DOTAZY na "Dalniciara"

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Pime
Příspěvky: 342
Registrován: 5.4.2010 15:40:55

DOTAZY na "Dalniciara"

Příspěvek od Pime »

Zkusim nove forum.
A tu je prvni otazka.
Dalniciar ty sledujes Dalnice v Evrope i ve svete.
Jak to vypada vseobecne od roku 2013 s novymi inv. do siln. infr v Evrope?
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: DOTAZY na "Dalniciara"

Příspěvek od Diaľničiar »

Já se hrozně omlouvám, až nyní to tady čtu. Já tedy moc nečtu fórum Všeobecné. :oops:

Tato otázka je poměrně těžká. Nevíme ani co bude pořádně v roce 2012 ... né ještě po roce 2013.

Když se ptáte po roce 2013, tak bude záležet od nového programovacího období EU. Tedy roky 2014-2020 a kolik se ujde pro dopravu. Rovněž od toho jestli se udrží €.
Pak je nutno přihlédnout na další fakta:

*roky 2007 a více jsme zaznamenali krizi, která vyvrcholila dalšími investicemi do infrastruktury
*nyní ale máme dluhovou krizi a zároveň je zde snaha Bruselu, aby se i PPP projekty se stínovým mýtem počítali do státního dluhu -> tedy nějaké obrovské programy do infrastruktury se zřejmě neudějí
*já opravdu nechci v dnešní době, kdy se dokonce mluví o rozpadu eurozony nebo možná i EU, bankrotu některých zemí: Řecko, Itálie, Španělsko, Maďarsko, Chorvatsko ... nebo dokonce o problémech státních firem co se o dálnice starají (Chorvatsko a Slovinsko) se nedá odhadnout, jaká bude realita pro investování do silniční infrastruktury v Evropě
Již poslední roky se skrtají plánované investice do silnic v mnoha státech: Španělsko, Portugalsko, Irsko, Chorvatsko, Řecko (tam přichází k privatizaci dalších dálnic) a když nastane vlna nezaměstnanosti a recese, zřejmě klesne koupyschopnost a lidé prostě neutáhnout soukromé dálnice a státy vlivem započítaní do dluhu se takové výstavbě raději vyhnou. A při recesi nenajdou další peníze zrovna na dálnice.

Mohu pouze říct, že státy, které mají stabilně v dobré kondici ekonomiku, relativně nízký státní dluh a seriózní plány rozvoje silnic si ty plány udrží i v dalších letech: severské státy, Švýcarsko, část Beneluxu, Rakousko, Německo, Francie (pro své koncesní specifikum) a mini země jako Monako, Vatikán, San Marino nebo i Andorra.

Ovšem státy závislé na EU fondech, státy s vyšším státním dluhem, státy které investovali v posledním desetiletí do rozvoje silniční sítě obrovské peníze (to nejsou jen dálnice) to budou mít těžké a dle mého názoru přistoupí ke skrtnutí některého projektu, možná i celých částí. Protože jsou to země, které budou muset udržet zcela jiné oblasti svého života. A dle mého názoru se mezi ně dostanou i větší ekonomiky jako jsou Velká Británie, Itálie nebo Ruská federace.

I další část Balkánu jako jsou Rumunsko, Bulharsko tam ty projekty právě v letech 2012-2013 budou vrcholit a bude záležte znovu na rozpočtu EU. Výjimkami možná budou země jako Albánie, Srbsko nebo Kosovo, kde se ty dálnice staví přes podporu USA (i přes podporu vybavení peněz z mez. Fin. institucí).

Celkově budeme rádi, když se udrží alespoň standardní údržba a opravy silnic. O větších projektech v oblasti dálniční sítě si zřejmě nechá Evropa zdát, snad kromě těch opravdu hospodářsky zdatných zemí. Jak ale říkám, záleží to od mnoha věcí.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Pime
Příspěvky: 342
Registrován: 5.4.2010 15:40:55

Re: DOTAZY na "Dalniciara"

Příspěvek od Pime »

Dekuji za obsahlou odpoved.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: DOTAZY na "Dalniciara"

Příspěvek od Diaľničiar »

Není zač. Klidně pište, ptejte se, jednou za čas odpovím. 8-)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: DOTAZY na "Dalniciara"

Příspěvek od vypravec »

