Bydliště: Pardubice
|
 Re: Špatné značky
tak hlavne to je silnice pro motorova vozidla, kde se stat nesmi. Myslim, ze tohle znackou resili bezne stani kamionu, ktere si plnili svoje prestavky
|
| 31.7.2018 7:21:28 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Špatné značky
Značka zákaz stání či zastavení v místě, kde rád někdo parkuje, je běžná i na cizích dálnicích a nevidím na tom nic zvláštního. Už jsem to naznačil výše, že když něco připomíná místo, které už není součástí odstaveného pruhu, láká to k odstavení vozu. Třeba prostory služebních exitů, prostory u tunelů apod.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 31.7.2018 14:26:21 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Špatné značky
Souhlas. Tady se ale spíš probírala značka KONEC zákazu stání
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 31.7.2018 14:29:47 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Špatné značky
Vždyť ano, šipka dolů jen ukončuje značku, která někde předtím měla šipku nahoru  Jedná se jen o zdůraznění zákazu, který ve všeobecné vyhlášce o dálnicích řidiči ignorovali. Je to stejné, jako třeba se všeobecným zákazem předjíždění v nepřehledné zatáčce, značkou zákaz otáčení na mostě apod. I tam se umísťují značky, i když by to mělo být každému jasné 
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 31.7.2018 15:22:52 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Špatné značky
Pokud je to tam jen pro zdůraznění, tak tam žádný konec zákazu být neměl, zákaz platí dál.
|
| 31.7.2018 15:27:38 |
|
 |
|
Dagger
Příspěvky: 20
|
 Re: Špatné značky
Díky uživatelům adamos a JirkaS, už jsem začal o sobě pochybovat.
Nemám problém se zdůrazněním ZÁKAZU zastavení. Ten je třeba i na Jižní spojce i v protisměru za Barrandovským mostem. Vadí mi na SMV značka KONEC zákazu zastavení.
Podobný příklad: V obci se dá u školy pro zdůraznění padesátka. A za školou přeci taky nedají značku KONEC MAXIMÁLNÍ RYCHLOSTI 50 km/h.
|
| 1.8.2018 8:56:05 |
|
 |
|
Gejza
Příspěvky: 247
|
 Re: Špatné značky
Jsem dost nepříjemně překvapený, co se poslední dobou děje s vodorovným značením, resp. plnou a přerušovanou čárou. Nedávno jsem jel po I/3 směr Tábor a hned za Oldřichovcem jak je rovný úsek s klesáním do údolí jsem to oroštoval (byl už večer, v protisměru nic) a jal se předjíždět a v tom mi došlo, že je tam plná. Přerušovaná začala až v kopci před stoupáním s horizontem za kterým není vidět nic. V tom směru by to využil akorát nějaký závodník se sporťákem. Za chvíli sjedu z D3 na I/19 a hned za OK směr Zárybničná Lhota chci předjet náklaďák. Náklaďák se rozjíždí od OK tak čtyřicítkou, úsek rovný, široký a přehledný a pro mě ideální a bezpečná příležitost k předjíždění. Ale to by tam nějaký chytrák nemohl před nedávnem namalovat plnou čáru. Kdopak asi maluje ty čáry? Je to vůbec někdo příčetný? Řidič? Proč se maluje natvrdo plná čára a nedá se třeba z jednoho směru přerušovaná? Jsou líní? Šetří na barvě?
|
| 8.8.2018 15:52:10 |
|
 |
|
Mikulik
Příspěvky: 477
|
 Re: Špatné značky
Ohledně toho zákazu parkování na jižní spojce. Měl jsem takovou úvahu, dalo by se parkovat na širokých nájezdových větvích na magistrálu? Např. když jedu od Bauhausu směr do centra. Tam je to široké 6 metrů.
|
| 10.8.2018 7:43:05 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: Špatné značky
Šířka sice vyhovuje stání, ale nájezdová či jakákoliv větev bývá součástí křižovatky.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 10.8.2018 8:50:17 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Špatné značky
Pozůstatky starého značení v České Skalici. Jak dlouho už stojí obchvat? 
Přílohy:
IMG_0898.jpg [ 57.28 KiB | Zobrazeno 4611 krát ]
|
| 10.8.2018 9:01:53 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Špatné značky
Však se to odstraní až s výměnou lampy, při jednom, ne? 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 10.8.2018 9:04:58 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: Špatné značky
Co říkáte na toto https://en.mapy.cz/s/2YQcj? Cyklostezka, na kterou ze zákona nikdo bez kola nesmí, a vede po ní modrá turistická značka... mají turisté správně jít po krajnici, nebo po poli, nebo si snad opatřit kolo??
|
| 22.8.2018 20:23:22 |
|
|