Já dost dobře nechápu smysl takovýchto témat. Toto je přece diskuzní fórum o silnicích, kde různí lidé píší relevantní názory, reagují na ně navzájem, předávají si informace. Proč je ale založeno speciální téma "DOTAZY na xy" ? Možná by to bylo opodstatněné, kdyby byl xy někdo jako ministr dopravy, ředitel ŘSD nebo třeba pan Patrik z hnutí DUHA. To budem za chvíli zakládat témata jako DOTAZY na Kasmeho, DOTAZY na Martina z Ostravy, DOTAZY na hh, DOTAZY na...........???
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: DOTAZY na "Dalniciara"

Příspěvek od Lynx »

Pane Dialničiare, proč zamknete jakékoliv téma v zahraniční sekci, do kterého přispěji a znemožníte tím diskuzi a to přesto, že napíšu příspěvek slušný, neútočný, k tématu a neosobní a absolutně ničím nezávadný ? V podtitulu svého nicku uvádíte toto:
_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
zahraniční sekce je informativní,
s tím souvisí uzamčení,
osobní komplexy si řešte jinde


To píšete sám sobě ? Vypadá to, že jste jediný kdo si v zahraniční sekci něco takového řeší, protože mě blokujete zcela bezdůvodně. Jen proto, že v jiných tématech prezentuji názory, které se vám nelíbí. Nemluvě o desítkách příspěvků, které jste mi bez náhrady smazal už v minulosti napříč fórem .....

Viz třeba:

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 05#p141105
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: DOTAZY na "Dalniciara"

Příspěvek od Diaľničiar »

Jděte se "léčit". :D Víc nemám co bych vám napsal. A klidně to uzamknu i všechno. Protože jsem za ty sekce odpovědný. Změní se to na informativní sekce. Spamovat tam nebudete. Vy pokud vím máte ban pane doktore fei alias quercusi, jen se sem neustále vracíte. To vypovídá samo o sobě. A že si vyhodnocujete to jak píšete tedy jakási vaše automatická omluva je vaše věc, ale zcela mimo od výsledku, který čekáte. To vás musí hodně štvát, ale můžete si za to sám. Pište co chcete, nezměním ten postoj. Já ho neměním 8 let co jsem zde. A ano na vaší otázku v D4, jestli mám 3 anebo 5 mám opravdu asi ty 3. :D Nebo ještě z pozice Quercuse jste mi doporučoval jakési osobní řešení. To si také nechte. Nejsem na vás (a nejen já) zvědav. A čtenáři opravdu nehledají spam. A já zas nebudu neustále dělat moderátora, na to mám jiné věci na práci, takže se to prostě možná postupně změní na informační sekce, ostatně v 95% to tak i dnes je. Chcete debatovat ke Slovensku a zrovna je to zamčené? Udělejte to co mnoho dalších ještě před vznikem tady tohoto; jděte na SK fórum.

Demokracie není anarchie a fórum není blog. Ostatně v D8 už nejste, proč asi? Taky takové umlácení pravdy jste tam předváděl, až to někoho (a né mě) přestalo bavit. Možná dostanete ban i na zahraniční sekce, tak se to pak odemkne. Do té doby to jinak nebude. Kdo ví co bude, je to jen na vás. Ale to vy moc dobře víte. :) Když napíšete k věci, tak to v těch tématech je. Pokud jste osobní, invektivní, tak pokud je to jakože k věci, tak na to reaguji a pokud jste pouze invektivní, tak mažu a pokud jste znovu mimo téma, tak se to prostě uzamkne. Co jste si pomohl? A že se tím trestají všichni de facto, za to já nejsem odpovědný, za to nese odpovědnost někdo další. A vám se můžou poděkovat. Ale nebudu přihlížet na spam. Ani na to jak všude cpete do různých témat sesuv a´la D8 a tunel a´la nejlepší řešení atd. Nevím kdo tady vypadá na ty 3 roky.

Víc na vás ale opravdu reagovat nebudu. Nemá to vůbec žádný smysl. Tato reakce je spíš pro ostatní.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: DOTAZY na "Dalniciara"

Příspěvek od Lynx »

Nepíšu do těch témat žádný spam ani invektivy, ale normální příspěvky k tématu. A bylo to tak vždy i v minulosti. Nevím za co si podle vás můžu sám ? Ničím jsem se neprovinil. Přesto mě pořád mažete a nebo blokujete

Vy nejspíš žijete v nějáké alternativní realitě. Najít "spam" v tom, že se v příslušném tématu zeptám na pokračování slovenské D4 do Rakouska a nebo napíšu, že v Chorvatsku postavili novou dálnici, to je skutečně kumšt. A navíc v tom vidíte taky souvislost s českou D8, kterou by v tom neobjevil ani Sherlock Holmes ......

:P Ale léčit se mám podle vás já :P tak jo ....
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“